W marcu krytyk islamu Michael Stürzenberger opublikował artykuł, w którym oświadczył, że islam jest jak rak, który stopniowo niszczy wolne społeczeństwo – Za te słowa stanął przed sądem w Monachium. Obrońca Michaela 10 października złożył wniosek o dopuszczenie dowodów.

„Islam jest jak wrzód rakowy, który stopniowo niszczy (jeszcze) wolne społeczeństwo tej planety, za pomocą ideologii – zarażającej trucizny, nietolerancyjnej, dyskryminującej kobiet, ideologi brutalności i żądzy władzy.” – Zdaniem sądu w Monachium jest to „znieważanie religii” i skazał go  na 1200 euro grzywny, Stürzenberger odwołał się od wyroku.

10 października 2013r obrońca Michaela w sądzie złożył pismo procesowe oraz wniosek o dopuszczenie dowodów. „Jeśli sąd jest w ogóle zainteresowany prawdą, będzie musiał dojść do wniosku, że islam funkcjonuje na tej samej zasadzie co rak” – pisze Michael Stürzenberger na łamach portalu pi-news.net.

Na skutek nowych okoliczności sąd wstrzymał proces i został wyznaczony nowy termin rozprawy, najprawdopodobniej dopiero na 2014r. W tym czasie sąd zapozna się z Koranem, oraz z kompetentną opinią najlepszych prawników i znawców islamu, na których powołano się we wniosku o dopuszczenie dowodów.

Źródło: pi-news.net

2
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Karol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Opiszcie, jak zakończyła się ta sprawa – jaki był wyrok odwoławczy.