foto: pixabay.com

Poprawność polityczna nie zna granic, tym razem Włoski Sąd Kasacyjny (odpowiednik polskiego Sądu Najwyższego – red.) orzekł, że apelowanie do imigrantów spoza UE, aby „wracali do domu”, jest formą rasizmu.

Zdaniem sędziów nawoływanie imigrantów spoza Unii Europejskiej do tego, by wracali do swoich krajów, jest rasizmem, nawet jeśli osoba mówiąca to nie używa określeń odnoszących się bezpośrednio do rasy – informuje thelocal.it.

Sprawa dotyczyła mężczyzny w wieku ok. 40 lat, który chciał zmniejszenia wyroku sądu niższej instancji. Mężczyzna starł się z dwoma cudzoziemcami, krzyknął do nich, „Dlaczego tu jesteście, powinniście wrócić do domu”. Przed sądem mężczyzna zapewniał, że nie jest rasistą.

Sąd Kasacyjny jednak nie uwierzył w jego tłumaczenia i orzekł, że określenie wskazujące na pogardę dla cudzoziemców w sposób oczywisty oparte na ich etnicznym pochodzeniu lub wyznaniu jest równoznaczne z rasizmem.

źródło: rp.pl

69
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
47 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
wowtedJANEKSuwerenklioes vel pislamista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JANEK
Gość
JANEK

LEWAKÓW TRZEBA WYTĘPIĆ TO ZDRAJCY DOBRZE WIEDZĄ CO ROBIĄ TO NIE IDIOCI DOPÓKI BĘDĄ ŻYĆ BĘDĄ NISZCZYĆ BIAŁĄ RASE W EUROPIE CO DO TEGO NIE MAM ŻADNYCH ZŁUDZEŃ

Twierdza Europa
Gość
Twierdza Europa

Sad wspierajacy afrokolonizacje traktowac jak administracje okupacyjna. Eurobolszewia dokonuje czystki etnicznej na Europejczykach. Takie zbrodnicze dzialanie wymagaja wyjscia poza system prawny i usuniecie kolaborantow ze wszelkich instytucji panstwa.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Jeszcze 1 myśl odnośnie hipokryzji sędziów. Sami uważają się za strażników konstytucji- tej samej konstytucji,która mówi o zwalczaniu ideologii totalitarnej jaką jest komunizm,a sami wydają wyroki sprzyjające w szerzeniu tej ideologii pod nazwą nowego Marksizmu czyli nowoczesnego eurokomunizmu.

Archer
Użytkownik

Churchill rowniez namawial zolnierzy Andersa do powrotu do kraju i mial to gdzie, ze trafia prosto w lapy krwawego Gruzina – Stalina.
Czy i to byl rasizm? Czy to mozliwe zeby angielskie klasy wyzszce dopuszczaly sie rasizmu? A moze trzeba znalesc jakies inne slowo jak ‚przeoczenie’, ‚niedelikatnosc’ albo ‚madrosc etapu’?

wow
Gość
wow

Churchill rowniez namawial zolnierzy Andersa do powrotu do kraju. naprawde ? Nie pisz bzdur nie masz najmniejszego pojecia jak wtedy wygladala sytuacja zolnierzy 2go korpusu armi Andersa , moj dziadek walczyl pod Monte Casino i wrocil z Anglii do kraju w 1956r bo zostawil rodzine i do niej wracal, znam… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Sądy to najgorsza patologia każdego kraju.Sędziowie nigdy w swoim zawodzie nie byli i nie są osobami apolitycznymi jak mówi o tym Konstytucja i inne ustawy.Sędziowie nigdy nie przestrzegali zasady niezawisłości i niezaleźnosci sędziowskiej.Najlepszym tego przykładem jest historia.Gdzie sędziowie w hitlerowskich Niemczech orzekali według widzimisię Hitlera,który im stworzył prawo,czy klika sędziowska… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Zgadza się. Ale jedno przeoczyłeś – jakie państwo takie sądy. Sędziów bowiem wybiera wybrana władza.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Dlatego jestem za wyborem sędziów bezpośrednio przez wyborców!

„Jakakolwiek pogarda jest rasizmem.” – Zdanie w oczywisty sposób fałszywe. Podobnie jak przypisywanie pogardy zdaniu: „Dlaczego tu jesteście, powinniście wrócić do domu”.

DOM WARIATÓW!!!

klioes vel pislamista
Użytkownik

I najnowszy wierszyk Archera i mój: Międzyislamówka (Międzyarabówka) Wykwintny powstań kozojebie, Powstańcie, co zasiłków chcą! Europę bierzem dziś pod siebie, Bo „jednorodność jest to zło”… Chrześcijaństwo fatwa nasza zmiata, Przed ciosem niechaj Jezus drży! Nie chcemy w białym widzieć brata… Cel tolerancji – tylko my! Bój to nasz PRZEDostatni, Wnet… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

I jeszcze coś nowszego: Tryumf Francy Drużyna Francy (kilku białych!) Świętuje po mistrzostwach całych. Drużyna afroeuropejska… I trwa we Francy fiesta miejska: Afryka w końcu te zawody Wygrała!… Leżą samochody. Leżą – nie stoją – na swych dachach. A tłum w okrzykach swych („Allachach”) Rzuca w policję czym popadnie. Będzie… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Gal Anonim
Poza tym te pedalskie nasienie nie ma żadnego mandatu demokratycznego. Nie są wybierani. To wszystko jest do kasacji. Najwyższej. Inaczej w tzw. majestacie prawa ta klika zezwoli na zasiedlenie naszych ziem przez gównoskórych. A nas będzie skazywać za obronę swoich praw.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

easyrider, Witaj Easy Miło Cię widzieć. Rozumiem, że masz pilniejsze zajęcia, ale to forum bez Ciebie i kilku jeszcze osób, to jakieś blade. Panowie! Do dzieła, bo wielu błądzi i nie ma kto dać im odpowiedniego powera Jak zwykle Easy jesteś niezawodny i w sedno! Tak będzie a nie inaczej…… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

pojawiam się…
Kto z nas nie błądzi wink Mam wrażenie, że już trochę się powtarzamy. Potrzeba działania. Dużo ludzi – pomimo, że negatywnie nastawionych do ściągania kolorowych – nie ma świadomości skali tego co się dzieje. Myślą, że wystarczy nie zgadzać się na tzw. relokację. Tu potrzeba radykalnej zmiany prawa.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Tu potrzeba demokracji bezpośredniej!
A tak naprawdę nie potrzeba żadnej demokracji, ale właściwego jedynowładztwa. Bo demokracja to najbardziej zawoalowana forma tyranii.

ted
Gość
ted

Tu nie trzeba żadnej zmiany prawa. Prawo istnieje. Obecna migracja arabów do europy jest nielegalna, narusza istniejące prawo. Wystarczy odpowiednio surowo karać tych którzy przewożą imigrantów, a ich samych deportować z powrotem. Jeżeli działania będą konsekwentne, po kilku miesiącach imigracja się skończy

Adam
Gość
Adam

A teraz nasz rząd robi ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców: (praca.interia.pl/news-rzad-wprowadza-ulatwienia-w-zatrudnianiu-cudzoziemcow,nId,2605649) Mówiąc krótko – będą płacić mniej tym których tu zaproszą niż nam. Da się? Jak widać da. A repatriantów nie można sprowadzić? Gdzie te szumne zapowiedzi z kampanii wyborczej? Ściągnęli trochę i dalej cisza. A, pewnie im trzeba by więcej… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Lewacy to nie zdrajcy. Nie jestem pewna czy wiedzą co czynią gdyż uważam, że myślenie całkowicie zastąpiła żądza i pożądanie. Lewactwo wywodzi się z rynsztoka i z leniwych parobków. Lewactwo to motłoch. MOTŁOCH. Pożądają tego co inni wypracowali mówiąc, że im sie należy, że niesprawiedliwość itd. Do motłochu ciągną wszystkie… Czytaj więcej »

El-Raton
Użytkownik

Banita – badania socjologiczne w Germanistanie wykazaly, ze lewacy, to glownie mlodzi ludzie, niepracujacy, przerywajacy wyksztalcenie i w okolo 80% zyjacy na garnuszku u rodzicow, czesto dobrze sytuowanych. Potwierdza to w pelni Twoja teze. Ich rodzice czesto cierpia z tego powodu, ale w sumie zawdzieczaja to sobie samym.

banita
Gość
banita

Czyli dokładnie to co napisałam, a że „głównie” to zasługa braku aborcji na życzenie gdy byli płodami i ich rodzic 1 i 2 byli płodami i nazywali się Matka i ojciec; dziadek i babka”. Mówię o korzeniach. To tak jak z Adim gdyby mamusia go wyskrobała, nie byłoby holokaustu. Pytanie… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

banita, Gdyby ludzie zniszczyli w zarodku „zapędy” Adiego (i innych) to nie byłoby tej rzezi 2-giej europejskiej. A ci, którzy odważyli się i walczyli z mordercami zostali skutecznie niszczeni albo zniszczeni. Tak odwieczni macherzy w Europie szachrują…Czy dzisiaj jest inaczej!? Tak samo! Sytuacja analogiczna tylko metody inne, obliczone na większe… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Matka! nie zniszczyła zapędów Adiego, a dzisiaj może matka by i to zrobiła, ale dzisiaj jest też obrona małego człowieka i każdy powinien mieć prawo się urodzić. Pewnie wprowadziłby swój chory plan, ale też być może co niektóre lewostronne nie musiały popisywać się aborcją, gdyż ze względu na iloczyn inteligencji… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ja też mam wrażenie, że uczepiłaś się tylko aborcji jak pijany płotu. Aborcja to nie na to forum. Co do śpiewu w minarecie, to przecież wiesz gdzie go usłyszysz? Ten przytyk też ani przypiął ni przyłatał. Niszczy się od dawna białego człowieka. Może przypomnisz sobie łaskawie, kiedy ten proces też… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Aleś elokwentna. No proszę. Nie zgadzam się z tobą. I nie będę prowadzić dysputy. Z doświadczenia wiem, że nie ma to najmniejszego sensu. Ustępuję ci pola. I jak sama napisałaś że uczepiłam się płotu, tak ja twierdzę że ty mnie. Nie zamierzam podtrzymywać twego ego więc napawaj się swoją racją.… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ludzie leczcie się (co niektórzy). Czyli z tego wynika, że każdy kto odpowie komuś na komentarz, to się go czepia? Ty też to robisz. No i nie jestem wyjątkiem Po prostu nie potrafisz dyskutować (po co dorabianie jakiegoś doświadczenia?), tylko starasz narzucić komuś swój tok rozumowania. Jak trafisz na odmienne… Czytaj więcej »

JANEK
Gość
JANEK

Niech ciebie nie zmylą ich pozory

Adam
Gość
Adam

Jak powiem w robocie do czarnego pracownika „koniec pracy na dzis, wracaj do domu” to rowniez zostane posadzony o rasizm? Ludzka glupota nie zna granic…

Antylewak
Gość
Antylewak

Czarnego pracownika??????? Snisz na jawie. Oni nie przyjeżdżają tu pracować.

El-Raton
Użytkownik

Adam- A jak powiesz: Zostancie tu prosze, zostaniesz skazany za szyderstwo. Juz chyba Jozef Dzugaszwili, syn zydowskiego szewca stwierdzil: Dajcie mi czlowieka, a paragraf sie znajdze.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Ten werdykt jest przede wszystkim dlatego skandaliczny, że stawia imigrantów w pozycji prawnie uprzywilejowanej: PONAD WSZELKĄ KRYTYKĄ.
Jest to zerwanie z podstawową zasadą prawną prawa rzymskiego, że „Temida jest ślepa”.

banita
Gość
banita

Adam jak powiesz mu to w pracy to cię pochwali i powie że dobry niewolnik z ciebie i już zawsze ty będziesz pracował, a on w domku siedział.

Turecki
Gość
Turecki

To nie jest żadna poprawność polityczna. Śmierdzi petrodolarami. Arabia Saudyjska finansuje ten najazd i całą otoczkę jaka jemu służy!

Turecki
Gość
Turecki

Najnowsze wieści z Francji: Pasażerowie metra w stolicy Francji obezwładnili 23-letniego Egipcjanina, który groził postronnym osobom nożem. Wyznawca „religii pokoju” specjalne przesłanie zarezerwował dla katolików. „Jestem muzułmaninem i zabijam wszystkich katoli” – to słowa młodego mężczyzny, cytowane przez świadków zdarzenia. Doszło do niego na stacji Anvers w sobotę przed godziną… Czytaj więcej »

Annag
Gość
Annag

pewnie nic mu nie zrobią , najwyżej oskarżą pasażerów o utrudnianie ciapatemu odstresowania się czy tam pozbycia nudy……itd itp….

klioes vel pislamista
Użytkownik

Oskarżą ich o rasizm…

koala_k
Użytkownik

Absurd! Chyba sędziowie są żydowskiego pochodzenia

Turecki
Gość
Turecki

A jakiego? To przecież jasne! A jeśli już nie to za żydowskie szekle i na żydowskiej smyczy są prowadzeni

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Ta sytuacja dowodzi, że całkowita niezależność wymiaru sprawiedliwości i brak kontroli nad nim skutkuje takimi „kwiatkami”, sędziowie o skrajnie lewicowej orientacji, zwykli kretyni lub płatni agenci obcych służb mogą sabotować politykę państwa. Sędziowie to żadna nadzwyczajna kasta, raczej oderwana od rzeczywistości, bezkarna i opływająca w dostatki trzecia władza, która zajmuje… Czytaj więcej »

SARA
Gość
SARA

W opisanym przypadku nie ma mowy o niezależności sędziów.Oni są całkowicie zależni od swoich ,,nowoczesnych” Rządów i grzecznie wypełniają ich zalecenia!!!!To są właśnie sądy marionetkowe..Ludzie w Europie multi kulti mają zamykane usta !Mają się bać i z uśmiechem na ustach akceptować szaleństwo,które zgotowały im własne rządy.

El-Raton
Użytkownik

Ania Kropelka – Tak jest w calej Europie. Dlagego dziwi mnie troche, ze EUSSR atakuje z tego powodu polski rzad. Hipokryzja tych ludzi nie zna granic.

JaCoOoOoS
Gość
JaCoOoOoS

Czyli jakby cudzoziemiec był tej samej rasy co ja i bym mu kazał wracać do domu to jestem rasistą? Fuck logic.

SARA
Gość
SARA

Wolność słowa,demokracja,konstytucyjne sądy…..!To wszystko jest łamane w ,,nowoczesnych,, europejskich krajach.I nikt tego nie widzi,nikt nie reaguje!!!Zastanawiam się,czy tzw .opozycja w Polsce zdaje sobie sprawę,że tak naprawdę nikogo w Parlamencie Europejskim nie obchodzą polskie sądy i to czy jest łamana konstytucja?Chodzi tylko o to aby zamieszać,wprowadzić spolegliwy rząd i otworzyć drogę… Czytaj więcej »

JANEK
Gość
JANEK

ALEŻ TOTALNA OPOZYCJA WIE ŻE NA ZACHODZIE JEST TAK JAK PISZESZ I CHCE TO PRZENIEŚ NA NASZ GRUNT TAM NIE MA DEBILI TO LUDZIE INTELIGĘTNI SĄ ONI REALIZUJĄ PLAN POZBAWIENIA ŻYCIA BIAŁEJ RASY ZDRAJCY JEDNI

Annag
Gość
Annag

rasistami są ci , którzy nas najeżdżają i usiłują wprowadzać swoje chore tfu. „zasady”…i nie wyznają ani naszych zasad, naszej wiary i są odmiennego koloru z wyłączeniem rasy żółtej…do której nie mam żadnych zastrzeżeń…

banita
Gość
banita

OK, nie powiem wracajcie, lecz w..jcie do swoich zagród z kozami. To nie rasizm, to stwierdzenie faktów.

ggggggsasd
Gość
ggggggsasd

to jest modelowy przykład gwałcenia wolności obywatelskich, zamykania ludziom ust, w ten sposób można zrobić absolutnie wszystko, wystarczy mieć sądy i rządzący robią co chcą oni ustalają co jest legalne , rownie dobrze za chwile mogą sobie ustalic z tymi „niezaleznymi” sądami ze od dziś każdy kto nie będzie skakał na jednej nodze… Czytaj więcej »

marju73
Gość
marju73

Nie mniej modelowy przykład jest obecnie testowany w Chinach.Jest to system kredytòw społecznych ktòry Nowy Porządek z pewnością przeniesie na pozostałe rejony świata.Na przykład system ten nie pozwoli sprzedać biletu lotniczego czy kolejowego jeśli dany osobnik będzie negatywnie wypowiadał się o władzy. Jeden wielki obòz totalitarny coraz bliżej.

JANEK
Gość
JANEK

KTOŚ WRESZCIE SIĘ WKURWI I ODPALI ATOMOWE NIUKI I BĘDZIE WRESZCIE NORMALNOŚĆ BO TAKIE ŻYCIE CO NAM CHCĄ ZAFUNDOWAĆ TO LEPIEJ NIE ŻYĆ BO NIE WIELE SIĘ RÓŻNI OD WIĘZIENIA

El-Raton
Użytkownik

JANEK – Mowisz mi z serca, Juz tez mialem naplyw defetyzmu. Lepiej jednak dobrze sie przygotowac do walki. Haslo: Towarzystwo krzewienia samoobrony – do znalezienia w necie albo podobne organizacje.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Czyli mamy już prawie sytuację zapowiedzianą w Apokalipsie: bez znaku Bestii nie można niczego kupić.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Oooo! Znowu rasizmus? Ale już wobec rdzennych Europejczyków to nie jest rasizm, tylko do tych spoza UE!? Hipokryci!… To jak należy mówić do dziczy? Do buuudy!? Czy na piaski!? A może: do piachu!? Żeby nie było znowu rasizmusu?… Bo ja już nic a nic z tego nie rozumiem

JANEK
Gość
JANEK

Spójrz na siebie jakiego koloru nosisz skóre chcą takich jak ty zniszczyć lewacy co tu jeszcze jest do rozumienia

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

JANEK,
Wszystko jasne od dawna. Od lat widzę coraz więcej obcych w Europie. Europa powinna wyglądać tak jak w latach 60-tych, no 70-te też jeszcze ujdą. Ale teraz to już plaga chyba? A jak się czyta newsy, to nie widać żeby miało być lepiej? Niestety!
Pozdrawiam

Karbulot
Użytkownik

Niedługo sama nasza obecność w Europie będzie dla nich rasizmem.

Andrew Ollis,Wasilla,Alaska,USA
Gość
Andrew Ollis,Wasilla,Alaska,USA

A kim sa lewacy i liberalowie?czarnoskorzy? moze zolci? arrow beg

klioes vel pislamista
Użytkownik

Są niby biali, ale mają dużw, garbate nosy…

Dem
Użytkownik

Podejrzewam, że sąd uzna mnie za dobrego samarytanina, jeśli powiem im, że spokojnie mogą wybijać europejczyków… Chyba, że ten pseudo sąd, nie zna takich pojęć.

Antylewak
Gość
Antylewak

To nie islam jest największą zmorą Europy, ale lewactwo. Lewactwo to wirus, pasożyt wyżerający zdrową tkankę naszej cywilizacji. Gdyby nie ta zaraza, już dawno rozwiązalibyśmy problem islamu.

kowalski
Gość
kowalski

Widać że nie tylko w Polsce sądy są opanowane przez chazaro- lewactwo.Mają opanowane gazety,kino,kasty celebrytów .sądy nic dziwnego że ta mogą szkodzić Europie.

Ola
Gość
Ola

sady to mafia