foto: strażgraniczna.pl

Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie toczyło się i toczy w sumie kilkadziesiąt postępowań dotyczących skarg uchodźców, którym Straż Graniczna odmówiła zgody na wjazd do Polski i przyznania ochrony międzynarodowej. Większość spraw prowadzą „Adwokaci na Granicy”.

W 2017 roku zarejestrowano 34 sprawy przeciwko Straży Granicznej, 12 skarg zostało oddalonych bądź odrzuconych, 11 czeka jeszcze na rozstrzygnięcie, 11 skarg sędziowie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uznali za zasadne – taką informację z zadowoleniem podaje TVN24.

Większość skarg na postępowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej było efektem akcji „Adwokaci na Granicy”. W marcu 2017 roku 14 prawników z Okręgowej Izby Adwokackiej pojechało na przejście graniczne w Terespolu, by pomóc tzw. uchodźcom w uzyskaniu prawa pobytu w Polsce.

Straż Graniczna odnotowała w ostatnim roku spadek liczby wniosków o ochronę międzynarodową do placówki Straży Granicznej w Terespolu. W 2016 roku złożono 8,3 tysiąca takich wniosków przez cudzoziemców, w 2017 roku – już tylko 1,9 tysiąca.

Prawnicy reprezentujący uchodźców wskazują na bardzo restrykcyjne – ich zdaniem – podejście funkcjonariuszy Straży Granicznej. A uchodźcy, jak podkreślają adwokaci, mówią wyraźnie, że ich życie jest zagrożone. Stąd skargi na funkcjonariuszy i sprawy sądowe przeciwko Straży Granicznej.

51
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
29 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
DADDY.KarlozenLolekAnnag Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Salihabintadeel
Gość
Salihabintadeel

Prawo miedzynarodowe mowi: uchodzcami sa w pierwszym bezpiecznym kraju-czyli rzekomi syryjczycy sa uchodzcami np.w Turcji, afganczycy w Iranie, sudanczycy w Ugandzie. Kazdy kto przekracza granice nielegalnie jest PRZESTEPCA!!!!A teraz pytania retoryczne : Czy w Marokko jest wojna? Czy w Tunezji jest wojna? Czy w Algerii jest wojna? Tak zwani uchodzcy… Czytaj więcej »

xyz12
Gość
xyz12

Oczywiście, chyba że to nasi szanowni sąsiedzi zdecydowali się spierniczać z własnego kraju, a jeśli czują że przez imigrantów ich życie jest zagrożone to może nawet są uchodźcami grin

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Salihabintadeel@ NIE i jeszcze raz NIE!!!!!Nie ma wojny ale można sobie urlopik wykupić!!!

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Konwencja dublińska o tym mówi kto jest uchodźcą.I tam pisze to o czym napisał kolega u góry.Oznacza to,że na stanowisku prawników są zatrudniani pociotki, które nie znają aktów prawnych z zakresu prawa międzynarodowego,ale są prawnikami-prawnikami rodem z PRL.
.

klioes vel pislamista
Użytkownik

OJ tam, oj tam! Trzeba łączyć rodziny i tyle! Nowy Konrad Wallenrod dedykuję ArtuSowi z ndie.pl Kardynał Rainer Maria Woelki To Konrad Wallenrod jest nowy! Czy go opuścił rozum wszelki? Niech Wam nie przyjdzie to do głowy!!! Rozum on ma… inaczej sprawny. Bo nie potępia Jugendamtu. Pomysł ochrony ma zabawny… Czytaj więcej »

sdds
Gość
sdds

no i po ch^j oni się pchają na Białoruś

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Salihabintadeel NIE! ma żadnych uchodźców to i NIE! ma żadnych skarg! Wszystkie papiery ad->kosz! A ci „adwokaci” to Polacy? Ciekawe persony… He, he życie ma dzicz zagrożone!? Srali muszki będzie wiosna…Życie to mają zagrożone rdzenni Europejczycy! Statystyczni biali się certolą z Andziami, Martinkami i wieloma innymi w tym z dziczą… Czytaj więcej »

Sasa
Gość
Sasa

Izba Adwokacka w Warszawie. To stamtąd są ci „adwokaci”. Była jeszcze mowa o Okręgowej Radzie Adwokackiej. Też Warszawa. Personaliów nie ma ale ktoś obeznany może to oewnie ustalić.

dżinks
Gość
dżinks

Też jestem za ujawnieniem nazwisk tych adwokatów. Taka reklama ich kunsztu. A potem unikać jak ognia.

Publiusz
Użytkownik

Aha …prawnicy pochodzenia …”prawniczego”!

czes
Gość
czes

w Terespolu to raczej czeczeńcy głąbie smile

xyz12
Gość
xyz12

„uchodźcy mówią wyraźnie że ich życie jest zagrożone” – media to łykną, sąd niekoniecznie, a ludzie inteligentni… no właśnie

Republikanin
Gość
Republikanin

….”… uchodźcy, jak podkreślają adwokaci, mówią wyraźnie…”….no to może ich TVN z taką dykcją zatrudni jako lektorów….

Lolek
Gość
Lolek

Nikt nic nie łyka. Media mają ich i nas w dupie. Taka praca. Media to szampon dwa w jednym.

Tadek
Gość
Tadek

Pamiętacie KTO! tam jeździł na granicę do Terespola, żeby nam tutaj ściągać islamski desant do kraju i bruździć Straży Granicznej? Między innymi jeździła tam joanna Schlezwik-Cholsztejn! z nowoczesnej. TFU! Żeby nigdy dobrego orgazmu małpiszon nie miał!

Marcin Opus
Użytkownik

@Tadek
Spójrz na nią, myślisz, że kiedykolwiek miała? Życz jej czegoś, co jest możliwe do spełnienia, np. żeby już do Sejmu (ani Senatu) nie dostała.

Codec
Gość
Codec

Żeby jej tak te trzy ostatnie zęby wyleciały, w ząbek czesana.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Przez ta dziure co ma na lbie wyciekaja tej larwie resztki rozumu. Zdrdziecka lewacka wesz, tfu! mad

HSR
Gość
HSR

A my, Polacy (przynajmniej zdecydowana większość), mamy to głęboko gdzieś że jeden islamski psychopata chce zabić drugiego gdzieś w Azji lub Afryce! Niech swoje „sprawy” załatwiają w swoich lub ościennych islamskich krajach, a nie pchają się do Polski!

Obserrwatorix
Użytkownik

Ci adwokaci to V kolumna, zdrajcy opłacani pewnie przez jakies podejrzane fudnacje, ktore tylnymi drzwiami i w ten wredny sposob ,chca nam zafundować problemy z nachodźcami.

kowalski
Gość
kowalski

Wystarczy zbadać plemienne pochodzenie w korporacjach nie tylko prawniczych by orientować się komu zależy na zasianiu islamskiego fermentu w Polsce.

Marcin Opus
Użytkownik

Mówią, że ich życie jest zagrożone. A nasze to nie jest, jak ich się tu zjeżdża coraz więcej?

easyrider
Użytkownik

Marcin Opus
Logiką ich nie pokonamy. Islamska dzicz sformułowała swoją taktykę – płodność ich kobiet i nasze prawa człowieka. Demokracja tego nie powstrzyma. Tacy adwokaci powinni być zneutralizowani przez państwo, pozbawieni prawa wykonywania zawodu. Lekki zamordyzm? Może, ale interes Narodu jest ważniejszy.

Logic1
Użytkownik

Ja sie zastanawiam kiedy takie rozwiązania wejdą – na co oni jeszcze czekają ?

easyrider
Użytkownik

Logic
Podstawowy błąd myślowy, który robi większość ludzi, to założenie, że rządzący to ludzie inteligentniejsi i bardziej odpowiedzialni od nich. Gdyby tak było, to w historii nie doszłoby do tylu wojen. Na co czekają? Na to, że może po kościach się rozejdzie.

INDIE
Użytkownik

„Tacy adwokaci powinni być zneutralizowani przez państwo, pozbawieni prawa wykonywania zawodu.” Nie. Państwo bez adwokatów to całkowita dyktatura. To polskie prawo azylowe powinno być takie, żeby adwokat nie mógł łatwo wygrać takiej skargi, a „uchodźcy” nie opłacało się w Polsce o azyl ubiegać. Rozpoznanie wniosku o azyl powinno obejmować dokładne… Czytaj więcej »

Jakeblues
Gość
Jakeblues

Chce poznać nazwiska tych sqrwieli co chcą to bydło wepchnąć do Polski, oczywiście publicznie gdzie każdy będzie mógł zobaczyc te zdradzieckie mordy.

tomek
Gość
tomek

zycie afrykańskich malp i bliskiego wschodu jest zagrozone . to powiedzcie malpy i turasy gdzie będziecie uciekać jak ta wasza chora ideologia zwanym islamem będzie już wszędzie . to będziecie prosić o azyl marsa księżyc

inz de
Gość
inz de

Czas na akcje „wpierdol dla lewackiej papugi”

papuga
Gość
papuga

Nie wszystkie papugi sa lewackie!

Anahu Yamito II
Użytkownik

Totez nie wszystkim nalezy sie wprdol grin

Anty Merkel
Gość
Anty Merkel

Powinni je od razu „wysłać do Koszalina” wink czyli do kosza!

Elpolakko
Gość
Elpolakko

niech wyp….ja do siebie walczyc za kraj darmozjady jedne a nie socjal tylko beda brali smiali sie polakom w twarz a polak bedzie zapierdzielal za 2,5 tys jak dobrze pójdzie, mlodzi polacy nie maja gdzie mieszkac a multikulti przyjezdza i mieszkania dostaja bo im sie nalezy , a Polakom sie… Czytaj więcej »

Ewaxx
Gość
Ewaxx

To teraz w Polsce wszyscy Ci adwokaci powinni utrzymywać tą zgraję nierobów z zagranicy, ponieść koszty utrzymania i zamieszkania oraz odpowiadać za przestępstwa tych najeźdźców. Inaczej nie uchroni się państwa przed tymi bezmózgowymi adwokatami.

anty
Użytkownik

„A uchodźcy, jak podkreślają adwokaci, mówią wyraźnie, że ich życie jest zagrożone.” – tak bardzo g*wno mnie to obchodzi. Podać do publicznej wiadomości wszelkie dane tych „papug na granicy”, które jawnie wspierają obniżanie bezpieczeństwa w naszym kraju, broniąc tego roszczeniowego szamba, a oskarżając tych, którzy CHRONIĄ naszych granic wschodnich.

prawyobywatel
Użytkownik

A przez ile granic przeszli już ci nachodźcy, że ich życie jest zagrożone? Skąd są?

Chory swiat
Użytkownik

( Uwielbiam takie cyfry ! ) – Rok temu 8.3 tys. , w tym roku 1,9 . Coś czuje , że rozeszło sie po ciapackich smartfonach , że Polski nie da sie zmiekczyć , brać na litość czy też pozwać , zastraszyć itp. Nie znami takie numery przybłędy , z… Czytaj więcej »