W Bremie najpopularniejsze imię nadawane noworodkom to Mohamed

Niemcy zmieniają się, stają się coraz bardziej ubogacone kulturowo. W roku 2017 najpopularniejszym męskim imieniem w landzie Brema nadawany noworodkom był Mohamed.

Już w 2016 r. Mohamed był popularnym imieniem w Bremie, w tym czasie zajmował dziewiąte miejsce w rankingu. Rok później wystrzelił i zajął już pierwsze miejsce. Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych plasuje się Leon.

Zaskakującą analizą podzielił się Frauke Rüdebuschz z Towarzystwa Języka Niemieckiego (GfdS). „Podejrzewamy, że ma to związek z imigracją. Jest większa w dużych miastach niż na wsi.” – wyjaśnił.

Warto również pamiętać, że mieszkający w Niemczech muzułmanie używają aż 20 różnych sposobów zapisu imienia Mohamed. W Austrii jest na trzecim miejscu najbardziej popularnych imion w 2017 roku.

Już w 2015 roku Katrin Göring-Eckardt z partii Zielonych powiedziała: „Masz kraj będzie się zmieniał i to drastycznie i to mnie cieszy.”

Podobna tendencja zachodzi w Wielkiej Brytanii, Muhammad od roku 2011 rokrocznie znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych imion nadawanych noworodkom w skali całej Anglii i Walii – tu też brane są pod uwagę niewielkie różnice w zapisie imienia.

 

Dodaj komentarz