UE / Unia EuropejskaUchodźcy przybyli do Polski według nowego europejskiego mechanizmu nie będą mogli legalnie przenieść się do żadnego innego kraju UE – zapowiada Komisja Europejska.

Według unijnego planu nie będą oni mieli nic do powiedzenia w tej sprawie. – Nie będzie prawa wyboru kraju docelowego – powiedziała Natasha Bertaud, rzeczniczka Komisji Europejskiej.

Imigrant zostanie w danym kraju zarejestrowany i zostaną pobrane od niego odciski palców. Jeśli dostanie prawo azylu, to pod z góry określonymi warunkami, i nie będzie mógł się przenieść do innego państwa UE. Tylko w ostateczności będziemy się odwoływać do przymusu – wyjaśnia Bertaud.

Komisja Europejska również potwierdza, że każdy tzw. ‚uchodźca’ będzie miał prawo ściągnąć do kraju, w którym otrzyma status azylanta – swoją rodzinę do pierwszego pokolenia, czyli rodziców, rodzeństwo i oczywiście żonę z dziećmi.

KE nie mówi tego wprost – jednak może to oznaczać liczbę imigrantów nawet siedmiokrotnie większą niż ta zapowiadana przez Komisję. Może wynieść blisko 80 tys.!

Prezydent Andrzej Duda przeciwny jest takiej polityce. Podczas pobytu w Krynicy prezydent odniósł się do systemu kwotowego przyjmowania uchodźców.

– Niebagatelna rzecz – Europa znajduje się w swoistym kole zamkniętym, bo jeżeli Europa przyjmie ten tzw. system kwotowy poprzez narzucenie go państwom Unii Europejskiej, z czym ja osobiście się nie zgadzam, bo uważam, że powinno to być realizowane w miarę możliwości i tego, jak państwa są w stanie pomóc – podkreślił prezydent.

14
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
yjaxukynHarryRobertVetololo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mag
Gość
mag

Nie mamy żadnych zobowiązań wobec hord islamskich naciągających do Europy.Niemiecka polityka znów przyniesie nieszczęścia.Niemcy podpalą Europę jak to robili już wielokrotnie.Skończy się to tragedią dla wielu narodów Europy.Potem oświadczą że to nie Niemcy a jacyś naziści czy ‚merkelowcy”.Solidarność niemiecka wobec Polski to Nord Straem 1 i 2 oraz najdroższy gaz… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

Nie beda mogli opuscic Polski ?! To straszna wiadomosc ! Wiec co bedzie dalej?
Specjalisci w Niemczech obliczyli ,ze statystyczny stosunek ilosciowy jednego uchodzcy afrykanskiego do pozostawionej w buszu reszty jest jak 1:13 !!! (zanizono w tekscie liczbe na tylko „siedmiokrotna”)

Nemo2
Gość
Nemo2

To jest początek końca.

bk
Gość
bk

O, kurrrr!!!!!! No to już wiemy przed czym się bronimy.
No i może ktoś to wreszcie powie głośno, że trzeba leczyć przyczynę (wojny, IS) a nie skutek (falę uchodźców mniej lub bardziej prawdziwych). Może powie to ktoś bardziej branżowy niż Angelina Jolie? A, nie! Marzy mi się.

Lilith
Użytkownik

Słowem będzie wprowadzane przymusowe trzymanie imigrantów. Ciekawe ilu z nich podporządkuje się takim planom Brukseli? Czy to nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego? Dziwne, że nie słyszę głosów ONZ czy np. Amnesty International, oraz innych organizacji mówiących o prawach człowieka! Przymusowe rozmieszczanie imigrantów wbrew ich woli jest zgodne z wartościami… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

W sedno. Istotnie ta propozycja jest jakaś schizofreniczna.

SEBA
Gość
SEBA

cala unia jest zjebana.. polska dobrze aby sie odlaczyla od tego chorego systemu. Mydla nam oczy dofinansowaniami itd.. Gdyby zydy nie wyprzedaly by naszych fabryk stoczni itd sami bysmy byli w stanie sie utrzymac bez zadnych dofinansowani a oni to sprzedali, dlatego ciagniemi pieniadze z uni i dlatego im lizemy… Czytaj więcej »

Logic
Użytkownik

To beda niezle jaja z tymi uchodzcami – jednego dnia ich przywioza a drugiego ich juz tu nie bedzie i tak co tydzien. A skonczy sie radykalizacja tych ludzi i zamachami – no pieknie – wiecej wladzy dla debili z UE i tak oto sie konczy uleganie i pozbywanie sie… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Jeszcze jeden szczegół: „Komisja Europejska również potwierdza, że każdy tzw. ‚uchodźca’ będzie miał prawo ściągnąć do kraju, w którym otrzyma status azylanta – swoją rodzinę do pierwszego pokolenia, czyli rodziców, rodzeństwo i oczywiście żonę z dziećmi” Słowem domyślamy się, że te liczby mogą być ogromne na przestrzeni lat, bo wiemy… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Celem ONZ i tych wszystkich globalnych organizacji światowych (nawiązując przy okazji do Twojego wcześniejszego wpisu) nie jest „utrzymanie tego wszystkiego”, tylko w ostatecznym celu wywołanie wojny światowej i redukcja ludności globalnie czyli depopulacja do stanu docelowego: od 500 mln do 2 mld ludzi (w zależności od źródła). Islamiści łudzą się,… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Azylant ma prawo ściągnąć rodzeństwo, rodziców, żonę i dzieci. A ściągnięte rodzeństwo nie będzie miało prawa ściągnąć żon (mężów) i dzieci? Czy, jeśli rodzeństwem są kobiety zamężne to ktoś zakaże im przyjazdu z dziećmi? Szczerze w to wątpię. To wszystko może oznaczać, że za azylantem… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

A gdzie podziała jedna z podstawowych zasad UE, czyli wolny przepływ ludzi? Zabranianie swobodnego osiedlania się w granicach UE jest sprzeczne z prawem UE. Dlaczego Polska ma przestrzegać prawa UE skoro sama KE nie ma zamiaru go przestrzegać?

yjaxukyn
Gość
yjaxukyn

somatodrol efekty