Bundestag fot. pixabay.com

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji wydało oświadczenie, w którym ostrzegło tureckich obywateli przed podróżowaniem do Niemiec przed nadchodzącymi wyborami do Bundestagu.

„Tureccy obywatele, którzy mieszkają w Niemczech lub którzy planują pojechać do Niemiec, powinni zachować ostrożność i postępować rozważnie w przypadku możliwych ksenofobicznych i rasistowskich incydentów, zachowań czy agresji słownej” – czytamy w komunikacie.

MSZ Turcji radzi również, aby trzymać się z dala od miejsc, gdzie odbywają się demonstracje „urządzane lub popierane przez organizacje terrorystyczne tolerowane przez niemieckie władze”.

W połowie sierpnia Erdogan nazwał niemiecką kanclerz nieprzyjaciółką Turcji. Z kolei Angela Merkel zapowiedziała w tym tygodniu w Bundestagu rozpoczęcie w UE dyskusji o możliwym „zawieszeniu, a nawet zakończeniu” negocjacji akcesyjnych z Turcją.

dw.com / Do Rzeczy

36
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
27 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
easyriderKrzysztofFantomasnormalnySokole Oko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
easyrider
Gość

Turcja przestała już być naszym sojusznikiem z NATO. Turcja stała się wrogiem. Jedyne co jest pocieszające, to, że Turki rozwalają społeczeństwo naszych odwiecznych wrogów.

AntyHegemon
Gość

@easyrider
Rozwalaja, ale z tego rozwalania powstanie jeszcze gorsze w stosunku do Polski spoleczenstwo, ktore jeszcze konsekwentniej bedzie dazyc do swoich celow. To nie jest pocieszajace, to jest tragiczne.

easyrider
Gość

@AntyHegemon Nie. Tam będzie chaos. Są Turcy, Arabowie, Kurdowie i… miliony innych. Nikt z takiego tygla nie stworzy wspólnoty. Czeka ich okres wielkiego chaosu. Łatwiej nam będzie przeciwstawić się takiemu tworowi niż silnym, jednolitym Niemcom.

bkkkk
Gość
bkkkk

…będzie nam łatwiej, ale pod warunkiem, że ludność pasa przygranicznego (każdego!) będzie posiadać broń palną (tak w uproszczeniu podaję zagadnienie).

easyrider
Gość

@bkkkk Kobieto z czekanikiem, mnie to mówisz? wink

888
Gość
888

@easy Wręcz przeciwnie, uważam że Turcja może być naszym sojusznikiem. Poważnie! Nawet nie wiesz jak mnie cieszą takie przekazy że w Niemczech jest ksenofobia i rasizm. Takie słowa to miód na moje serce. Powinniśmy iść za ciosem i to powtarzać wszem i wobec: tak jest, w Niemczech panuje rasizm i… Czytaj więcej »

maru2
Gość

@easy @888 a ja mam takie wrażenie że Turcja nie jest wrogiem NATO ale zniewieściałego zachodu w NATO. Zwłaszcza że Turek – jak i inne ludy wschodnie – nigdy nie lubił się cackać w ładne słówka, tylko oczekiwał konkretów i rozmów z partnerami „z jajami”. A na zachodzie UE tylko… Czytaj więcej »

888
Gość
888

maru2
Jasne że tak! Pamiętam jak ogłosili w Polsce stan wojenny i oświadczenie Turcji która potępiła posunięcia wojskowej junty w Polsce a dla obywateli polskich Turcja przeznaczyła wszystkie dochody z tytułu wiz do tego kraju płaconych przez Polaków na dary dla nas.

AntyHegemon
Gość

@888 Niewierny nie moze byc przyjacielem muzulmanina. Moga z nami wspolpracowac (szczegolnie w kwesti gospodarczej), usmiechac sie do nas i miec jak na razie politycznie, dyplomatycznie dobre intencje, ale to nie zmienia faktu, ze sa kulturowym zagrozeniem. Teraz tego nie widac, ale gdyby Niemcy zostaly calkowicie zislamizowane, to byloby znacznie… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Gość

@888 Marek Majewski
Zgadza sie, jest takie powiedzenie: wrog mojego wroga, jest moim przyjacielem jednak nie w tym przypadku
Przypomne Ci: Turcja – panstwo muzulmanskie, takija, dzizja oraz dzihad.

Lestek
Gość
Lestek

Rozumiem Twoje wywody, ale proponuję wziąć do ręki atlas historyczny do ręki i przypomnieć jakie wojny toczyła Polska z Turcją przez parę wieków. Niestety Turcja nigdy podobnie jak Rosja i Niemcy nigdy nie byli naszymi przyjaciółmi. W tym przypadku nie sprawdza się to. W XVIII w Polska wraz z Prusami… Czytaj więcej »

Daga
Gość

@Lestek, owszem historia jest b. wazna szczególnie dla Polaka, ale wydaje mi się, ze w Europie wojny jako takiej-konwencjonalnej nie bedzie. Za przykład podam Ci Grecję i jej bankructwo. w bodajze 2000r Sad Najwyzszy Grecji nakazal zajecie niemieckich budynkow w Atenach, w tym Instytutu Goethego. A dlaczego? Dlatego ze Grecja… Czytaj więcej »

Lestek
Gość
Lestek

Proponuję dodać, iż eurokołchozowy EBC sam złamał żelazna zasadę i wbrew przepisom przez kilka lat skupował obligacje krajów euro. Niemcom dostało się ok 700 mld euro, Francji ok 400 mld na łączną kwotę 1,7 bln euro. Mało- on, czyli EBC te obligacje praktycznie umorzył!!! chciałbym, żeby ktoś tak Polsce skupił… Czytaj więcej »

Lestek
Gość
Lestek

Przepraszam, za literówki- smartfon w samochodzie (nie ja prowadzę)

888
Gość
888

@Lestek Tak się składa że w XVII wieku graniczyliśmy z Turcją (Imperium Osmańskie) i mam w związku z tym pytanie do Ciebie: powiedz mi, jeśli możesz, z jakim sąsiadem nie prowadziliśmy wojen? Pokaż mi jakiekolwiek państwo w Europie które nie prowadziło wojen ze swoimi sąsiadami. Myślę że policzysz takowe na… Czytaj więcej »

Lestek
Gość
Lestek

Nie w tym rzecz. Każdy sąsiad praktycznie toczy wojny. To naturalne. Jedyny wyjątek dla nas, to Królestwo Węgierskie. Mama co innego na myśli. Turcja, a właściwie Imperium Osmańskie nienawidziła nas podwójnie. Nie tylko chciała ekspansji na nasze ziemie, ale dla nich zawsze byliśmy kafar- niewierni. Tekst, że oni jako jedyni… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@888 Marek Majewski Te zarzuty względem Niemiec niczego nie zmieniają. Bruksela/Berlin i tak wie dobrze gdzie szukać ksenofobów, rasistów i wspólników (nie wiadomo czy nie współautorów) holocaustu. Niezależnie co będziemy robili i co będzie działo się u nich, dyżurną rolę (prawie) nazistów nam wyznaczyli. Turecka mniejszość u Niemców jest dla… Czytaj więcej »

szwagierka
Gość
szwagierka

@easyrider
I takim pozostań. Aż miło się czyta takie posty. Pozdrawiam

888
Gość
888

@easy Nie chcę być źle zrozumiany, wcale nie chodzi mi o bratanie się z Turkami czy jakieś tam inne głupoty jakie doświadczamy w wyniku zbytniego spoufalenia się z Unią Europejską. Normalna zdrowia wymiana gospodarcza, turystyka i to wszystko. Po co mamy zrażać do siebie daleki kraj który w stosunku do… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@888 Marek Majewski Rozumiem Twe intencje. Niestety Turcja robi woltę w kierunku, w jakim idzie reszta sunnickiego islamu.

Fantomas
Gość
Fantomas

Turcja jest już przyjacielem i sojusznikiem Rosji. To jest majstersztyk. Rzecz niepojęta kiedyś żeby w NATO był kraj który ma rząd wrogo nastawiony do jednego ze swoich sojuszników w pakcie tj Niemiec a jednocześnie był przyjacielem głównego przeciwnika paktu tj Rosji.

normalny
Gość
normalny

co wy za bzdury wypisujecie? kumac sie ze zrytymi muslimskimi lbami? uszczelki wam wysiadly pod deklami?..

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Słusznie prawisz.

XaX
Gość
XaX

Taka ciekawska, w Niemczech startuje partia sympatyzująca aktywnie z Erdoganem co może poskutkować tym że jeszcze ze 2 kadencje i mogą zamienić się w Germanistan już za naszego życia.

Jerzy
Gość
Jerzy

Czy Pan Erdogan – pisząc o „organizacjach terrorystycznych tolerowanych przez niemieckie władze” – miał na myśli gangi które sam podesłał do Europy ? Nie powinien się niepokoić – ze strony niemieckich władz nic im nie grozi. razz

Fantomas
Gość
Fantomas

Chodzi mu zapewne o tureckie i arabskie klany mafijne które opanowały wiele miast z Berlinem na czele. To one wespół z islamskimi ekstremistami kontrolują dzielnice zamieszkane przez muzułmańskich i afrykańskich imigrantów.

AntyHegemon
Gość

A ja ostrzegam Polakow przed podrozowaniem do rasistowskich i totalitarnych Niemiec i Turcji.
Erdogan powiedzial:”urządzane lub popierane przez organizacje terrorystyczne tolerowane przez niemieckie władze”. A kto tworzy te terrorystyczne organizacje w Niemczech? Muzulmanie i skrajni lewacy. W porownaniu do nich, to neonazisci sa blahostka.

Fantomas
Gość
Fantomas

Lewacka bandyterka i terrorystyczne bojówki Antify to dziś znacznie większe zagrożenie w Niemczech niż prawicowy radykalizm. Raport w tej sprawie sporządziła niemiecka policja.

Gieno
Gość
Gieno

A to w Polsce podobno jest rasizm

Fantomas
Gość
Fantomas

Rasizm to jest w zachodniej, północnej i południowej Europie a największymi rasistami są muzułmanie, Arabowie i Murzyni.

Mochito
Gość

Kolejna przepychanka między Turcja a Niemcami… A pomyśleć że Niemcy mają czelność nas pouczać o praworządności i tolerancji;}

Kris11
Gość
Kris11

Jak już powstanie formalny kalifat niemiecki, spokojnie się z nimi dogadamy, tak jak z Turcją, bo dla nas i dla nich rdzenni Niemcy to śmiertelny wróg. Właśnie historyk niemiecki kwestionuje nasze zachodnie i wschodnie granoce.

anty
Gość
anty

NIEMIEC NIEMA!A ZA 20 LAT!! BEZ STRESU

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko
Fantomas
Gość
Fantomas

W Holandii po ostatnich wyborach jest już w parlamencie partia tureckiej mniejszości. DENK bo taką nazwę nosi ta partia chociaż prezentuje się jako partia lewicowa i socjaldemokratyczna to zajmuje się przede wszystkim popieraniem interesów ludności muzułmańskiej głównie Turków i Marokańczyków. DENK ma bliskie powiązania z reżimem Erdogana i dostaje wsparcie… Czytaj więcej »

normalny
Gość
normalny

to erdogan niech zabiera z eu tych swoich nierobow..