foto: youtube.com

Wielu nowych konwertytów zmienia ubranie, porzuca starych przyjaciół i wymazuje całą muzykę z iPoda. Salafizm jest najbardziej atrakcyjna dla nowych muzułmanów – twierdzi profesor Esra Özyürek.

Özyürek spędziła trzy i pół roku badając Niemców nawróconych na islam. Napisała książkę pt. „Być Niemcem, stając się muzułmaninem. Religia i nawrócenie w nowej Europie”. Autorka opisuje siebie jako niepraktykującego „kulturowego muzułmanina”, który potrafi nawiązać kontakt z wieloma niemieckimi muzułmanami. Z jej badań wynika, że dotychczasowe postrzeganie konwertujących na islam było całkowicie błędne.

Pisze ona: „Większość nawróconych na islam charakteryzuje intensywność wiary. Zaraz po konwersji, konwertujący często pragną przekształcić swoje życie i oczyścić je ze wszystkich nieislamskich elementów. Wielu nowych konwertytów zmienia ubranie, porzuca starych przyjaciół i wymazuje całą muzykę z iPoda. Salafizm jest najbardziej atrakcyjna dla nowych muzułmanów na tym wczesnym etapie konwersji”.

Każdego roku coraz więcej Europejczyków, w tym Niemców, ogarnia islam. Szacuje się, że żyje obecnie do stu tysięcy niemieckich nawróconych – liczba podobna do Francji i Wielkiej Brytanii. To, co wyróżnia ostatnie konwersje, to to, że odbywają się w czasach, w których islam staje się coraz bardziej postrzegany jako sprzeczny z wartościami europejskimi. Wspomniana książka pokazuje, jak Niemcy przechodzą na islam w tym antagonistycznym klimacie, jak potrafią zrównoważyć swoją miłość do islamu ze strachem społeczeństwa, jak odnoszą się do imigrantów muzułmańskich i jak kształtują debaty na temat rasy czy religii.

Esra Özyürek ukazuje, że konwertyci próbują oddzielić się od imigrantów z krajów większości muzułmańskich i promować islam nieskrępowany tradycjami tureckimi lub arabskimi. Niektórzy muzułmanie uważają, że po oczyszczeniu tych akcesji, islam będzie pasował do niemieckich wartości i stylu życia. Niektórzy nawet twierdzą, że bycie niemieckim muzułmaninem jest całkowicie zgodne z wartościami niemieckiego oświecenia.

Esra Özyürek jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Europejskim London School of Economics. Zajmuje się m.in. sekularyzmem państwowym i codzienną polityką Turcji.

źródło: press.princeton.edu

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

19
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
7 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
AroMr. ??pojawiam się i znikameasyriderPedro Chubascos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyHegemon
Użytkownik

Najpierw jest taki tekst:”Wielu nowych konwertytów zmienia ubranie, porzuca starych przyjaciół i wymazuje całą muzykę z iPoda”, a potem taki:”Esra Özyürek ukazuje, że konwertyci próbują oddzielić się od imigrantów z krajów większości muzułmańskich i promować islam nieskrępowany tradycjami tureckimi lub arabskimi”. To w końcu jak ta zmiana przebiega? Czy to… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

To swoją drogą.:). Moją natomiast uwagę zwróciło „niemieckie oświecenie”. No bo cały cywilizowany świat jest już w epoce postmodernizmu, a Szkopy furth w Oświeceniu;). Nie wyszli z XVIII w. I taki ktoś ma narzucać trendy?;) (hehe)

Patriota
Użytkownik

@AntyHegemon konwertyci próbują oddzielić się od imigrantów z krajów większości muzułmańskich i promować islam nieskrępowany tradycjami tureckimi lub arabskimi. Niektórzy muzułmanie uważają, że po oczyszczeniu tych akcesji, islam będzie pasował do niemieckich wartości i stylu życia. Niektórzy nawet twierdzą, że bycie niemieckim muzułmaninem jest całkowicie zgodne z wartościami niemieckiego oświecenia.… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Patriota
To element takiji. Szmaciura określa siebie jako „niepraktykującego „kulturowego muzułmanina””. Wie dobrze, że coś takiego dla muzoli nie istnieje. To element rozwalenia resztek mózgów zwykłym, niezorientowanym , szwabskim lemingom. Że niby jak przejdą na islam, to będą mogli żyć dalej swoim pedalskim, pozbawionym sensu, nastawionym na rozpasaną konsumpcję, życiem.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@easyrider Właśnie tak! Dopóki islam nie będzie miał przewagi w Europie cały czas będzie takie urabianie, wabienie religią „miłości i pokoju”… Oszustwo jakich mało, ale czego spodziewać się po „świeckiej” muzułmance i Turczynce? Z ostatniej chwili dla tych co nie wiedzą (choć nie podejrzewam nikogo o to na tym portalu)… Czytaj więcej »

Aro
Gość
Aro

Nie z dz==jeansu, tylko marki adidas, i to tylko z 3 paskami

Anna
Gość
Anna

Brak slow!

Karbulot
Użytkownik

I Niemcy chcieli, abyśmy od nich przyjęli chrześcijaństwo? A tak z innej beczki. Ciekawe, ilu z tych „nawróconych” nowych białych niemieckich muzułmanów rzeczywiście wierzy w allaha. Czy nie są to ludzie, którzy liczą, że jako muzułmanie będą mieli dodatkowe przywileje, jak lepsze zasiłki. A może część to jacyś ukryci pedofile,… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Cześć przechodzi bo to jest „modne” brody już mają te mode na brody też po coś wykreowano.

malabiala
Gość
malabiala

Niemcy zawsze potrzebują mieć nad sobą bat, bo nie potrafią samodzielnie nic wykreować. Teraz kolej na koran, który powie im którą ręką jeść, a którą podetrzeć się w toalecie. Taki naród. Myśl o kartoflisku, która zrodziła się po okropnościach II wojny była jednak uzasadniona. Ciekawe kiedy ruszą z maczetami na… Czytaj więcej »

aqw
Użytkownik

A no tak nowego człowieka tworzą, chrześcijaństwo z wolną wolą to nie to co przemawia do Niemców

Logic1
Użytkownik

I to własnie oni będą popełniać a kilka lat najgorsze zbrodnie na europejczykach.

V-Raptor
Gość
V-Raptor

Mam wrażenie, że Niemcy tęsknią do jakiejś totalitarnej i zbrodniczej ideologii. Mieli już nazizm, który usprawiedliwiał im podboje terytorialne, ludobójstwo, obozy koncentracyjne, niewolnictwo (roboty przymusowe), eksperymenty na ludziach. No i to ich ulubione dzielenie ludzkości na 2 grupy: Panów (Niemiec, Aryjczyk) i Podludzi (cała reszta). Dlatego teraz tak ochoczo patrzą… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Islam bardzo pasuje do mentalności Niemieckiej. Zauważył już to Adolf.

Kakaka
Gość
Kakaka

Wykazuje muzykę z IPADA? mamy przejebane…

Kakaka
Gość
Kakaka

Wymazuje* Telefoniku

ERVIN
Gość
ERVIN

Taaa Niemcy się nawrócili chyba qrwa pochodzenia muslimskiego

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Miała być dominacja socjalizmu, marksizmu, mieszania ras, płci, hedonizmu, nihilizmu, LGBTQ
ale wyszło gówno i rosnąca dominacja islam, salafizmu …

Pedro Chubascos
Użytkownik

„Autorka opisuje siebie jako niepraktykującego „kulturowego muzułmanina”, który potrafi nawiązać kontakt z wieloma niemieckimi muzułmanami.” Padłem. Pani szanowna jest zatem pierwsza w kolejce do bycia zgwałconą i ściętą przez salafitów. Gratuluję, będę uważnie śledził newsy. Na szczęście ponad 70% owych „nawróconych” porzuca swoją nową „religię” w ciągu 2 lat. Czyli… Czytaj więcej »