We wtorek o godzinie 12.00 pod wrocławskim Pręgierzem odbyła się konferencja prasowa organizowana przez ONR. Dotyczyła sprawy oskarżenia koordynatora Brygady Dolnośląskiej ONR Justyny Helcyk o „nawoływanie do nienawiści wobec nieokreślonej grupy muzułmanów”. Poinformowano również o prowadzonych czynnościach prokuratorskich w sprawie księdza Jacka Międlara i wygłoszonego przez niego kazania podczas 82. rocznicy ONR w Białymstoku.

Podczas konferencji prasowej poinformowano, ze przemówienie koordynator brygady dolnośląskiej ONR Justyny Helcyk, które wygłosiła 27 września 2015 roku podczas kilkutysięcznej manifestacji, jest przedmiotem prowadzonego przeciwko niej postępowania. Prokuratura Rejonowa Wrocław-Stare Miasto oskarża ją o „nawoływanie do nienawiści wobec nieokreślonej grupy muzułmanów na tle różnic wyznaniowych i rasowych”.

Policja szuka księdza Międlara

W czasie konferencji przedstawiono również sprawę poszukiwanego przez policję kryminalną z Białegostoku księdza Jacka Międlara. Białostocka prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie treści kazania księdza Jacka Międlara wygłoszonego podczas 82. Rocznicy Obozu Narodowo-Radykalnego.

– Ja, podobnie jak większość działaczy ONR, byłem obecny na tej mszy. Kazania słuchaliśmy naprawdę bardzo dokładnie i chociaż było powiedziane w faktycznie ostrych słowach, to naszym zdaniem nigdzie te ramy prawne nie zostały przekroczone – tak o wystąpieniu ks. Jacka Międlara mówi Krzysztof Szałecki z łódzkiego ONR-u.

Wygłoszone przemówienie oraz kazanie księdza przedstawiamy poniżej w formie wideo. Proszę sprawdzić, czy rzeczywiście jest to „nawoływanie do nienawiści wobec nieokreślonej grupy muzułmanów na tle różnic wyznaniowych i rasowych”. Ocenę pozostawiamy Państwu.

Przemówienie Justyny Helcyk dostępne (TUTAJ) Od 5:42 minuty. Autor filmu wyłączył możliwość udostępniania na stronach www, więc wklejamy jako link.

37
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
Mohammed100%menPepeWork Buy Consume DieJohnDoe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
XaX
Gość
XaX

Ahh mowa nienawiści … broń wymierzona w osoby mówiące prawdę, ciekawe że mowa nienawiści nie dotyczy się Azjatów albo hindusów? Ich można obrażać do woli ale powiesz prawdę o czarnym albo co gorsza o muslimach to już masz katów policyjnych na karku.

Anna
Gość
Anna

Przecież to jest oczywiste, że ktoś.. Bardzo wpływowy i majętny muzułmanin macza w tym palce.. Tylko kto ma aż taką władzę nad UE? Przyjmujemy ich.. Ukrywamy ich wybryki.. Utrzymujemy.. To daje do myślenia..

Coffe
Gość

Prześladowanie (normalnych) księży.. coś Wam to przypomina?

Jury
Gość
Jury

Mnie też niech skażą bo podzielam Ich zdanie. Takiego Wała jaka Polska cała! Razem Polacy! Nie dajmy…się…i pogrześć prawdy i mowy…naszej!

bkkkk
Gość
bkkkk

Tak. Kulturkampf. Nawet chyba bardziej niż komunę.

hssjhdh/ wróg lewaków
Gość
hssjhdh/ wróg lewaków

Witam wszystkich, dowcip „W restauracji siedzą dwaj murzyni i jeden mulat. Przychodzi kelner i pyta się mulata: – Co podać najjaśniejszy panie?” Pozwolicie Państwo że się pożegnam na miesiąc. Jadę na wspaniałe wczasy w Bieszczady. Żadnych komórek, żadnych laptopów i żadnych ciapaków. Tylko ja i dzika przyroda. Być może spotkam… Czytaj więcej »

Waldek
Gość

Narazicho, miłych wakacji!

Mohammed
Gość
Mohammed

Allah Cie przywita w pieknych Bieszczadach… salaam

grz
Gość
grz

no to sie zaczyna lewacki terror multi srulti. czy zioberro zrobi cos w tej sprawie, czy i tu Pis okaze sie zdrajcami?

mat
Gość
mat

Na szczęście sprawa utknie bo nie rządzi już po , a pis nikogo nie oskarży o tzw mowę nienawiści, ale to za mało, czas by minister Ziobro pozbył się lewackich , antypolskich prokuratorów

XaX
Gość
XaX

Nawet zlikwidowali bodaj organizację jakąś państwową od ścigania rasizmu i mowy nienawiści, pewnie sponsorowaną przez sorosa. Był nawet artykuł o tym tutaj jeśli dobrze pamiętam o tym.

Work Buy Consume Die
Gość
Work Buy Consume Die

Nie organizację, tylko komisję sejmową wink zupełnie bez znaczenia ruch…

ggg
Gość
ggg

Cholera jasna na temat chrześcijaństwa muzułmanie mogą mówić co chcą,mogą na nią pluć mogą, deptać narodowe flagi państw , które „dały im schronienie”(tak szczerze mówiąc to oni przybyli ty nie po schronienie,tylko by zawładnąć Europą),ale już na temat tej chorej przybyłej z najeźdźcami ich religii nie można powiedzieć absolutnie nic,choćby… Czytaj więcej »

Ramsay Bolton
Gość

Jak powstanie OT będziemy mieli w końcu doskonały bat na zdrajców w służbach. Peowscy, przekupni prokuratorzy…

masakra
Gość
masakra

W Polsce zaczyna byc tak jak w Niemczech, gdzie jakiekolwiek wypowiedzi sceptyczne wobec przyjmowania pseudo-uchodzcow, albo krytykujace Islam, sa traktowane jako podpadajace pod blizej niedoprecyzowany paragraf o „mowie nienawisci” z ktorego mozna skazac i karac kazdego za wszystko. Czas skonczyc z tymi bzdurami – w Polsce obowiazuje wolnosc slowa!!! Moze… Czytaj więcej »

zosia
Gość
zosia

tak,tak, chcą powtórzyć ich „koncept” służący do zalania Europy. Filarem konceptu jest karanie za słowa. Karanie Europejczyków, muślim może robić co chce (do drugi filar całości).

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

nieokreślona grupa kosmitów wyznania muzułmańskiego zamierza atakować,pokonajmy ich.czekam na wezwanie prokuratora.

Laokoon
Gość
Laokoon

Panie Ministrze Ziobro. Proszę wystąpić do Sejmu o zmianę Kodeksu Karnego i usunięcie z niego Artykułu (Paragrafu ?) o tzw Mowie nienawiści wprowadzonego tam przez poprzednio „rządzących” (specjalnie w cudzysłowie) by zamknąć usta Polakom w interesie międzynarodowego lewactwa. Czekam na poparcie mojej inicjatywy. Z poważaniem

Asgard4444
Gość

Tak powinno być. Dodałbym likwidację usatwy 1066 czy jak się tam nazywa naprawdę oraz niepodpisywanie TTIP.

bkkkk
Gość
bkkkk

To jest pomysł! Piszmy do Prezydenta, Ministra, Sejmu i swoich posłów w tej sprawie. W tj i w tych, które wymienia Asgard444

masakra
Gość
masakra

Zdaje sie, ze to o to wystapienie, pani Justyny Helcyk, prokuratura ma pretensje:
https://www.youtube.com/watch?v=fi1vIcvEuKg

Kazdy moze ocenic sam, czy jest to mowa nienawisci, czy normalne wystapienie w ramach gwarantowanego przez panstwo pluralizmu.

dumna Polka
Gość
dumna Polka

Mowa nienawiści? Czy oni słuchali TEGO kazania? Nie ma tam nawoływania do nienawiści, do przemocy, ale raczej do miłości, która nie boi się przeciwstawić błędom i grzechowi – aby potępić nie tyle tego, co błądzi i grzeszy, ile sam błąd i grzech i nie po to, by nieprzyjaciół stawiać pod… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

Prokuratura ich oskarża, ale jest pytanie z czyjej inicjatywy? Niech lewactwo które się do tego przyczyniło się przyzna. Niech wszyscy poznają tych obrońców uciśnionych „imigrantów”.

bkkkk
Gość
bkkkk

W sedno! Prokuratura robi co musi, tj. reaguje na donos. Pytanie kto jest tym uchodźczym Prometeuszem. Osoba/osoby prowadzące tak świetlaną działalność niechby pokonały wrodzoną skromność i pokazały się ogółowi z podniesionym czołem opromienionym blaskiem nowej, komunst… yyy… gejropejskiej jutrzenki.

Anna
Gość
Anna

Aaa.. Czyli jak muzułmanie mówią, ze my jesteśmy niewiernymi których można zabijać w imię tego ich alladyna to nie jest mowa nienawiści? Weźcie ta sektę do Arabii Saudyjskiej.. A sorry oni ich nie chcą bo to patologia i terroryści

有志者事竟成。
Gość
有志者事竟成。

Prokuratura Rejonowa Wrocław-Stare Miasto,
powinna się zająć BEZZWŁOCZNIE
sprawą żydówki-oszustki, niejakiej ANITY UNGEHEUER,
i drugiej żydówki – Dominiki Arendt-Wittchen. Sam
Pan Zbigniew Ziobro już interweniował w tych sprawach!
Panią Justynę Helcyk prosimy zostawic w spokoju,
jest już dosyć prawdziwych przestępców we Wrocławiu!
p/p
Wachmistrz Soroka
NSZ – Związek Jaszczurczy.
* Nie rzucim Ziemi, skąd nasz ród !!!*

Dem
Gość

To zamach na chrześcijaństwo na naszą kulturę !!! To już kolejna zimna wojna…