W Północnej Irlandii pastor publicznie krytykuje islam

W Północnej Irlandii pastor James McConnell, podczas kazania określił islam jako satanistyczną doktrynę. Po tych kontrowersyjnych słowach trwa wielki spór.

Podczas niedzielnego kazania w Belfaście, pastor James McConnell nazwał islam pogaństwem i satanistyczną doktryną. Policja już bada sprawę, czy pastor nie naruszył ustawy o tzw. „mowie nienawiści” Natomiast Dr Rob Craig zarzuca mu nauczanie sprzeczne z ewangelią i miłością Bożą.

McConnell powiedział, że do wypowiedzenia tych słów, został przede wszystkim zainspirowany po wysłuchaniu  historii kobiety w ciąży, Meriam Yehya Ibrahim, która została skazana na śmierć przez powieszenie w Sudanie, gdyż odmówiła przejścia na islam.

Premier bronił pastora, mówiąc, że zna go osobiście i wie, że nie ma w nim ani grama nienawiści. Dodając iż duchowny ma prawo 'potępiać jego zdaniem fałszywe doktryny’ Przyznał też, że nie ufa tym muzułmanom, którzy chcą wprowadzenia szariatu.

Północnoirlandzkim muzułmanom, nie spodobało się to stanowisko premiera. dr Raied al-Wazzan z Ośrodka Islamskiego w Belfaście mówi, że to bolesne słowa, które uraziły wiele osób. Nie zabrakło też pustych frazesów ze strony polityków przychylnych muzułmanom: „Musimy uznać i przyjąć różnorodność społeczną, kulturową i religijną naszego społeczeństwa (…) Cenię znaczący i cenny wkład muzułmanów do naszego multikulturowego społeczeństwa ” – mówił Martin McGuinness.

Po nagonce, premier powiedział, że nie miał zamiaru nikogo uraził, a jego słowa zostały źle zinterpretowane.

belfasttelegraph.co.uk / dailymail.co.uk

9 komentarz do “W Północnej Irlandii pastor publicznie krytykuje islam

 1. „mowa nienawiści” – jeszcze jeden lewacki wynalazek. cenzura dziala lepiej jak w komunie. jest sporo nowych prawicowych poslow w pe, moze zacznie sie cos dziac w sprawie panoszacego sie ciapatego robactwa.

  1. jak muzułmanin obraża chrześcijanina to nie jest mowa nienawiści. dla mnie islam to samo zło i mam prawo o tym mówić bo wolność słowa dotyczy mnie i każdego. mam takie zdanie i nie zmienię go. Stop dla islamizacji europy, jak komuś z muzułmanów nie odpowiada prawo państwa które je gości, to won do siebie!!!!!!!!

 2. Kiedy jakiś rdzenny Europejczyk głośno mówi o negatywnym wpływie muzułmańskiej ideologii, na autochtonów i ich kulturę od razu wmawia się jemu „mowę nienawiści”. Kiedy publicznie islamiści nawołują do nienawiści, to wszyscy muszą udawać, że nie rozumieją arabskiego języka, bo nie Daj Panie Boże, gdyby zrozumieli i pociągnęli arabusów do odpowiedzialności karnej to osądzeni byliby o „mowę nienawiści”, a ciapate wywołaliby rewolucję.

 3. a może zamiast ograniczać się d wyrazów oburzenia na to co dzieję się w Niemczech zająć się tym co ma zdarzyć się jeszcze w czerwcu, czyli pierwszym otwarciem meczetu w Warszawie??? Co z Wami Warszawiaki? Poczęstujcie ich może wieprzowinką ?

 4. Czy on oszalał?!?Kościół(zbór)mu spalą,kobiety zgwałcą!!!Choć jeden odważny w tym narodzie!!!
  Błąd kolego!!!Jaki sens ma podpalenie,ochlapanie świńską
  krwią czy nawet poczęstowanie ich wieprzowinką!!!Przecież
  jak meczet podpalić,odbuduje go Gronkiewicz-Waltz podobnie jak tęczę,ochlap go świńską krwią to ona jest
  gotowa zająć kościół,żeby postawić meczet!!!A wieprzowinkę
  jest gotowa sama zeżreć!!!

Dodaj komentarz