Mieszkanie i ulgi podatkowe dla byłych bojowników Państwa Islamskiego

Szwedzkie miasto Lund ma plany przyznawać m.in. darmowe prawo jazdy i ulgi podatkowe dla powracających z dżihadu z Syrii i Iraku. Zdaniem większości internautów jest to forma kpiny z ofiar zamachów terrorystycznych.

Byli bojownicy z szwedzkimi paszportami mogliby liczyć na opłacenie kursu prawa jazdy, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz deklarację niższych opłat lub prawo do lokalu socjalnego, a także ulgi podatkowe oraz obniżenie opłat administracyjnych.

Władze miasta wyjaśniają, ze takie wsparcie może być pomocne dla dżihadystów w celu integracji ze szwedzkim społeczeństwem. Przedstawiciele miasta są przekonani, że przełoży się to na akceptację szwedzkich wartości.

„Szybo zdaliśmy sobie sprawę, że musimy pomóc tym osobom wrócić do społeczeństwa dokładnie w taki sam sposób, jak pomagamy wychodzącym z więzienia przestępcom” — powiedziała Anna Sjostrand w jednym z wywiadów, która wyszła z inicjatywą pomocy dla bojowników ISIS.

„Nie możemy powiedzieć, że dlatego że ktoś dokonał złego wyboru, nie ma już uprawnień, aby wrócić i żyć w naszym społeczeństwie” – wyjaśniła. Jej propozycja została oparta na raporcie kryminologa Christoffera Carlssona, który w swoich badaniach zwrócił uwagę na to, iż bez prób integracji społecznej i wsparcia trudno jest porzucić radykalną ideologię.

Pomysł został nagłośniony nie tylko w Lund, ale i całej Szwecji. Wielu Szwedów krytykuje Sjostrand tłumacząc, że dżihadyści nie są mile widziani w Szwecji, a zamiast pomocy społecznej powinni być surowo karani. Niektórzy domagają się dymisji Sjostrand ze stanowiska gminnego koordynatora.

Flaga Państwa Islamskiego dozwolona w Szwecji

Taką decyzję podjęto w sprawie 23-latka z Laholm, który zamieścił zdjęcie z flagą ISIS na portalu społecznościowym. Mężczyzna tłumaczył się, że flaga to symbol od lat związany z islamem, ISIS sobie go przywłaszczyło, więc nie ma problemu.

Zaskakujące jest uzasadnienie decyzji prokurator. Organy ścigania, które prowadziły sprawę z paragrafu dotyczącego przestępstw nienawiści wobec mniejszości narodowych, orzekły jednak, że w przypadku symbolu IS „nie może być mowy o rasizmie”, gdyż tzw. Państwo Islamskie „jest organizacją przeciwko wszystkim, którzy nie stoją po stronie IS”. – Wymachiwanie flagą Państwa Islamskiego nie może być uznane jako mowa nienawiści – mówiła Sjövall.

Sweden Yes.

sydsvenskan.se / sverigesradio.se

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

98 komentarz do “Mieszkanie i ulgi podatkowe dla byłych bojowników Państwa Islamskiego

 1. olać szwedów i zachód. Dlaczego w ogóle przejmujemy się zachodem? „islamizacja’ zachodu to dla nas szansa by wzmocnić swój kraj, gdy tamte będą się trudzić z tymi dziadami. żadne kalifaty nie powstaną, za duże ryzyko by takie zwierzęta przejęły kontrolę nad armią w zachodnich państwach nikt do tego nie dopuści bo miałoby to wpływ na cały świat. jest to jedynie szansa dla nas by nadrobić zaległości względem zachodu. Założę się, że gdyby z jakiś powodów 'uchodźcy’ emigrowali tylko do centralnej/wschodniej europy każdy na zachodzie miałby w dupie nasze problemy. dla zachodnich państw Europa kończy się na wschodniej granicy niemiec. przykre ale tak jest. poza tą granicą istnieje tylko tania siła robocza, kobiety które rokują na posłuszne żony (ile to stron internetowych było gdzie oferowano Polki na żony dla obcokrajowców , ogłoszenia wyglądały obrzydliwie jak sprzedaż towaru…) i teren do ekspansji gopodarczej.

  1. Niby tak, ale. ALE. Do kalifatów faktycznie nie wiadomo czy dojdzie, zresztą jakby doszło, to nie tak zaraz. Dla nas to właśnie źle. Bo wobec kalifatu można by się jakoś ustawić dyplomatycznie i wojskowo i nikt by na nas nie sarkał. A tu będzie gorzej. Dlatego, że będzie: nieustanny, stale jątrzący się „wrzód”, uporczywy, przewlekły stan zapalny. Za mało na stan wyjątkowy, za dużo na normalne sąsiedztwo. Pojedyncze „samotne wilki” przekraczające naszą granicę w celu terrorystycznym. Grupy „matekzdziećmi” (pamiętamy: brodate „kobiety” i wrośnięte „dzieci”) uporczywie infiltrujące terytorium naszego kraju. I to wszystko tuż za miedzą. Dlatego właśnie interesujemy się tym, co się dzieje na Zachodzie.
   Co do stosunku państw zachodnich do nas – masz rację.

 2. Zapomnieli jeszcze o uprawnieniach dla kombatantów. Niech się bawią idioci. Jeszcze tylko trochę, kiedy pastowani zamkną im twarze całkiem. Ten kraj istnieje już tylko w teorii. Terytorium, naród i suwerenna władza. Terytorium jeszcze mają ale jeżeli im się wydaje, że Erytrejczyk stanie się Wikingiem, to równie dobrze Szwed mógłby stać się Chińczykiem. Na głupotę jeszcze nikt nie wymyślił lekarstwa.

 3. Mieszkam na stałe w Szwecji od 10 lat. Każdy może to sprawdzić (a na pewno admin) po moim IP bo tylko ze Szwecji piszę.
  Mieszkam w centrum Göteborga. Nigdy nie byłem w muslimskiej dzielnicy, ale na co dzień, nawet wieczorem,
  pomimo, że w tym mieście jest 50% kolorowych nigdy nie czułem się zagrożony… To samo w centrum Sztokholmu gdzie wałęsałem się wieczorami. Potwierdzam, że jest dużo czarnych, brązowych, pod każdym sklepem leży rumuński żebrak (tak!) i, że te wszystkie lewackie szaleństwa mają miejsce. Ale poza tym… gdyby naprawdę było tak strasznie to bym natychmiast wrócił do Polski smile

  1. działacz PO – Dobrze, że mamy wiadomości z pierwszej ręki, czyli od ciebie. Być może jeszcze nie zebrałeś lania od muzola i obyś nigdy nie dostał, czego ci życzę. Ciesz się zdrowiem i spokojem. Mam jednak obawy, że przyjdzie taki dzień i nie będziesz mógł wyjść z domu na ulicę. Szwecja to tylko kwestia lat lub miesięcy i jaballahy przejmą ten piękny kraj siłą.

   1. Ale co w ten sposób chcesz mi powiedzieć? Mam zmyślać, że tu jest źle i niebezpiecznie?

    Owszem, rzucają się nawet granatami, ale w 99,99% mordują się i leją między sobą. Wystarczy nie chodzić „tam gdzie nie trzeba”. Jakbyś w Nowy Jorku poszedł nocą na Bronx to miałbyś lepiej?

    1. Wielkie Jabłko za Giullianiego zmieniło się mocno. Znajomi na Bronxie mieszkali przez 3 miesiące i nic im się nie stało. A nie są „Thug Life” jeśli wiesz o czym mówię. Co nie znaczy, że w tym czasie nie zginęło tam masę ludzi smile

     1. Moim zdaniem trzeba się nieźle postarać aby zginąć w Skandynawii.
      Tu nawet pod samochód wpaść się nie da bo wszystko staje już jestem 5-10 m przed przejściem.
      W Polsce bywam 2-3 razy w roku więc samo przejście przez jezdnie to rosyjska ruletka, każdy wie co mam na myśli.

      Z tymi gwałtami to prawda, ale trzeba być nieźle upośledzonym umysłowo lub najebanym, żeby szlajać się z czarnymi, nocami po lasach lub cmentarzach…

      Owszem było kilka, 5-10 w skali roku morderstw gdzie negroid zabił białego „bez powodu”, w jakimś amoku, jak w Ikei, ale w Polsce również, nawet jakiś zjeb zabił 10/latkę siekierą w biały dzień a inny spalił żywcem 2 pracownice MOPS… a to tylko pierwsze z brzegu przypadki.

      P.S.
      Każdy, kto czytał moje wpisy wie co myślę o lewakach, żydach czy negroidach
      a to co piszę teraz to wyłącznie moje prywatne wrażenia ze Szwecji gdzie mieszkam na codzień

     2. @działacz PO
      Wiesz jeśli chciałeś udowodnić tą 10-cio latką, że takie samo zagrożenie to akurat operującym siekierą był „negroid”, który się wściekł na MOPS chyba.
      Jeżeli jednak masz dokonywać porównań globalnych to nasza patologia nie tworzy stref no-go zones gdzie straż pożarna, policja, pogotowie boją się wjeżdżać. A tak jest we wszystkich krajach w których zadomawiają się „uchodźcy”. I tylko kwestią czasu jest rozszerzenie się takich stref na cały kraj. Bo najpierw są ulice, potem dzielnice, potem miasta a potem (albo nieco wcześniej) jak sam napisałeś, bierzesz pod uwagę ucieczkę do Polski, w której jak napisałeś jest patologia.

     3. Ps
      Tak sobie myślę (przypuszczenie – może być błędne), że tak na prawdę wychodzisz każdego dnia z domu i podświadomie zastanawiasz się czy jeszcze jesteś bezpieczny, czy strega no-go już doszła do Ciebie. Parę lat temu takie coś nie przyszło by Ci do głowy. Sypiasz spokojnie?

     4. A po chuj by mi było tu być skoro by tak było smile

      Pomyśl LOGICZNIE, czy ja jestem masochistą?

      Mam nadal 2 domy w Polsce (wynajmuję, żeby na siebie zarabiały)
      a i tak mam tu znacznie lepiej finansowo niż w PL.

     5. @działacz PO
      Skoro tam Ci lepiej finansowo niż PL (co, PRL-ek się przypomniał?) to na cholerę trzymasz te dwa domy. W Szwecji jest przecież bezpiecznie jak piszesz i nic nie grozi, więc chyba nie zamierzasz tu wracać, czyż nie? Dochodu z tych domów chyba nie masz, może niewielki a w PL raczej dziadostwo w porównaniu z taką Szwecją, tak czy nie?

     6. No niestety Samuel N. negroidem nie jest. Widziałem krótki filmik z rozprawy tego gnoja no i nawet nie jest ciapaty sad Jeszcze menda prosił sąd o ułaskawienie…ja bym go ułaskawił po czym zamordował z zimną krwią … oczywiście siekierą.

     7. @blantomat
      Dziękuję. Nie śledziłem tej sprawy. Pierwsze informacje były takie, że policja nie chce podawać narodowości i tam różne teksty krążyły. No coś w tym stylu. Zatem moja uwaga do @działacza PO jest błędna.

     8. lolo
      pewne rzeczy należy zobaczyć, przeżyć samemu, dotknąć!
      Tego naprawdę nie da się „wyczytać”

      Ja nie twierdzę, że sam fakt tej islamizacji to nie patologia, że to się dobrze skończy, ale…

      opisuję to co widzę na codzień, tu gdzie żyję, i moi znajomi
      i jest nas Polaków w Skandynawii mocno ponad 100.000
      i cały czas przybywają nowi!

      O czym to świadczy?

     9. „O czym to świadczy?” A np. o tym, że chcą wyrwać z tego Tytanica jeszcze trochę kasy, zanim wszystko tam pójdzie w driebiezgi. I słusznie czynią. Im więcej kasy wydrze wielbicielom „uchodźców” biały biedny człowiek, tym dla Europy lepiej.

     10. zdziwiłbyś się, gdyby cię zaprosić do takiego „no-go zone” smile
      pierwszy szok byłby, że jakość życia, infrastruktura, czystość
      przewyższa niejedno „dobre” osiedle na Wilanowie…

      Ale tego kurvva nie da się wyczytać w gazecie tylko trzeba zobaczyć na własne oczy. Ja widziałem, zatem zapraszam smile

      To nie Detroit w USA gdzie negroidy naprawdę zrobiły syf.

      Mówię jak jest, nie ściemniam!

     11. Czystość dzięki Szwedom. Bogactwo dzięki Szwedom. Infrastuktura dzięki Szwedom. Muzułmanie tylko to wykorzystują. KIedyś skończy się bogactwo i trzeba będzie pójść do roboty, bo Szwedów nie będzie.

     12. @działacz PO
      No są Szwedzi rodowici co nie uważają aby spotkało ich wielkie szczęście bo mają „uchodźców”. To nie ja kręciłem filmik, na którym rodowity Szwed mówił, że on jako strażak boi się wjeżdżać no no-go zones. To nie ja każę policjantom szwedzkim opuszczać policję bo nie da się wykonywać obowiązków. Nie mogę się wypowiedzieć na temat Szwecji z autopsji ale pewnie informacje chociażby tu, to w takim razie to sam fałsz? Nikt nikomu nie zabrania jechać do Szwecji tak jak nikt nie powstrzyma samobójcy przed skokiem jeśli chce na prawdę. Tak też można uznać, że to tutaj to ściema. Niektóre kobiety u nas szaleją za Arabami bo jest tak pięknie a później ze zdziwieniem odkrywają, że stały się niewolnicami.
      Do niedawna w Niemczech, we Francji, w Anglii było wspaniale. Austriacy nas potępiali. Dzisiaj chyba oni wszyscy mają ciche marzenie mieszkać u nas. Ciekawe dlaczego.
      A może jest tak, że muzułmanie wiedzą, że Szwecja jest już ich a Szwedzi nie stawią oporu tylko czekają na godzinę X i wtedy zrobią prawdziwy porządek? Słyszałeś o syndromie sztokholmskim? To może jest tak, że odsuwasz od siebie świadomość zagrożenia by móc przeżyć?
      I jeszcze jedno czy Szwedzi przypadkiem nie zaczęli tak jak w innych krajach Europy Zachodniej kupować więcej broni palnej albo coś co możliwości obrony? I nie robią tego chyba z powodu Polaków?

     13. Bredzisz człowieku.
      Też mieszkam w Skandynawii od lat (Dania) i po przeczytaniu twojego postu nie mogłem się powstrzymać od komentarza. Mówisz że te muslimskie osiedla są lepsze od „dobrego” osiedla na Wilanowie? taa
      Że nie ma brudu? Jasne
      Moja dobra znajoma mieszkała na takiej dzielnicy. Jak ja odwiedziłem pierwszy raz to prawie się porzygalem na klatce schodowej… Taki był smród.
      O syfie dookoła i wiecznych burdach nie wspominając.
      Nie wiem po co piszesz takie głupoty.

     14. @ Highlander
      Nie wiem co to za znajoma której przyszło do głowy żeby mieszkać w no go zone ale działacz PO ma rację. Dania to nie to samo co Szwecja. Londyn, Paryż, Kopenhaga i Göteborg znacznie się różnią jeśli chodzi o te strefy. Paryż to syf, Londyn od biedy ujdzie, Kopenhaga to już gorzej. Jak facet mieszka tam 10 lat to lepiej wie od ciebie jak to wygląda w rzeczywistości.

     15. Dopiero co napisałeś w pierwszym poście, że nigdy nie byłeś w muslimskiej dzielnicy, w następnym, że lepiej wszystko zobaczyć na własne oczy, a teraz piszesz, że w muslimskich dzielnicach jest czyściej niż w Wilanowie. W Wilanowie akurat byłem równo miesiąc temu i papierka nie widziałem na chodniku. Masz naprawdę doskonale dobrani nick.

     16. Ci napastnicy w Polsce to akurat byli „uchodźcy” (co tylko potwierdza Twoje tezy). Poza tym: czyn, który dla Europejczyka jest „fuj” (np. zabójstwo), dla islamisty jest „cacy”, ba! jest nakazem religijnym, WYMOGIEM bycia DOBRYM. Tylko nie wiem, czy zwolennik PO jest w stanie rozróżnić te niuanse. Ale to już odrębny temat.

     17. @bkkkk
      Z @działaczem PO jest pewien problem. Nie wiadomo do końca gdzie żartuje a gdzie na poważnie. Ogólnie w zamiarze ma zniechęcenie do PO – to wynika z wcześniejszych jego wpisów – a swojego nicka trzyma się dlatego by nie otwierać nowego konta. No ale czasem trzeba potraktować wpis poważnie i jak to mówią – dać słuszny odpór.

      Co do owego mordercy 10-cio latki to były tam niedopowiedzenia w sprawie jego pochodzenia. Pamiętam był tu news poświęcony temu wydarzeniu. Policja nie chciała gadać za bardzo kim jest sprawca. A później nie śledziłem tej sprawy.

    2. Niewykluczone, że niedługo szwedzki „Bronx” ulegnie rozszerzeniu. A biorąc pod uwagę masowe (zdaje się) rezygnacje z pracy w policji to policja szariatu to przyspieszy. No bo ktoś na straży porządku musi być.

     1. Ps
      Jak już się odpowiednio wymordują między sobą i ustalą hierarchię to pomyślą o rozszerzeniu wpływów pod jednym przewodnictwem. W takich wewnętrznych potyczkach wygrywają najbezwzględniejsi.

    3. Czy to dobre, rozumne, właściwe, że kraj dopuścił do powstania u niego tego „Bronxu”? Wiesz… w medycynie usuwa się wszelkie tkanki mogące być „źródłem zarazy”. W policji istnieje pojęcie prewencji (czyli niedopuszczanie do tworzenia np. skupień chuliganów). A w Szwecji olali te zdroworozsądkowe zasady. No cóż. My siedzimy i oglądamy ten cyrk.

   2. Cóż mam powiedzieć…

    Chętnie zaproszę i oprowadzę po mieście i okolicach, mile widziany admin, który potem sam może zdać relację z wrażeń!
    Nawet polecę dobrą knajpę gdzie można się zajeść na śmierć, w nieograniczonych ilościach taniej niż w Polsce od 109 kr za bilet (jemy do utraty przytomności od 11.00 do 16.00), każdy by se wyrobił zdanie.
    Bilet Wizzarem można kupić od jakichś 50 zł zatem to chyba nie problem?

    1. Może się mylę , ale mam nieodparte wrażenie że kiedyś zechcesz wrócić do Polski. Mozesz takze nie zechcieć , ale wtedy będziesz musiał uwierzyć w proroka. Logicznie rzecz biorąc to tylko kwestia czasu. A jeśli i mnie zapraszałeś ( bo niedrogo ) to powiem Ci , że wypadam. Jeden z powodów to mój zbyt cebulowy łeb i zaściankowośc której nijak nie da się pogodzic ze szwedzkimi okolicznościami przyrody. Mam nadzieję , że w niczym Ci nie uchybiłem, więc pozdrawiam i szczerze życzę długich lat spokojnego życia smile

  2. @dzialaczPO – czytając twoje wpisy dochodzę do wniosku, że dla ludzi twojego pokroju szwecja to miejsce idealne. Zostań tam i żyj sobie szczęśliwie do czasu, aż liczebność islamistów przekroczy populację rodowitych szwedów. Wtedy osoby pozbawione moralnego kręgosłupa, bez problemu przejdą na islam (walenie łbem 5 razy dziennie da się pewnie wytrzymać), więc będzie ci się żyło nadal jak w raju (takim allachowym raju).
   Tylko błagam – nigdy już do nas nie wracaj.

  3. ,,Nigdy nie byłem w muslimskiej dzielnicy…” Czyli takie jednak są. A skoro nie byłeś, to po co się wypowiadasz. Nie przyszła góra do, nomen omen, Mahometa, to Mahomet przyjdzie do góry i gdy demografia dojdzie w ostateczny sposób do głosu, to okaże się, że nie musisz chodzić do muslimskiej dzielnicy, bo w niej, bez żadnej przeprowadzki, mieszkasz. Co więcej, może Twoim sąsiadem jest ,,weteran” z Syrii, osiedlony prze wymienioną w notce powyżej, Panią. Widzę, że wyznajesz zasadę, że jak czegoś nie widać, to problemu nie ma.

 4. Jak desperackie musi być dążenie do samodestrukcji jeśli oni robią coś takiego, ten naród chce na siłę jak najszybciej popełnić zbiorowe samobójstwo, moze wyslijcie od razu wszystkich swoich obywateli na „wakacje” do Syrii i bedzie po problemie a ich zastąpcie islamistami powracajacymi z dzihadu zeby mieli gdzie odpoczac po trudach palenia zywcem ludzi, gwałcenia kobiet i dzieci …. Chore spoleczenstwo ….

  1. Oni nie mysla w tych kategoriach. Przeczytaj artykul jeszcze raz dokladnie. Oni chca zbawiac swiat. Wydaje im sie, ze kazdy teskni do spokojnego, nudnego, wypelnionego kawa i drozdzowkami zycia w ciemnej i zimnej Szwecji, gdzie z samotnosci mozna zdechnac. I wciskaja wszystkim ten swoj socjal majac nadzieje na nagrode w niebie. A uchodzcy to wykorzystuja i zyja lepiej niz wielu szwedow, ktorzy np. nie moga sie dopchac do lekarza albo dostac zasilku chorobowego. Nie mowiac o tym, ze kase z zasilkow wysylaja do swoich rodzin, zeby tamci mieli za co przeprawic sie do europy. Szkoda slow, lekarz zabronil mi sie denerwowac…

  1. Nie, woda jest dobra. Poprostu dopuścili takich lewackich debili jak Petru, Biedroń, Senyszyn, Hartman i inne Szczuki do władzy wiele lat temu i lewacka „logika” zrobiła swoje: cofnięcie się w rozwoju umysłowym.

 5. Po prostu nie uwierzylem w Wasza wiadomosc i bardzo was za to przepraszam. Na moje (i innych podobnie zszokowanych) usprawiedliwienie przemawia fakt, ze to jest wiadomosc szokujaca. Sprawdzilem anglojezyczne zrodla i podaja one to samo.
  I nawet komentarze sa takie same.
  Szwedzi musieli zglupiec zupelnie i szykuja holocaust sobie i swoim dzieciom!
  Kraj ludzi pozbawionych rozumu. A tym, ktorzy go maja i protestuja lewacy strasza sadami i organizuja na nich nagonke.
  Do czego ten swiat zmierza?!
  Szwedzi gotuja sobie i swoim dzieciom straszny los!
  Wspolczuje im umiarkowanie, bo zatracili instynkt samozachowawczy.
  Najbardziej wspolczuje Polsce, bo wyglada, ze ze wszech stron bedziemy mieli islamskich sasiadow nastawianych w przyszlosci takze na zasiedlenie i zniszczenie naszego kraju.

 6. „Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie, aby nie ulec pokusie 'zbawiania świata’ kosztem własnej ojczyzny.” Stefan Wyszyński, Fragment przemówienia do kapłanów, 24 grudnia 1976 r. Ps. RIP Sweden!

 7. Na zachodzie nic nowego,zeby sparafrazowac slynny tytul ksiiazki Remarque,bowiem w Holandii z podobnym pomyslem wyszli bodajze 1,5 roku temu przedstawiciele partii D66 (taka hol. mieszanka UW i PO).Z tym ,ze przedstawicielka tej partii ,niejaka In’Het Veld, ta sama ,ktora niedawno tak zaciekle atakowala Szydlo w PE ,proponowala ,zeby do mieszkania ,zatrudnienia i premii powracjacym do Holandii bandytom z ISIS dolozyc ….babe!
  Zakladam ,ze zapytano by delikwenta w jakiim typie baby on gustuje,…. jak demokracja to demokracja!

 8. Powinni też zawalczyć o uwolnienie z norweskiego więzienia Breivika i
  zapewnić mu te wszystkie udogodnienia co innym terrorystom zgodnie
  z raportem ich kryminologa pozwoliło by to mu się zintegrować ze
  społeczeństwem. Szczególnie dobry mają pomysł na fundowanie praw jazdy.
  Po następnym takim rajdzie tirem jak w Nicei kierowca
  nie mógł by być ukarany za brak uprawnień.

   1. Rekrutacja w isis : Rekrutujący = Dlaczego chce pan wstąpić w szeregi państwa islamskiego ? Kandydat = a wiem pan panie bojowniku chciałbym skorzystać z ulg podatkowych i tańszego wykupu mieszkania, a zgodnie ze Szweckim prawem to będzie możliwe dopiero po odbyciu służby wojskowej u was.

 9. Szwecja powinna być postawiona przed trybunałem w Hadze za zachęcanie do terroryzmu. Jedź do Syrii czy Iraku, wstąp do ISIS, morduj tam chrześcijan czy jazydów. wróć do Szwecji, powiedz że żałujesz, dostaniesz, dom, socjał i inne ulgi a prywatnie zachęć następnych do tej przygody.

 10. „Przedstawiciele miasta są przekonani, że przełoży się to na akceptację szwedzkich wartości.” Ktoś w tej Szwecji naprawdę w to wierzy? Że od dziecka indoktrynowani islamiści, na dokładkę terroryści i mordercy z państwa islamskiego, nagle zaczną szanować szwedzkie wartości? A tak z innej beczki… Bardzo mnie interesuje, na czym polegają te szwedzkie wartości? Obie wojny światowe – państwo tchórzowsko-neutralne. Dyrektor ściąga flagę Szwecji z masztu szkoły, na wniosek jakiegoś muzułmańskiego tatusia. Kobiety w Szwecji na własną prośbę są gwałcone przez Arabów i oburzają się, jak chce się je ratować, co doprowadziło do tego, że ten kraj jest pierwszy na świecie pod względem gwałtów. Na dokładkę, liczne strefy no-go, czemu rząd szwedzki uparcie zaprzecza. Malmo – miasto już w pełni zmuzułmanione… Wymieniać dalej „szwedzkie wartości”, czy wystarczy?

 11. Po co sie starać pracować bedąc rodowitym szwedem, po co jechać do Szwecji jako polak i sie poniewierać żeby opłacić podatki i żyć w zgodzie z ich kulturą. Lepiej zostać terrorystą pojechać na Bliski Wschód postrzelać z kałacha do kogo popadnie wrócić i mieć wszystko. smile

Dodaj komentarz