foto: Gémes Sándor/SzomSzed szegedma.hu via wikimedia.commons.org CC 3.0

Koalicja anty-imigrancka Grupy Wyszehradzkiej z Austrią i Włochami? Do tego chcą dążyć Węgrzy po wzmocnieniu się w tych krajach partii sceptycznych wobec przyjmowania imigrantów.

Ministerstwa Spraw Zagranicznych Węgier Peter Szijjarto w wywiadzie dla agencji Reutera powiedział, że podejście rządu w Wiedniu i centroprawicy we Włoszech do kwestii migracji jest bardzo podobne do stanowiska państw środkowoeuropejskich.

Kraje te mogłoby dołączyć do nieformalnej koalicji Węgier, Polski. Słowacji i Czech, sprzeciwiających się programom relokacji imigrantów w Unii Europejskiej. Jak zastrzegł Szijjarto, współpraca ta „nie jest skierowana przeciwko zachodniej części Europy, ale przeciwko migracji”.

Minister podkreślił, że państwa Grupy Wyszehradzkiej nie mają planów poszerzenia V4, ale nie powinno to uniemożliwiać zacieśniania więzów z innymi krajami. „Zdecydowanie chcielibyśmy bliżej i bardziej efektywnie współpracować z Austrią i oczywiście z następnym rządem włoskim” – dodał.

reuters.com

54
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
ABCAsgard4444El-RatonXxx_sportowy_tryb_życiaklioes vel pislamista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o