Prawie czterech z pięciu Niemców jest niezadowolonych ze swojego rządu – wynika z sondażu ARD-Deutschlandtrend. Rośnie poparcie dla Alternatywy dla Niemiec (AfD).

Zdecydowana większość (78 proc.) Niemców jest zdania, że ich rząd nie wykonuje dobrze swoich obowiązków – to o 15 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Zadowolonych jest obecnie tylko 21 procent. Do spadku zadowolenia z pracy rządu przyczynił się ewidentnie ostatnio ostry spór w łonie partii chadeckich o politykę azylową.

Jeszcze w kwietniu 2018, miesiąc po zaprzysiężeniu nowego gabinetu Angeli Merkel, 32 proc. ankietowanych deklarowało, że są (bardzo) zadowoleni z jego pracy. Odmiennego zdania było 64 proc.

Gdyby w tę niedzielę odbyły się w Niemczech wybory powszechne, ich wyniki byłyby jeszcze gorsze dla partii rządzących niż te z września 2017 roku.

Partie unii chadeckiej CDU i CSU uzyskałyby razem 30 proc. (3 procent. mniej niż w ostatnich wyborach), SPD zdobyłaby 18 proc. (minus 2 procent.) Lepszy wynik (16 proc., wzrost o 3,5 punty procentowe) uzyskałaby natomiast największa partia opozycyjna – antymigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD).

źródło: dw.com

49
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
klioes vel pislamistaŁukaszAnarcho-NacjonalistaNacjonalistaszyszkin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o