© Flickr / Trollman Capote / Domena Publiczna Zdjęcie ilustracyjne

Parlament Węgier przyjął w piątek ustawę wprowadzającą specjalny podatek od działalności sprzyjającej imigracji, a także nową ustawę o zgromadzeniach. Oba dokumenty zostały skrytykowane przez organizację Amnesty International.

Nowemu podatkowi będzie podlegać materialne wspomaganie sprzyjającej imigracji działalności na Węgrzech lub materialne wspieranie działalności organizacji wspomagającej imigrację z siedzibą na Węgrzech. Wysokość podatku będzie wynosiła 25 proc. wsparcia.

Za wspieranie imigracji uznano m.in. kampanię medialną związaną z zachęcaniem do imigracji, organizowanie i udział w seminariach medialnych, budowanie siatki i kierowanie nią, organizowanie szkoleń oraz działalność propagandową przedstawiającą imigrację w pozytywnym świetle, o ile działania te służą podsycaniu imigracji.

Przychód z nowego podatku będzie można przeznaczać wyłącznie na zadania związane z ochroną granicy.

Zdaniem AI nowy podatek poważnie narusza podstawowe prawa zawarte w karcie praw podstawowych UE, jest też sprzeczny z prawem do wyrażania opinii oraz swobodą komunikacji masowej oraz z prawem do edukacji.

źródło: PAP

57
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
37 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
SławekBronekpojawiam się i znikambkkkkprawyobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Co jeszcze ta głupia organizacja Amnesty wymyśli? Węgry chcą normalnie istnieć, a tu jakaś organizacja od pseudo uchodźców chce narzucać państwu swoje prawa. Węgry to na tą chwilę kraj, który myśli trzeźwo. Orban nie dał sobie zrobić sieczki z mózgu. Nie uległ tym lewackim idiotom. Psy ujadają, a karawana jedzie… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Oj tam, oj tam! Należy zwrócić się z apelem do postępaków: Czarne… ale co? (apel do współpostępaków) Hej, towarzysze postępacy! Tak samo, jak i Wy pracuję: Komu owoce cudzej pracy Rozdzielić? – ciągle kombinuję. Jak Wy omijam też z daleka Budynki z krzyżem vel kościoły. (Chyba, że mnie happening czeka.… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

klioes vel pislamista, A ja Ci mówię, że: jest coraz bliżej tego, kiedy!… „Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę, kiedy rzucą przed siebie grom, kiedy runą żelaznym wojskiem i pod drzwiami staną, i nocą kolbami w drzwi załomocą – ty, ze snu podnosząc skroń, stań u… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Sęk w tym, że sparodiowałem juz ten wiersz podczas studiów… dawno temu! Jestem dość przywiązany do tamtego pastiszu.
No nie wiem, moze jednak mnie coś jeszcze ruszy?
W tej chwili nie bardzo.
Pozdrawiam!

klioes vel pislamista
Użytkownik

No dobrze… Archer i tak wziąłby się za to i mnie zmusił! Gdy przyjdą multikulcić dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę, gdy na paradzie odsłonią srom, lub wzniosą islamską wioskę i za drzwiami pięć razy dziennie z minaretu wyć będą dennie – ty, telewizor wyłącz i włącz myślenie, by… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

klioes vel pislamista,
Dziękuję. Jak zwykle piękny smile A już myślałam, że ja będę musiała się wziąć za Ciebie cool Pierwowzór jest znakomitą bazą do więcej! Na skalę NASZEGO! lądu – europejską! Może jeszcze ujawni się talent Archera lub innych forumowiczów? Czekam na więcej talentów, każdy ma szanse smile

klioes vel pislamista
Użytkownik

smile

prawyobywatel
Użytkownik

smile Jak zwykle, pyszne…

Archer
Użytkownik

Na razie Archer daje tylko duz plusik.
Za Broniewskim nie przepadam, bo chociaz szlachcic i legionista, w koncu okazal sie szerwona szmata pomagajaca stalinizowac Polske, za co Bierut Bierut odznaczyl go Orderem Sztandaru Pracy.

klioes vel pislamista
Użytkownik

@ prawy obywatel
@ Archer
Dziękuję za pochlebne, a jakże niezasłużone recezje!

Co do Broniewskiego, podzielam Twoje Archerze poglądy z 100%. Zarówno w kwestii politycznej, jak i poetyckiej.

banita
Gość
banita

Klioes nie mam twoich talentów ale z dedykacją dla ciebie Kiedy przyjdą pod dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę, kiedy rzucą przed siebie Al..a…bar, kiedy runą szmacianym wojskiem i pod drzwiami staną, i nocą maczetami w drzwi załomocą – ty, ze snu podnosząc skroń, stań u drzwi. kałacha, bejsbola… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Bardzo dziekuję! i rewanżuję się dedykacją w mojej wersji poprawionej: Różaniec w dłoń! dedykuję pojawiam się i znikam oraz banicie z ndie.pl Gdy przyjdą multikulcić dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę, gdy na paradzie odsłonią srom, lub wzniosą islamską wioskę i za drzwiami pięć razy dziennie z minaretu wyć… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

klioes vel pislamista,
Jeszcze raz bardzo dziękuję. Cieszę się, że żadne sęki nie były dla Ciebie przeszkodą. Myślę, że należysz do tych ludzi, którzy nie chcą dopuścić do tego, żeby z NASZEGO, lądu, państw narodowych, rasy i wszystkiego co europejskie wióry leciały. I oby nas więcej! Pozdrawiam

banita
Gość
banita

Cała przyjemność po mojej stronie smile
Gdyby poeta wiedział jak jego wiersz jest elastyczny i plastyczny smile

easyrider
Użytkownik

pojawiam się…
Sytuacja jest podobna ale na znacznie większą skalę a poziom obłędu lewackich elit sięga zenitu. Ich determinacja by zniszczyć biała rasę i cywilizację jest porażająca. Dlatego nie podatek tylko absolutny ZAKAZ działalności jaka jest opisana.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

easyrider,
Witaj. Jak zwykle bardzo miło, że tu jesteś. Cóż za jednomyślność? grin Bądź tak miły i spójrz poniżej, co odpowiedziałam na komentarz „Sokole Oko”. Miłego dnia smile

easyrider
Użytkownik

pojawiam się…
Czytam trochę wybiórczo i nie doczytałem. Trochę się już powtarzamy. Czas na masowe demonstracje. Pacyfikacje tych lewackich „protestów” i stanięcie przed drzwiami rządzących. Polska musi odejść z Eurotitanica.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Brak jakiegoś elementu, który spowoduje społeczny zapłon. NA SZCZĘŚCIE brak takich wydarzeń: Gwałt w parku natury czyli Wychowanie stresowe i bezstresowe Eric z Ghany, trzydziestolatek Będzie widzieć Niemcy zza kratek. Plantatora syn na lat tuzin (Prawie) wyrok ma… biedny Murzyn… Afrykanin… Afroeuropczyk! Lat trzydzieści ma – prawie chłopczyk!… Na plantacji… Czytaj więcej »

Kendrek
Gość
Kendrek
Bronek
Gość
Bronek
pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Bronek, Brawo! Jak dla mnie to szemrana fundacja. Najlepszy jest cel oficjalny, ma się rozumieć? Rubryka 3 – Cel działania organizacji 1.Cel działania 1. DZIAŁALNOŚĆ WPIERAJĄCA CUDZOZIEMCÓW CHCĄCYCH ZAMIESZKAĆ I PODJĄĆ PRACĘ NA TERENIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. 2. PODNIESIENIE ŚWIADOMOŚCI PRZEDSIĘBIORCÓW NA TERENIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W ZAKRESIE MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA CUDZOZIEMCÓW. 3.… Czytaj więcej »

Bronek
Gość
Bronek

To Mona podala link a ja poszukalem co to za jedni

shuboshi
Użytkownik

A PIS-owski rząd sprowadza do Polski tysiące muzułmanów z Azji (dając im preferencyjne warunki do uzyskania prawa stałego pobytu (zmiana ustawy o obywatelstwie), a potem uzyskania obywatelstwa i m.in. 500+, a oficjalnie jest przeciwko przymusowemu przyjmowaniu „uchodźców”, na ulicach np. w Warszawie kolorowo od tych „przybyszów”.Cały czas nas oszukują, jest… Czytaj więcej »

Bronek
Gość
Bronek

Przy pomocy takiego gościa który trzepie na tym niezła chyba kasę Michał Ejiofor. Data ur.: 12.04.1991 (27 lat). Wzrost: 195 cm. Pozycja: silny skrzydłowy / środkowy. Paszport: Polska.

John Wayne
Gość
John Wayne

Mogli by jeszcze wprowadzić prawo do posiadania broni bez zezwolenia tylko dla białych.

El-Raton
Użytkownik

Prawo, albo pozwolenie na posiadanie broni mozna po intensywnych i biurokratycznych staraniach otrzymac. Sek w tym, ze inwazorzy maja bron, na ktora nie maja pozwolenia. Tak jest przynajmniej w Niemczech. Przerabane.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

No i jeszcze sęk w tym, że mają dobrego zaopatrzeniowca, przewodnika stada, szyfr do każdego europejskiego sejfu a w razie potrzeb to i białe sukienki ich wspomogą itp. akcje. My możemy liczyć tylko na to powiedzenie: umiesz liczyć? Licz na siebie!

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Polska powinna wprowadzić podatek za wybudowanie 1 meczetu, 1 mld euro. Po ewentualnym wybudowaniu opłata powinna wynosić 500 mln euro/ mies. Dodatkowo każdy ciapaty za przebywanie w naszym kraju płaci 100 tyś euro miesięcznie. Dodatkowo każdy przedsiębiorca za zatrudnianie nie Polaka płaci dodatkowo 10 tyś zł do budżetu. I po… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Mądre rozwiązanie. Szkoda, że pomysłodawca po tym zostanie nazwany rasistą i ksenofobem. Jezu… te słowa są już tak nadużywane, że aż chce mi się od nich rzygać! Jakby któryś arab darmozjad do mnie przylazł i powiedział, że mnie kocha, to bym go wyśmiała i zgnoiła. Nie ma miejsca na tym… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik

Bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli Unia potrafi wymyślać absurdalne kwoty za nieprzyjmowanie imigrantów (o ile pamiętam, chcieli karać Polskę kwotami 250 tysięcy euro za każdego nieprzyjętego imigranta z ich „programu relokacyjnego”), to w odwecie można wymyślać równie absurdalne kwoty w drugą stronę.

Jaro
Gość
Jaro

Izrael wprowadził teraz ustawę o państwie żydowskim,o języku urzędowym i kolonizowaniu kolejnych terenów , do tego strzelają na granicy z ostrej amunicji jest mnóstwo ofiar i jakoś IA się ich nie czepia… Wyobrażacie sobie jaki byłby skowyt lewactwa ,gdyby straż graniczna któregoś z krajów UE położyła trupem na granicy kilkudziesięciu… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Nie odwali się. To jedna z organizacji uformowanych do realizacji tego szaleństwa. Najlepszym dowodem, że to mośki wszystkim sterują jest to, że do Izraela się nie czepiają. Pomimo, że Żydki nie wpuszczają pastowanych i strzelają do nich jak w World War Z do zombiaków.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

A ja dalej twierdzę, że Polska powinna wprowadzić jedno prawo dla obcych: ZERO! jakiegokolwiek tworzenia obcych dla nas przybytków, nie dla nas przeznaczonych i jakichkolwiek społeczności z dalekich lądów i krajów! Jeden argument za tym, że obce i wrogie od zawsze białemu człowiekowi, jego religii i kulturze jakieś dzikie plemiona,… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

A wystarczy jeszcze prościej: delegalizacja totalitarnej ideolo (każdej, w tym islamu), i dwa razy po 10%, tj. wolno zatrudnić do 10% cudzoziemców w każdej firmie; każda firma zagraniczna, jaka zechce działać w Polsce będzie płacić w Polsce podatki o 10 pkt %-owych niższe niż by płaciła u siebie w kraju.… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Amnesty lewacka organizacja taka sama jak antifą. Obydwie powinny być rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym. Gdyby i u nas ten podatek wprowadzono byłoby na 500+ dla najbiedniejszych emerytów i jeszcze na słodkości dla sejmu i senatu by wystarczyło. Pieniądze leżą w kieszeniach lewaków, trzeba je tylko stamtąd uwolnić.

w......y
Gość
w......y

Tylko pozazdroscic Wegrom rzadu.

banita
Gość
banita

To czas pokarze. Orban może sobie pozwolić na więcej niż my, jego kraj nie jest ani tak strategiczny, ani tak duży jak nasz. Mamy też ogromny rynek zbytu dla zachodnich śmieci w takich lidlach, kerfurach i innych teskach czy oszołomach, co stanowi walkę zachodnich kolonizatorów do upadłego. Nie mamy idealnego… Czytaj więcej »

J.J.
Gość
J.J.

Skoro AI jest przeciw, to znaczy, że prawo jest dobre.

Hji
Gość
Hji

Amnesty International niech sie pier….

szokman
Gość
szokman

A mordowanie białych Europejczyków jest zgodne z europejską kartą praw człowieka. Podli, zakłamani głupcy. Bruksela to siedlisko wszelakiego zła i nienawiści do wszystkiego co białe i katolickie. Na starość wyprowadzę się na Węgry, jak tak dalej pójdzie. Bo i polski rząd jakoś nie utrudnia dzikusom a osiedlanie się w naszym… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Zacznijmy od tego, że europejska karta praw podstawowych była tworzona z myślą o rdzennych Europejczykach! Jest w tej karcie zapis, że te prawa dotyczą wszelkich szumowin z całego świata!? Skoro ta AI tak broni praw człowieka to niech się pochwalą co zrobili dla Burów z RPA!? Co zrobili dla okradanych,… Czytaj więcej »

Paolito
Gość
Paolito

Jeb.ć amneesty.Ale powiem Wam, że Węgry działają prężnie.Nic Ich nie powstrzyma.Mają wywalone na EU i inne amnesty.

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Nie rozumiem, o co Węgrom chodzi, taka działalność powinna być zakazana, a nie opodatkowana. Czyżby Orbanowi zmiękła rura?

banita
Gość
banita

Nic tak nie boli jak pustoszenie sejfu, a i szumu nie można robić tak wielkiego jak przy zamykaniu. po co taka wojna. najpierw niech padnie co ma paść, potem przyjdzie czas na kopa.

lolek
Gość
lolek

AI może sie cmoknąć w lewckie litery, he,he,he … kiedy w Polsce?

III
Gość
III

Polską rządzą dwie żydowskie grupy wyznaniowe B’nai B’rith Polin i Chabad Lubawicz poprzez swoich figurantów tzw. premiera (tego co posłał dzieci do żydowskiej szkoły, otacza się i fotografuje z żydami niemalże codziennie), prezydenta (tego co ma żonę żydówkę i bierze udział w żydowskich obrzędach religijnych) oraz „rząd” praktycznie składający się… Czytaj więcej »

Rumcajs
Gość
Rumcajs

Jaki podatek ? Kare smierci za prowadzenie działalności sprzyjającej imigracji .

prawyobywatel
Użytkownik

Że to wszystko jest sprzeczne z tzw. „wartościami europejskimi” to my wszyscy raczej wiemy wink Zwróćcie jednak uwagę, że jest to też sprzeczne z prawem do edukacji. To jest bardzo ciekawe i intrygujące, co lewactwo uważa za „edukację”

agata
Gość
agata

rzad wegier mi sie bardzo podoba

Ali Gator
Gość
Ali Gator

Najgorszymi wrogami kontynentu europejskiego i eurpejczykow sa tutejsze kobiety z fantazjami i mozgu w matsicy.

Aaron Macron
Gość
Aaron Macron

jak np.Anjela Kazimierczak/Kasner/Merkel.