fot. strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Pakistanu i obywatela Albanii, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Cudzoziemców ukarano tylko mandatami…

Wczoraj w pociągu relacji Berlin-Warszawa funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy skontrolowali obywatela Pakistanu. Cudzoziemiec posiadał wyłącznie niemiecki dokument, który legalizował jego pobyt na terytorium Niemiec, ale nie upoważniał go do pobytu w naszym kraju. 37-letni mężczyzna został zatrzymany.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku w autokarze relacji Berlin -Warszawa zatrzymali 26-letniego obywatela Albanii, który otrzymał w Niemczech decyzję zobowiązująca go do powrotu do swojego kraju. Dokument ten nie upoważniał Albańczyka do przekroczenia granicy.

Cudzoziemców ukarano mandatami karnymi. Trwają czynności mające na celu przekazanie ich stronie niemieckiej w ramach readmisji uproszczonej.

źródło: strazgraniczna.pl

67
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
50 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
wqrwionyqbekbubuHenryk KwintoWaldemarelchupamakabra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o