Ubiegali się o azyl w Niemczech, w międzyczasie planowali zamach. Zatrzymano 6 osób

Sześć osób w Niemczech planowało kolejny zamach z użyciem broni i materiałów wybuchowych. Podejrzani są o przynależność do Państwa Islamskiego na terenie Syrii.

„Wszyscy zatrzymani mężczyźni są Syryjczykami w wieku od 20 do 28 lat. Podejrzani mieli przygotowywać zamach na jedną z instytucji publicznych. Śledczy podali, że przygotowania nie zostały ukończone” – informuje prokuratura generalna we Frankfurcie.

Zatrzymani przybyli do Niemiec w 2014 i 2015r., ubiegali się o azyl. Niemieckie media powołując się na źródła bliskie śledztwu podają, że Syryjczycy rozpoznali mężczyzn jako dżihadystów z ISIS.

W szeroko zakrojonej akcji w całych Niemczech brało udział około 500 policjantów. Przeszukano osiem mieszkań w Kassel, Essen, Hanowerze i Lipsku.

dw.com

33 komentarz do “Ubiegali się o azyl w Niemczech, w międzyczasie planowali zamach. Zatrzymano 6 osób

 1. 6 osób??? :DDDDD
  Przecież ich są tysiące!!!!
  Anwet w niemieckiej telewizji o tym mówili że nikt ich nie sprawdzał na granicy no to chyba głupi się domyśli że do Niemiec wpuszczono SPECJALNIE terrorystów islamskich

  1. @Marek z Niemiec
   No popatrz, tyle scynścio na raz. No bo sam przyznasz, że stwierdzenie: „uchodźca”= scynście nabiera coraz większych rumieńców. Zwłaszcza, że jest to – jak wiele na to wskazuje – scynście wieczne. A u nas PiS-owcy tyle scynścia nie dają. Na szczęście…

 2. Widać przecież i to jasno, że Makrela szykuje sobie osobistą formację Schutzstaffel, na wzór swojego tatusia Adolfa …tylko tym razem nie będą to albinosi, a miłośnicy kóz i inni lewaccy dewianci. smile

 3. Lewactwo powie ze tylko 6 i zaczytuje lizzby ze Polacy i wschodnioeurpejcy nakradli samochodowo znacznie wiecej. Spotykalem sie na Zachodzie, ze a to ja cie zawioze na dzielnice patologi, zasilkowcow i ta sa moi rodacy, patrz co robia- nic nie pracuja, pala tarwke, handluja narkotykam, zyja z zasilkow. No dobrze bierz ich na swoje utrzymanie i tacy nic nie maja do powiedzenia

  Lewactwo bedzie omijac takie liczby

 4. Aresztowali? Przecież to jest islamofobia, rasizm, faszyzm, nazizm, łamanie demokracji i praw człowieka, wolności wyznania itd. A co na to EU, komisarze, ciul europy, srosz, pani z nowoczesnej? Nic? Żadnego posta, konferencji? Jutro powinien w trybie pilnym zebrać się parlament europejski i uruchomić względem Niemiec „opcje atomową”. Dosłownie.

 5. Jakie to muszą być koszty gigantyczne, dzień w dzień jakieś większe interwencje policji… Nie mówię już ile kasy musi pochłaniać cały wywiad do śledzenia tych wszystkich islamistów. A wystarczyłoby wysiedlić masowo wszystkich muzułmanów i murzynów statkami do afryki czy skąd oni tam są. Serio niemcy na to stać? A no tak przecież zaje*ali pełno złota i innych fantów podczas II wojny światowej.

Dodaj komentarz