foto: pixabay.com

Z danych Urzędu Statystycznego Holandii wynika, że spośród 20 tys. uchodźców, którzy w 2014 roku dostali pozwolenie na pobyt w kraju, w ubiegłym roku pracę podjęło tylko 11%. Reszta utrzymuje się z zasiłków.

Spośród tych 20 tys. uchodźców, tylko 11% zdecydowało się na podjecie pracy, głównie jest to zajęcie nie na pełny etat. 89% musi utrzymywać się z zasiłku i zająć integracją.

Najbardziej odporni na pracę są uchodźcy z Syrii i Erytrei. Spośród Syryjczyków tylko 10% znalazło pracę, a Erytrejczyków zaledwie 6%.

Rynek nie jest w stanie wchłonąć tylu inżynierów i lekarzy? Nie do końca, bowiem zatrudnieni uchodźcy najczęściej pracują w branży hotelarsko-gastronomicznej. Tylko 1 procent pracuje jako osoba samozatrudniona.

Po uzyskaniu zezwolenia na pobyt w Holandii, takie osoby muszą zdać egzamin integracyjny w ciągu trzech lat. W październiku 2016 roku egzamin zdało tylko 6 proc. uchodźców. Tutaj również najgorzej wypadają Syryjczycy i Erytrejczycy. Zbliżone wyniki są za poprzednie lata.


źródło: nu.nl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
BelzebubEuropean CitizenAdamSmerda JajecznyStefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o