fot. Lukas Plewnia wikimedia.commons.org

W ubiegłym tygodniu w Łomży przed galerią handlową pobili się Czeczeni z… Cyganami. Kodeks karny za udział w bójce o charakterze chuligańskim przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W tym wypadku tak surowej kary nie będzie.

4 dni temu informowaliśmy o bijatyce cudzoziemców przed galerią Veneda w Łomży. Interweniowało wówczas 30 policjantów. Okazuje się, że wszyscy uczestnicy bijatyki to Czeczeni i Cyganie. Zatrzymani przez policja mają między 17 a 45 lat.

Jak podała Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, prowadzone w tej sprawie intensywne postępowanie pozwoliło na przedstawienie 16 mężczyznom zarzutów za udział w bójce o charakterze chuligańskim. Dodatkowo jeden z zatrzymanych podejrzany jest o uszkodzenie samochodu. Jeden z nich był nieletni i jego sprawa została wyłączona do rozpatrzenia przez sąd rodzinny i nieletnich.

Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, mówi, że wszyscy uczestnicy bójki złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze, zgodne z tym co proponował prokurator i policja. Mają być to kary grzywny i obowiązkowe nawiązki sądowe.

źródło: 4lomza.pl

61
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
41 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
StrzelecjaxeasyridernataliaK.K. Ździch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

trzeba było im nie przeszkadzać………………niech się leją do oporu…..

sharky
Gość

mogli im podrzucić maczety, pozostało by mniej żywego gówna, a truchła na śmietnik…

Karbulot
Gość

Czeczenów by pewnie skazali. Ale cyganie są jak święte krowy, ich polskie prawo jakoś dziwnie omija.

Bóg Ojciec
Gość
Bóg Ojciec

Podaj konkretne przypadki.Jakieś linki do wiarygodnych stron.

aqw
Gość

Jedź tam gdzie mieszkają to sam sie przekonasz jak zastraszają całą okolicę

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Polecam lewaczyno, warszawski Kamionek ul. Mińska i okolice. Pokręć się trochę z gotówką, popytaj ludzi. „Nagroda” zapewniona.

Strzelec
Gość
Strzelec

Problem w tym, że czeczency są po upadku emiratu Doku Umarova częscią ISIS. Kto nie wie niech wpisze w google vilajet kavkaz. Jest ich w PL ponad 100 tys. są bardzo heterogeniczną i zgraną grupą, posiadającą doswiadczenie bojowe wyniesione z wojen czeczenskich, dagestanu i Tadżykistanu. Ciężko mi zrozumieć dlaczego władza… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Grzywny powinny być co najmniej takie, by łącznie pokryć koszty interwencji i uszkodzeń mienia.

simon
Gość
simon

grzywny a z czego oni niby zapłacą przecież żyją z socjalu

Fantomas
Gość
Fantomas

Zabrać socjal i do aresztu w ramach którego odpracują fizycznie wszystkie straty. Tacy darmowi pracownicy fizyczni to dziś marzenie wielu firm produkcyjnych i usługowych. Oczywiście prace wyłącznie przy sprzątaniu, układaniu, kopaniu itp. Za brak ochoty do pracy dodatkowe dni, tygodnie i miesiące aresztu. I tak aż do skutku.

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

cygany kradną i działają w grupach przestępczych, czeczeny robią to samo. Oba plemiona są dotowane z naszych podatków w postaci zasiłków. Oba plemiona terroryzują swoich polskich sąsiadów. Policja i władze załamują ręce, bo srUnia i prawa człowieka, mniejszości itd. Taki mamy straszny „faszyzm” w naszym kraju.

PJJ
Gość

Niech się wytłuką jak robactwo – najlepiej gdzieś na uboczu aby nie ubogacać Nas widokiem swych parszywych gęb

AntyHegemon
Gość

Polska staje się schronieniem dla obcych bandytów (jakby swoich było mało). Staje się również upodobnieniem do Zachodu Europy, gdzie to czyny cudzoziemców są inaczej widziane i karane. Nie trafią do więzienia – okay, bo to by było kolejne utrzymywanie pasożytnictwa. Powinni być deportowani i to nie za samą bójkę, a… Czytaj więcej »

kira
Gość
kira

Czeczenów do Czeczenii! Cyganów do …?

szyszkin
Gość
szyszkin

Do, dobrych obozów pracy

AntyHegemon
Gość

@kira Cyganów do… Maszkowic w Małopolsce. Tam mają swoje getto, gdzie są ponad prawem. Policja, urzędnicy, organizacje są po ich stronie. Politycy również mają to wszystko gdzieś. Teraz poważnie – do Maszkowic nie wysyłamy, bo jest już tam wystarczająco syfu i zagrożenia. Wywodzą się z Indii, to tam ich wysyłamy.… Czytaj więcej »

Hahacz
Gość
Hahacz

Cyganów na jakieś gruzowisko . Przecież skąś się musiało wziaść powiedzenie :żryj gruz Cyganie

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Indii, stamtąd się rozleźli.

easyrider
Gość

To blaski i cienie łagodnego prawa demokratycznego państwa. Sytuacja jest szczególna i bezprecedensowa. Trwa wojna i to nie jest żadna przenośnia. Neutralizacja zagrożeń wymaga drakońskiego prawa czasu wojny. Tymczasem Duda wetuje ustawy o SN…

888
Gość
888

@easyrider Też jestem tą decyzją przygnębiony. Mógł PiS i Prezydent RP iść na konfrontację. Mają za sobą olbrzymią większość. Ale jak to ktoś powiedział przy podejmowaniu kluczowych decyzji ktoś zawsze wymięka. Szkoda, dalibyśmy nauczkę lewackim głąbom a tak zatriumfował Soros. Schetyna pewnie dostanie za to od niego niezłą premię i… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Moim zdaniem dobrze zrobił. Wyobraźcie sobie, że jeśli wybory wygrają lewaki i obsadzą sądy swoimi sędziami, to będzie po nas! Reforma sądownictwa musi być porządna, by wywalić bieżąca patologię i utrudnić wybór innej patologii.

888
Gość
888

@test24
Właśnie dlatego tak histerycznie protestują- bo wiedzą gnoje, zdrajcy i złodzieje że w normalnych, demokratycznych wyborach nie wygrają. Nie ma takiej siły żeby wygrali! I tyle w tym temacie

test24
Gość
test24

No ja wiem, rozumiem. Ale to, że dziś posprzątają, nie oznacza, że po kolejnych wyborach nie będzie jeszcze gorzej, bo jak wygra PO albo Nowoczesna, to będzie po Polsce! Będziemy mieli takie absurdy, jak w Szwecji i w Niemczech, gdzie 72-letnia babcia zostaje ukarana za krytykę bandytów w 2015, a… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

@test24?
Tylko teraz masz ich lewackich sporo, co z nimi? Jak ich usuną bez tej ustawy?
Portal pch24 organizował petycję przeciwko Bodnarowi. Jakoś PiS też ma problem dorwać się do niego chyba.

easyrider
Gość

@test24 Lewactwo nie może już dojść do władzy, bo to będzie oznaczało splugawienie naszej ziemi i wpuszczenie tu kolorowej swołoczy. Tu już nie ma pola manewru. Wolałbym osobiście wystąpienie z UE i rządy dyktatorskie niż doprowadzenie do sytuacji takiej, jak na Zachodzie. Wpuszczenie tu kolorowych to utrata naszej ziemi. Od… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@888 Marek Majewski Może to makiaweliczna zagrywka ale wątpię w to. Duda zapomniał, że gra w zespole? Ambicja wzięła górę? To co się wydarzyło, to kolejny dowód na kiepską jakość naszej konstytucji. Prezydent, który praktycznie (poza pewnymi atrybutami) nie sprawuje władzy wykonawczej (choć formalnie jest jej częścią) ma zbyt dużo… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@easyrider Dodam tylko do Twojej wypowiedzi że Duda też pewnie chciał zaimponować Zachodowi, jakim to on jest prezydentem wszystkich Polaków. O ile W Stanach Zjednoczonych może zostać to uznane za przejaw samodzielności i niezależności od swojej macierzystej partii o tyle w Europie Zachodniej jego działanie będzie na pewno odebrane jako… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@888 Marek Majewski Nie da się być trochę w ciąży. Duda mógłby zaimponować Zachodowi i europedalstwu tylko gdyby robił „kaming aut”, wyznał, że jest transem a do podpisywania ustaw zmusił go prezes szantażując ujawnieniem jego orientacji. Szacunku europedalstwa i tak nie zyska a straci głosy prawicy. Straci prezydenturę w ten… Czytaj więcej »

888
Gość
888

I jeszcze jedno @easy, czytając komentarze natknąłem się na taki moim zdaniem najbardziej trafny: „Całą sytuację można porównać do walki z rakiem, a weto Dudy zapobiegło… przeziębieniu”

Asgard4444
Gość

@easyrider Wprowadzą poprawki i pójdzie. Bardziej martwi mnie, że jest tylu nawiniaków, którzy idą za Petru i Schetyną, obłąkanego Timmermansa za kasę zapewne Sorosa(totalnymi pacynkami),a nawet nie zadają sobie trudu by poczytaćo SN. Ci sami osobnicy pomogą w islamizacji – zdjęcia ludzi masz w necie – jak dojdzie do tragedii… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Asgard4444 Nic nie pójdzie, bo do przełamania weta potrzeba 3/5 głosów. Gdyby prezydent zgłosił poprawki to można by to przegłosować. Dudę pogięło albo nie zdaje sobie sprawy, że gra się toczy o stawkę najwyższą – o suwerenność i przetrwanie Narodu. Brzmi górnolotnie ale tak jest. W UE stracimy jedno i… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Też mnie wkurzył pan prezydent. Ale nie czytałam tego projektu tej konkretnej ustawy. A on jest prawnikiem (i, ma nadzieję, czyta teksty przed podpisaniem), może coś tam znalazł niewłaściwego? Tylko czemu dopiero teraz??? Wybacz osobisty wtręt, ale moją rodzinę (dosyć dużo ludzi) i mnie samą tzw. wymiar sprawiedliwości (czyt. rodzinny… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@bkkkk Jak mawiał Fouché – to gorzej niż zbrodnia, to błąd. Tu jest jakieś drugie dno. Moim zdaniem Duda zbytnio przejął się swoją rolą. Tak do tej pory miał każdy mieszkaniec Belwederu/Pałacu Namiestnikowskiego. Wizja dożywotniej emerytury, kasy na utrzymanie biura, ochrony z BOR i auta służbowego może spowodować lekkie zhardzenie… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

to chyba wole tych cyganów od czeczenów

szyszkin
Gość
szyszkin

A Ja wolę Polaków

easyrider
Gość

@gieno Nie miałeś chyba nigdy do czynienia z Cyganami. Pogardzają każdym nie-Cyganem, tak samo jak muzułmanie nie-muzułmanami. Jedni warci drugich.

gieno
Gość
gieno

czytaj opisałem wszystko pościk niżej

gieno
Gość
gieno

A z cyganami to miałem nieprzyjemności bo każdy którego spotkałem to próbował mnie okraść, oszukać

Kris11
Gość
Kris11

Jestem za Cyganami. Lać islamistów!

gieno
Gość
gieno

no wiesz ja tam za nimi nie przepadam bo to zwykle złodzieje i krentacze ale tamci przynajmniej meczetu nie zbudują

Kris11
Gość
Kris11

@gieno
Szukajmy sprzymierzeńców!

gieno
Gość
gieno

E z nimi nie na szczęście Polacy poza najazdem Ukr są ogromną większością w swoim kraju a rozwiązaniem tego problemu jest uznanie Rosje za bezpieczny kraj i nie przyjmowanie nowych , a tych co nie potrafią się sami utrzymać wyrzucić wtedy zostaną tylko ci wartościowi

gieno
Gość
gieno

i nie musimy akurat tam szukać sojuszników bo to co cyganie wyprawiają w okolicach Nowego Sącza jest porównywalne do czeczenów z Linina czy Łomży

gieno
Gość
gieno

a tu jest filmik z jedynego getta w Polsce i nie jest to getto muslimów czy czarnych tylko cyganów https://www.youtube.com/watch?v=oN66oHJTEmM

test24
Gość
test24

Ja też za Cyganami! Wolę, żeby mnie okradli, niż odcięli mi łeb!

bkkkk
Gość
bkkkk

A ja nie chcę ani malarii, ani biegunki (że tak elegancko to nazwę). Tj. osoba bytująca u mnie w kraju może se być beżowa/czarna/zielona/fioletowa, wyznawać Potwora Spaghetti albo Bukę z Muminków, ALE ma przestrzegać polskiego prawa. I ma być przez to prawo traktowana tak samo jak inne ludki bytujące na… Czytaj więcej »

antyISIS
Gość

A jaki jest bilans bijatyki? Kto wygrał?

Pieseł wow
Gość
Pieseł wow

Policja

Violanta
Gość
Violanta

Widać u nas też już są święte krowy jak na Zachodzie. A sądy, jak się okazało, to też święte krowy.

allahuj
Gość

nino wszystko trzymam kciuki za cyganów

ABC
Gość
ABC

Dlaczego Czeczenów nie deportowano?

Gsgsg
Gość
Gsgsg

Pewnie czeczeni chcieli kase sciagac od cyganow, dokladnie cyganie to jednak chrzescijanie, wiec full support

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

gsgag raczej cygany i czecze tłukli się o wpływy z haraczy itd. Cyganie to idą tam gdzie im się opłaca, często przechodzą na islam, straszna dzicz.

Warzecha
Gość
Warzecha

A oco poszło? Kozy czy …. coś innego?

simon
Gość
simon

oczywiscie ze nie trafią do wiezienia a Polak który niby splunął na ziemie obok przechodzącej muzumanki dostanie dożywocie