Czy Polska musi przyjąć imigrantów, żeby przetrwać?

Wiceminister inwestycji i rozwoju: Polska i musi a nawet, jeśli nie musi, powinna chcieć imigrantów

W czwartek wieczorem w siedzibie klubu Jagiellońskiego odbyło się spotkanie z Pawłem Chorążym, który jest wiceministrem inwestycji i rozwoju w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Potwierdził, że Polska i musi a nawet, jeśli nie musi, powinna chcieć imigrantów i ściągać ich na stałe.

Relację ze spotkania zamieściła na Twitterze działaczka Ruchu Narodowego i Narodowej Organizacji Kobiet, Monika Piskorz.

„Paweł Chorąży mówił o nowej strategii polityki migracyjnej Polski (PIS) już bez ogródek: 1. w interesie państwa polskiego jest przyjmowanie imigrantów, ich integracja i osadnictwo na stałe. 2. Promowany jest model łatwiejszego dojścia do obywatelstwa, bo ‚to ludzi wiąże’ i zostają. 3. Polityka dotycząca szkolnictwa jako metoda do sprowadzania większych ilości imigrantów. 4. Aroganckie stwierdzenie, że polscy repatrianci są za drodzy do sprowadzenia i nie znają języka. A następnie mówienie o ściąganiu imigrantów z takich krajów jak: Wietnam czy Indie i wydawanie na ich naukę języka, dopłatach do czynszów itd.” – napisała na Twitterze Monika Piskorz.

Chorąży twierdził, że ściąganie cudzoziemców i utrzymanie ich jest konieczne m.in. w kontekście sytuacji demograficznej Polski, a także gospodarczej: „Nie jesteśmy w stanie utrzymać obecnego poziomu rozwoju gospodarczego na obecnym poziomie bez dodatkowych zasobów” – powiedział. „Co do tego, że musimy ściągać coraz więcej osób, w rządzie jest konsensus” – powiedział wiceminister.

Ministerstwo w którym pracuje Paweł Chorąży jak i rząd Morawieckiego uważają, że ściąganie imigrantów również z Indii czy Filipin nie stanowi zagrożenia ze względu na fundamentalizm islamski. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że W Indiach mieszka aż 180 milionów wyznawców islamu a na Filipinach kolejne 10 milionów. Od miesięcy polskie ministerstwo spraw zagranicznych odradza turystom podróże do tego ostatniego kraju, ze względu na zagrożenie terrorystyczne islamskich rebeliantów.

„Szok! Rząd PiS już otwartym tekstem: będziemy ściągać imigrantów spoza Europy. Budują multi-kulti. Oszukali Polaków, obiecując zero imigrantów” – zaalarmował na Twitterze znany z niechęci do przyjmowania do Polski obcokrajowców poseł Robert Winnicki.

„Bardzo ważny wątek. Członek rządu PiS dziś podczas spotkania w Warszawie odsłonił plany organizacji osadnictwa imigrantów w Polsce. Musimy tym zdrajcom zablokować realizację ich destrukcyjnych wizji!” – napisał z kolei Krzysztof Bosak.

Do wystąpienia Chorążego odniósł się już szef MSWiA Joachim Brudziński. „W sprawie polityki migracyjnej nie zamierzam nawet o milimetr zmieniać twardego stanowiska mojego poprzednika @mblaszczak ,przy całym szacunku dla Pana wiceministra Chorążego proszę traktować jego głos jako 'akademickie dywagacje’ a nie jako stanowisko rządu.” – wyjaśnia.

Dodaj komentarz