Słowacja jest jedynym krajem w Europie w który nie ma meczetu. W kraju muzułmanie nie mają nawet zarejestrowanego związku wyznaniowego.

Chociaż słowaccy muzułmanie już rozpoczęli swoją aktywność propagandową w internecie oraz zastosowali odpowiednią petycję o rejestrację islamu jako jednej z wielu związków wyznaniowych.

Społeczność muzułmańska na Słowacji ma szacunkowo 5 tysięcy członków, i aby zostali oficjalnie zarejestrowani, działacze muszą zebrać 20 tysięcy podpisów pod petycją. Oznacza to, że musi ona być poparta przez 15 tysięcy słowackich obywateli, którzy są nie-muzułmanami. Muzułmańscy działacze uważają, że 20 tysięcy podpisów zostanie zebranych – jak dotąd to się nie udało.

Muzułmanie starali się również o budowę Centrum Kultury Muzułmańskiej w Bratysławie – też bez żadnych sukcesów, urzędnicy nie wyrazili na to zgody.

„Każdy musi zdać sobie sprawę, jakie konsekwencje wynikają z podpisania się pod tą petycją. Po pierwsze Słowacja popadnie w błocie wielokulturowości, nie mówiąc już o tym, że islam jako swoich wrogów uważa chrześcijan, którzy stanowią większość w naszym kraju” – ostrzega beo.sk

Opracowanie: Kmicic
na podstawie: beo.sk / zivot.azet.sk

7
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MartinSąsiad z północymrllPaskinTwinny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Twinny
Gość
Twinny

Brawa dla Słowacji!

Martin
Gość
Martin

Ja was popieram!!! Polska skończy kiedyś jak Niemcy czy Szwecja! Nie wpuszczajmy konia trojańskiego do Europy! Teraz dopiero widzę, że Unia Europejska jest za miękka. Musimy coś zrobić! Bo tak dalej być nie może!!!

Paskin
Gość

Słowacy! Będziecie bastionem! Trzymajcie się krzepko.

Sąsiad z północy
Gość
Sąsiad z północy

Dobrze Słowacja! jazda z kurwami

mrll
Gość
mrll

pokłony !!!

Bolek
Gość
Bolek

Wiecie ile to jest 5000 tys.?

Cristero
Gość

Wkradł się drobny błąd edytorski. Chodzi o 5000 ( słownie – pięć tysięcy ), 20 000 ( słownie dwadzieścia tysięcy ) oraz 15 000 ( słownie piętnaście tysięcy ).