fot. strazgraniczna.pl

O 75 proc. spadła liczba wniosków o azyl w Polsce. To efekt polityki rządu wobec imigrantów – pisze we wtorek „Rzeczpospolita”.

Tylko 554 wnioski o azyl dotyczące 1538 osób zostały w tym roku złożone na polskich granicach – wynika z danych Straży Granicznej. W ubiegłym roku w podobnym okresie wnioski o azyl złożyło blisko 6 tys. osób, głównie z Czeczeni.

Spadek osób starających się o ochronę międzynarodową sięga 75 proc. Powód? Gęste sito na polskich granicach. W 2016 roku odmówiono wjazdu na terytorium Polski 42 tys. osób – głównie na granicy z Białorusią i Ukrainą, gdzie najwięcej cudzoziemców ze Wschodu stara się wjechać do Europy.

Polska Straż Graniczna jest od dwóch lat krytykowana za restrykcyjne podejście nawet do osób deklarujących chęć złożenia wniosku o azyl. Wielu cudzoziemców po kilka razy stara się o wjazd do Polski – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

43
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
19 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
arthurKrzysztoftrk11ninarobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ola
Gość
ola

Bravo, w koncu dobre wiesci smile

Violanta
Gość
Violanta

No i bardzo dobrze. Żeby tak jeszcze uszczelnić granice od zachodu…

Srallah
Gość
Srallah

Tam tylko wysoki mur i drut kolczasty

arthur
Gość

…coby polusy i polusice po zasiłki nie wyjechały…

AntyHegemon
Użytkownik
Krzyżowiec

To dobra wiadomość. Czeczeni w ogóle nie powinni być wpuszczani na teren Polski. To źli i panoszący się ludzie i oczywiście muzułmanie. Już wystarczająco ich przybyło w latach 90. Duża część wyjechała na Zachód, ale i pewna część została. A Ukraińcy to również nie powinni być tak ochoczo przyjmowani. Jest… Czytaj więcej »

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Z tego co słyszałem to za zatrudnienie ukra rząd płaci 800 zł.

AntyHegemon
Użytkownik
Krzyżowiec

@Sokole
Nic nie słyszałem by rząd płacił po 800 złotych pracodawcom zatrudniającym Ukraińców i wydaje mi się to nieprawdą. Wiesz ile hajsu by na to szło? Nieopłacalne.

trk11
Gość
trk11

To jak wyjaśnisz to że pracodawca płaci 12 zł na godzinę Polakowi a ukrom płaci 15 zł i zapewnia im zakwaterowanie oraz obiadek w pracy ? Jedyne logiczne wyjaśnienie to właśnie te 800 zł które zafajdany PIS dopłaca do banderowca co miesiąc

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@AntyHegemon
Ukraińców to bym w ogóle nie wpuszczał. Pieprzeni banderowcy.

AntyHegemon
Użytkownik
Krzyżowiec

@Karbulot Nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy, ale faktem jest, że jest wielu Ukraińców, którzy nie przyjechali tu tylko do pracy czy po wyksztalcenie. Wielu z nich to infiltratorzy polityczni. Są w Polsce środowiska, które szkolą banderowców, radykalizują Ukraińców. Najgorsze jest to, że przyzwolenie na to dają polscy politycy. Różne służby… Czytaj więcej »

robert
Gość
robert

Nie chodzi tylko o niższy hajs. W Polskiej polityce istnieje silne lobby ukraińskie, poza tym lewica promuje multikulti. Nie mogą ściągnąć chłopców cioci angeli to zapraszają ukraińców. A poza tym tu chodzi o sojusz polsko-banderowski przeciw Rosji, który jest na usługach usa.

AntyHegemon
Użytkownik
Krzyżowiec

@robert Masz rację, że w Polsce istnieje silne lobby Ukraińskie, a wręcz V Kolumna Ukraińska. Rząd PiS jakoś temu nie przeciwdziała. Ukraińcy to nie tylko imigranci szukający pracy czy studenci pragnący wykształcenia, ale i polityczna infiltracja, które nam szkodzi. Oczywiście nie twierdzę, że każdy z nich jest banderowcem itd. ale… Czytaj więcej »

robert
Gość
robert

Brawo, brawo, jeszcze raz brawo ANTYHEGEMONIE. Udowodniłeś że posiadasz silnie rozwinięty analityczny umysł. Taka wiedza jaką opisałeś wymaga wyższej inteligencji. Ta broń wysyłana na ukrainę służy do ”kąsania” Rosji. Tarcza antyrakietowa to dla Polski śmiertelne niebezpieczeństwo bo w razie konfliktu militarnego to Polska pierwsza oberwie. Wojna w prorosyjskim Donbasie jest… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@robert Jak to jest? Wszyscy rządzą w Polsce tylko nie Polacy, a jeśli już tacy się znajdą to szybko zostaną przekupieni? przez wrogów…W UE rządzą wszyscy tylko nie rdzenni Europejczycy a jeśli już tacy są to szybko zostaną przekupieni? i z tego co widać rządzą tak, żeby w Europie działo… Czytaj więcej »

robert
Gość
robert

Polsce jest potrzebny drugi Wojciech Jaruzelski albo Michał Rola Żymierski, który będzie rządził silną ręką jak Putin w Rosji. W Polsce nie ma polityków tylko agenci wrogich mocarstw udających takowych. Przykładowo chyba wszyscy wiedzą że tusk jest niemieckim agentem który nic nie zrobi bez wiedzy cioci angeli. Co do wojska… Czytaj więcej »

tomuśniepiskaj
Gość
tomuśniepiskaj

Kolego Robercie ! Nam nie jest potrzebny drugi Jaruzelski czy Rola – Żymierski. Tu potrzeba takiego faceta z jajami, jak Piłsudski. Jasne , nie było takich problemów, jak dziś, ale coś mnie się zdaje, że gdyby był, to Marszałek Józef poradziłby sobie z tym. Tylko brak nam na dziś kogoś… Czytaj więcej »

robert
Gość
robert

Michał – Rola Żymierski i Wojciech Jaruzelski byli facetami z jajami o ogromnej inteligencji. Piłsudski nie miał jaj bo przed Bitwą Warszawską zdezerterował dopiero potem przywłaszczając sobie zasługi. Nawiasem pisząc Michał – Rola Żymierski jest postacią bardzo niedocenioną przez historię bo odegrał w historii Polski, zwłaszcza tej powojennej ogromną rolę.

Adam
Gość
Adam

Dla państwa i gospodarki to dobre nie jest, dobre to jest dla pracodawcy bo Państwo na tym traci kasa stworzona jest za granice i tam wydawana

Logic1
Użytkownik
Nowicjusz

To teraz jeszcze by sie przydało uszczelnić granice z zachodu.

PJJ
Użytkownik
Porucznik

Ja mieszkam w Łańcucie, blisko wschodniej granicy PL i widzę że praca pogranicznikow nie idzie na marne. Brawo panowie grin

D.K
Gość
D.K

Grecy i Włosi powinni się uczyć jak się broni granic kraju

Hmmm
Gość

Dlaczego te osoby krytykujące straż nie biorą pod uwagę że wykonują polecenia rządu ale mniejsza o to….. bardziej mnie ciekawi to dlaczego krytykujący nie krytykują Dubaju Izraela kataru o nie przyjmowanie uchodźców ?

test24
Gość
test24

Katar zdaje się wydał nawet oficjalne oświadczenie, że nie będzie tego barachła brał, bo oni biorą tylko chętnych do pracy.

gieno
Gość
gieno

To dobre ale trzeba zrobić coś takiego jak całkowity ban wjazdu wtedy będe zadowolony

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

brawo!

nina
Gość
nina

Duzy spadek wnioskow azylowych …
Ale czy bezposrednia przyczyna lezy w uszczelnieniu granicy na wschodzie ?

Teraz WSZYSCY z ukrainskim paszportem podrozuja samolotem na zachod Europy, przypuszczam.

xyz
Gość
xyz

Ukraińcy nie składają wniosków o azyl, a jeśli – to są odrzucane, bo wprawdzie jest tam wojna, ale większa cześć kraju jest całkowicie bezpieczna.

nina
Gość
nina

to skad ich prawie (czy tez ponad) milion w Polsce ?????
Na jakiej zasadzie tu sa ????????