fot. strazgraniczna.pl

Grupa siedmiorga obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej została zatrzymana przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku. Cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Pomagał im 19-letni obywatel naszego kraju. On również został zatrzymany.

Grupa została zatrzymana w nocy z 24 na 25 lipca przez funkcjonariuszy Straży Granicznej tuż przed granicą na drodze krajowej nr 2. W samochodzie marki Renault Master, prowadzonym przez 19-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, podróżowało siedmioro cudzoziemców, w wśród których były dzieci.

Wszyscy cudzoziemcy legitymowali się dokumentami, które otrzymali po złożeniu w Polsce wniosków o nadanie im ochrony międzynarodowej i które nie uprawniają do przekraczania granicy.

Dorośli obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej przyznali się do usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 1 miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby.

Czeczeni zostali umieszczeni w ośrodku dla cudzoziemców. Kierowca, który przewoził obywateli Rosji, został przesłuchany w charakterze świadka. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku.

źródło: strazgraniczna.pl

24
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
Gierwazyeasyriderpojawiam się i znikamkoala_kyaPolak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
islamofob
Użytkownik

Szkoda że nie znamy danych osobowych osobnika z kujawpomo. Bym osobiście go docenił robiąc z okrężnicy lotnisko.

Robota do zrobienia.
Gość
Robota do zrobienia.

Może być ukrem, robiącym za Polaka. Kolejna V kolumna to obok eskimoskiej, litewskiej, niemieckiej, też ukradlińska.

Wojciech
Gość
Wojciech

Bez przesady, użytkownicy tej strony mają czasami nierówno pod sufitem. Na szczęście w 90% przypadków na słowach by się skończyło ( całe szczęście).

Anahu Yamito II
Użytkownik

Wojciechu, a ty masz czas na komputer zamiast bronic sądow razem z ubywalelami?

Paolito
Gość
Paolito

Streszczaj się,bo matka zaraz Internet odłączy i będziesz musiał iść do pokoiku nieskromnie pobawić się ze sobą.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Czczency do Czeczenii a „polak” do wora, a wor do…itd. Pewnie jakies lewackie gowno. Prdolony zdrajca evil

easyrider
Użytkownik

To niekoniecznie musi być lewak. Jest masa bezmózgich debili, którzy dla kasy własną matkę sprzedadzą. Istota sprawy polega na tym, że ci szmaciarze mieli dokumenty, że złożyli tu wnioski o nadanie statusu uchodźcy a kary dostali mniej niż symboliczne. To efekt poj.ebanego prawa, które mamy ułożone pod lewackie konwencje międzynarodowe.… Czytaj więcej »

Jan Kredens III
Gość
Jan Kredens III

Wystarczyłoby na początek, żeby pogranicznicy przymknęli oko na tych co czmychają do Niemiec, a nie zawracają ich do Polski, niech jadą jak chcą i tyle, do tego nie potrzeba zmiany prawa ani omijania konwencji, wystarczy, że SG nie będzie w tych sprawach taka nadgorliwa.

easyrider
Użytkownik

To nie jest rozwiązanie. Nikt nie wyda takiego polecenia funkcjonariuszom, bo będzie wiedział, że to niezgodne z prawem. Żołnierze i funkcjonariusze muszą mieć podstawę prawną. I to trzeba zrobić. Tak by na legalu nie wpuszczać dziczy i w uproszczony sposób się ich pozbywać.

Gierwazy
Gość
Gierwazy

To niekoniecznie musi być lewak i niekoniecznie taki, co to dla kasy własną matkę sprzeda. W latach 90-tych powstał był w Polsce komitet „Wolna Czeczenia”, który odpowiedzialny jest za sprowadzenie tysięcy tamtejszych bisurmanów do Polski . Dziś aktywiści tegoż komitetu zasilili kadry partii o nazwie… Prawo i Sprawiedliwość. Warto o… Czytaj więcej »

koala_k
Użytkownik

na 75% stawiałabym, że ten „Polak” ma kartę Polaka i taki z niego Polak

yaPolak
Gość

Nogi im z doopy powyrywac

banita
Gość
banita

I co? I mamy te terrorystyczne kwiatuszki dożywiać i podlewać by nie zwiędły?? Już powinni być tam skąd przekroczyli granicę po drugiej stronie. A tu proszę pogrożenie paluszkiem i to małym by nie zadrapać, nakarmić, napoić. Niech nie zapomną o furze, komórze, markowych szmatach i halal żarełku. Kilka panienek by… Czytaj więcej »

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Z tego co zostało napisane wynika, że oni złożyli wnioski o azyl w Polsce a następnie próbowali zwiać do Germanistanu, jak tysiące Czeczenów przed nimi i to nasi pogranicznicy po złapaniu cofnęli ich z powrotem do Polski. Brawo, polski podatnik pracujący średnio za 2500 na rękę będzie utrzymywał teraz ich,… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Wnioski mogą i powinny zostać odrzucone i wcale nie będziemy musieli putinowych obywateli utrzymywać. Dlatego Polacy powinni naciskać na mocne zaostrzenie prawa azylowego. Takiego azylu można szybko odmówić. I mówię tutaj o Polakach, gdyż coraz więcej obywateli jak się okazuje nie jest Polakami. Najlepszy dowód żydzi i upozycja rodem z… Czytaj więcej »

III
Gość
III

Brawo PiS! Polacy dziękują za „dotrzymanie” obietnic wyborczych.
Aha, czy intruzi już pobierają 500+?

banita
Gość
banita

Nie may relokacji, nie mamy tego co ma Hiszpania czy Włochy albo Grecja, ale dzięki Węgrom i postawie PiSu takie kraje jak Austria, czy Włochy mogły odważnie powiedzieć NIE! To na Polsce skupiła się cała nagonka, całe zastraszanie karami i sankcjami, nie na Węgrach, oni dopiero teraz dostają swoją lekcję.… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Tym bardziej Czeczenów należy zwrócić Rosji. Taki bogaty kraj;), supermocarstwo;), wojny tam nie ma – no to wypad od nas!!!!

banita
Gość
banita

Całkowicie się z tobą zgadzam.

Slav
Gość

„Umieszczeni w ośrodku” , czyli tłumacząc na polski właśnie stali się obywatelami Polski i niedługo będą sobie maszerować po ulicach jakiegoś polskiego miasta.

Pablo_2015
Gość
Pablo_2015

Czyli osiągnęli swój cel eek

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Słuszna uwaga. Ośrodek dla cudzoziemców?…Czyżby ktoś zapobiegliwie spodziewał się planowanych „gości” i zadbał o stworzenie „ośrodków”? A powinna być odsiadka, zwrócenie kosztów utrzymania przestępców i deport

Suweren
Użytkownik

Ubogacenie kulturalne. Kolejni w kolejce po socjal. roll

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Kolejne pasożyty i kolejne oszustwo. Socjal należy się tylko osobom pracującym i wypracowanym przez nich (na to są też potrącane składki od osób pracujących- czyli na ewentualne bezrobocie.) Jakim prawem jest przyznawany socjal obcym agresorom, za fakt najazdu na NASZ! ląd?