zdjęcie ilustracyjne

Szwedzka agencja medycyny sądowej przebadała blisko 8 tys. osób ubiegających się o azyl jako osoby nieletnie. Wyniki badań nie są zadowalające dla tolerancyjnych Szwedów.

Kontrole były przeprowadzane tylko w przypadkach, w których istniały wątpliwości co do wieku danej osoby. Sprawą zajęła się szwedzka agencja medycyny sądowej, która od połowy marca do końca października przebadała w sumie 7 858 osób – podaje BBC.

Z tych badań wynika, że ​​6 628 osób ma 18 lat lub więcej (84%), a 112 osób uznano za prawdopodobnie 18-letnie bądź starsze.

Jak informuje Svenska Dagbladet, Agencja Migracyjna jak dotąd podjęła 5700 decyzji na podstawie tych ocen. W 79% przypadków agencja postanowiła oficjalnie uznać wnioskodawcę za osobę starszą, niż początkowo twierdziła w swoim wniosku o azyl.

Ocena wieku jest przeprowadzana przez wykonanie zdjęć rentgenowskich zębów mądrości i rezonansu magnetycznego stawu kolanowego. Jak pisze BBC, niektórzy eksperci stają w obronie uchodźców i twierdzą, że dowody dentystyczne nie są wiarygodne.

Tzw. uchodźcy często podają się za dzieci, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że taki wniosek o azyl zostanie odrzucony i zostaną odesłani do kraju pochodzenia. Wielu uchodźców przybywa do Europy bez żadnych dokumentów lub intencjonalnie niszczy dokumenty.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

18
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Technika Ichimoku » Blog Archive » Ropa naftowa i jej znaczenie w kontekście geopolitycznym (cz. I) :: Skuteczne analizy giełdowe :: Szkolenia giełdoweAnahu Yamito IIMr. ??yayaszokman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o