Dokumenty policyjne podają, że 70% tzw. uchodźców których wnioski o azyl są odrzucane, ignorują tę decyzję i pozostają w Szwecji nielegalnie. Komisarz Policji Narodowej Szwecji, Dan Eliasson nie widzi w tym żadnego problemu – w jego opinii ochrona granic nie powinna być zaostrzona.

Wewnętrzne dokumenty policyjne ujawniają, że 70% osób, których podanie o azyl zostało odrzucone, ignoruje tę decyzję i pozostaje w Szwecji nielegalnie. Z 9 tysięcy aktów deportacyjnych przesłanych na policję przez Służbę Imigracyjną, wynika, że 70% osób z tych 9 tysięcy zniknęło z miejsca, gdzie było zarejestrowanych, co całkowicie zaskoczyło policję.

Patrik Engström, szef szwedzkiej policji granicznej, powiedział w publicznym radio: „Oznacza to, że rozesłaliśmy listy gończe za tymi ludźmi, ale nie szukamy ich zbyt aktywnie. Czekamy na donosy i tego typu rzeczy. Nie mamy środków, aby wyjść w teren i poszukiwać ich w sposób przypadkowy.” Do chwili obecnej, policja zgromadziła 21 tysięcy aktów deportacyjnych.

Komisarz Policji Narodowej Szwecji, Dan Eliasson z kolei nie widzi problemów w masowej migracji do Szwecji. Jego zdaniem nie ma w kraju aż takiego chaosu, aby uzasadnić tym zaostrzenie ochrony granic. Według Eliassona, setki tysięcy migrantów przybywających do Szwecji w 2015 roku nie stanowią poważnego zagrożenia ładu i porządku.

źródło:  venskpolis.se / sverigesradio.se / gatestoneinstitute.org

8
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
1683.09.12devilAngrybirdbimbermacherbk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lilith
Gość

Jeśli Szwedzi nie widzą problemu, to my też nie powinniśmy. Niech przyjmują wszystkich, niech się bawią w bezsensowną biurokrację dotyczącą aktów deportacyjnych. Szef szwedzkiej policji granicznej nie widzi problemu w masowej migracji do Szwecji- jego prawo. Bardziej zaskakują słowa, że nie szukają uciekinierów, że nie mają środków aby wyjść w… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Ciekawi mnie jedna sprawa. Nie dostali azylu, zatem nie są zarejestrowani. Nie mają numeru personalnego, nie mają karty świadczeń, prawa pobytu nic. Zatem nie otrzymują zasiłku, nikt ich nie przyjmie do pracy bez karty podatkowej. Nie mogą pójść do lekarza, nie mogą wynająć mieszkania. Jak zatem zamierzają żyć? Za co?… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

I może to jest jedno z wytłumaczeń faktu/przyczyn powstania gett. Tylko teraz, to się boję, że w takim stanie rzeczy, Szwedzi zrezygnują z „rasistowskich” praktyk i się zrobi hulaj-dusza formalna też. No, wtedy to by dopiero był pożar burdelu.

Morgenstern
Gość
Morgenstern

Szwecja sama sibie określa mianem „Mocarstwa Humanitarnego”…Co kolwiek to oznacza.Sami szwedzi to nadęte zapatrzone w siebie bufony uważający się za awangardę ludzkości.Dla mnie szwedzi to odklejeni od rzeczywistości hipokryci i idioci tonący w odmętach aburdu.Ten kraj stacza się coraz z roku na rok coraz szybcej ku przepaści i nic nie… Czytaj więcej »

bimbermacher
Gość
bimbermacher

Komisarz Policji Narodowej Szwecji Dan Eliasson mówi całkiem, jak ten Żyd z dowcipu:
„Icek! Twoje Salcie tam w lesie gwałcą!”
„Jaki tam las. Parę krzaków.”

Angrybird
Gość
Angrybird

Na naszych oczach w europejskich krajach powstają równoległe pasożytnicze społeczeństwa, złożone z ludzi których oficjalnie… nie ma. Bezkarni, beztroscy, radośnie ignorujący zasady „oficjalnych” społeczeństw, na koszt których żyją. Utopijne wizje autorów s-f sprzed 30 lat okazują się tak bardzo prawdziwe!

devil
Gość
devil

wprowadzić w Polsce dostęp do broni maszynowej, odżyje przemysł,zgłosić pretensje do korony szwedzkiej za Zygmunta III Wazę, najechać Szwecję, wyłapiemy wszystkich muslimów-deportacja na statek i do Libii, stawiający opór na drzewo, będziemy okupować Szwecję, nie będą się bronić, potem włączymy ją do Polski jako kolejne województwa, Poland rulez:)

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Analiza logiczna treści tych dwóch wypowiedzi prowadzi do wniosku, że w tytule artykułu jest błąd. Kozo-entuzjaści pozostają na terytorium Królestwa Szwecji legalnie, bowiem władze dają fizycznie na taki stan rzeczy przyzwolenie. Nie wykonywanie prawa przez aparat państwowy prowadzi właśnie do powszechnej legalizacji zachowań bezprawnych. Mniemam, że docelowym modelem społeczno-politycznym jest… Czytaj więcej »