Takie są efekty relokacji… Litwę opuściło 80% przesiedlonych uchodźców

Jak informują litewskie media – większość uchodźców dotychczas przyjętych w ramach unijnego systemu relokacji opuściło Litwę. Dane podaje Litewskie MSZ.

W piątek dziennik „Lietuvos Zinios” opublikował słowa Eimutisa Misiunasa, szefa litewskiej dyplomacji, który powiedział, że „prawie 80 proc. przesiedlonych uchodźców znów opuściło Litwę”.

W ramach systemu relokacji Litwa przyjęła dotychczas 309 imigrantów, z których 230 opuściło już ten kraj. Ogółem, władze Litwy zadeklarowały przyjęcie do swojego kraju ponad 1100 uchodźców.

Szef litewskiego MSW zadeklarował zająć się kwestią poprawy warunków integracji imigrantów, aby chcieli pozostać na Litwie.

52 komentarz do “Takie są efekty relokacji… Litwę opuściło 80% przesiedlonych uchodźców

  1. „Bo to nie nasze wojny, nie nasza kultura, nie nasza wiara i nie nasi imigranci” – jak powiedziała młoda Polka na kilkudziesięciotysiecznym wiecu w dniu Święta Niepodległości 2016 roku.

    1. nie, teraz do tego już raczej nie dojdzie, chyba że cichaczem skuma się z rządami biedniejszych państw Europy. Wtedy brała Europę na krzyk, że niby cesarzowa rządzi, ale po tylu zamachach, już nawet Austria staje okoniem, choć jesienią 2015 pluli na Orbana, że faszysta.

     1. @ania pewne jest jedno: choloty jest coraz więcej i trzeba będzie na nia robic

 1. Nawet nie o Litwę chodzi, mam ich gdzieś za antypolskie podejście. Boję sie, ze socjal w całej unii zostanie zrownany. Nie lodzmy sie, do nas nachodzcy też wpadną na ubogacenie.

  1. @magdalena
   Skąd oni wezmą na to pieniądze? Bo do zasiedlenia idzie następna „dostawa”. Będą dodrukowywać… No to się zawali, nie ma to tamto, się zawali a rumor będzie bardzo wielki. Czekam w takim razie kiedy zabraknie dopłat dla rolników, zabraknie na finansowanie różnych funduszy unijnych itp.

   1. prawdopodobnie tak właśnie będzie. Ostatnio jakiś „ekspert” twierdził, że w kolejnym rozdaniu unijnego budżetu, część środków przeznaczonych dla słabszych krajów UE (w tym V4) pójdzie na tzw. cele imigracyjne.Czyli już się zaczyna. A jak to wszystko pierdyknie z wielkim hukiem to nie będzie czego zbierać sad

    1. @ania
     To jest jedyny logiczny wniosek zwłaszcza, że przeżyliśmy komunę to dla nas to jest bezdyskusyjne. Ile można brać z kasy bez wkładania do niej? A przecież to jest efekt tego, że pracowników nie przybywa czyli produkcja na tym samym poziomie a chcący skorzystać z tego co wyprodukowane coraz więcej. Czyli: jedne bochenek chleba, który był kiedyś dzielony na czterech teraz na powiedzmy 6 a żołądki się nie zmniejszyły. No to dwóch można odstrzelić. Ale jeśli odstrzeli się dwóch co pracowali to dwóch starych pracowników musi robić za tamtych dwóch a bo w między czasie doszło następnych dwóch. No to teraz dwóch robi dla sześciu. To oczywiście uproszczenie czy przerysowanie ale taki jest trend. Do tego dochodzi to, że ci którzy pracują patrzą na tych co nie pracują i szlag ich trafia bo tamci są sprawni a nie chcą i jeszcze mówią: nam się należy.
     To wszystko to mieszanka wybuchowa.

     Zatem musi się zawalić i z przyczyn społecznych i z przyczyn ekonomicznych i politycznych (bo ktoś podejmuje decyzje żeby taki stan miał miejsce). Powrócę tu do pytania które kiedyś zadałem a nie otrzymałem w sumie odpowiedzi: czym są pieniądze?
     To jest tylko nośnik informacji o wartości (umownej w sumie) towaru. Trudno biegać z bochenkami chleba po buty. Jak czegoś jest mało a potrzebne to droższe a jak dużo albo słabej jakości i mniej potrzebne to tańsze. Cena oscyluje w zależności od tego co i w jakim stopniu potrzebujemy. Dodruk pieniędzy jest tylko zafałszowaniem wartości. To pytanie o to czym są pieniądze poprzedzało inne: na czym polega władza władców pieniądza? Na ustalaniu wartości towaru poprzez różne manipulacje nazywane spekulacjami, np. wg. Henryka Pająka zdaje się dwa razy dziennie Rothschild ustala wartość złota. Po to m.in zlikwidowano parytet złota dla waluty amerykańskiej, by można nią było dowolnie manipulować, przez to waluta amerykańska powoli odchodzi w niebyt jako uniwersalny nośnik wartości. Tak ekonomicznie przebudowuje się scenę. Prawdopodobnie teraz juan zostanie walutą uniwersalną. Na pewno nie euro, którego siła polegała na silnej gospodarce, zdolności produkcji dużej ilości towarów i dobrej jakości. Obecnie „pożerają” tę wartość „uchodźcy”.

     1. @lolo,
      tak jakoś telepatycznie wstrzeliłeś się tym wpisem w sprawy, którymi akurat obecnie się interesuję – nawet dziś czytałam sobie książeczkę Murraya Rothbarda pt „What Has Government Done to Our Money?” (polska wersja „Złoto, banki, ludzie. Krótka historia pieniądza”). O tym dlaczego świat odszedł w 1971 od parytetu złota i jakie to ma katastrofalne konsekwencje obecnie dla nas wszystkich. Niestety wygląda na to, że to jest droga tylko w jednym kierunku i powrotu z niej nie ma. Aż do globalnego resetu rzecz jasna, który wszystko kiedyś wyczyści do spodu. Ale to zupełnie inna opowieść.
      A tu ciekawostka
      http://forsal.pl/finanse/waluty/artykuly/1045904,polska-powinna-wprowadzic-standard-zlota.html

      pozdrawiam.

     2. @ania
      W sumie nie chodzi o złoto, srebro tylko o stałą wartość do której odnosi się wszystko inne. Dlatego standard złota. Coś jak standard etyczny, którym jest Chrystus. Oczywiście złoto spełnia taką normę niezmienności ale równie dobrze można by spróbować ustalić wartość o np. jednostkę owsianą jako standard żywieniowy. Takim stałym punktem odniesienia po II wojnie światowej był np. spirytus. Przez jakiś czas standardem była prawdopodobnie baryłka ropy. W tej chwili trudno określić od końca. Złoto prawdopodobnie zostało przeniesione do Chin w całości i dlatego juanie rośnie w siłę. W ten sposób kształtuje się obecnie światową ekonomię. Centrum przenoszone jest do Chin. Polska gospodarka rośnie w siłę z jednego względu, dosyć niewymiernego ale niezwykle istotnego. Spokój, bezpieczeństwo. Europa Zachodnia przez fakt najazdu nie gwarantuje bezpieczeństwa produkcji, zatem wartość europejska jako środowiska dla biznesu traci na wartości. Jeśli rząd PiS będzie umiał wykorzystać tę wartość dodaną jak to się ładnie określa i miał w głębokim niepoważaniu wrzaski tzw. europejczyków to wyjdziemy na prostą. Dlatego opcja zero „uchodźców” procentuje na różnych polach. Nie tylko w wymiarze bezpieczeństwa ale też i pomyślności gospodarczej. Zatem jeśli lewactwo wrzeszczy: przyjmować „uchodźców”, to na pewno chce doprowadzić nie tylko do zlikwidowania chrześcijaństwa ale też i do katastrofy gospodarczej. Wszyscy zwolennicy PO i Nowoczesnej powinni sobie z tego zdać sprawę. Tu nie chodzi o to czy PiS jest piękny czy brzydki, ale o całą naszą przyszłość bowiem UE – i to wynika z reguł ekonomicznych a nie czyjegoś widzimisię – się wali.

     1. @ania
      Wszystko zależy od tego czy mamy siłę zdolną przeciwstawić się ich szantażowi. Jedną rzecz mamy jeszcze nie do przecenienia, kapitał na miarę czasu: wiarę katolicką w jej pełnym wymiarze maryjnym. No ale na to potrzeba wiary i to niebergogiańskiej.

 2. „Szef litewskiego MSW zadeklarował zająć się kwestią poprawy warunków integracji imigrantów, aby chcieli pozostać na Litwie.” ABY CHCIELI POZOSTAĆ na Litwie. Zatkało mnie, normalnie brak mi słów. Coraz rzadziej już tu komentuję, ale tym razem nie mogłam się powstrzymać.
  A wydawać by się mogło, że nasza część Europy zachowała jeszcze resztki zdrowego rozsądku, a okazuje się że nawet Litwinom rozum odebralo. Nie mogę tego pojąć.

  1. @ania
   A co powiesz na taki cytat?:

   W przyszłym tygodniu minister spraw wewnętrznych Eimutis Misiūnas jedzie do Włoch, by rozmawiać na temat zwiększenia tempa relokacji.

   Ale tak to jest, gdy do żłoba na Litwie dorwała się ichnia wersja koalicji POjebańców z Nowośmiesznymi. Strach pomyśleć co by się działo teraz u nas, gdyby PiS nie wygrał wyborów…

   1. @Paff,
    właśnie dlatego coraz rzadziej piszę komentarze. Czasem po prostu nie wiadomo jak skomentować.
    Gdybym nie wiedziała, że zalewanie nas muzułmanami to PLAN, to pewnie próbowałabym to szaleństwo jakoś racjonalizować, jak wielu uczciwych ludzi, którym nie mieści się w głowie, że to celowa robota.

    Mam takich w otoczeniu, do nich okrutna prawda nie dociera, bo jest zbyt straszna. Jak to? W pięknej demokratycznej, bogatej Europie, o której Polacy marzyli tyle lat, ma dojść do zorganizowanego ludobójstwa białych? Nie, to niemożliwe. Trzeba tylko zamknąć granice, wystarczy tylko ukarać winnych zamachów. I znowu będzie jak dawniej. Dlaczego rządy tego nie robią??? Na to pytanie ci uczciwi, dobrzy, przyzwoici ludzie nie mogą znaleźć racjonalnej odpowiedzi. Bo jej nie ma. Ale to wie mniejszość. Taka jak czytelnicy tego forum.

 3. – Nie dostają wystarczającej ilości pieniędzy;
  – Nie dostają kobiet do gwałcenia;
  – Nie dostają ubrań od znanych projektantów;
  – Nie dostają zgody na zamachy…
  Więc po co mają tam „bidować”?
  Lewactwo nadal będzie pleść, że to nie wina niskiego socjalu itd. Będą wręcz przeciwnie wskazywać, że Europa Wschodnia specjalnie ich do siebie zraża. Mi to pasuje jak coś.

  1. @AntyHegemon
   I oto chodzi w ich języku – przeciwnik systemu wrogiego demokracji jest rasistą. Jakie to lewackie.
   Przy okazji uważam, że jako kraj powinniśmy zakazać szariatu na początek – jest to poliityczna część islamu, a bez tego islam to tylko kolejna religia. Samą religię ciężko zakazać, ale szariat jako spzreczny z naszymi prawami, co łatwo udowdnić i zblokować prawnie. Pytanie czy jest wola ku temu?

 4. ale Unia zrobi to co zamierza, bedzie im doplacac do socjalu aby byl tak wysoki jak w Niemczech i wtedy zacznie sie pieklo takich krajow jak Litwa, Polska czy Wegry, dlatego nie mozna diopuscic do tego by ich przyjac i liczyc” ze sobie pojda..

  1. Nie pozostanie im nic innego jak tylko doplacac do socjalu ,bo plan Kalergi ma byc wdrozony, o czym juz pisze sie otwarcie na zachodnich portalach!
   Z drugiej strony tacy uciekinierzy nie dostana nigdzie azylu ,chociaz za Niemiaszkow reczyc nie mozna ,bo ostatnio jakis brudas wygral sprawe w kwestii deportacji do Grecji ,gdzie juz wczesniej dostal azyl.Tak czy owak kombinacja z doplatami unijnymi do zasilkow jest grozna dla Polski ale Waszcz jest slepy i wystepuje z jakimis „humanitarnymi korytarzami”….Zamienil stryjek siekierke na kijek ….

 5. Szef litewskiego MSW zadeklarował zająć się kwestią poprawy warunków integracji imigrantów, aby chcieli pozostać na Litwie.

  Sprawa jest prostsza niż pierdnięcie po kilku miskach grochówki. Trzeba dać im wincyj ojro, jeszcze wincyj ojro! Wtedy nie uciekną. A nawet będą starali się wyglądać na zintegrowanych i dopiero w drugim pokoleniu zaczną się wysadzać.

   1. @Olchu
    Niestety. To już tak nie działa. Dzicy rozparcelowani tym trybem są niejako przypisani do kraju, który ich ściągnął już na wieki wieków. Co więcej – gdy takiego dzikusa złapią służby Niemiec czy Szwecji zostaje on odstawiony do kraju, który go przyjął na koszt tego kraju. Skończyły się czasy pomysłów „przyjmijmy i zróbmy obozy przy granicy z Burdelkalifatem Dojczland”.

    1. Prawo piszą bogaci dla bogatych, a konstytucja w Polsce to tylko papier dla urzędasa. Więc jak napiszą prawo że można takiego nie przyjąć to będzie można i tyle. Poza tym zawsze taki muslim może zgubić papiery

 6. No a co nowego wsrod ciapackiego zwierzostanu i dopasowujacych sie do jego poziomu zachodnich spoleczenstw ? BYly we Francji kredki ,paradowanie w Holandii facetow w spodniczkach , a ostatnio przerzucono sie w Manchesterze na tatuaze i teraz kolej przyszla na brudasow !W Polsce zdarzalo sie ,ze spotykalem na ulicy siedzacego pod murem chlopaka trzymajacego tekture z napisem : „zbieram na piwo” ,tymczasem na podobny pomysl wpadl pewien ciapak w Manchesterze z tym ,ze na tekturze bylo zaproszenie do ….pieszczot ,jako forma pojednania z angolami. Raj dla peadalow i pewnie juz tam z Polski leca do Anglii,ale in cipam i…chooojam (ze wzgledu na obiekt pieszczot).Ponizej stosowny filmik , pt.” Pieszczoty z diablem” , dla niecierpliwych do ogladania od 2 min. 38 sek!

  https://www.youtube.com/watch?v=kY49hMzz74E

 7. nie zal wam tych biednych turystow socjalnych-przemierzyli pulswiata,morze przeplyneli,w nadzieji ze trafia do anieli-juz w oczach obiecane dobra widzieli-mercedes cabrio,willa ,i nowa, blondi co chwila

 8. To jest K….a chore ! Teraz cały kraj ma prosić na kolanach jaśnie wielmoznego przybłęde z Afryki zeby łaskawie raczył zostać. Czyli co ? Zasiłek 1000 euro mieszkanie samochód i przymkniecie oka na gwałty bo inaczej ciapol wyjedzie i poskarży sie w kancelarii rzeszy w Brukseli. To sie juz K….a w pale nie mieści gdy bym to jeszcze 10 lat temu komus powiedział to by chyba po psychiatre zadzwonił. A zdradziecki PiS bredzi cos o korytarzach – byle ku….a precedens zrobic a potem juz poleci. Te 80 tys Czeczenów w latach 90 tych to było co innego – nie byliśmy w UE nie było poprawności politycznej były inne czasy normalniejsze – jesli sie stawiali to dostawali wpierdol a teraz co – milicja nie da ich ruszyć i bedzie jak w Niemczech.

 9. Ja to bym pobudowal w wiekszych miastach przy granicy z Niemcami obozy dla inwazorow. I to tak aby glowne wejscia i wyjscia skierowane bylo w strone Odry.
  Zeby widzieli ten raj na ziemi – i zaczal ich przyjmpowac. Od pierwszego dnia obowiazkowa nauka jez. polskiego. 98% z nich nie wytrzymalo by miesiaca w Polsce i poemigrowalo dalej. I sprawa inwazorow z glowy.

 10. W sumie to jest myśl. Przyjmijmy każdego i dajmy im socjal jak Polakowi. I złotówki więcej. Dodatkowo państwowy dentysta i pół roku w kolejce do lekarza. I już w Związku Socjalistycznych Republik Unijnych nie będzie, że nikogo nie przyjmujemy. A to że 99% wypieprzy do Niemiec to cóż. Bywa. W końcu mamy podobno tą wolność.

 11. Skąd biorą się takie cepy mówiące o integracji islamistów? Integracja islamu jest niemożliwa, bo islam to ustrój (w dodatku totalitarny), a integracja ustrojów jest niemożliwa (demokracja + komunizm?/ demokracja +faszyzm?). Albo będzie demokracja albo islam!

Dodaj komentarz