foto: pixabay.com

Poprawność polityczna nie zna granic, tym razem Włoski Sąd Kasacyjny (odpowiednik polskiego Sądu Najwyższego – red.) orzekł, że apelowanie do imigrantów spoza UE, aby „wracali do domu”, jest formą rasizmu.

Zdaniem sędziów nawoływanie imigrantów spoza Unii Europejskiej do tego, by wracali do swoich krajów, jest rasizmem, nawet jeśli osoba mówiąca to nie używa określeń odnoszących się bezpośrednio do rasy – informuje thelocal.it.

Sprawa dotyczyła mężczyzny w wieku ok. 40 lat, który chciał zmniejszenia wyroku sądu niższej instancji. Mężczyzna starł się z dwoma cudzoziemcami, krzyknął do nich, „Dlaczego tu jesteście, powinniście wrócić do domu”. Przed sądem mężczyzna zapewniał, że nie jest rasistą.

Sąd Kasacyjny jednak nie uwierzył w jego tłumaczenia i orzekł, że określenie wskazujące na pogardę dla cudzoziemców w sposób oczywisty oparte na ich etnicznym pochodzeniu lub wyznaniu jest równoznaczne z rasizmem.

źródło: rp.pl

69
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
47 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
wowtedJANEKSuwerenklioes vel pislamista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o