Niemcy zmieniają się, stają się coraz bardziej ubogacone kulturowo. W roku 2017 najpopularniejszym męskim imieniem w landzie Brema nadawany noworodkom był Mohamed.

Już w 2016 r. Mohamed był popularnym imieniem w Bremie, w tym czasie zajmował dziewiąte miejsce w rankingu. Rok później wystrzelił i zajął już pierwsze miejsce. Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych plasuje się Leon.

Zaskakującą analizą podzielił się Frauke Rüdebuschz z Towarzystwa Języka Niemieckiego (GfdS). „Podejrzewamy, że ma to związek z imigracją. Jest większa w dużych miastach niż na wsi.” – wyjaśnił.

Warto również pamiętać, że mieszkający w Niemczech muzułmanie używają aż 20 różnych sposobów zapisu imienia Mohamed. W Austrii jest na trzecim miejscu najbardziej popularnych imion w 2017 roku.

Już w 2015 roku Katrin Göring-Eckardt z partii Zielonych powiedziała: „Masz kraj będzie się zmieniał i to drastycznie i to mnie cieszy.”

Podobna tendencja zachodzi w Wielkiej Brytanii, Muhammad od roku 2011 rokrocznie znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych imion nadawanych noworodkom w skali całej Anglii i Walii – tu też brane są pod uwagę niewielkie różnice w zapisie imienia.

 

44
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
LogikbanitahrtwwebibuRemik71 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pablo z Pueblo
Gość
Pablo z Pueblo

Gdzie dużo Mohameda tam wszystkich czeka bieda.

niewierny
Gość
niewierny

Siedzi Leon , czyta neon

Anahu Yamito II
Użytkownik

A moze Napoleon…napol Leon…bo zimno

Logik
Gość
Logik

Raczej Napalony Leon – to dla zmyłki żeby za dużo mucha-mada nie było

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Zachód jak Titanic pójdzie na dno.

Bielik
Użytkownik

To naprawdę nie jest śmieszne. Polska stoi teraz miedzi banderowcani i bolszewikami a mohamedami i ss. Uciekają przez morze po drugiej stronie też nie za wesoło (szwedystan) tylko opcja połączenia się z Czechami i Węgrami może dać nam szansę na przetrwanie.

Antylewak
Gość
Antylewak

Bez obaw. Polska przetrwa. Upadlina to sztuczny twór, który wcześniej czy później się rozpadnie pomiędzy nas i Rosję. Rosja z kolei to obecnie wielkie, ale słabe państwo i nie myśli o żadnej ekspansji, a wręcz odwrotnie – o powstrzymaniu rozpadu. Z drugiej strony ss-naziole będą mieć tyle kłopotu z mohamedami,… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Polska zawsze stała pomiędzy i każde z tych pomiędzy chciało, chce i będzie chcieć zniknięcia Polski. Dlatego musimy dbać o to by chłopcy byli mężczyznami a dziewczynki – kobietami, a wszyscy razem zaprawionymi do boju wojownikami.

NiEuChWyTnY uChWyT
Gość
NiEuChWyTnY uChWyT

Chłopcy coraz mniej są i będą mężczyznami. Bez obrazy dla nikogo, ale pokolenie przyszłych mężczyzn chodzących z torebkami, w rurkach, wychowane na smartfonach nie obroni własnej kobiety przed napaścią a co dopiero ojczyzny. Gender rozwija się coraz bardziej w Polsce. Pis rozwija dobrobyt :500+ , obniżenie podatków itp. , a… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

A bieda nie pomaga, lecz nakłania do zdrady by zdobyć srebrniki. Dopóki pozwalamy na drenowanie głównie przez Niemcy naszego kraju, dopóty ta 500etka jest potrzebna. Nie wiem skąd piszesz, ale jeśli jesteś w kraju i dokonujesz zakupów w lidlach, aldikach, kerfuraach, oszołomach itd, to osłabiasz naszą gospodarkę, dajesz na muzułmanów,… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Gdzie z kraju zrobiono kolonie. Popatrz na Afrykę, jak wyeksploatował zachód, tak jak robi to z nami. Zachód zwyczajnie chciał rozdzielić swych niewolników po bliższych koloniach jak kiedyś ich przywódca Niemcy wybudowali obozy na naszej ziemi. Nie z zemsty, a dla wygody. Nie udało się. Nie pomogły groźby, to teraz… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Dodam jeszcze, jeżeli piszesz z poza kraju to nie powinieneś krytykować 500+

Remik71
Użytkownik

Ostatni wpis na 100:)-Duzo jest własnie krytykujacych i „znawców” jak i co powinno byc w kraju przez Polaków na stałe zamieszkujacych poza granicami kraju.

NiEuChWyTnY uChWyT
Gość
NiEuChWyTnY uChWyT

Mieszkam i pracuje w Krakowie. Nie jestem jakimś znawcą tylko piszę że dobrobyt wprowadza się po to by uśpić czujność ludzi na potencjalne zagrożenia zewnętrzne czyt: imigranci. Taki dobrobyt wprowadzono na zachodzie i wyprano mózgi ludziom dzięki czemu niema się kto postawić najeźdźcą lub głosować w wyborach na kogo trzeba.… Czytaj więcej »

NiEuChWyTnY uChWyT
Gość
NiEuChWyTnY uChWyT

Kilka lat temu gdy nie było 500+ itp temat nr 1 to byli imigranci. Teraz gdy państwo rozdaję kasę, większość jest szczęśliwa, i oprócz niewielkiej ilości ludzi m.in. z tego forum mało kto jest zainteresowany uchodźcami.

banita
Gość
banita

Czemu się dziwisz. Te pieniądze które PO chciało wydać na uchodźców dostali Polacy. To chyba jest powód do radości. Ludzie nie mówią już o uchodźcach gdyż czują się bezpieczni i wierzą w to, że rząd nie dopuści do ich przyjęcia, nie wielu zdaje sobie sprawę, że oni wnikają z Czeczeni… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Czytam ze zrozumieniem, ale dobrobyt to bogate państwo i niewiele ma wspólnego z socjalem. USA też ma dobrobyt, a socjal zdaje się nie przychodzi tam z marszu, jak w Europie. Socjal wcale nie mówi o dobrobycie, to nie wynalazek kapitalizmu, lecz socjalizmu. I tak naprawdę mówi o nędzy, nie o… Czytaj więcej »

NiEuChWyTnY uChWyT
Gość
NiEuChWyTnY uChWyT

@banita@ Zgadzam się z Tobą że lepiej by było gdybyśmy sami się utrzymywali na dogodnym poziomie. Do tego jednak 500+ Nas nie zaprowadzi. Wolał bym obniżenie bądź zlikwidowanie złodziejskiego podatku dochodowego, obniżenie VATu i zmniejszenie podatków na żywność. Wtedy większość by dobrze zarabiała i nie trzeba było by socialu, a… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

NiEuChWyTnY uChWyT Ja też się cieszę. Rozmowa z tobą to czysta przyjemność. Lubię ludzi którzy mając nawet dużo większa wiedzę niż adwersarz potrafią rozmawiać zwyczajnie. Poziom języka rzeczywiście zbyt często jest porażający. delikatnie mówiąc. Co do podatków masz rację, jednak w chwili obecnej gdy jesteśmy tuż po zalaniu niemieckim tsunami… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

O tym,że jesteśmy eksploatowani jak murzyni z Afryki pisał w swojej książce o transformacji ustrojowej po 1989 r. prof W.Kieżun.Polskę sprzedano przez komunistycznych bandytów
w Magdalence,a okrągły stół był tego dopełnieniem.

Remik71
Użytkownik

na Czechów to Ty nie licz -zawsze w historii było im blizej do Niemiec niz Polski.

maryś
Gość
maryś

Niemcy to powinny na pierwszym miejscu postawić imię Adolf

Antylewak
Gość
Antylewak

Już w 2015 roku Katrin Göring-Eckardt z partii Zielonych powiedziała: „Masz kraj będzie się zmieniał i to drastycznie i to mnie cieszy.”
*
Czy można tą panią skierować na badania psychiatryczne, czy już za późno?

Bielik
Użytkownik

Była na badaniach i stwierdzono niedoj*#@anie mózgów w galopujący tempie

Kacyk
Gość
Kacyk

0
Ppodejrzewają że ma to związek z imigracją. Ale pewni jeszcze nie są. Pewność będą mieli jak taki Mohamet będzie im ciął szyję maczetą.

banita
Gość
banita

W ten sposób powstanie nowy gatunek szczurów – roznosicieli dżumy – mahomed wędrowny. To jest dżuma XXI – śmiercionośna. Mohametowe powietrze roznosi się wszędzie. Zatrute miasta i zatrute wioski. I jak w średniowieczu wytępi ze 2/3 populacji europejskiej.

Donatelka1978
Gość
Donatelka1978

Ten gość z Towarzystwa Języka to geniusz, PODEJRZEWA, że ma to związek z imigracją. Nobla mu dać. Trochę z innej beczki. W 2016 roku jechałam do Czech Polskim Busem z Bydgoszczy. Na przystanku było ok 5 muzułmanów. Gdy wszyscy wsiedliśmy oni nagle rozsiedli się KAŻDY OSOBNO po całym autobusie. Do… Czytaj więcej »

Anahu Yamito II
Użytkownik

Yebana dzicz pustynna evil

bibu
Gość
bibu

U nas tez tak bedzie dzieki kaczynskiemu. PIS wpuszcza po cichu muzułmanów do Polski. Przez dwa lata 50.000 wyznawców pedofila mahometa, wojewodowie PIS wydają pozwolenia na pobyt i pracę dla muzułmanów na gigantyczna skalę. Wojewodowie wspołpracują z agencjami pracy. Klamali A oto dane: Migracje do Polski z krajów muzułmanskich 2016… Czytaj więcej »

Remik71
Użytkownik

do bibu-biduli:)Zapraszam po 25 maja na strone(czat)-zobaczymy czy dalej bedziesz miec takie poglady i odwage wypisywac nie do konca prawde:)

bibu
Gość
bibu

strona rzadowa klamie? migracje.gov.pl klamia??? ty idioto z partii o nazwie PIS mamy tu do czynienia z pracownikami PISu, dodajmy proislamskimi pracownikami kurewskiego PISu. wam to nawet jakby dokwaterowal PIS muzulmanina do domu to i tak byscie glosowali na to pedofilskie gowno zdradzieckie jakim jest PIS. dlaczego? bo jestescie zdrajcami… Czytaj więcej »

bibu
Gość
bibu

A oto dane: Wklejajcie ten link na portalach spolecznosciowych PIS Migracje do Polski z krajów muzułmanskich 2016 i 2017: migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/wykresy/rok/2016/rok2/2017/kraj/AF,AL,DZ,AZ,BH,BD,BA,BN,TD,DJ,EG,IN,ID,IQ,IR,YE,JO,QA,KZ,KG,KW,LB,LY,MY,MA,MR,NG,OM,PK,SN,SO,SD,SY,TJ,TN,TR,TM,UZ,AE/ pis wpuszcza po cichu muzułmanów do Polski. Przez dwa lata 50.000 wyznawców pedofila mahometa, wojewodowie PIS wydają pozwolenia na pobyt i pracę dla muzułmanów na gigantyczna skalę. Wojewodowie wspołpracują z… Czytaj więcej »

barbosa
Gość
barbosa

A jak spotkasz Mohameda wywal gonga w psiego syna,zgreda.

Remik71
Użytkownik

:)Widze go kazdego dnia za siadka u sąsiada-jak mam go nie nawidziec jak tak mile macha ogonem-robi siad i czasem jak ma dobry humor to i łape poda :):)

aqw
Użytkownik

Kalif Niemiec już się urodził grin

hrtwwe
Gość
hrtwwe

Niemcy tym sposobem stali sie zakladnikami swojej bezczynnosci i braku wyobrazni do czego moze doprowadzic tolerancja tego co wyprawia ich rzad ….. ale oni zawsze byli posłuszni , to „posłuszeństwo” doprowadzi do kolejnej masakry w EUropie, to kwestia 1-2 dekad.

bibu
Gość
bibu

Migracje do Polski z krajów muzułmanskich 2016 i 2017:
migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/wykresy/rok/2016/rok2/2017/kraj/AF,AL,DZ,AZ,BH,BD,BA,BN,TD,DJ,EG,IN,ID,IQ,IR,YE,JO,QA,KZ,KG,KW,LB,LY,MY,MA,MR,NG,OM,PK,SN,SO,SD,SY,TJ,TN,TR,TM,UZ,AE/

kaczynski buduje kalifat
PIS=ZDRAJCY
JArosław to jarozdrad
podawajcie ten rzadowy link na stronach spolecznosciowych PISdzielcow

bibu
Gość
bibu

U nas tez tak bedzie dzieki kaczynskiemu. PIS wpuszcza po cichu muzułmanów do Polski. Przez dwa lata 50.000 wyznawców pedofila mahometa, wojewodowie z PIS wydają pozwolenia na pobyt i pracę dla muzułmanów na gigantyczna skalę. Wojewodowie wspołpracują z agencjami pracy. Klamali A oto dane: Migracje do Polski z krajów muzułmanskich… Czytaj więcej »

Anahu Yamito II
Użytkownik

Ze tez ci sie Bibu nie znudzi…ale przeciesz robisz kopiuj-wklej i pare zlotych zainkasujesz od lewackich POpaprancow za trolling

Remik71
Użytkownik

Anahu jeszcze takie wpisy sie nasila czy to z prawa czy z lewa po 25 maja kazdy wpis bedzie musiał miec imie i nazwisko-nie pisze ze to dobra ustawa -ale jedno jest dobre skąnczy sie anonimowe obrazanie i kazdego bedzie mozna prawnie scigac w sądzie z powództwa cywilnego o obraze-… Czytaj więcej »

Remik71
Użytkownik

bibu-moze tak byc -to domniemanie -lecz gdyby PO rzadziło dalej to juz by BYŁA RZECZYWISTOSC-odrózniasz te dwa pojęcia?

bibu
Gość
bibu

wojewodowie z pisu sprowadzli 50.000 w dwa lata tego scierwa za dwa lata to bedzie juz 100.000

Ile czarneckiemu zaplacila arabia saudyjska za wycieczke i artykul i czemu studenci saudyjscy sa szkoleni w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni?
fronda.pl/a/ryszard-czarnecki-jakie-sa-cele-mocarstwa-saudow,106873.html

pis to zdrada i korupcja

Remik71
Użytkownik

łał -ales pojechał-czyli według tego donoszenie polityków PO do Brukseli na swoich rodaków i natarczywe wezwania by brukselka ich ukarała to według Ciebie akt miłosci do Ojczyzny?-pokretny ten swiat i ludzie:)

bibu
Gość
bibu

A oto dane: Wklejajcie ten link na portalach spolecznosciowych PIS Migracje do Polski z krajów muzułmanskich 2016 i 2017: migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/wykresy/rok/2016/rok2/2017/kraj/AF,AL,DZ,AZ,BH,BD,BA,BN,TD,DJ,EG,IN,ID,IQ,IR,YE,JO,QA,KZ,KG,KW,LB,LY,MY,MA,MR,NG,OM,PK,SN,SO,SD,SY,TJ,TN,TR,TM,UZ,AE/ pis wpuszcza po cichu muzułmanów do Polski. Przez dwa lata 50.000 wyznawców pedofila mahometa, wojewodowie PIS wydają pozwolenia na pobyt i pracę dla muzułmanów na gigantyczna skalę. Wojewodowie wspołpracują z… Czytaj więcej »