Flaga Francji

Pierwsze centrum deradykalizacji muzułmanów mieszczące się w Beaumont-en-Veron zostało zamknięte z powodu braku chętnych. O decyzji poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji.

Francuski rząd chwalił się rok temu otwarciem pierwszego centrum deradykalizacji dla muzułmanów ekstremistów, którzy chcą wyrwać się ze środowiska radykałów. Psycholodzy mieli przekonywać uczestników, że nie powinni walczyć z cywilizacją europejską. Zatrudniono wielu specjalistów z zajęć o historii, religii, filozofii.

W centrum miało mieszkać maksymalnie 25 osób jednocześnie. Uczestnictwo w programie „deradykalizacji” było dobrowolne, zgłosiło się tylko 9 osób, które i tak nie ukończyły kursu do końca – informuje francuski dziennik L’Express. Eksperyment zakończył się wielką porażką.

Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postanowiło zamknąć centrum z powodu braku chętnych do uczestnictwa w programie, jednak zapowiedziano, że nie zrezygnowano z pomysłu walki z radykalizacją muzułmanów. Działania mają teraz odbywać się na mniejszą skalę – donosi L’Express.

Okoliczni mieszkańcy już po pierwszych trzech miesiącach działania ośrodka protestowali w celu jego zamknięcia z obawy o własne bezpieczeństwo. Media informowały wówczas, że pierwsi uczestnicy  po kilku tygodniach zaczęli wygłaszać jeszcze bardziej wrogie tezy przeciw Zachodowi niż przedtem. Ekstremiści uważali, że to centrum, w którym odbywa się „antyislamskie pranie mózgu”.

We Francji powstało również wiele stowarzyszeń korzystających z państwowych dotacji, które rzekomo miały walczyć z radykalizacją muzułmanów. Zamiast walczyć z radykalizmem, część z tych stowarzyszeń przeznaczała pieniądze na wspieranie dżihadystów w Państwie Islamskim. Więcej na ten temat pisaliśmy (TUTAJ).

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

46
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
27 Comment threads
19 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
Pedro Chubascosmaru2SARAIrenelogic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Użytkownik

Głupi ci Francuzi i naiwni. Już prędzej bym nauczył lisa jeść sałatę niż muzułmanina zderadykalizował. Że też im się chce bawić w takie szopki. Radykalnych muzułmanów trzeba po prostu wypierdolić z Europy a nie bawić w jakieś cudowne przemiany. Mordercom i terrorystom urządzają jakieś śmieszne kursy nawracające, zamiast ustawić pod… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

Taki jest islam. Raz obrany nigdy nie możesz wyjść. Karą z apostazję jest smierć
Z tym wystrzałem to nie przesadząłbym,ale faktem jest, że Francuzi szybo zaczęli współpracować z Hitlerem.

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Bo to sa cipy…zawsze byli, sa i beda Ludwik XIV- Krol Slonce- wielka cipa. Ichnie rewolucje tez do bani. Francuz to najlepiej niech produkuje ser,wino i perfumy. Co do perfum – taka ciekawostka- przez wiele stuleci Francuzi byli uwazani w Europie za najbardziej smierdzacy narod, a Paryz to byl wielki… Czytaj więcej »

Pedro Chubascos
Użytkownik

1789 – koniec prawdziwej Francji. Potem to już tylko kotłowanina masy upadłościowej.

...Benek
Gość
...Benek

Jedynym ratunem dla Europy jest wydalenie wszystkich emigrantow, zdrajcow, oraz mieszancow.

PJJ
Użytkownik

Zabrakło zajęć koedukacyjnych na temat budowy bomb, środowiskowych praktyk o rypaniu kózek
…więc chętnych mało razz

Paff
Użytkownik

No to zaraz na pierwszej stronie GWna i w Pedałen24 podadzą, że to kolejny dowód, że islam to religia pokoju. No bo skoro nikt się nie zgłosił, to oznacza, że we Francji nie ma zradykalizowanych muzułów. Tak wygląda prawda według lewaka.

Karol
Gość
Karol

hahhahahahaha

Violanta
Gość
Violanta

Jest tylko jedna metoda deradykalizacji muzulmanow i na 100% nie są to rozmowy z psychologami

test24
Gość
test24

Znam tylko jeden skuteczny sposób deradykalizacji. Niestety, kończy się śmiercią pacjenta sad

Marcin Opus
Użytkownik

@test24
W tym przypadku powiedzenie ,,operacja się udała ale pacjent zmarł” nie ma wydźwięku pejoratywnego.

alexi
Użytkownik

Deradykalizacja = deratyzacja

Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik

Tak oto, krok po kroku, społeczeństwo europejskie ustępuje miejsca islamskiemu faszyzmowi, promującemu segregację religijną i płciową. Historia zatacza koło, a ludzie w swej oświeceniowej ślepocie uginają kolano przed mrokiem średniowiecza. Kiedyś we Francji gilotyny szły w ruch w trakcie Wielkiej Rewolucji Francuskiej i pójdą znowu, w formie zakrzywionych mieczy w… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

1) Mają tysiące osób podejrzanych o ekstremizm. Wybudowali ośrodek, w który może mieszkać ich 25.
2) Muzułmanin, który głęboko wierzy, że zostanie zbawiony, ma dobrowolnie zgłosić się do ośrodka, który będzie chciał mu to wybić z głowy.
3) Eksperyment okazał się fiaskiem, ale kto miał zarobić, ten zarobił wink

Irene
Gość
Irene

@test24
Ciekawe ile EU dala dotacji na cos takiego.

Biznes
Gość
Biznes

Przecież w tej całej aferze nikomu nie chodzi o to, aby kogoś tam deradykalizowć. Otwarto jakąś tam instytucję, ktoś wziął na to ogromne dotacje z kasy Unii. Przez rok nic nie robili, nawet nie planowali niczego robić. Brali wypłaty… nie małe. Oplacano rachunki, żarcie, kucharzy… Teraz tam będzie coś innego.… Czytaj więcej »

think tank polska
Gość

Ostatnio jeden z muzułmańskich przywódców powiedział że na zachodzie europy panuje tzw. liberalna demokracja bez zasad , ale niedługo nastanie tam islam i przyniesie ludziom dobro, wszelka integracja islamistów jest nimożliwa centra deradykalizacji to komedia, bo nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam zapraszam na blog:
https://thinktankpolska.blogspot.com/2017/07/szwecja-pacze-szwecja-tonie-szwecja.html?view=classic

Karbulot
Użytkownik

Skoro według tego muzułmańskiego cepa islam przynosi ludziom dobro, to czemu z tego dobrobytu spierdalają? Tak im tam dobrze w chatkach z krowiego gówna, to czemu się przenoszą do tej niewiernej demokracji bez zasad?

Asgard4444
Użytkownik

Tak samo czemu murzyni przechodzą na islam, skoro Koran uważa ich za gorzej urodzonych.

Pedro Chubascos
Użytkownik

@Asgard4444 Bo Murzyn w myśleniu nie jest biegły, kieruje się emocjami, a spora część z tych emocji to najróżniejszego typu nienawiść do białasów. Jak wiadomo, białasy to chrześcijanie, więc trzeba zostać muslimem, żeby zrobić im na złość. A fakt, że łowcami czarnych niewolników byli Arabowie, że w krajach islamu niewolnictwo… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@Pedro

A bycie niewolnikami przez stulecia u bialasow „sympatycznych”tez nie poprawilo im humoru ani pamieci o plantacjach bialych kolonizatorow.

Pedro Chubascos
Użytkownik

@Irene Oczywiście. Ale bądźmy sprawiedliwi: – nie biali łapali (i nie łapią) Murzynów w Afryce, – to biali mordowali się w bratobójczej wojnie o (między innymi) zniesienie niewolnictwa czarnych, – to biali jako pierwsi niewolnictwo znieśli. Dodajmy, ze przez 10 000 lat niewolnictwo było albo filarem gospodarki, albo ważną jej… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@karbulot

Przeciez oni maja zadanie do wykonania przejac swiat.

Logic1
Użytkownik

Dziś w TVP info podali że w niemczech mieszka juz 18 mln bezowych i stanowią oni już 20% społeczenstwa.

aqw
Użytkownik

Ha ha ha! Co za durnie grin

AntyHegemon
Użytkownik

Oni chcą opętanych muzułmanów leczyć swoją święckością i przekonaniami, które są dla nich niczym? Ach, marny jest los tych białych francuskich małp.

ewqwewq
Gość
ewqwewq

No kto by sie spodziewal…

Kris11
Gość
Kris11

Nie ma muzułmanów nie radykałów. Każdy muzułmanin czytający koran i wierzący w przesłanie nie ma wyjścia, musi być radykałem.

kat
Gość
kat

Bo wtedy są to ludzie podobni do Trynkiewicza. Facet siedzi w zamknięciu, ale takich radykałów są tysiące. Francuzi są głupsi, niż to przewiduje ustawa. Zresztą zawsze byli.

Paolito
Gość
Paolito

Neutralizacja byłaby większym pożytkiem.

kat
Gość
kat

Na radykalnych muzułmanów, którzy myślą o zamachach są tylko 2 sposoby: śmierć przez powieszenie lub strzał w tył głowy. Trup do gnojówki.

magdalena
Użytkownik

Świńskiej gnojowki.

Anonim
Gość
Anonim

Kiedy oni zrozumieją, że nie istnieje coś takiego, jak radykalni muzułmanie? Z nimi jest, podobnie jak z katolikami, większość urodziła się w muzułmańskiej rodzinie, w meczecie bywa kilka razy w roku, obchodzi najważniejsze święta. Różnica pojawia się, gdy zaczynaja studiować swoja wiarę i postępować, tak, jak nakazał mahomet. To nie… Czytaj więcej »