Szwedzi sprawdzili blisko 8 tys. uchodźców podających się za dzieci. Wyniki nie pozostawiają złudzeń

Szwedzka agencja medycyny sądowej przebadała blisko 8 tys. osób ubiegających się o azyl jako osoby nieletnie. Wyniki badań nie są zadowalające dla tolerancyjnych Szwedów.

Kontrole były przeprowadzane tylko w przypadkach, w których istniały wątpliwości co do wieku danej osoby. Sprawą zajęła się szwedzka agencja medycyny sądowej, która od połowy marca do końca października przebadała w sumie 7 858 osób – podaje BBC.

Z tych badań wynika, że ​​6 628 osób ma 18 lat lub więcej (84%), a 112 osób uznano za prawdopodobnie 18-letnie bądź starsze.

Jak informuje Svenska Dagbladet, Agencja Migracyjna jak dotąd podjęła 5700 decyzji na podstawie tych ocen. W 79% przypadków agencja postanowiła oficjalnie uznać wnioskodawcę za osobę starszą, niż początkowo twierdziła w swoim wniosku o azyl.

Ocena wieku jest przeprowadzana przez wykonanie zdjęć rentgenowskich zębów mądrości i rezonansu magnetycznego stawu kolanowego. Jak pisze BBC, niektórzy eksperci stają w obronie uchodźców i twierdzą, że dowody dentystyczne nie są wiarygodne.

Tzw. uchodźcy często podają się za dzieci, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że taki wniosek o azyl zostanie odrzucony i zostaną odesłani do kraju pochodzenia. Wielu uchodźców przybywa do Europy bez żadnych dokumentów lub intencjonalnie niszczy dokumenty.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz