Rząd wyjaśnia Komisji Europejskiej, dlaczego nie przyjmie uchodźców

Polska przekazała Komisji Europejskiej odpowiedź na procedurę za odmowę relokacji uchodźców.

Polska w swojej odpowiedzi do Komisji Europejskiej wnosi o umorzenie postępowania o naruszenie prawa UE w związku z decyzjami o relokacji z 2015 r. W przygotowanym przez MSWiA stanowisku wskazano m.in. na systemowe braki w mechanizmie wykonywania decyzji o relokacji, które nie pozwalają na zapewnienie odpowiednich gwarancji bezpieczeństwa.

Mechanizm relokacji, który został narzucony przy zgodzie koalicji PO-PSL, jest nieskuteczny. Jest to mechanizm, który przyciąga nowe fale migracji – powiedział minister Mariusz Błaszczak. – Bezpieczeństwo polskich obywateli jest najwyższym priorytetem polskiego rządu – dodał na zakończenie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w przygotowanej dla Komisji Europejskiej odpowiedzi z całą stanowczością zaznaczyło, że Polska nie odrzuca unijnej zasady solidarności i konieczność niesienia pomocy humanitarnej. Polska w dyskusji na forum UE podtrzymuje jednak swoje stanowisko i wyraża zdecydowany sprzeciw jedynie w odniesieniu do proponowanych obowiązkowych i automatycznych działań relokacyjnych. Zdaniem naszego kraju te działania nie są skuteczne i zachęcają kolejne fale migrantów do przybywania do Europy.

Brak możliwości skutecznej weryfikacji osób do relokacji

W odpowiedzi dla Komisji Europejskiej wskazano, że niestety sposób, w jaki wykonywane są decyzje Rady EU nie pozwala Polsce na realizację obowiązków dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa narodowego. Zarówno Włochy, jak i Grecja nie wypracowały skutecznych metod weryfikacji osób do relokacji pod kątem bezpieczeństwa. Nie jest również możliwa szybka identyfikacji osób wymagających ochrony międzynarodowej i oddzielenie ich od migrantów ekonomicznych.

Relokacja w swoim założeniu miała dotyczyć wyłącznie osób w sposób oczywisty wymagających ochrony międzynarodowej. Jednak w praktyce wśród osób przeznaczonych do relokacji znajdują się osoby posługujące się fałszywą tożsamością i osoby podające nieprawdziwe dane o swoim kraju pochodzenia oraz wieku.

W odpowiedzi na zarzuty Komisji Europejskiej, MSWiA przedstawiło również, że władze Włoch odmówiły przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z osobami, które miałyby zostać przeniesione do naszego kraju. Polskę – argumentuje rząd – pozbawiono tym samym możliwości zweryfikowania wiarygodności wnioskodawców. W związku z tym – czytamy dalej – przyjęcie takich osób uniemożliwiłoby władzom wykonywanie obowiązków dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa.

Podobna argumentacja odnosi się do Grecji. Kraj ten wprawdzie umożliwił polskiemu oficerowi łącznikowemu rozmowę z ubiegającymi się o azyl, ale – jak podkreślono – wśród wnioskodawców były osoby mogące stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (posługujące się fałszywą tożsamością czy podające nieprawdziwe dane o swoim wieku lub kraju pochodzenia).

W odpowiedzi podkreślono, że zaprzestając podawania liczby wnioskodawców, których można by relokować na terytorium RP, Polska działała w celu zapewnienia sobie możliwości wykonywania obowiązków utrzymania porządku publicznego i ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to zgodne z art. 72 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE).

MSWiA zaznaczyło, że do chwili obecnej nie zostały w ramach UE wypracowane skuteczne mechanizmy i procedury weryfikacji przyjmowanych uchodźców pod kątem bezpieczeństwa oraz sprawnej i szybkiej identyfikacji osób wymagających ochrony międzynarodowej oraz osób migrujących wyłącznie z pobudek ekonomicznych.

źródło: mswia.gov.pl

63 komentarz do “Rząd wyjaśnia Komisji Europejskiej, dlaczego nie przyjmie uchodźców

  1. Ooo, powoli zaczyna się blokada dla mnie. He, he, he… ktoś się boi? A ja cóż mogę dodać… zero „uchodźców”. I tak sobie myślę, że jak na Zachodzie będą rżnąć tych postępowców maści wszelkiej to nie będę się przejmował bo sami sobie zgotowali ten los. Nie dość, że o swoich nie dbają to wszystkim wokół chcą narzucić to kłamstwo. No Drogie Schetyniątka, ja bym chciał abyście odpowiedzieli mi w imię czego? Bo na pewno nie w imię solidarności, o której i oni i Wy nie macie pojęcia. Co to za solidarność, która na solidarnych sprowadza zagładę?

     1. @lolo
      odpowiemy na to w momencie przesilenia. A co do pracy długofalowej, każdy musi sobie odpowiedzieć, „co zrobiłem” i co robię? Kim jestem i dokąd zdążam? Niby proste, ale…

     2. @Kris11
      „Co zrobiłem” i co robię?… Oglądam właśnie „W tyle wizji Extra” TVP Info, 22:30 i mówią o niszczeniu zabytków w Warszawie. Takich zabytkowych dworków, budynków historycznych związanych z Powstaniem Warszawskim i in. po których w tych miejscach budowane są różne wieżowce albo budowlane koszmarki. Mafia dewelopersko-ratuszowa. I mieszkańcy ani nawet konserwator zabytków nie ma na to wpływu. Zgadnij, członkowie której partii są żywotnie zainteresowani w kontynuowaniu tego procederu?
      Dam jeden przykład: np. w miejscu zabytkowej parowozowni powstaje (czy powstał) niemiecki hipermarket. Ale problem nie dotyczy tylko Warszawy.

     3. Ps (@Kris11)
      I różne rzeczy zgłaszano do prokuratury i co? I nic: nie stwierdzono naruszenia prawa. Umaczani są też i architekci i p. Gronkiewicz. Na jedną interwencję ludzi u p. Gronkiewicz odpowiedziała w jednym przypadku, że nie jest to jedyny XIX-sto wieczny zabytek w Polsce. Nie w Warszawie, ale w Polsce. Przecież ich wszystkich powinni rozstrzelać bez sądu. Ale to i tak nie zwróci nam tych dóbr kultury. Jak mówią afera zabytkowa jest na miarę afery reprywatyzacyjnej. PO, prokuratura, architekci, nawet archeolodzy w to wszystko wmieszani. Zdaje się, że np. wszystkie forty w Warszawie mogą zostać zrównane z ziemią pod apartamentowce albo pod biurowce. Ale PO wzorem niewinności, praworządności, naszom przyszłościom…

     4. @lolo ktory jeszcze pisze Zaraza się rozszerza…Do katolików dołączyli już ewangelicy (Doradcy papieża publicznie krytykują i szydzą z chrześcijan w USA) (reporters) Cywilizacja chyba umiera?…

     5. @pojawiam się i znikam
      1) To jest Bergoglio a nie papież czyli fałszywy prorok, którego zadaniem jest wprowadzenie Antychrysta na tron. To wynika z Apokalipsy św. Jana, proroctwa Malachiasza, różnych innych proroctw (Fatima, Akita) oraz z ostatniego, które uważam za prawdziwe czyli z KP (Księga Prawdy, Orędzia MBM). Ale to moje przekonanie. Każdy musi sam wybrać.
      2) Upadek cywilizacji (mniemam, że chodzi o łacińską wg. klasyfikacji prof. Konecznego) na Zachodzie dokonał się już dawno. Bergoglio i Islam są tylko tego przejawami. Tam nie ma ducha walki by odwołać się do słów p. Trumpa i nie ma kto bronić wartości tej cywilizacji. Nie chodzi o strzelanie, ale o zgodę na zniszczenie.
      3) USA jest niejednorodne. I oprócz lewactwa jest tam sporo ludzi serio traktujących przekaz Biblijny, gotowych za to poświęcić się. Dlatego wg. innych informacji wielcy tego świata postanowili zwinąć interes w USA i robią to od jakiegoś czasu. No Amerykanie się nie dają i wybierając p. Trumpa – cokolwiek by o nim myśleć – pokazali, że im się to nie podoba, tak jak nie podoba się im lewactwo. To samo u nas. Niemniej Amerykanie muszą się jeszcze nauczyć, że pieniądze to nie wszystko i nie wszystko da się przerobić na interes.
      4) Obecnie – odnosząc się do konkretnych treści artykułu – wg. Bergoglio w celu zbudowania jednej globalnej religii NWO należy zrezygnować z Doktryny katolickiej bo wtedy będzie można zrobić globalny sykretyzm. Wszystko w jednym poza jednym. Zatem jak ktoś jest blisko prawdy biblijnej to jest wrogiem ludu pracującego miast i wsi, a Katolicyzm w szczególności. W końcu komunizm wg. Bergoglio jest szczytem ideału chrześcijańskiego. Prawdziwa wiara w Boga oparta właśnie na prawdzie będzie poddana niszczeniu. Poprawność polityczna jest tego przejawem i oznacza wstęp do globalnego panowania kłamstwa. Dlatego jest tak ważne by nie ulec dyktatowi poprawności politycznej. Zachować owego ducha walki.
      Ponadto obecny rezydent Domu św. Marty uważa, że w chrześcijaństwie najważniejsze są ekologia i walka z ubóstwem, głównie materialnym. Wyniesienie na piedestał ekologii jest postawieniem przyrody powyżej człowieka co oznacza, że w konsekwencji każdy, który nie kocha dostatecznie mocno różnych współczesnych ekologicznych bredzeń powinien zostać odstrzelony. A ogólnie ponieważ człowiek jest wrednym robalem niszczącym przyrodę to właściwie powinien zostać zutylizowany czyli aborcja, eutanazja, in vitro (podatność na choroby, likwidacja normalnej drogi rozmnażania), dewiacje seksualne, choroby, złe odżywianie, III wojna światowa. Oczywiście utylizacja dotyczy wszystkich poza pomysłodawcami. Zaś koncentracja zwalczaniu ubóstwa materialnego powoduje, że zapominamy iż jego przyczyną jest przede wszystkim bieda duchowa i w ramach z niesprawiedliwością społeczną (nadal marksizm zgodnie z bergogliańskim wywyższeniem komunizmu) można wcisnąć każdy ideologiczny szajs byleby ładnie opakowany w ową walkę z niesprawiedliwością społeczną. No to wiesz kogo w sumie będziemy czcili w ramach tej ekologii i tej niesprawiedliwości: zaczniemy od drzew skończymy na szatanie. W ramach jednej postępowej globalnej religii.

     6. Ps (@pojawiam się i znikam)
      Na tym samym portalu („reporters”) jest o tym jak Putin finansuje ekologów by działali destrukcyjnie na gospodarkę USA. Wygląda na to, że jest to prawdziwa informacja. No cóż…
      Ostatnimi laty mam coraz gorsze zdanie o ekologach, zwłaszcza tych najgłośniejszych. Ciekawe skąd oni czerpią forsę by mieć czas na ciągłe przykuwanie się do drzew albo innych mniszków polnych?

     7. Ps’ (@pojawiam się i znikam)
      P. Putin oczywiście pogonił Griiin Pic bo u siebie destrukcji tolerować nie będzie i łagry to nadal piękna rzecz albo kula w łeb, ale dlaczego ich energii nie skierować przeciwko tym, którzy nie są „naszymi sukinsynami” i nie możemy ich rabować ile nam się żywnie podoba? A my podobno mamy różne złoża i inne bogactwa.

   1. @LOLO Sytuacja na zachodzie, na szczęście daje naszej władzy jakiś pogląd na realia ewentualnego przyjęcia jakiś popaprańców, nawet „kobiet=zamachowców + dzieci=18+. Nawiązując do „schetyniątek” to trzeba poczekać, bo ostatnio nie panują nad swoją „opozycyjną” partią.

    1. @wittman86
     Oni nad niczym nie panują. Próbują zrobić tylko wrażenie wrzaskiem. Są ostatnimi, którzy powinni się wypowiadać na temat nadużyć, bo to co robią to sprowadza się do utrzymania status quo. To jest ich propozycja dla Polski. I uciekną się do każdego sposobu by nie było jakichkolwiek zmian. Dlatego popieram, no nie walczę z PiS-em zdając sobie sprawę z ryzyka jakie może się z tym wiązać. Ale tego co było to nie dało się wytrzymać. Przynajmniej wg. mnie. I w dodatku chcieli to „uchodźcami” jeszcze pogorszyć. Nawet się z tym nie kryją. I mimo wszystko ich słucham jak mówią, ale za każdym razem – oczywiście wg. mnie – wychodzi im bełkot.
     Drogie Schetyniątka +. Jest to moja subiektywna, wynikająca z uprzedzeń do Was, całkowicie stronnicza opinia wyrosła na gruncie 26 lat „naszej młodej demokracji” w tym pełnych ośmiu tylko Waszych. Ja je pamiętam i żadne górnolotne wodolejstwo tego nie zmieni.

     1. Pewnie oklepana bajera……….. ,ale jak można świadomie własny naród narażać na zagrożenia za cenę władzy, która jest z góry nastawiona na chciwość i wyzysk, co gorsze podejmując decyzję nie nastawiać się przede wszystkim na dobro ludu ! Tylko na bajerę, a jest z kim bajerzyć, jest makrela jest makaron, wszyscy chętnie rozmawiają – ale tylko o pozytywnych negatywach.

     2. @wittmann86
      Najpierw należy zadać pytanie o ten „własny naród”. Patrzysz na taką p. Haneczkę i masz pewne skojarzenia. Powiedz mi dlaczego – nawiązując do wczorajszego „W tyle wizji Ekstra” – tak chętnie pozbywano się zabytków związanych z Powstaniem Warszawskim? Bo ja odnoszę wrażenie, że jest ono niechcianą konkurencją dla powstania w Getcie Warszawskim… No czyż może być dwóch niezłomnych? Żadną miarą, zwłaszcza gdy ten jeden do tej pory uchodził za sztandarowego oprawcę a ten drugi – biorąc pod uwagę całokształt – jest nieco przereklamowany.

     3. lolo,ciekawe czy podejma ten temat , bo afera zabytkowa moze byc na miare reprywatyzacyjnej

     4. @lolo

      Czy tacy ludzie moga spokojnie spac?, czy im smakuje kotlet schabowy panierowany, po tylu przekretstwach i niewinnie wylanych lez pokrzywdzonych „bez glosu”?

     5. @Irene
      Jeżeli nie poczuwasz się do wspólnoty z innymi to śpisz spokojnie. Nie twoja wspólnota oni są wrogiem do wyrżnięcia. Tak mają np. seryjni mordercy, różni psychopaci. Ich nie interesuje co będzie z drugim człowiekiem. Najpierw z wrogiem a potem jak pokazuje doświadczenie i ze swoimi. Bo wrogiem staje się każdy. Kolega obok też bo może mnie „wyrzucić z siodła”. Niemniej z powodu niesprawiedliwości czynionej innym oni śpią spokojnie. Sen z powiek spędza im co najwyżej zagrożenie ich samych. Taka mentalność Kalego.
      To tylko chrześcijaństwo buduje postawę, że mimo wszystko wróg jest człowiekiem. Stąd mogła powstać potężna cywilizacja euroatlantycka nazywana inaczej łacińską. To wszystko w oparciu o Doktrynę Kościoła nawet jeśli część tej społeczności porzuciła ją później. Ala dlatego, że porzuciła odcięła się tym samym od źródła i wskutek powolnego usychania przechodzi na Islam jako końcowy etap upadku, który się zaczął 500 lat temu. My natomiast ciągle jesteśmy w centrum tego źródła. To nas chroni. Nie znaczy, że wszystko jest idealnie, ale to można poprawić. Co poprawiać jak się odetnie korzeń?

     1. @XaX
      Jeżeli używasz wulgaryzmów czy linków to na pewno pójdzie do moderacji. Ale moje blokady o tyle są inne, że miewam blokowany dostęp do internetu. Nie obciążam tym Administratorów. Czasem jest tak, że utrudnienia wprost pojawiają się po ostrym – nie chodzi o wulgaryzmy – komentarzu. Zbieżność jest aż nadto widoczna.

     2. Sęk w tym, że pisze zupełnie normalne kulturalne komentarze i znikają same z siebie … CO do twoich blokad to widzę grubo, czyżby dostawca poprawny politycznie? Swoją drogą ciekawa forma wolności słowa, skoro za krytykę islamu blokują neta …

     3. @XaX
      Dostawca też ma swój dom i swoje życie. Może mieć oczywiście poglądy przeciwne do moich, ale równie dobrze mogą być wywierane na niego naciski. Formalna władza to jedno a propozycje nie do odrzucenia, takie już mniej formalne, to drugie. Ja to rozumiem. Większe pretensje trzeba mieć do zleceniodawców. Zresztą to samo Chrystus powiedział Piłatowi (por. J 19:11). Poza tym skąd mogę mieć pewność, że w przypadku szantażu ja zachowam się lepiej a przecież mogę gorzej. Dopóki człowiek nie staje w obliczu próby, to nie wie. Mogę co najwyżej pomodlić się o to bym wytrwał w sytuacji kryzysowej.

  2. @wittmann86
   Jaki koniec dyskusji? KE jest tak postępowa, że będzie prowadzić monolog w otoczeniu tylko własnej „osoby” i uzna to za dyskusję. Swoją drogą może to być dyskusja, ponieważ w głowach przedstawicieli KE ściera się kilka światów i ścieżek. No i po co mają tworzyć mechanizmy bezpieczeństwa, skoro im nie chodzi o bezpieczeństwo… swoich podwładnych bynajmniej.

   1. @AntyHegemon…zadałeś mi pytanie pod artykułem o kontrolerze w koszulce, ale tu ci pokrótce odpowiem: mieszkam w malej, liczacej 730 mieszkańców mieścince i osobiście problemy z muzułmańskimi najeźdźcami nas nie dotyczą…do dużego, 100 tys. miasta mam 40km…jednak w związku z robotą poruszam się po dużym obszarze – Skåne, Halland, czasem Blekinge (mapa adm. Szwecji – https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_Szwecji – podobno linki nie są publikowane, ale nuż) i widzę niejedno…mało by tu miejsca na opisywanie, ale ogólnie coraz gorzej…mnie osobiście, jako prowadzącego firmę dotykają coraz to większe podatki i „opłaty obowiązkowe”…w mediach alternatywnych codziennie można poczytać o wydarzeniach z poprzednich nocy, a czego w takiej SVT (Sveriges Television – zwana przez myślących Szwedów Sveriges Vänster Television – szwedzka telewizja lewacka) nawet echa się nie uświadczy…powiadam – za mało tu miejsca na obszerne opisy….a teraz z innej beczki: w londyńskim metrze komunikaty nie będą się już zaczynać od nieśmiertelnego „Ladies and Gentlemen…”, bo zarząd Transport for London uznał, że niektóre grupy płciowe (albo bezpłciowe) mogą się czuć wykluczone z życia metra mrgreen …teraz będzie „Good morning everyone…”…ja teraz czekam, aż na promach do i ze Szwecji zamiast „Mina Damer och Herrar…”, czy też „Meine Damen und Herren…” wymyślą rodzaj nijaki…z polskim, i jego „Szanowni Państwo…” problemu nie będzie….w pozostałych przypadkach będą musieli stary plik audio nowym zastąpić, bo inaczej grupy płciowo inne się obrażą i przestaną pływać promami…to się w pale nie mieści !…artykuł znalazłem w szwedzkich mediach alternatywnych – jeśli Sz.Redakcja sobie życzy, mogę przetłumaczyć (za uprzednią zgodą autorów) i podać źródło….

 1. Jedyny logiczny argument, musimy się trzymać go jak pijany płota. Dopóki społeczeństwo nie będzie gotowe do opuszczenia UE, a zrozumienie dla tego ruchu rośnie, musimy argumentować o niemożliwości weryfikacji. Tego nie obalą w żadnym trybunale.

  1. @Kris11 Nie musimy niczego uzasadniać. Jesteśmy suwerennym państwem i nie musimy się tłumaczyć z tego, kogo chcemy gościć na naszej ziemi. Ten napływ jest zagrożeniem dla europejskiej, łacińskiej cywilizacji i to jest jedyne co Bruksela powinna usłyszeć.

   1. @Kris11 Rzygać na taką dyplomację. Sranie w banie i owijanie w bawełnę. Czemu mamy posługiwać się zakłamanym językiem? Niech mowa wasza tak – tak znaczy a nie -nie. Szambo bierze się z tego, że nie mówi się prosto w oczy. Odpowiedź powinna być prosta. Nie weźmiemy żadnych pseudouchodźców, bo to są nasi wrogowie, którzy przybywają by pozbawić nas naszej ziemi. Wy chcecie oddać wasze kraje, to je oddawajcie. Przyjmujcie więcej i patrzcie końca.

    1. @easyrider Masz rację tak samo jak i wielu innych i co z tego, jak prawda nie ma szans wygrać właśnie z dyplomacją. A tu kolejne info co ta dzicz robi (niezależna) (Radykalni islamiści wymordowali chrześcijańską osadę. Lokalna ludność zszokowana skalą barbarzyństwa). Dyplomaci lepiej od nas wiedzą co ta dzicz wyprawia. I co? Dalej ściągają do Europy!
     Easy szwankowało mi coś wczoraj. Przepraszam, że odpowiadałam nie na temat. smile Dzisiaj też nie lepiej i czytam, że inni też mają problemy.

     1. @pojawiam się i znikam Prawda ostatecznie zawsze wygra. Co do dyplomacji to powiem Ci, że rzygam na ten zakłamany język, którym się posługują. Podobnie jak na sztampowe wypowiedzi rzeczników prasowych i licznych dziennikarzy. Rzeczy muszą zacząć być nazywane po imieniu.

    2. @easyrider

     Traktaty z Mastricht i Strasburga wyraznie mowia o strzezeniu strefy Schengen.Najlepiej przekonac „elyte” nie dotrzymywaniem porozumien, podajac odpowiednie ustalenia/paragrafy z ustalen. Nie tlumaczyc sie, zarzadac zadoscuczynienia najlepiej w w ogromnych kwotach za niepotrzebne zabieranie czasu polskim rzadzacym( Ci tez otrzymuja pensje z podatkow). Lamiacych ustalenia ukarac.Krotka pilka.
     Prof. Legutko juz by i rzadowi doradzil i w pieknych dyplomatycznych wypowiedziach dal do zrozumienia EU, ze nie do takiej Uni wchodzila Polska

     1. @Irene Uważasz, że ogramy zawodowych szulerów ich własną bronią? Mają wytresowany aparat propagandowy. Przedstawią wszystko tak, jak uznają za stosowne. Naszego głosu nikt nie usłyszy. Pozostawanie w UE szkodzi Polsce. Najdelikatniejszym krokiem powinno być wypowiedzenie Układu z Schengen.

   2. @Kris11 Zależności zależnościami ale ja grzecznie bym zapytała: Z kim Włochy i Grecja są w stanie wojny, że mają uchodźców? A jeśli by się poprawili, że to imigranci, to bym też grzecznie zapytała: Czy ci migranci dostali się do Europy legalnie czy nielegalnie? Kto na to pozwolił i jakim prawem? Dlaczego granice tych państw i Europy nie są strzeżone? Czy do Afryki i na Bliski Wschód też tak można się dostać bezproblemowo? Może nawet bym wymieniała takie kraje jak np. Arabia Saudyjska, Izrael no i jeszcze jakichś bogaczy roponośnych też bym znalazła

   3. Marudzisz Krisie, powód „nie, bo nie i *uj” jest prześliczny w czasach przymusowej tolerancji dla odmienności;). Innymi słowy: jesteśmy suwerennym państwem i nie musimy się obcym tłumaczyć z naszych powodów/przesłanek/stanowiska.

    1. @bkkkk Tu jest pies pogrzebany. Nasz suwerenność jest zagrożona. Bruksela zakazuje nam wycinania chorych drzew w Puszczy Białowieskiej? To musi być odrzucone, bo nawet nie zauważymy, kiedy na własnym terytorium będziemy jedynie folwarcznymi, rząd karbowym a Bruksela dziedzicem.

  1. W 2017 roku można coś takiego powiedzieć, poważnie?! Jeszcze rozumiem, że w 2013 ktoś mógł nie dostrzegać, jakich problemów przysparzają imigranci z pustyń (bo np. całe życie mieszkał w jaskini odcięty od świata), ale w połowie 2017?!

  2. @gieno W tej materii zgadzam się z Tobą w pełni. Żadnych obcych nie będziemy osiedlać w Polsce. Debile niech tracą swoje kraje, język, obyczaje, religię. My nie będziemy uczestniczyć w tym szaleństwie. Taką odpowiedź powinna usłyszeć Bruksela. Ich koniec jest bliski.

 2. O co chodzi z tą „koniecznością niesienia pomocy humanitarnej”? Czy nas coś do czegoś takiego zobowiązuje? Czy u siebie nie mamy wystarczająco dużo ludzi, którym trzeba pomóc? Czy naszej ojczyźnie ktoś pomagał podnieść się po wojnie? Może i organizatorzy takich akcji mają dobre intencje, ale przeciętny smoluch odczyta: „Polska jest bogata i warto do niej wyemigrować”. Proponuję olać w cholerę cały ten syf – Stany niech pomagają; może choć raz dadzą dobry przykład.

  1. @mareczek,

   W pewnym stopniu i Polacy dostali pomoc od Stanow – plan Marshala zaraz po wojnie, a przeciez po upadku komunizmu ogromna masa Polakow wyemigrowala i dostala pomoc i mozliwosci. Szach Iranu wysylal statki, zeby polskie osierocone dzieci w czasie wojny znalazly w jego kraju dom, i znalazly i opieke i pomoc. Duzo tam tez zostalo. Maharadza Indii robil podobnie..
   Roznica jest taka ze poza malymi wyjatkami Polacy sa slynni w swiecie jako dobrzy pracownicy i na pewna sa inaczej wdzieczni ich przyjmujacym niz np podpalaniem samochodow itd.

 3. temat na sile wciskajacych przez UE nachodzcow do Polski staje sie juz nudny, a zarazem dreczacy , Polski rzad juz kilkakrotnie podawal unii swoje stanowisko w tym aspekcie , po pierwsze jasno i stanowczo powinno byc powiedziane bespieczenstwo polskich obywateli ponad wszystko , I aby na przyszlosc UE nie znecala sie nad Polska , dreczeniem naszego kraju , bo to juz jest bezczelnosc europarlamentarzystow unijnych.

 4. Narracja jest zła, nie „uchodzców” tylko „nielegalnych imigrantów” to po pierwsze, po drugie, powinno się to umotywować tym że Polska w ostatnich latacch przyjela ponad 2 miliony uchodzcow ukrainskich i nie narzucalismy nikomu zeby sie z nami w tym solidaryzował pomimo tego ze ci ludzie przyjechali tu aby pracowac a nie siać zamęt, tymczasem unia z uporem maniaka probuje zalac Polske setkami tysięcy nielegalnych imigrantów którzy pracować nie chcą i nie będą a co za tym idzie nie będą się integrować, czy ma to jakikolwiek sens ?

  1. @ 3 razy tak…

   Beda probowac wszelkich sposobow ( niezgodnych rowniez prawniczo z postanowieniami w Strasburgu, Mastricht i uzupelnianiami) aby kraje Europy srodkowowschodniej zmusic na pozycje kolanowa!Czy Wy sie orientujecie ile oni w tej Uni zarabiaja?Lepiej nie wiedziec, bo potem trudno bedzie pozbyc sie chronicznego stresu.Nie bede wymieniac innych specjalnie dla siebie ustalonych przywilejow ( mieszkania za darmo, limuzyna z szoferem, spec. emerytury i przepisy podatkowe, dzieci za darmo w zlobkach itd. a jak podam Wam miesieczna pensje zwyklego urzedasa to juz stres do konca zycia.Inny przyklad co miesiac towarzystwo przemieszcza sie z Brukseli do Strasburga ( jakie koszty?!!!), zeby m.i. nad czyms sie zastanowic i cos przeglosowac. A laptopem by nie szlo?

 5. Dialog z tymi debilamiz Brukseli powinien sie sprowadzac do ich poziomu.To znaczy :Nie przyjmiemy bo nie.To jest ich poziom.Gdyby te „elyty ” zrozumialy jak sa glupie ,to juz bylyby madrzejsze.

Dodaj komentarz