foto: pixabay.com

W Warszawie powataje bezgotówkowy sklep dla uchodźców dedykowany dla Czeczenów. Za powstaniem sklepu stoi Fundacja Ocalenie oraz nieformalna warszawska grupa „Otwarty Dom”, której marzy się Polska otwarta na wszystkich.

Sklep będzie się nazywał Magazin, czyli po rosyjsku „sklep”. Większość podopiecznych fundacji to bowiem osoby ze statusem uchodźcy, które opuścili Czeczenię. Według „Gazety Wyborczej”, która informuje o powstaniu sklepu, w Czeczenii nadal trwa wojna.

W sklepie prowadzony będzie rejestr klientów. Każda zarejestrowana osoba otrzyma pewną ilość punktów, które będzie mogła przeznaczyć na wybrane towary.

Jak podkreślają pomysłodawcy, chodzi o to, aby przychodzące po wsparcie do Magazinu osoby czuły, że mogą zrobić zakupy jak w prawdziwym sklepie, bez wstydu, że dostają je za darmo.

Sklep będzie się mieścił w remontowanej piwnicy Fundacji Ocalenie przy ul. Kruczej w Warszawie. Prawdopodobnie zostanie otwarty w maju.

69
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
37 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
AdamOn.aradsthaaaqw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o