Węgrzy stają się twierdzą – zamykają swoje granice z Chorwacja i wprowadzają nowe prawo, które będzie miało ten sam status co granica z Serbią.

Oznacza to, że jej nielegalne przekroczenie będzie przestępstwem, a osoby przyłapane na tym czynie trafią przed sąd, który rozpatrzy sprawę w trybie przyspieszonym.

Węgry będą mogły jednostronnie zamknąć granicę z Chorwacją. Przewiduje to nowe prawo, które przyjął dziś węgierski parlament. Ma to zapobiec fali imigracji na Węgry.

Aby nowe prawo było skuteczne – konieczne jest dokończenie budowy na chorwackiej granicy takiego samego ogrodzenia, jakie od dwóch tygodni stoi na granicy z Serbią. Na razie oba kraje oddzielają zasieki z drutu kolczastego.

Po tym, jak Węgrzy skutecznie zamknęli dla nich swoją granicę z Serbią, Chorwacja stała się główną trasą prowadzącą do Niemiec, Austrii i Szwecji.

źródło: IAR/Forsal.pl

15
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
LilithloloHarryLadyParadoksKarbulot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lukaaa
Gość
Lukaaa

brawo wegry

piotr.k444
Gość

Rząd węgierski robi to co powinien zrobić nasz rząd!!! Jedyne co mnie śmieszy to ci mądrale w TVN,TVP i POLSACIE,twierdzący,że uchodźcy nie mają wpływu na wybory!!! A sami nie chcący przyjąć rzeczonych uchodźców do siebie!! Proszę bardzo posłanki Mucha i Pomaska,weźcie tych uchodźców do siebie,rozbijcie im namioty na Waszych podwórkach… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Problem w Polsce jest teraz taki, że mamy okres przedwyborczy. A co za tym idzie, politycy dostają małpiego rozumu i gotowi są do różnych durnych posunięć, aby tylko dorwać się do władzy, nawet jeżeli posunięcia te byłyby na szkodę dla Polski. Dla nich liczą się teraz oni sami. Kopacz wiedząc,… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Korwin jeszcze nie rzadził wiekszoscia wink

Lilith
Gość

PIS niestety też jest populistyczny. Także wykorzystują obecne niepokoje społeczne i niechęć do przyjmowania imigrantów zgodnie z dyktatem Brukseli. Teraz nagle zainteresowali się losem Polaków z Mariupola? Wykorzystują dramat tych ludzi dla zdobycia większego poparcia. Wszyscy chyba są zgodni co do tego, że PO powinno zakończyć z hukiem swoje rządy.… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Ależ oczywiście. Podobnie było w przypadku Dudy. Większość nie tyle głosowała na niego aby został prezydentem, ile głosowała po to, aby nie został nim znowu Komorowski. I tak samo jest w przypadku PiS. Ludzie rozeźleni posunięciami PO zwracają się ponownie w stronę PiS-u, ale PiS to też niewiele lepsza klika.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

To co opisałeś z tym „wypłynięciem” to słynny PRL-owski „kop w górę”. Zresztą wątek ten został znakomicie przedstawiony w komedii „Poszukiwana, poszukiwany” w postaci granej przez J. Dobrowolskiego. Sytuacja opisana przez Ciebie jest znakomitym przykładem ciągłości ustrojowej mimo zmiany nazwy z „demokracji ludowej” na „demokrację liberalną”.

LadyParadoks
Gość
LadyParadoks

Początkowo głosowałam na PiS, lecz to też nie jest rozwiązanie, choć na pewno lepsze niż PO. Myślę, że należy zwrócić się ku trzeciej sile, ku komuś spoza układu. Według mnie tą siłą jest Kukiz. Człowiek ma ciekawe propozycje, nie tylko JOWy i system prezydencki, nową konstytucję, ale też reformy sądownictwa,… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Zawodowy polityk- to taki eufemizm chyba, ale tak często określają się politycy, którzy trzymają się stołków dobre 20 lat. I żadna siła ich nie ruszy, żadna afera. Ale to po części wina obywateli, bo leniwi, bo zawsze wybierają te jedynki lub dwójki z listy- bo przecież ten polityk to znany,… Czytaj więcej »

an
Gość
an
Lilith
Gość

Kolejne dwa słowa, które zachodnie media lubią powtarzać. Twierdza oraz mury. To akurat doskonale pasuje do jakże emocjonalnej wypowiedzi premiera Włoch na szczycie ONZ. Zresztą nie pierwszy raz powtarza on te same slogany. Jeśli Włochy są tak dumne ze swojego humanitaryzmu, ratowania biednych to dlaczego nie zostawiają ich u siebie?… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

A jak już w Grecji będzie „rozpierducha” i wzajemne rżnięcie ew. wyrżnięcie „rdzennych mieszkańców” Grecji to Europa powie, że „sami są sobie winni bo nie sprawdzali kto do nich przypływa”. Tak to już jest w tej „wielkiej RODZINIE narodów europejskich”. Najpierw uśmiechy i wzajemne adoracje a potem wsadzanie noża w… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps
Mówimy, że Sowiety „wbiły nam nóż w plecy”. Ale czy wcześniej nie zrobiły tego Anglia i Francja nie wywiązując się z umów…

Harry
Gość
Harry

Anglia i Francja nie wbiły nam noża w plecy, tylko wręcz docisnęły nóż, który III Rzesza wbiła nam w brzuch. Grecja i Włochy zachowują się racjonalnie, choć wydaje się, że nie. Skoro nie są w stanie zabezpieczyć swoich morskich granic i ze względu na podpisane konwencje międzynarodowe o prawach człowieka… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Jestem w stanie zgodzić się z Twoją interpretacją.