Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmioro Czeczenów, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

Troje Czeczenów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę polsko-litewską, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z placówki w Sejnach. Trzyosobowa rodzina podróżowała zatrzymanym do kontroli audi na białoruskich tablicach rejestracyjnych. Samochodem jechało również dwóch obywateli Białorusi.

Czeczeni nie posiadali dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy. Mieli przy sobie tylko przepustki z Ośrodka dla Uchodźców na Litwie. Czeczeńska rodzina została zatrzymana za nielegalne przekroczenie granicy, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazana stronie litewskiej. Obaj obywatele Białorusi w wieku 25 i 27 lat zostali ukarani mandatami karnymi za pomoc w przekroczeniu polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom.

Wcześniej czterech Czeczenów, którzy również nie posiadali dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy, zatrzymali funkcjonariusze z Płaskiej. Imigranci posługiwali się austriackimi dokumentami, które wydaje się osobom ubiegającym się o azyl w tym kraju. Dwóch z zatrzymanych zostało pouczonych o konieczności natychmiastowego opuszczenia Polski. Dwaj pozostali mieli podrobione dokumenty, które zakupili w Austrii. Mężczyźni usłyszeli wyroki sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Zostali przekazani stronie litewskiej.

źródło: strazgraniczna.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

23
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
emerbkkkkINDIEPubliuszEvita Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kici kici KOCUR
Użytkownik

Pierwszy raz czytam że nielegalni imigranci zostali przekazani do kraju z którego do nas dotarli. I aby to było nową świecką tradycją. Brawo nasi pogranicznicy, gonić to z Polski.

gieno
Gość
gieno

Evita tak jest od zawszę a ta 1 gr nielegalnych to tzw uchodźcy których przyjęła Litwa i chcą z tej Litwy spiepszyć prawdopodobnie do Austrii

kici kici KOCUR
Użytkownik

@gieno
Ale też było że po zatrzymaniu umieszczali tych osobników w obozach dla obcokrajowców na terenie Polski.

gieno
Gość
gieno

jak chcą u nas składać wniosek o azyl i nie złożyli go w kraju ue (jak jak ta ciężarówka z turasami z Czech którzy to złożyli wnioski w Rumuni i zostali tam odesłani) bądz tak se przejechali nie składając azyl w głąb kraju i nie zamierzając składać u nas ,… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

z ciężarówką się pomyliłem oni zostali odesłani ale złożyli wnioki w Rumunii

Publiusz
Użytkownik

Mnie zas zaniepokoilo jedno: „….dwóch z zatrzymanych zostało pouczonych o konieczności natychmiastowego opuszczenia Polski. …” Czyli faceci mogli odpowiedziec „yes sir”, a nastepnie pojsc sobie do najblizszej knajpy na piwo (jezeli pija ) no ,bo nikt ich pod przymusem nie wysadzal!

emer
Gość
emer

Polska Straż Graniczna : brawo !!!

Karbulot
Użytkownik

„Czeczeni nie posiadali dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.”

I wszystko jasne. To jest to, co wcześniej kilka dni temu pisałem. Europa bez granic dotyczy tylko członków UE. Wszyscy spoza – ważne paszporty i wizy albo wypad.

bkkkk
Gość
bkkkk

Te zdania „Waszczu” powinien mieć wydrapane na blacie biurka!

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Zadnych muzulmanskich nachodzcow w Polsce, ani jednego, nie mozna dac jakiejkolwiek plaszczyzy, gruntu do rozprzestrzeniania sie tu islamskiej ideologii, niech ci ludzie zrobia porzadek najpierw z wlasnymi glowami i tym co maja u siebie w kraju a potem jada „uszczesliwiac” innych

gieno
Gość
gieno

czyżby przemyt z Litwy przez Polskę do Austrii bo nie wierzę że ot tak ta 2 grupa przyjechała se pod granice Litewską z dokumentami a 2 z nich nawet podrobionymi

gieno
Gość
gieno
kici kici KOCUR
Użytkownik

Też oczy przecierałam ze zdumienia jak czytałam co ten … zrzędzi. @gieno, a czytałeś dosadne, pierwsze dwa wpisy czytelników?

gieno
Gość
gieno

z tymi czytelnikami nie wiem o co chodzi i się nie wypowiadam może chodzi o ludzi co piszą na tym forum czy jak a może o to chodzi jeden z cytatów : Jeśli chcecie zbudować mądrą Europę to musicie ją osadzić na wartościach, i jeśli ktoś Polska, Węgry czy ktokolwiek… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@gieno
Ten debil już kiedyś zakładał NATO bis, teraz będzie z Niemcami zakładał Unię bis. Lubi gościu bisować, tak już ma, kiedyś ogłosił że ubecy podstawili w stoczni Wałęsę bis czyli sobowtóra. Tylko czy tę chorobę da się leczyć?

emer
Gość
emer

Nie ma jeszcze opisanych symptomów jednostki diagnostycznej ” pomroczność jasna „.

śmiechu warte
Gość
śmiechu warte

ojejku – „POUCZYLI” ich o konieczności opuszczenia terytorium Polski… no to po takim „pouczeniu” na pewno są teraz mądrzejsi…

INDIE
Użytkownik

„Obaj obywatele Białorusi w wieku 25 i 27 lat zostali ukarani mandatami karnymi za pomoc w przekroczeniu polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom.” Kurwa. Nielegalne przekroczenie granicy jest przestępstwem. Pomocnictwo do przestępstwa też jest przestępstwem, zagrożonym taka samą karą. Białorusini powinni byli zostać zatrzymani, a następnie aresztowani, a nie ukarani mandatem. Kurwa,… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Masz rację i rozumiem kolego Twoją złość:

Art. 264. Nielegalne przekroczenie granicy RP

§ 3. Kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Pozdrawiam cool

INDIE
Użytkownik

Za tę „niemożność” sensownego działania odpowiada Błaszczak. Powinien wydać jasne wytyczne, żeby bezwzględnie kierować do sądów wnioski o areszt za nielegalne przekroczenia granicy i organizację przerzutu i rozliczać z tego. Gadać w mediach to potrafi, ale działać sensownie to już mniej.

bernard
Gość

O ośrodkach internowania próbują narzucać szariat. Po ki ch.. ich trzymamy wyp…….ć

bernard
Gość

Wyp…….ć i to szybko.tam skąd przybyli.
Bardzo dobrze

szyszkin
Gość
szyszkin

a jakby tak, kumam interes…mamy „niemieckie obozy pracy” z bańka by się zmieściła helmutów,razy 500 euro 500 000 000 razy 4