fot. pixabay.com

Po wzroście przemocy wobec nauczycieli, szkoły w całej Szwecji starają się zwiększyć bezpieczeństwo, zatrudniają ochroniarzy i instalują monitoring.

Zgodnie z najnowszym badaniem, 70 procent szwedzkich gmin zainstalowało kamery i wynajęło ochroniarzy, ponieważ nauczyciele są zagrożeni atakami ze strony agresywnych uczniów jak i ich rodziców – podaje SVT.

„To jest brutalna dyskryminacja a także przemoc fizyczna i psychiczna. Mam kolegę, który przy próbie rozdzielenia bójki uszkodził sobie kolano i teraz cały czas musi przyjmować zastrzyki kortyzonu.” – powiedziała Sabina Bellanius, nauczycielka w szkole w mieście Malmö oraz szefowa związku nauczycieli.

Ankieta przeprowadzona wśród 700 nauczycieli w Malmö wykazała, że 13 procent z nich otrzymywało groźby, a 9 procent w jakiś sposób doświadczyło fizycznej przemocy.

Szwedzkie szkoły nie są jedynymi, które zmagają się z rosnącą falą przemocy skierowaną wobec nauczycieli. Ostatnio dyrekcja szkoły podstawowej w Berlinie w dzielnicy Schöneberg została zmuszona do wynajęcia firmy ochroniarskiej z powodu dużej agresji dzieci imigrantów, które są w wieku 6-12 lat, stanowią zdecydowaną większość w tej szkole.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

53
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
27 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
Fun FucktoryPaolitoPisstakebkkkkMarcin Opus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o