© Flickr / Trollman Capote / Domena Publiczna Zdjęcie ilustracyjne

Parlament Węgier przyjął w piątek ustawę wprowadzającą specjalny podatek od działalności sprzyjającej imigracji, a także nową ustawę o zgromadzeniach. Oba dokumenty zostały skrytykowane przez organizację Amnesty International.

Nowemu podatkowi będzie podlegać materialne wspomaganie sprzyjającej imigracji działalności na Węgrzech lub materialne wspieranie działalności organizacji wspomagającej imigrację z siedzibą na Węgrzech. Wysokość podatku będzie wynosiła 25 proc. wsparcia.

Za wspieranie imigracji uznano m.in. kampanię medialną związaną z zachęcaniem do imigracji, organizowanie i udział w seminariach medialnych, budowanie siatki i kierowanie nią, organizowanie szkoleń oraz działalność propagandową przedstawiającą imigrację w pozytywnym świetle, o ile działania te służą podsycaniu imigracji.

Przychód z nowego podatku będzie można przeznaczać wyłącznie na zadania związane z ochroną granicy.

Zdaniem AI nowy podatek poważnie narusza podstawowe prawa zawarte w karcie praw podstawowych UE, jest też sprzeczny z prawem do wyrażania opinii oraz swobodą komunikacji masowej oraz z prawem do edukacji.

źródło: PAP

57
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
37 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
SławekBronekpojawiam się i znikambkkkkprawyobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o