foto: Nicolas Pinault / voanews.com/media/photogallery/migrants-arriving-in-italy/2997009.html via wikimedia.commons.org

W Szwecji 17 tys. nielegalnych imigrantów ukrywa się przed deportacją. Policja ma za zadanie ich wszystkich znaleźć, ale nie potrafi.

Wielu imigrantów, którym nie przyznano azylu, decyduje się pozostać w Szwecji i ukrywać się przed deportacją. Bez dokumentów tożsamości i stałego adresu.

Oficjalnie takich osób jest obecnie 17 tys. Z kolei według danych Szwedzkiego Czerwonego Krzyża, liczba migrantów bez dokumentów tożsamości może sięgać nawet 35 tysięcy.

Policja nie może wykonać powierzonego jej zadania – odnalezienia takich osób. Domaga się od rządu zmiany przepisów pozwalających między innymi przeprowadzać rewizje osobiste, czy przeszukiwać zawartości telefonów komórkowych.

„Zdarza się, że zatrzymując nielegalnego imigranta policjanci muszą puścić go wolno, bo ośrodki odosobnienia, w których czeka się na wydalenie ze Szwecji, są przepełnione” – powiedział gazecie „Aftonbladet” szef szwedzkiej policji granicznej Patrik Engstroem.

IAR

36
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
aalfa.oomegaHansswacekArcherObserrwatorix Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o