foto: pixabay.com

Z danych Urzędu Statystycznego Holandii wynika, że spośród 20 tys. uchodźców, którzy w 2014 roku dostali pozwolenie na pobyt w kraju, w ubiegłym roku pracę podjęło tylko 11%. Reszta utrzymuje się z zasiłków.

Spośród tych 20 tys. uchodźców, tylko 11% zdecydowało się na podjecie pracy, głównie jest to zajęcie nie na pełny etat. 89% musi utrzymywać się z zasiłku i zająć integracją.

Najbardziej odporni na pracę są uchodźcy z Syrii i Erytrei. Spośród Syryjczyków tylko 10% znalazło pracę, a Erytrejczyków zaledwie 6%.

Rynek nie jest w stanie wchłonąć tylu inżynierów i lekarzy? Nie do końca, bowiem zatrudnieni uchodźcy najczęściej pracują w branży hotelarsko-gastronomicznej. Tylko 1 procent pracuje jako osoba samozatrudniona.

Po uzyskaniu zezwolenia na pobyt w Holandii, takie osoby muszą zdać egzamin integracyjny w ciągu trzech lat. W październiku 2016 roku egzamin zdało tylko 6 proc. uchodźców. Tutaj również najgorzej wypadają Syryjczycy i Erytrejczycy. Zbliżone wyniki są za poprzednie lata.


źródło: nu.nl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz

39 komentarzy do "Holandia: 89% uchodźców siedzi na zasiłku. Najbardziej odporni na pracę Erytrejczycy i Syryjczycy"

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bielik
Użytkownik
Porucznik

Jak mówił Ferdek „dla ludzi z ich wyksztalceniem nie ma pracy w tym kraju „

Archer
Użytkownik
Chorąży

Czyli ze zacofana Holandia nie jest w stanie zatrudnic az tak wysoko wykwalifikowanych specjalistow i ekspertow.

bkkkk
Gość
bkkkk

…a skoro tak wysoko rozwinięta Holandia nie jest w stanie tego uczynić, to czego wymagać od „dzikiego kraju”. – To pytanie/stwierdzenie winno paść w debacie publicznej.
smile

Archer
Użytkownik
Chorąży

„To pytanie/stwierdzenie winno paść w debacie publicznej.”

Moze i powinno, ale nie pada.
I cos mi sie widzi ze dopoki rzadza u nas rozne POPiSy, raczej ono nie padnie.

ziutek
Gość
ziutek

Dobrze godosz!

Timi
Gość
Timi

A czy to czasami nie jest kraj z najniższym bezrobociem w całej UE gdzie praca czeka w każdej szklarni? Ale przecież oni nie będą pracować w takim skwarze pod szkłem. Nie są przyzwyczajenie do takich warunków.

allahu akbar
Gość
allahu akbar

ale sa pieniadze.Pracy to oni nie chca tylko allahowa dole.

mistrz
Gość
mistrz

No i co z tego ubogacenie kulturowe jest bezcenne przecież smile

Misio
Użytkownik
Porucznik

Hahaha i pewnie wszyscy quwa zdziwieni w Holandii!! Oni nie przyjechali tu pracować tylko rozpieprzyć Europę!!

Anahu Yamito II
Użytkownik
Chorąży

Holenderskie lewactwo wina napewno obciazy prawicowcow

przemq
Użytkownik
Chorąży

Kto by się się spodziewał, a te 11% to pewnie ci lekarze i inżynierowie smile

Anahu Yamito II
Użytkownik
Chorąży

No co ty? To tylko ci lekarze i inzynierowie ktorzy potrafia czytac i pisac silly

Archer
Użytkownik
Chorąży

„te 11% to pewnie ci lekarze i inżynierowie smile”

Nie przemq.
To tylko co lekarze i inzynierowie. Pozostale 89% jest tak wysoko wyedukowana, ze nie ma dla nich pracy w zacofanej Holandii.

Metsavend
Użytkownik
Nowicjusz

To chyba dla nich bardzo upokarzające. Tyle lat się kształcili a teraz muszą żyć z zasiłku.

Anahu Yamito II
Użytkownik
Chorąży

Dla nich to nie zasilek tylko dzizja, ktora im sie nalezy jak psu buda

Wiarus55
Użytkownik
Porucznik

Moi znajomi chętnie pracują w Holandii i dalej inni też chcą tam pracować. Chcą zarabiać pracując w rolnictwie, lub gdziekolwiek. Pracy jest tam w okresie letnim bez liku. Nie rozumiem tych emigrantów z AA i BW.

LikeMyFatherSay
Gość
LikeMyFatherSay

I na całe szczęście nie zrozumiesz ich myślenia (w sensie tego gówna które napłynęło do europy) bo musiał byś się cofnąć w rozwoju o jakieś tysiąclecie czemu zdrowo myślący europejczyk raczej nie podoła smile

bkkkk
Gość
bkkkk
A ja ich rozumiem. Bo wiesz, to jest tak, że „wierny” nie może mieć szefa „niewiernego”. To obraża al-Lacha. Dlatego oni tu nie pracują ze względów religijnych. A skoro tak, to wg pojęć *ujni europieskiej mają do tego pełne prawo. A Ty, fstręiuchu jeden ksenofobiczny Ty, nic nie masz zrozumienia… Czytaj więcej »
Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik
Początkujący
To nie jest skomplikowane. Przeciętny afgańczyk zarabia miesięcznie około 200 dolarów i musi z tego wyżyć i wykarmić rodzinę, a w zpeda lonej EU dostaje w przeliczeniu na dolary znacznie więcej za nic nierobienie. Gdyby tak zupełnie za nic Niemcy chcieli mi zapłacić dwa razy tyle ile zarabiam tyrając przez… Czytaj więcej »
May
Gość
May

Pamietajcie rodowici polacy, arabi sa cwani po co maja trudzic sie praca oni mysla kategorja ze to bialy czlowiek ma na tych pasozytow pracowac, wiem co pisze, w Kanadzie w wiekszosci tak jest(nieliczni katoliccy arabowie tylko pracuja) , to sa lenie i brudasy, czesto majacy wielkie wymagania i tupet.

Pesz
Gość
Pesz

Super, tylko weź pod uwagę że źródełko kiedyś wyschnie. Co będzie jak ciapatym skończą się ojro? Pójdą do pracy czy będą bawić 40-stu rozbujnikow? Jak myślisz?

LikeMyFatherSay
Gość
LikeMyFatherSay

Tyle rolnictwa w holandi się uprawia, można śmiało wykorzystać to niepracujące czarne gówno jako nawóz, ziemia bardzo dobrze absorbuje takie ścieki.. a kto wie, może kiedyś na takim gównie jakaś ładna róża wyrośnie, czy tam w guście Holendrów tulipan.. smile

Anahu Yamito II
Użytkownik
Chorąży

Ot to! lol cool twisted mrgreen grin

Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik
Początkujący

Mądrego to aż miło posłuchać grin Oczywiście ani my, użytkownicy tego szanownego portalu, ani jego administratorzy nie zachęcamy do czystek etnicznych, jeno do ubogacenia przybyłych „po europejsku”, a dokładniej w stylu niemieckim.

oles
Gość
oles

inwazja europy to nir do pracy europejczycy beda pracowac na islam tak jak jest w koranie

Piotrek
Gość
Piotrek

Najbardziej oporni przy 89%? Nosz kur.. a mać, litości!