Władze Niemiec wprowadziły w grudniu ubiegłego roku premie dla tzw. uchodźców, którzy nie otrzymali azylu. Premie pieniężne miały zachęcić do powrotów do kraju pochodzenia. Pomysł nie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Od grudnia 2017 do lutego 2018 liczba osób dobrowolnie opuszczających Niemcy z taką premią znacznie spadła w porównaniu z analogicznym okresem poprzednich lat – pisze „Neue Osnabruecker Zeitung”.

Pomimo możliwości otrzymania na rękę nawet 3000 euro, przez trzy miesiące trwania tej akcji tylko 4552 osoby zdecydowały się na dobrowolne opuszczenie Niemiec z taką premią.

Ogólnie niemieckie władze przyznały premię 1565 osobom; było to 761 pojedynczych osób i 235 rodzin – pisze gazeta powołując się na dane berlińskiego MSW.

Tymczasem rośnie liczba osób, których nie można z Niemiec deportować z powodu braku dokumentów. W ubiegłym roku takich osób było 65 tysięcy, a rok wcześniej 38 tysięcy. Główną przyczyną jest niechęć ambasad do wydawania swoim rodakom dokumentów.

źródło: dw.com

35
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
Helmut KaschkealonzopapugaJakubRumcajs +>C* Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o