Salvini do Macrona: „Jeśli masz tak złote serce, wyślę do Ciebie 9 tysięcy imigrantów”

Krytyczne słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona pod adresem Włoch doczekały się reakcji. Minister Spraw Wewnętrznych Matteo Salvini odpowiedział co myśli o słowach Macrona.

Prezydent Francji powiedział we wtorek, że decyzja Rzymu o nieprzyjęciu statku z ponad 600 imigrantami była nacechowana „cynizmem i nieodpowiedzialnością”. Dziś reakcja Rzymu była natychmiastowa.

„Prezydentowi Francji mówię: Emmanuelu, jeśli masz tak złote serce, jak mówisz, jutro podamy ci szczegóły wysłania do Ciebie 9 tysięcy imigrantów, których tak kochasz” – powiedział minister Salvini.

Z kolei włoski premier Giuseppe Conte nazwał stanowisko Paryża „pełnym hipokryzji”. „Wszystkie kraje odwracają się od problemu migracji plecami, jeśli tylko mają taką możliwość” – stwierdził. Dodał, że nie pozwoli, aby pouczano jego kraj, a zwłaszcza aby „robili to hipokryci”.

Wicepremier, lider Ruchu Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio komentując wypowiedź Macrona stwierdził: I to oni mówią?. Francja powinna otworzyć swoje porty dla migrantów, jak zrobiła to Hiszpania.

Największe oburzenie we Włoszech wywołały słowa rzecznika partii prezydenta Macrona, La Republique En Marche, Gabriela Attala, który postawę włoskich władz nazwał „odrażającą”. Eurodeputowana Ligi Mara Bizzotto oświadczyła, że „odrażająca jest postawa Francji Macrona, a nie ministra Salviniego”.

Dodaj komentarz