foto: pixabay.com

Szwedzki rząd planuje wydać 8 mln koron (1 mln dolarów) na inicjatywy zachęcające osoby z imigranckim pochodzeniem do udziału w wyborach.

Agencja Młodzieży i Spraw Obywatelskich zapowiedziała, że wesprze finansowo ok. 20 organizacji i stowarzyszeń, by zwiększyć frekwencję w wyborach w dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów, takich jak Rinkeby – informuje Svergies Radio.

„Udział w wyborach jest wyjątkowo niski w Rinkeby. Będziemy gromadzić ludzi poprzez warsztaty, inicjatywy edukacyjne i pokazywać korzyści z uczestnictwa w wyborach” – powiedział Jörgen Strandberg, prezes lokalnego stowarzyszenia z Rinkeby.

„Jeden z pomysłów jaki mamy, to zatrudnienie dziesięciu młodych ludzi na czas czterech tygodni tego lata. Przez pierwszy tydzień będziemy ich uczyć co oznaczają wybory. Następnie wolontariusze będą chodzić z dorosłymi od drzwi do drzwi i odwiedzać mieszkańców” – dodał Strandberg.

Dahir Jeyte, mieszkaniec jednego z przedmieść szwedzkiej stolicy powiedział, że wiele osób z imigranckim pochodzeniem wstrzymuje się od głosowania. „To zależy od wielu rzeczy. Niektórzy nie mają wiedzy o tym, jak głosować. Społeczeństwo musi zachęcać ludzi i wyjaśniać, że ważne jest głosowanie” – powiedział.

Najbliższe wybory w Szwecji odbędą się 9 września 2018 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
TeaBagXxx_sportowy_tryb_życiapatologie3rp.plfsdfsdpapuga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o