
Z danych Urzędu Statystycznego Holandii wynika, że spośród 20 tys. uchodźców, którzy w 2014 roku dostali pozwolenie na pobyt w kraju, w ubiegłym roku pracę podjęło tylko 11%. Reszta utrzymuje się z zasiłków.
Spośród tych 20 tys. uchodźców, tylko 11% zdecydowało się na podjecie pracy, głównie jest to zajęcie nie na pełny etat. 89% musi utrzymywać się z zasiłku i zająć integracją.
Najbardziej odporni na pracę są uchodźcy z Syrii i Erytrei. Spośród Syryjczyków tylko 10% znalazło pracę, a Erytrejczyków zaledwie 6%.
Rynek nie jest w stanie wchłonąć tylu inżynierów i lekarzy? Nie do końca, bowiem zatrudnieni uchodźcy najczęściej pracują w branży hotelarsko-gastronomicznej. Tylko 1 procent pracuje jako osoba samozatrudniona.
Po uzyskaniu zezwolenia na pobyt w Holandii, takie osoby muszą zdać egzamin integracyjny w ciągu trzech lat. W październiku 2016 roku egzamin zdało tylko 6 proc. uchodźców. Tutaj również najgorzej wypadają Syryjczycy i Erytrejczycy. Zbliżone wyniki są za poprzednie lata.
źródło: nu.nl
Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.
Dodaj komentarz
39 komentarzy do "Holandia: 89% uchodźców siedzi na zasiłku. Najbardziej odporni na pracę Erytrejczycy i Syryjczycy"
Jak mówił Ferdek „dla ludzi z ich wyksztalceniem nie ma pracy w tym kraju „
Czyli ze zacofana Holandia nie jest w stanie zatrudnic az tak wysoko wykwalifikowanych specjalistow i ekspertow.
…a skoro tak wysoko rozwinięta Holandia nie jest w stanie tego uczynić, to czego wymagać od „dzikiego kraju”. – To pytanie/stwierdzenie winno paść w debacie publicznej.

„To pytanie/stwierdzenie winno paść w debacie publicznej.”
Moze i powinno, ale nie pada.
I cos mi sie widzi ze dopoki rzadza u nas rozne POPiSy, raczej ono nie padnie.
Dobrze godosz!
A czy to czasami nie jest kraj z najniższym bezrobociem w całej UE gdzie praca czeka w każdej szklarni? Ale przecież oni nie będą pracować w takim skwarze pod szkłem. Nie są przyzwyczajenie do takich warunków.
ale sa pieniadze.Pracy to oni nie chca tylko allahowa dole.
No i co z tego ubogacenie kulturowe jest bezcenne przecież
Hahaha i pewnie wszyscy quwa zdziwieni w Holandii!! Oni nie przyjechali tu pracować tylko rozpieprzyć Europę!!
Holenderskie lewactwo wina napewno obciazy prawicowcow
Kto by się się spodziewał, a te 11% to pewnie ci lekarze i inżynierowie
No co ty? To tylko ci lekarze i inzynierowie ktorzy potrafia czytac i pisac
„te 11% to pewnie ci lekarze i inżynierowie smile”
Nie przemq.
To tylko co lekarze i inzynierowie. Pozostale 89% jest tak wysoko wyedukowana, ze nie ma dla nich pracy w zacofanej Holandii.
To chyba dla nich bardzo upokarzające. Tyle lat się kształcili a teraz muszą żyć z zasiłku.
Dla nich to nie zasilek tylko dzizja, ktora im sie nalezy jak psu buda
Moi znajomi chętnie pracują w Holandii i dalej inni też chcą tam pracować. Chcą zarabiać pracując w rolnictwie, lub gdziekolwiek. Pracy jest tam w okresie letnim bez liku. Nie rozumiem tych emigrantów z AA i BW.
I na całe szczęście nie zrozumiesz ich myślenia (w sensie tego gówna które napłynęło do europy) bo musiał byś się cofnąć w rozwoju o jakieś tysiąclecie czemu zdrowo myślący europejczyk raczej nie podoła
Pamietajcie rodowici polacy, arabi sa cwani po co maja trudzic sie praca oni mysla kategorja ze to bialy czlowiek ma na tych pasozytow pracowac, wiem co pisze, w Kanadzie w wiekszosci tak jest(nieliczni katoliccy arabowie tylko pracuja) , to sa lenie i brudasy, czesto majacy wielkie wymagania i tupet.
Super, tylko weź pod uwagę że źródełko kiedyś wyschnie. Co będzie jak ciapatym skończą się ojro? Pójdą do pracy czy będą bawić 40-stu rozbujnikow? Jak myślisz?
Tyle rolnictwa w holandi się uprawia, można śmiało wykorzystać to niepracujące czarne gówno jako nawóz, ziemia bardzo dobrze absorbuje takie ścieki.. a kto wie, może kiedyś na takim gównie jakaś ładna róża wyrośnie, czy tam w guście Holendrów tulipan..
Ot to!

Mądrego to aż miło posłuchać
Oczywiście ani my, użytkownicy tego szanownego portalu, ani jego administratorzy nie zachęcamy do czystek etnicznych, jeno do ubogacenia przybyłych „po europejsku”, a dokładniej w stylu niemieckim.
inwazja europy to nir do pracy europejczycy beda pracowac na islam tak jak jest w koranie
Najbardziej oporni przy 89%? Nosz kur.. a mać, litości!