foto: pixabay.com

Z danych Urzędu Statystycznego Holandii wynika, że spośród 20 tys. uchodźców, którzy w 2014 roku dostali pozwolenie na pobyt w kraju, w ubiegłym roku pracę podjęło tylko 11%. Reszta utrzymuje się z zasiłków.

Spośród tych 20 tys. uchodźców, tylko 11% zdecydowało się na podjecie pracy, głównie jest to zajęcie nie na pełny etat. 89% musi utrzymywać się z zasiłku i zająć integracją.

Najbardziej odporni na pracę są uchodźcy z Syrii i Erytrei. Spośród Syryjczyków tylko 10% znalazło pracę, a Erytrejczyków zaledwie 6%.

Rynek nie jest w stanie wchłonąć tylu inżynierów i lekarzy? Nie do końca, bowiem zatrudnieni uchodźcy najczęściej pracują w branży hotelarsko-gastronomicznej. Tylko 1 procent pracuje jako osoba samozatrudniona.

Po uzyskaniu zezwolenia na pobyt w Holandii, takie osoby muszą zdać egzamin integracyjny w ciągu trzech lat. W październiku 2016 roku egzamin zdało tylko 6 proc. uchodźców. Tutaj również najgorzej wypadają Syryjczycy i Erytrejczycy. Zbliżone wyniki są za poprzednie lata.


źródło: nu.nl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
BelzebubEuropean CitizenAdamSmerda JajecznyStefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bielik
Użytkownik

Jak mówił Ferdek „dla ludzi z ich wyksztalceniem nie ma pracy w tym kraju „

Archer
Użytkownik

Czyli ze zacofana Holandia nie jest w stanie zatrudnic az tak wysoko wykwalifikowanych specjalistow i ekspertow.

bkkkk
Gość
bkkkk

…a skoro tak wysoko rozwinięta Holandia nie jest w stanie tego uczynić, to czego wymagać od „dzikiego kraju”. – To pytanie/stwierdzenie winno paść w debacie publicznej.
smile

Archer
Użytkownik

„To pytanie/stwierdzenie winno paść w debacie publicznej.”

Moze i powinno, ale nie pada.
I cos mi sie widzi ze dopoki rzadza u nas rozne POPiSy, raczej ono nie padnie.

ziutek
Gość
ziutek

Dobrze godosz!

Timi
Gość
Timi

A czy to czasami nie jest kraj z najniższym bezrobociem w całej UE gdzie praca czeka w każdej szklarni? Ale przecież oni nie będą pracować w takim skwarze pod szkłem. Nie są przyzwyczajenie do takich warunków.

allahu akbar
Gość
allahu akbar

ale sa pieniadze.Pracy to oni nie chca tylko allahowa dole.

mistrz
Gość
mistrz

No i co z tego ubogacenie kulturowe jest bezcenne przecież smile

Misio
Gość
Misio

Hahaha i pewnie wszyscy quwa zdziwieni w Holandii!! Oni nie przyjechali tu pracować tylko rozpieprzyć Europę!!

Anahu Yamito II
Użytkownik

Holenderskie lewactwo wina napewno obciazy prawicowcow

przemq
Użytkownik

Kto by się się spodziewał, a te 11% to pewnie ci lekarze i inżynierowie smile

Anahu Yamito II
Użytkownik

No co ty? To tylko ci lekarze i inzynierowie ktorzy potrafia czytac i pisac silly

Archer
Użytkownik

„te 11% to pewnie ci lekarze i inżynierowie smile”

Nie przemq.
To tylko co lekarze i inzynierowie. Pozostale 89% jest tak wysoko wyedukowana, ze nie ma dla nich pracy w zacofanej Holandii.

Metsavend
Użytkownik

To chyba dla nich bardzo upokarzające. Tyle lat się kształcili a teraz muszą żyć z zasiłku.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Dla nich to nie zasilek tylko dzizja, ktora im sie nalezy jak psu buda

May
Gość
May

Pamietajcie rodowici polacy, arabi sa cwani po co maja trudzic sie praca oni mysla kategorja ze to bialy czlowiek ma na tych pasozytow pracowac, wiem co pisze, w Kanadzie w wiekszosci tak jest(nieliczni katoliccy arabowie tylko pracuja) , to sa lenie i brudasy, czesto majacy wielkie wymagania i tupet.

Pesz
Gość
Pesz

Super, tylko weź pod uwagę że źródełko kiedyś wyschnie. Co będzie jak ciapatym skończą się ojro? Pójdą do pracy czy będą bawić 40-stu rozbujnikow? Jak myślisz?

Wiarus55
Użytkownik

Moi znajomi chętnie pracują w Holandii i dalej inni też chcą tam pracować. Chcą zarabiać pracując w rolnictwie, lub gdziekolwiek. Pracy jest tam w okresie letnim bez liku. Nie rozumiem tych emigrantów z AA i BW.

LikeMyFatherSay
Gość
LikeMyFatherSay

I na całe szczęście nie zrozumiesz ich myślenia (w sensie tego gówna które napłynęło do europy) bo musiał byś się cofnąć w rozwoju o jakieś tysiąclecie czemu zdrowo myślący europejczyk raczej nie podoła smile

bkkkk
Gość
bkkkk

A ja ich rozumiem. Bo wiesz, to jest tak, że „wierny” nie może mieć szefa „niewiernego”. To obraża al-Lacha. Dlatego oni tu nie pracują ze względów religijnych. A skoro tak, to wg pojęć *ujni europieskiej mają do tego pełne prawo. A Ty, fstręiuchu jeden ksenofobiczny Ty, nic nie masz zrozumienia… Czytaj więcej »

Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik

To nie jest skomplikowane. Przeciętny afgańczyk zarabia miesięcznie około 200 dolarów i musi z tego wyżyć i wykarmić rodzinę, a w zpeda lonej EU dostaje w przeliczeniu na dolary znacznie więcej za nic nierobienie. Gdyby tak zupełnie za nic Niemcy chcieli mi zapłacić dwa razy tyle ile zarabiam tyrając przez… Czytaj więcej »

LikeMyFatherSay
Gość
LikeMyFatherSay

Tyle rolnictwa w holandi się uprawia, można śmiało wykorzystać to niepracujące czarne gówno jako nawóz, ziemia bardzo dobrze absorbuje takie ścieki.. a kto wie, może kiedyś na takim gównie jakaś ładna róża wyrośnie, czy tam w guście Holendrów tulipan.. smile

Anahu Yamito II
Użytkownik

Ot to! lol cool twisted mrgreen grin

Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik

Mądrego to aż miło posłuchać grin Oczywiście ani my, użytkownicy tego szanownego portalu, ani jego administratorzy nie zachęcamy do czystek etnicznych, jeno do ubogacenia przybyłych „po europejsku”, a dokładniej w stylu niemieckim.

oles
Gość
oles

inwazja europy to nir do pracy europejczycy beda pracowac na islam tak jak jest w koranie

Piotrek
Gość
Piotrek

Najbardziej oporni przy 89%? Nosz kur.. a mać, litości!

ABC
Gość
ABC

Co się dziwić, każdy woli wakacje non-stop „all inclusive” na cudzy koszt.

Markus
Gość
Markus

A jak myślicie, jak jest w pozostałych krajach przyjacielskich brudasom Europy Zachodniej??!! Wszędzie jednakowo!! TAK WYKSZTAŁCONEJ ELITY NAUKOWEJ, NIE SĄ W STANIE ZAGOSPODAROWAĆ NAWET NIEMCY, KTÓRZY NIE MAJĄ TAKICH ODPOWIEDNICH STANOWISK PRACY. A Polacy, w tej zacofanej Holandii, będą niestety musieli wyjeżdżać, by zrobić jeszcze więcej miejsca „naukowcom”!

szokman
Gość
szokman

Przecież ci ludzie po raz pierwszy mają kontakt z rozwiniętą cywilizacją. Dla nich to jest szok, to co widzą. Będą teraz pasożytować na systemie socjalnym każdego kraju w którym się zagnieździli.

Kemik89
Gość
Kemik89

Nieźle ich ta Woja pogoniła że aż do Holandii uciekli…

allahu akbar
Gość
allahu akbar

Gdyby Polska nie wstapila do Unii,toby sie nigdy nie dowiedziala jacy gluocy mieszkaja na tym tzw Zachodzie ?