Komisja Europejska postanowiła ukarać Polskę. „Nie mieliśmy innego wyboru”

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował, że nie było innego wyboru, jak rozpoczęcie procedury o naruszenie prawa unijnego wobec Polski, Czech i Węgier. Mamy 4 tygodnie na przesłanie wyjaśnień do Brukseli w tej sprawie.

Polska, Węgry i Czechy mają cztery tygodnie na przysłanie wyjaśnień do Komisji Europejskiej w związku z rozpoczętą procedurą dotyczącą odmowy przyjęcia migrantów. Zwykle Bruksela daje państwom członkowskim dwa miesiące na odpowiedź.

„Odniesiemy się w zakreślonym przez Komisję Europejską terminie do przesłanych dokumentów i po zapoznaniu się z nimi przedstawimy swoje racje” – powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

„Musimy zagwarantować, aby państwa unijne wdrażały prawo unijne. Stale powtarzamy, że niektóre państwa powinny zrobić więcej w kwestii relokacji uchodźców” – oświadczył dziś Juncker w Parlamencie Europejskim.

„Od ponad roku nie przyjmują w ogóle uchodźców. To nie pozostawiło nam innego wyboru, jak rozpoczęcie dziś procedury o naruszenie prawa unijnego przez te kraje” – dodał przewodniczący KE.

Juncker podkreślił, że „nie jest to kwestia sankcji”, ale „przestrzegania prawa unijnego”. O sankcje Komisja może wnioskować dopiero wtedy, jeśli Trybunał uzna, że Polska, Czechy i Węgry nie dopełniły obowiązków, nakaże realizację programu relokacji, a rządy krajów zignorują orzeczenie.

85 komentarz do “Komisja Europejska postanowiła ukarać Polskę. „Nie mieliśmy innego wyboru”

  1. Panie cenzorze z ndie znam regulamin i ponosze odpowiedzialność prawną za moje komentarze umieszczane na portalu ndie ! Proszę o konsekwencję bo w przeciwnym razie ja podejmę prawne sirodki poszanowania mojego prawa wolności slowa co sąd Polski
   Rozstrzygnie. Informuje że od tej chwili zbieram dowody cenzury lub celowego działania na moją szkodę!. Informuje że już kontaktowali się z moim prawnikiem .

   1. nie tak ostro, chlopaki z redakcji na pewno Cie rozumieja i podzielaja Twoje poglady, inna sprawa ze to wlasnie oni zazwyczaj sa ciagani po sadach lub innych niefajnych instytucjach…
    pare moich komentarzy tez zniknelo, trudno, zawsze moge wyjsc z tymi haslami namalowanymi na transparencie i osobiscie wyglaszac poglady, nie angazujac w to innych
    ja tam nie mam nic do stracenia, redakcja pewnie tak razz

   2. Nie wiem jak dlugo tu zagladasz i czy wiadomo ci, ze admin NDIE.pl mial w przeszlosci klopoty. Zyczliwe lewackie sqrviele pokroju jasia kapeli (krola cweli) donosily na niego do prokuratury. Wiec czasem trzeba zrozumiec, ze ostrzejsze wypowiedzi sa cenzurowane. Wkurzajace to, ale dzieki temu mozemy tu sobie w miare swobodnie wymieniac nasze opinie. Pozdrawiam smile

 1. To teraz V4 powinno przesłać jedno wyjaśnienie do komunistów z Brukseli: „Pierdolcie się razem z tymi waszymi uchodźcami”.
  Co oni mogą- i tak już wpłacamy więcej niż dostajemy a firmy zachodnie i tak będą od Nas kupowały bo taniej i lepsza jakość… co, będą swoje własne, niemieckie, francuskie firmy mające zakłady/siedziby w Polsce gnoić? Już to widzę…

  1. Dokladnie, oni maja wiecej do stracenia niz my, jesli zbuntuja sie wszystkie kraje nie tylko V4 ale trójmorza to zmięknie im rura to ogromny rynek zbytu dla ich firm. Ani jednego islamskiego nachodzcy w Polsce koniec kropka. Nikt nam nie bedzie narzucal obcej zbrodniczej ideologii tutaj, chcecie sie islamizowac i robic z wlasnych obywateli niewolnikow – wolna droga, my wam zabronic tego nie mozemy ale wara wam od Polski za duzo krwi przeleli nasi przodkowie aby oddac to wszystko pod rządy skorumpowanych skurwieli z Brukseli.

   1. wystarczylo by niemcom powiedziec, ze jeszcze jedno „ale” w sprawie barbarzyncow i wynoscie sie z polski ze swoimi marketami, chyba jest ich ze 2400 (polskich w niemczech zero…) to by sie k..wom mordy pozamykaly.

     1. @Polak
      Co więcej należy poważnie myśleć o kupowaniu tego co produkowane w Polsce w jak największym zakresie, ze względu na to, ze jak UE walnie – a walnie bo staje się coraz bardziej niewydolnie i ekonomicznie, i politycznie, i pod względem socjologicznym – to te wszystkie rzeczy produkowane na Zachodzie czy w oparciu o zachodnie komponenty mogą się okazać jednorazówkami i nawet gwarancja nie pomoże. Co najwyżej a i to nie jest pewne, może zwrócą kasę. Ale jak gwarancja się skończy a UE na dnie? Dobrze by było gdyby tylko nasi producenci nie obniżyli standardów wtedy, bo wszyscy stracimy.

     2. Polecam aplikacje ,, POLA” będziesz pewny że kupujesz polskie produkty. Pozdrawiam.

   2. Popieram kolege w 101%. Wara od naszej ojczyzny. Ja akurat mieszkam w Usa i mialem juz do czynienia z arabami. To zacofana rasa. Mialem za sasiadow arabow, smierdzielo od nich na 100 metrow. Smrod i brud. Dzieci zalatwialy sie pod domem. Duzo by pisac. Ja tego w polsce nie chce. Zadnych uchodzcow, zadnych!!!

  1. Oni chcą solidarności wtedy, jak mają w tym interes. Solidarność leży na dnie Bałtyku i nazywa się NordStream. Już drugą solidarność niedługo będą kłaść. Ja jestem tylko ciekawy co by było, jakby wszyscy którzy są przeciw unii, napisali na e-mail tego całego Junkera, że chcemy jak najszybciej wyjść z UE. Ciekawe jak by zareagował na mnóstwo takich listów w swojej skrzynce. Bo na pewno by się trochę ludzi nazbierało.

  2. I tak powinno być to załatwione. Jakoś przyjmowania od lat czeczeńców KE nie dostrzegła. Ani ukraińców też nie zauważyli. Krótka piłka, niech wypierdala…
   Solidarność europejska jest tylko wtedy jak mogą coś na tym zarobić.

  3. @test24
   Oskarżyć mogą, ale trzeba zaznaczyć, że to by nic nie znaczyło. To Niemcy, Bruksela decydują kto ma poniesc konsekwencje. To oni wydają decyzję i tworzą prawa na swoją korzyść. Kiedyś tyran (Moskwa) siłą tworzył wpływy w Polsce, a teraz Polska wchodząc do Unii dobrowolnie oddała część siebie.

 2. Mam w Dupie unię ,wyjechachem że kalifatu szwedzkiego do Polski by żyć jak biały człowiek !!!!! Wolę być biedny ale bezpieczny. Miałem 110 zł /h teraz walczę o 20zl ale jestem w rodzinie Polskiej , Wielki szacun ziomale.

  1. @islamofob
   Zacznijmy od tego, że to co jest nazywane kryzysem uchodźczym, zostało spowodowane przez p. Merkel z naruszeniem solidarności europejskiej poprzez arbitralne złamanie wszelkich praw wewnątrz-unijnych dotyczących prawa azylowego i związanego z tym wewnętrznego prawa do bezpiecznego życia w ramach wspólnoty europejskiej. Podpisując jakiekolwiek traktaty stowarzyszeniowe gwarantowano nam bezpieczeństwo i w związku z tym zrzekliśmy się prawa do ochrony własnych granic. Ponieważ to prawo do życia w pokoju zostało w sposób istotny naruszone bez oglądania się na zdanie innych, łamiąc tym samym jednostronnie wszelkie ustalenia, nie obowiązują nas zatem żadne ględzenia o solidaryzmie europejskim, który jest przestrzegany tylko wtedy gdy silniejszym jest to na rękę. W tym układzie wyroki jakiegokolwiek trybunału europejskiego nie mają żadnych znamion praworządności co stanowi podstawę do ich odrzucenia.
   Zdaje się, że sytuacja jest taka, że na wyjściu ze UE lepiej my wyjdziemy niż oni, tym bardziej, iż w przypadku agresji Rosji na Polskę nie spodziewałbym się jakiejkolwiek pomocy ze strony NATO – mimo, iż NATO jest czym innym niż UE to raczej wiązałbym obie organizacje w jedno bo to Europa+USA+Turcja – poza nową militarną okupacją niemiecką w sumie. Czy to KOD zrobi rozpierduchę i w ramach ustawy 1066 u współczesnej niemieckiej „doktryny Breżniewa Niemcy nam „pomogą” czy to „pomogą” nam Niemcy w ramach NATO w razie agresji Rosji, na jedno w sumie wyjdzie. Wejdą i zostaną. Przy okazji przywloką „uchodźców” i to raczej nie w liczbie 7 000… I jeszcze będą kazali się nazywać wyzwolicielami… Już nas raz wyzwolono, znaczy się Armia Czerwona wyzwoliła… Teraz socjalizm jest po naszej Zachodniej stronie.

    1. @loloktory nie pisze
     Dam radę przez 5 lat obserwalem inwazję islamu na kontynent co na łamach pisalem mogę żyć jak robak ale w śród swoich . W odróżnieniu co do niektórych co tu piszą wiem że islam to gowno i mam zamiar z tym gownem walczyć na śmierć i życie ! Mam w kraju większe możliwości by być skutecznym , co i wam chciał bym przekazać nie naruszać prawa PiS czyli cwelic PO lewaków.
     Polacy jest wojna , tylko inna.

     1. @islamofob
      Damy radę. No chyba, że spuszczą na nas bombę atomową, ale ten syf i tak odbije się im czkawką. Bo i skutki wybuchu jądrowego jak i coraz powszechniejsze reakcje jondrowe:
      Bo jondro o jondro uderza
      i powstaje z legowiska wieża.
      Wieża zaś grubieje i puchnie
      no, zaraz ta wieża wybuchnie…
      Więc w celu przeciwdziałania wybuchowi
      wieża musi być poddana ruchowi.
      A w Niemczech na ruch zapotrzebowanie
      stąd kwiatów mnóstwo na przywitanie.

      Przypomniały mi się leciwe Niemki co to namiętną turystykę do krajów z licznymi wieżami uprawiały. Teraz już chyba uprawiać nie muszą bo wieże mają na miejscu i jak mniemam, że ponieważ p. Merkel poważaniem cieszy się to trynd będzie niezmienny.

   1. Moim zdaniem Ci politycy w naszym kraju którzy się tak bardzo domagają przyjęcia tzw. Uchodźców. Poczynili inwestycje .. Typu zakup i remonty lokali dla imigrantów z zamiarem czerpania korzyści z tytułu ich pobytu . tymczasem władza się zmieniła uchodźców nie ma zysków nie ma kasa wtopiona i jest krzyk

    1. To nie jest przypadek ,ze owi politycy domagajacy sie wprost fanatycznie przyjecia islamskiej dziczy sa „handlowego ” pochodzenia ,co zreszta ma miejsce na calym swiecie, a czego dowodem jest deklaracja niejakiej Barbary Spectre ,oczywiscie „handlowego ” pochodzenia,ktora na YT otwarcie przyznaje ,ze za multi -kulti stoja jej ziomkowie i Europie musi ten bol zniesc…..

 3. chcą nas na sile upokorzyć… bo jesteśmy coraz silniejsi, a oni coraz słabsi i te UE Ciule dobrze o tym wiedza … wiec metoda jest taka żeby nas (mowie o PL, H, CZ i SK) mocno kopnąć póki nie jesteśmy jeszcze w stanie skutecznie oddać, zas oni z roku na rok będą mieć coraz mniej siły, jak starzec (dla nich to ostatni dzwonek)

  tak to widzę

  1. Mam 50 przeszło wiosen i nie mam zamiaru dupy dać jak ścierwo lewackie by Święta ziemia Polski była gwalcona przez islam ,, też mogę im z dupy zrobić dżihad bo kqqqqa jestem w tym wyszkolony w JW 1439 niech widzą że sadza i gips są materiałami wybuchowymi !!!!!!. BÓG Honor i Ojczyzna

 4. Ma racje że „nie mają wyboru” bo nawet jewropejskie lemingi zaczynają kumać że Polska,Czechy i Węgry nie mają muslimów i nie mają zamachów,gwałtów,napadów,dewastacji.A ten fakt kumania/przebudzenia Europejczyka jest bardzo niebezpieczny dla tamtejszej chazaro-bolszewi.

  1. 100 %

   Problem, ktorego WIELU nie lapie, jeszcze nie lapie, ciagle jeszcze nie lapie:

   Jesli biernoscia „zezwolimy” na zapoczatkowanie i przyjmowanie jakichkolwiek grupek, to mamy dokladnie pozamiatane.
   Chodzi przeciez o to, ze oni chca uruchomic staly rozdzielnik i jak Polska potulnie powie „amen”, to przyszlosc rysuje sie czarna jak sadza w kominie.
   Tak samo jak te korytarze humanitarne (!?).
   Juz Soros mial powiedziec, ze kazdego roku Europa powinna przyjac ca. 1 milion „gosci”. To jest historia bez konca i Nimcy i Bruksela to wiedza.
   Wyobrazcie sobie, ze ktorys z nich oficjalnie powie, ze w nastepnych latach przybeda do Europy miliony uchodzcow (?!).
   A powinni tak oficjalnie powiedziec, bo taki jest plan, a o odpowiednia infrastrukture postarali sie juz dawno (flota tzw. ratownicza na M. Srodziemnym, itp.)

   Jesli uda im sie nasz rzad do tego zmusic, to zacznie sie nasza agonia.
   Cala nasza przeszlosc historyczna, kultura i obyczaje, przestana miec jakiekolwiek znaczenie, a dzieci pytane o to, kim sa, odpowiedza, ze sa Europeczykami, a nie Polakami. Ok, Europejczykami tez, ale w pierwszej linii Polakami.
   I z tego powinny byc dumne.
   Jestesmy to winni naszym przodkom, zeby ich walka i krew nie poszla na marne.

   Jesli „dotacje” przyslonia nam zdolnosc oceny rzeczywistosci, to stracimy tym samym instynkt samozachowawczy. A to bedzie poczatkiem naszego konca.

 5. Co ten stary pijak znowu majaczy??? Relokacja bandytów im nie wyszła i odbija się im to już sraczką. Nie zrobicie z Polski kolejnego burdelu i kalifatu, judasze !!! W Polsce obowiązuje polskie prawo, zdrajcy….

  1. Pijaczyna nie ma tu nic do gadania i wykonuje tylko rozkazy Rzadu Swiatowego,ktoremu przewodza osobnicy majacy smykalke do handlu ,a rzadem tym nie jest wcale Bilderberg ,ktory tylko dla sciemy urzadza od czasu do czasu pokazowki ,chcac tym samym odciagnac uwage ludzi od prawdziwych wladcow tego swiata!Tak wiec mozna sie spodziewac ,ze Starsburgu Polska i pozostale kraje sprawe przegraja wiec juz dzisiaj trzeba sobie odpowiedziec na pytanie : co dalej?Polexit? Nizebyt w Polsce popularny ,bo obecnosc w Eurokolchozie gwarantuje jakies wyjscie ,jak sie komus w Polsce nie powiedzie….

 6. Pijaczu, Polska przyjmuje uchodzcow z Ukrainy wiec zrob sobie lewatywe i spierdalaj. Kozojebow do kompletu z banderowcami nam nie potrzeba!
  Lewackie, podludzkie smieci to najwieksze pizdy tego swiata.

 7. „Nie mieliśmy innego wyjścia” – Makrela z Makaronem dobrze musieli dorzucić do pieca. Nie potrafią swojego burdelu opanować to będą go rozpowszechniać, bo jak to tak: „Że w Polsce lepiej niż w Niemczech czy Francji ? – To nie do pomyślenia”.
  Banda europejskich, zastraszonych i nie odpowiedzialnych baranów próbuje na siłę zmieniać poglądy.

  1. Dokładnie tak samo uważam. Należy ich skontrować i oskarżyć o niewątpliwe złamanie unijnych traktatów merkelową! My tylko bronimy swojego kraju przed bezdyskusyjnym niebezpieczeństwem, KTÓRE SPOWODOWAŁA MERKEL! Nie ma takich traktatów które odbierałyby nam prawo do obrony przed islamskim terroryzmem!

 8. Prawo unijne to narusza UE, KE w roli głównej z Junckerem i jemu podobnymi personami. Nie mieli wyboru!? Patrzcie ludzie jacy oni skrupulatni – wobec kogo i czego? Wytycznych od manipulantów i podpalaczy Europy np. takich? http://orka1306.neon24.pl/post/138885,soros-zrobimy-z-europy-jedno-panstwo
  Pozwać ich przed sąd w wielu przestępstwach pospolitych i kryminalnych jak:
  1. Wykonywanie obowiązków służbowych (za ciężkie pieniądze europejskiego podatnika!) w stanie wskazującym lub innym „znieczuleniu”.
  2. Nie podjęcie żadnych działań obronnych Europy i rdzennej ludności cywilnej wobec najazdu wrogiej, obcej nacji z innego lądu.
  3. Prywatne zapraszania wrogich rdzennym Europejczykom ludów z innego lądu.
  4. Manipulowanie faktami i robienie z najeźdźców i barbarzyńców uchodźców.
  5. Narażanie rdzennej ludności cywilnej Europy na gwałty, morderstwa, ataki terrorystyczne, kradzieże i wiele innych przestępstw.
  6. Łamanie prawa poprzez naginanie go i utożsamiania obcych ludów z rdzennymi Europejczykami.
  7. Defraudacje i niegospodarność środkami finansowymi UE – przekazywanie tych środków i innych dóbr europejskiego podatnika dla najeźdźców/obcych ludów, którzy nigdy niczego nie wypracowali w Europie i nie wnieśli żadnych składek do UE.
  8. Wspieranie terroryzmu poprzez przyjmowanie wrogich bojówek z obcego lądu i obcych państw a także finansowanie tych terrorystów poprzez zasiłki w UE.
  itd. itp. …Co pominęłam proszę dopisać do listy. Sprawdzimy ile punktów będzie miała ta wroga rdzennym Europejczykom działalność UE, KE i innych zdrajców Europy! Dość tego!

  1. @pojawiam się i znikam Kobieto o długim nicku, nie szkoda Ci klawiatury? Przed jaki sąd chcesz ich pozywać, skoro to działanie jest elementem zaplanowanej grubszej gry? Powinniśmy się cieszyć, że tak się rozwija sytuacja. My, jako Polska, nie mieliśmy i nie mamy żadnego wpływu na to, że kolorowi „wzbogacacze” przybyli i przybywają. Czosnkowe elity postawiły nam ultimatum i bardzo dobrze, bo gra stała się jaśniejsza. Eurodewianci nie mogą się już wycofać a rządząca u nas ekipa, również musi iść obranym kursem, chyba, że chce utracić władzę. Musi zatem dojść do starcia. Nie ma innej możliwości. Z tego powinniśmy się cieszyć, bo to stwarza nadzieję na opuszczenie eurokołchozu. Wprawdzie PiS (czyli de facto Kaczor) deklarują, że nie chcą opuszczenia UE ale moim zdaniem, to jedynie element taktyki politycznej. Kaczor jest zbyt inteligentny, by nie dostrzegać tego, że Unia to zaczynający już tonąć okręt. Pozostaje tylko kwestia kiedy i w jaki sposób go opuścić. Nie ma już takiej siły ludzkiej, by zapobiec rozpadowi Unii. Poszczególne kraje pozwolą narzucić sobie islam, albo pogrążą się w krwawych konfliktach wewnętrznych. Nie ma innej możliwości. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że islam zintegruje się ze zdemoralizowaną, zdegenerowaną, zmutowaną kulturą Zachodu. Zachód pozwalając powodować sobą czosnkowym elitom, odciął się od swoich korzeni historycznych, religijnych i kulturowych i zapłaci krwawą cenę za wytworzenie tej próżni duchowej.

   1. @easyrider Przed ten sam sąd przed, który oni nas pozywają. Oczywiście, że to element zaplanowanej gry więc grać z nimi do upadłego wg. naszego planu…
    „My, jako Polska, nie mieliśmy i nie mamy żadnego wpływu na to, że kolorowi „wzbogacacze” przybyli i przybywają.” Ale mamy na to wpływ żeby nie przybyli do nas. Starcie Easy już dawno się zaczęło i ciągle są starcia o czym wszyscy dobrze wiedzą. Myślisz, że pozwolą nam tak łatwo opuścić Unię? Oni więcej stracą jak my. Czy poszczególne kraje pozwolą sobie narzucić islam czy też nie, to i tak będą krwawe konflikty na niekorzyść białego człowieka. Już metodą „małych kroczków” nas eliminują. Nie zapominajmy o naszym położeniu. Im więcej białych ludzi będzie ubywało na zachód od Odry to dla nas gorzej. Islam to też degenerat (innego rodzaju ale jednak) i w to też nikt nie uwierzy, że dwóch odmiennych degeneratów, których cele są sprzeczne będzie żyć w pokoju?
    Dlaczego nie grać głupa tak jak gra UE (a raczej podwykonawcy eskimoskiego planu) Oni nas będą sądzić a my ich i tak będziemy się sądzić w nieskończoność. Papier wszystko przyjmą a młyny sądów mielą powoli…
    Może jestem marzycielką ale widzę tu dla nas szansę?…

    1. @pojawiam się i znikam Dobra Marzycielko wink Spróbujmy to rozebrać na czynniki pierwsze. O tym, że to zaplanowana gra i dewianckie elity dążą do osiągnięcia masy krytycznej, nie mamy – zakładam – wątpliwości? Druga kwestia – kto więcej straci na opuszczeniu UE? Piszę o tym od dawna. To nie nasze hipermarkety stoją w Paryżu czy Berlinie, to nie nasi operatorzy, bankierzy, ubezpieczyciele dostarczają usług pół-Francuzom czy prawie-Niemcom. Tu nie ma wątpliwości – to oni mają darmowy, drapieżny dostęp do naszego 38-milionowego rynku i to im może urwać się łatwe korytko. Tracą oni i to bez dwóch zdań. Co do tego jesteśmy zgodni. Przejdźmy teraz do frazy – „…mamy na to wpływ żeby nie przybyli do nas…”. Czy aby na pewno? Mamy możliwość stanięcia okoniem (co właśnie robimy), powiedzenia: „nie przyjmiemy kontyngentów, bo… i co nam zrobicie?”. Nie zapobiegniemy jednak „prywatnemu eksportowi”. A ten eksport ma bardzo możnych sponsorów o czym oboje dobrze wiemy. Możnych i zdeterminowanych żeby nas „pokolorować” na modłę zmutowanego Zachodu. Była mowa o zamkniętych islamskich osiedlach? Ile to roboty kupić dewelopera, zbudować co trzeba, wytypować grupę „Francuzów” czy „Niemców” do zasiedlenia i rozpocząć „wzbogacanie”? Ileż to roboty (nawiasem mówiąc tak się już dzieje) wyłożyć kasę na fikcyjne śluby z Polkami, delikatne podsmarowanie urzędników z wydziałów spraw cudzoziemców w urzędach wojewódzkich (drugim nawiasem mówiąc tak się już dzieje od dawna) żeby nie byli zbyt gorliwi w swoich działaniach? Ileż to roboty wytypować „uchodźcę” z niemieckimi kwitami, znaleźć mu tutaj Polkę, która za parę tysięcy „ojro”, wyjdzie za takiego pastowańca i dzięki temu „wzbogacacz” kupi u nas lokal, pójdzie pracować do innego kebabowego „ubogaciciela” i będzie tu wił swoje islamskie gniazdko? Temu, pozostając w UE, nie zapobiegniemy. Dodajmy do tego działania naszej „postępowej” piątej kolumny – w stylu Adamowiczów (samorząd), Kidaw-Błońskich (parlament), Środo-Szczuk („elita” intelektualna) czy innych celebryckich ścierek. Suma tego wszystkiego, to są właśnie te działania metodą „małych kroczków”. Na razie działania naszej piątej kolumny wydają się być nieskuteczne, co widać po sondażach. Jednakowoż prywatny eksport odbywa się i będzie narastał a nie malał. Proporcjonalnie do upływu czasu i bogacenia się naszej Ojczyzny. Przejdźmy teraz do części ostatniej – rżnięcia głupa, wolno mielących młynów sprawiedliwości etc. Trochę makiawelizmu nie zawadzi ale czy mamy czas na subtelne, wyrafinowane gry? Gdybym miał potencjał nuklearny jak Rosja, to też byłbym zwolennikiem takich zabaw w stylu (parafrazując Bareję): „…podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne, ja niczym nie handluję, ta pani przyszła w tym kożuchu i w tym kożuchu wychodzi…”. Cała sztuka polega teraz na tym, żeby nie przegapić właściwego momentu i podjąć prawidłowe działania. Takie to proste wink A czy nam pozwolą opuścić UE? To tylko bilans zysków i strat. Jeżeli uznają, że dla realizacji planu lepiej ponieść straty finansowe, to doprowadzą do naszej „relegacji”. Jeżeli uznają, że pokolorowanie musi się odbyć kompleksowo, to po prostu nasilą swoje działania żeby zmienić u nas rząd. Łącznie z tym, żeby fizycznie pozbyć się ich głównego wroga – Kaczora.

 9. Juncker -to znany pijak w UE i w jego głowie alkohol zrobił tak wielkie szody, że teraz nie może wybaczyć Polakom, że nie mają takiego syfu muzułmańskiego, agresji i terroru jak w Niemczech.
  Chcieli być najlepszymi i najmądrzejszymi, a tu taka wtopa na cały świat i pokazali jakimi są idiotami oraz jak pozwalają się muzułmanom wodzić za nos!!!Zawiść i zazdrość z tej nowej czystej rasy niemieckiej.. ha, ha,ha,??

  1. Ja powiem tylko tyle, ze on w ogole osmiela sie cokolwiek powiedziec?
   On za niedlugo odchodzi i oficjalnie powiedzial, ze chcialby doczekac sie tego, zeby powstala armia europejska (?!)
   Ten facet, to jeden z wielu szalenczych uzurpatorow, ktorzy nie przez nas zostali wybrani, a na pewno juz nie po to, zeby nas szantazowac i zniewolic !!!!!

   Ze on i jemu podobni rzadza unia, to wstyd dla wszystkich panstw czlonkowskich uni. Ale nikt tego glosno nie powie. Zaden z nich w Brukseli nie zasluzyl sobie na stanowisko, jakie dostal z nadania.

   I takie smieszne figury „trzesa” Europa ??????????????????????????????????
   Wstyyyyyyyyyyyd i haaaaaaanba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Niech sobie Niemcy przypomną ile razy złamali Traktat z Maastricht w kwestii euro i jakoś nikt nie wszczyna postępowania? Niemcy chcą wymusić na swoich partnerach przyjęcie rozwiązań, które są dla niego korzystne a to dlatego że Berlin wie, że jest izolowany w Europie ze swoją polityką uchodźczą.

 11. „Musimy zagwarantować, aby państwa unijne wdrażały prawo unijne” te słowa przejdą do historii!!!! Polska jest członkiem organizacji a nie podległą republiką (tak jak 1945-1990 były republiki radzieckie). W Polsce MAMY PRAWO, Niemcy nie mają prawa nas zmuszać do zmian w nim, bo to Polacy są suwerenem a nie Niemcy!!!!!!!!

 12. Kiedy rozmawiam z lewakami o UE to w kółko słyszę dyrdymały że jesteśmy niepodległym państwem… Kupa śmiechu ! Z czego sie tłumaczyć ? Ze chcemy życ spokojnie i nie chcemy ich postępu ???

 13. „Mamy 4 tygodnie na przesłanie wyjaśnień do Brukseli w tej sprawie.” Czyt. „Mamy 4 tygodnie na przesłanie wyjaśnień do Brukseli, dlaczego nie chcemy w Polsce terrorystów i zamachów.” Świat staje na głowie, skoro musimy coś tak oczywistego tłumaczyć, i to niewykształconemu pijaczynie.

 14. Ciekawy jestem kogo bardziej by zabolało nasze ewentualne wyjście z UE nas czy ich , bo wydaję mi się że ich gdybyśmy powiedzieli do widzenia np. ich zachodnim bankom w Polsce , albo ich marketom które nam tu ładują towary drugiej kategorii (wieszcie mi lub nie 70% produktów w takich np.Niemieckich marketach w Polsce nie ma nic wspólnego z tymi samymi produktami kupowanym w Niemczech w tych marketach..To zwykłe podróbki..Wiem bo robię często zakupy w Niemczech i stwierdzam że robi się nas w h.ja normalnie) Swoją drogą nie mogę się już doczekać kiedy ten chory twór jakim jest EU przestanie wreszcie istnieć..

 15. a co z Ukraińcami, których ponad milion już przybyło do Polski w ostatnim czasie? a co z Czeczenami??? czego nikt o tym nie przypomni? Ilu jeszcze uchodźców ma przyjąć Polska? Jak można powiedzieć, że od roku nie przyjęliśmy żadnego uchodźcy???

  1. Ok, Ukraincy, ktorzy chca pracowac, raczej pojada dalej, ci mlodsi wsrod nich postudjuja za nasze pieniadze i wyrusza w swiat.
   Ale wielu sposrod nich chce przypuszczam tez zyc w spokoju, a tego na zachodzie nie uswiadcza. Wiec cos zarobia i wroca do Polski, bo gdzie beda mieli lepiej niz u nas ??????????????

   Czeczeni, juz nie raz, nie dwa pytalam, i pytam dalej:

   CO ONI ROBIA W POLSCE ???????????????????????

   Kto im ulatwia wjazd do nas ????????????

   Ich przekonanie, ze tam gdzie postawia stope, tam ich ojczyzna, nie nastawia bynajmniej pozytywnie. Bo to glownie muslimy. Roszczeniowi i agresywni, trzymajacy w szachu ludnosc miejscowa. Powoli staniemy sie goscmi we wlasnym kraju. A polskie dzieci beda baly sie pojsc do szkoly.
   A to, ze przepisy prawne ich chronia, bardziej niz nas, to widze to bardzo negatywnie. W ich kraju nie ma wojny, nawet Putin sobie na nich zeby stepil, a my ich przyjmujemy, jakbysmy musieli.
   Wbrew temu, czego chca wyborcy.

 16. KE podjęła próbę obejścia władz Polski .Mają przydzielić islamskich terrorystów samorządom już Abramowicz Prezydent Gdańska zadeklarował przyjęcie islamskich terrorystów.Należy ostro protestować ,Organizować blokady siedzib samorządów gdzie większość ma PO .To ostateczność .ABW już powinno zająć się Abramowiczem gdyż działa na szkodę Polski i Polków .

 17. ten niemiecki alkoholik niech najpierw wniesie skarge o ukaranie niemiec za placenie uchodzcom i pozbywanie sie ich.najpierw przyjmowali a potem placa duza kase zeby sie ich pozbyc.czy to jest w porzadku wedlug nich??? im wszystko wolno pepki swiata,dobrze prezydent ameryki powiedzial ze niemcy to zly kraj

Dodaj komentarz