fot. pixabay.com

Szwedzi rząd proponuje zakazania publicznego wykorzystywania wyszukiwarki dokumentów prawnych Lexbase, która służy do identyfikacji pochodzenia szwedzkich przestępców.

Według szwedzkiego rządu dane publikowane przez tę stronę są zbyt drażliwe dla opinii publicznej i powinny być ograniczone tylko do profesjonalistów, takich jak prawnicy, dziennikarze i naukowcy. Wcześniej strona była chroniona na mocy szwedzkiej ustawy o swobodzie wypowiedzi, ale nowe przepisy mogą ograniczać dane, jakie mogą być wydawane – informuje gazeta Dagens Industri.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Lexbase czytamy: „Prawo do łatwego czytania tych dokumentów publicznych za pośrednictwem Lexbase będzie, jeśli wniosek zostanie przyjęty, zarezerwowane dla profesjonalistów, takich jak prawnicy, dziennikarze i różne firmy”.

Przez wiele lat szwedzki rząd zaprzestał gromadzenia statystyk dotyczących etnicznego lub religijnego pochodzenia przestępców, utrudniając badaczom śledzenie prawidłowego wskaźnika przestępczości migracyjnej, w przeciwieństwie do przestępstw popełnionych przez rdzennych Szwedów.

Niektórzy, jak policjant Peter Springare, twierdzili, że większość poważnych przestępstw popełniają migranci lub osoby pochodzące ze środowisk migracyjnych. Jeden z projektów badawczych próbował spojrzeć wyłącznie na przypadki gwałtu zbiorowego w Szwecji i odkrył poprzez sprawdzenie dokumentów sądowych, że dziewięć na dziesięć gwałtów gangów zostało popełnionych przez osoby ubiegające się o azyl i osoby ze środowisk migracyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

36 komentarzy do "Szwedzki rząd robi wszystko, żeby utrudnić dostęp do informacji o pochodzeniu etnicznym sprawców przestępstw"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Fuckingbundesdumm
Gość
Fuckingbundesdumm

Już niedługo Szwedzi będziecie ukrywać pochodzenie sprawców. Jeszcze kilka lat durnie i będzie po was i po kłopocie.

XaX
Gość
XaX

Oczywiście będą ukrywać tylko i wyłącznie pochodzenie przestępców wiadomej religii i pochodzenia, bo jak Polak coś zrobi to nie będą się krępowali przed podaniem pełnego imienia i nazwiska, wyznania oraz narodowości.

Maciek Arczynski
Użytkownik
Nowicjusz

@Fuckingbundesdumm
No i wtedy nie trzeba będzie niczego publikować bo wiadomo będzie wszem i wobec, że „wszyscy Szwedzi to jedna rodzina”.

Anahu Yamito II
Użytkownik
Porucznik

Po Inkach zostaly piramidy a po Szwedach zostana piosenki ABBY

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

@Anahu
Nie zostaną, nie są halal, jak zresztą cała muzyka.

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec
Byłem kilka lat temu w Szwecji na koncercie Rush. To grupa rockowa grająca progresywny rock, z lekką nutą metalu. W pierwszym rzędzie siedzieli grzecznie na krzesełkach. Jako miłośnik Rush mam niemal wszystkie ich koncerty z całego świata. Wszędzie pod sceną jest piekiełko, podskakujący fani. Tylko w Malmö ludzie siedzieli na… Czytaj więcej »
xyz
Gość
xyz

Dokładnie tak to wygląda.

HSR
Gość
HSR

„W tym kraju jest mało rdzennych kryminalistów.” Za to mnóstwo posłusznych i biernych głupców z wypranymi przez system mózgami!

Misiek
Gość
Misiek

Prawdopodobnie te 99.9% przestępstw popełnianych w Szwecji jest przez czarnych i ciapatych muzułmańców, podczas gdy 0.1% to Szwedzi przechodzący na czerwonym świetle.

Paff
Użytkownik
Krzyżowiec

Za kilka lat, kolejny szwedzki rząd zwany już wtedy Wielką Muzułmańską Radą Szwedystanu nie będzie miała takich oporów, żeby publikować dane o białych Szwedach skazanych na tortury, kamienowanie i dekapitację za nieprzestrzeganie prawa szariatu.

szokman
Gość
szokman

Szwecja stoi nad przepaścią i robi kolejny postępowy krok do przodu….

Anahu Yamito II
Użytkownik
Porucznik

I jest to krok milowy. Za dwadziescia lat jedyni Szwedzi to beda ci na emigracji

Daniel
Gość
Daniel

Rozumiem że teraz w Szwecji nie jest łamane prawo a demokracja ma się całkiem dobrze. Ciekawe co na to srimermans?

Straszydlo
Gość
Straszydlo

nie zapominaj o wolności słowa i prawie dostępu do informacji, to też nie jest w żaden sposób ograniczane

Annag
Gość
Annag

jak zwykle chlapnął sobie kolejnego………………

Zetiks
Gość
Zetiks
Jestem ciekaw jakie są dokładnie kary za krytykowanie polityki imigracyjnej rządu w Szwecji- ktoś się orientuje? Bo podobno są, a jeśli tak, jeśli krytyka polityki władz rzeczywiście jest penalizowana to czym to się różni od komuny? Chyba tylko jeszcze większą destrukcją społeczeństwa. Od dziecka wmawiano nam, że w „demokracji” można… Czytaj więcej »
ZZZZZZZZZZZZZZZz
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZz

to przeciez wolnosc i demokracja w islamskim wydaniu. Wolnosc slowa z usunieta lechtaczka i ubrana w burke!!!!!!!!!!!

husarz
Gość
husarz

Nasze wnuki o Szwecji będą uczyć się już tylko na historii.

Irene
Gość
Irene

@husarz
Ty masz nadzieje na wnuki? Myslisz, ze to tak dlugo bedzie trwalo?

w......y
Gość
w......y

husarz. Ciekaw jestem w jaki sposob wyjasnisz dzieciarni ze to szwedzi dokonali najazdu na Polske ? Juz widze te male zdziwione buzie. „Szwedzi dziadek powiadasz, to ci co teraz kanalami sie przemieszczaja i sa na wymarciu ?

Antylewak
Gość
Antylewak

A jak wytłumaczysz, że Goci – przodkowie Szwedów, zjechali w III i IV wieku całą Europę od Morza Czarnego aż po Iberię? Panowali w Hiszpanii aż do VIII wieku. Za parę lat to będzie historia równie nieprawdopodobna, jak istnienie Atlantydy.

kowalski
Gość
kowalski

Jest socjo-techniczną zagadką jak szwedzkiej oligarchii udało się tak mentalnie wykastrować potomków Wikingów?!

xyz
Gość
xyz
To jest efekt gigantycznego sukcesu szwedzkiej socjaldemokracji, jaki miał miejsce w XX wieku. Szwedzki system funkcjonował na tyle dobrze (tzn. ku zadowoleniu Szwedów), że socjaldemokraci zmietli wszelką polityczną konkurencję. Wytworzyła się taka jednolitość światopoglądowa, że kiedy system zaczął dryfować w niebezpiecznym kierunku, nie było komu zauważyć, że coś jest nie… Czytaj więcej »
Pedro Chubascos
Użytkownik
Rotmistrz

Zastygli we własnym tłuszczu, bo nie walczyli na wojnie od czasów napoleońskich bodajże. Zgnuśnieli. Zamarli. Dobrobyt zalukrował im mózgi na amen, nie są w stanie myśleć, nie są w stanie mówić, nie bronią się, jak stary, otyły i zaspany dzik osaczony w legowisku przez wilki.
I jak dzik zostaną rozszarpani.

xyz
Gość
xyz

No, tu widać różnice pomiędzy różnymi krajami europejskimi. W takiej Szwajcarii rząd publikuje statystyki kryminalne w rozbiciu na pochodzenie etniczne sprawców, kategorie wiekowe, płeć a także rodzaje przestępstw i wykroczeń. Każdy może sobie poczytać ile chce.

Robert`r
Gość
Robert`r

W Szwajcarii jest demokracja bezpośrednia i rząd nie ma nic do powiedzenia. Rząd szwajcarski musi to robić bo ma tak nakazane, a sam jest tylko wykonawcą. Tam decydują ludzie.