fot. pixabay.com

Chrześcijanka została oblana benzyną i podpalona, ponieważ odmówiła przejścia na islam i poślubienia muzułmanina. Zbrodnia miała miejsce w Sialkot w Pakistanie.

Z relacji ojca dziewczyny Yaqooba Masiha wynika, że 25-letnia Asma pracowała jako pomoc domowa w domu Saeeduza Zamana w Mohalla Pakpura w Sialkot.

„17 kwietnia mój syn Maqsood i ja poszliśmy do domu Zamana, aby tam spotkać się z Asmą i zapytać o zdrowie matki Zamana. Siedzieliśmy w pokoju, kiedy ktoś zapukał do frontowej bramy. Asma poszła sprawdzić, kto przyszedł, po chwili usłyszeliśmy jej krzyki z bólu. Zaman, Maqsood i ja wybiegliśmy na zewnątrz, żeby zobaczyć, co się stało i zobaczyliśmy oskarżonego Rizwana Gujjara uciekającego z miejsca zdarzenia, podczas gdy Asma była cała w płomieniach” – zeznał Masih policji.

Ojciec Asmy powiedział, że zabrali ją do szpitala, gdzie powiedziała im, że Gujjar od pewnego czasu zmuszał ją do małżeństwa, ale odrzuciła jego oświadczyny, ponieważ nie chciała przejść na islam.

Podinspektor Muhammad Riaz z policji powiedział, że aresztowali Gujjara, który przyznał się do popełnienia zbrodni.

Tymczasem Asma jest obecnie leczona w oddziale oparzeń w szpitalu Mayo w Lahore, gdzie jej stan jest uznawany za krytyczny. Ma poparzone 80% ciała.

Nasir Saeed, dyrektor CLAAS-UK, chrześcijańskiej organizacji charytatywnej działającej w Pakistanie, powiedział w rozmowie z „Christian Today”, że Pakistan jest uważany za trzeci najbardziej niebezpieczny kraj na świecie dla kobiet i dzieci.

„Często są prześladowane i zastraszane w miejscu pracy. Często proszone są o przejście na islam i poślubienie muzułmańskich kolegów” – powiedział Nasir Saeed. „Jeśli odmawiają, czasami są porywane i przymusowo nawracane na islam, a czasami atakowane kwasem. Takie przypadki stają się codziennymi sprawami, a policja nie robi prawie nic, szczególnie jeśli ofiarą jest chrześcijanka” – dodał.

źródło: pakistantoday.com.pk

41
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
kmnb@wp.plbkkkkpapugaAnahu Yamito IILogic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o