Bundestag fot. pixabay.com

Niemieckie władze zaniepokojone są nagle rosnącą liczba uchodźców z Czeczenii – zapowiadają, że będą odsyłać ich do Polski.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że od początku roku do Niemiec przyjechało 2728 obywateli Rosji z zamiarem uzyskania statusu azylanta. 82,3 proc. z nich podało narodowość czeczeńską.

Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) odrzuca większość wniosków o azyl. Niemieckie władze uważają, że obywatele Federacji Rosyjskiej, także Czeczeni, wjechali z bezpiecznego kraju UE, w tym przypadku z Polski, i powinni tam wystąpić o azyl.

Rząd Niemiec nie zna przyczyn wzrostu liczby migrantów z Czeczenii. Sekretarz stanu MSW Ole Schroeder powiedział, że osoby te będą konsekwentnie odsyłane do Polski.

Przybysze z Czeczenii wyróżniają się w ośrodkach dla uchodźców brutalnością i gotowością do stosowania przemocy – ocenia „Die Welt”. Są wśród nich salafici – zwolennicy radykalnego odłamu islamu.

źródło: PAP

68
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
27 Comment threads
41 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Comment authors
Bartoszlolo (który nie pisze)bkkkk100%menABC Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Largo
Gość

To nie dość, że zamiast informatyków, lekarzy i Bóg wie kogo jeszcze będą to analfabeci to jeszcze Ci najbardziej radykalni do Nas mają trafiać?
Niemcy proszę się o wojnę, ale nie tylko ze imigrantami, ale i z własnymi sąsiadami wink

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Largo – nie myślisz. Niech odsyłają. Wszystkich 2728. I przyjmijmy ich z radością z powrotem. Nawet chlebem i solą.

Passangerstanislawpaluch
Gość

A inaczej ?????

Frankon
Gość
Frankon

Mam na dzieje ze chlebem w leb, a sola po oczach smile

VVV
Gość

Poje#b#ało cie?

bkkkk
Gość
bkkkk

@lolo. Niom. Bo oni i tak wrócą do Niemiec:).

Jabol
Gość
Jabol

Chyba coś się Tobie mocno pozajączkowało. Czeczeńcy są w Szczecinie od połowy lat 90. Wymuszenia, okupy, handel bronią, zastraszanie i zabójstwa na zlecenie, to ich domena. Oczywiście musieliśmy zrobić Ruskim na złość i przyjęliśmy to bydło. Na Zakaukaziu mafia czeczeńska ma w rękach policję, polityków i banki. Chcesz wyciągnąć swoje… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Moi drodzy nie myślicie. Warci jesteście tego aby KOD-y, PO i inne atrakcje Wami rządziły. Oczywiście najlepiej by było aby żadnego „uchodźcy”. Uszczelnione granice, zasieki i takie tam udogodnienia, ostra weryfikacja starających się o pobyt. Ale ja sprawę rozpatruję na gruncie aktualnych uwarunkowań geopolitycznych w świecie, w którym inni podejmują… Czytaj więcej »

Oluchna
Gość
Oluchna

Trochę zawiłe masz te tłumaczenia naszej sytuacji geopolitycznej ale w sumie masz rację. Pozdrawiam.

Jabol
Gość
Jabol

Za przeproszeniem kolego… Wysrałeś kawał niezłego kitu. Bomby atomowe, czołgi i okręty. Niemcy nie mają autonomicznej broni jądrowej. Pitolenie geopolityczne czyli argumenty z dupy wzięte. Postawa powinna być jednoznaczna – Polska nie przyjmuje islamskich uchodźców. Takie zagrywki jak z Czeczeńcami tworzą precedensy w stylu jak nie kijem to batem. Zdaniem… Czytaj więcej »

Oluchna
Gość
Oluchna

@Jabol
Widzę że jesteś optymistą. Jak zobaczą że tak gładko przyjmiemy tych Czeczeńców to zarzucą nas niechcianymi u nich imigrantami. A ich kwota może być o wiele większa niż 200 tysięcy. Każdemu można ufać tylko nie Niemcom

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Jabol Całkiem możliwe, że masz rację. Oczywiście może być i tyle „Czeczeńców” tak jak to jest z „Syryjczykami” z Erytrei czy w ogóle z „uchodźcami”… cały Bliski Wschód i pół Afryki to wychodzi na to, że Syria… Jednakże gdyby ci Czeczeńcy byli jakoś tam zarejestrowani w momencie przekraczania granicy… Problem… Czytaj więcej »

Dem
Gość

Jakim argumentem jest to skąd oni przyszli? bo niemcy tak z dupy strzelili? Unia zniszczyła granice Niemcy zapraszali My nikogo nie chcemy ! Pomagamy Ukraińcom Mniej podległości więcej stawiania na swoim Wiem wiem i tak podlegamy

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Dem Masz rację, że argument do niczego, ale czy innych używają unijni urzędnicy? Pokaż mi choć jeden argument, który byłby sensowny w tych ich wymaganiach względem nas. No, to dopóki jesteśmy w UE taki ich sposób argumentowania muszę niestety uwzględnić. I nie ma znaczenia czy mi się to podoba czy… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps We współczesnym świecie liczy się tylko siła i raczej nie jest to siła argumentów werbalnych, logicznych. Pytanie: czy my mamy coś co może zmusić tych „geniuszy” unijnych do liczenia się z nami. Bo jak na razie zostaje nam wykorzystywanie pozorów. A w tle widnieje perspektywa konfliktu gospodarczego a może… Czytaj więcej »

Dem
Gość

@ lolo Uszczelnione granice i takie tam… Tak własnie postępują w Izraelu To jedyna słuszna droga Czy nie uważasz że raz pochylenie się nie sprawi że będą napierać bardziej bo skoro wzięliśmy trochę to jeszcze trochę nic nie zmieni… Już w tym momencie jest ich za dużo u nas Zdelegalizować… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Dem
Ja zawsze uważałem: 0 „uchodźców”. Można sprawdzić w starych wpisach. Natomiast jest jeszcze coś takiego jak realia, na które nie mam wpływu. Ale jak ktoś ma realizowalne i skuteczne rozwiązania w tych realiach jakie są, to nie mam nic przeciwko.

100%men
Gość
100%men

Haubica jest mało skuteczna jako ppanc. Służy podobnie jak moździerz do niszczenia niewidocznych ze stanowiska ogniowego nieruchomych celów. Podobną skuteczność posiadają takie ludowe środki bojowe jak butelki, granaty ppanc, granatniki itp. rekwizyty do bezproduktywnego oddawania życia za ojczyznę. Niestety współczesne czołgi walczą jadąc pełnym gazem. Ubieranie w zielone uniformy ludzi,… Czytaj więcej »

proponuję zmianę nicka
Gość
proponuję zmianę nicka

na lolo(który nie myśli)

Obywatelka Ziemi
Gość

masz racje…prosze sie o wojne

Ink
Gość

Przypomnę Od 1950 liczba ludności Afryki wzrosła prawie czterokrotnie — do 968 mln mieszkańców (2008), co stanowi 13,6% ludności świata; przyrost naturalny najwyższy na świecie — ok. 24‰ rocznie; w większości krajów afrykańskich udział ludności w najmłodszej grupie wiekowej (do 19 lat) stanowi ponad 50% całej populacji; ze względu na… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

Nie mogą sobie Niemcy stosować przepisów wybiórczo, kiedy im się to podoba. Niedawno chcieli nam wcisnąć emigrantów z krajów które lezą wiele państw dalej od nas – wtedy „bliskość” nie miała znaczenia, a teraz nagle w przypadku Czeczenów to najważniejszy argument..Polska nie powinna się godzić. Niemcy popadły w ostra schizofrenię.… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

Niemcy dopasowują prawa do swoich potrzeb. Taka nacja. Tak było zawsze od kiedy te mieszańce posiadły trochę ziemi. Nie ufaj im nigdy. Są owszem ludzie rozsądni, ale to mniejszość jak widać, po masowym ściąganiu na łeb terrorystów choćby. Z Czeczenami może być problem, nie widać po nich by udzielali się… Czytaj więcej »

tomekatomek
Gość
tomekatomek

Blokowac na granicy a po jej przekroczeniu przez obce wojska STRZELAC.
Nie potrzeba nam smieci oraz analfabetow i to jest wlasnie to do czego nazistowskie niemcy daza.
Najgorsze podludzkie, terrorystyczne scierwo wyslac do Polski i niech sie martwia.

Fair
Gość

Paranoja totalna i podwójne standardy to dla potomków Hitlera chyba już normalność. Czeczenow to odesłać do Polski bo Polska jest krajem bezpiecznym ok a dlaczego mamy mieć obowiązkowe kwoty w przypadku imigrantów z Grecji i Włoch skoro te kraje też są bezpieczne i oni tam powinni zostać. Z Niemiec to… Czytaj więcej »

marcopolo61
Gość
marcopolo61

Rząd Niemiec nie zna przyczyn wzrostu liczby migrantów z Czeczenii .Rząd Niemiec nie zna żadnych przyczyn . Nie wiedzą dlaczego do nich napływa tylu muzułmanów .

nahhssjhdh
Gość
nahhssjhdh

Bulwersujące. Ale proponuję troszkę schłodzić emocje. Doskonale pamiętam jak witaliśmy uchodźców z Czeczeni prawie tak samo jak niedawno Niemcy witali swoich uchodźców. To jest właśnie efekt bezmyślnej rusofobii, bylibyśmy w stanie samego lucyfera przyjąć aby tylko zrobić na złość Rosji. To teraz będziemy mieli. Tutaj może narażę się kilku osobom,… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Flanelce ochojskiej podziękujmy za czeczeńców. Tak rozpaczała nad ich dolą ale wody w usta nabrała jak zrobili jatkę w Biesłanie. Dobrze Putin robił tłukąc tą fanatyczną dzicz.

Ink
Gość

Dokładnie ,nie wszyscy mieli internet w tych czasach i nie wszystko wiedzieli ,tylko tyle ile tv pokazała , Ochojska to zwykła lewaczka promująca islam z Arabii nie lubię Liberałów ,niszczących nasz kraj !!

bkkkk
Gość
bkkkk

@Ink Jednakowoż brak internetu nie jest pełnym wytłumaczeniem. Wystarczyło czytać trochę książek, coś tam kumać o świecie i dało się wydedukować jacy to „sprzymierzeńcy” z tych Czeczenów. Też byłam im przeciwna. I też nikt tego nie rozumiał. A wystarczyło nie spać w szkole na geografii i historii;)).

Ink
Gość

Sami się wyzwoliliśmy z komuny w 89 roku dlatego było wszystko przeciwko Rosji ,nikt tego nie kumał .że bronimy nachodzców islamu

Jabol
Gość
Jabol

Pamiętam Radio Wolna Czeczenia i piosenki typu ” Czeczenio przytul mnie”. Na złość Rosji odmrozimy sobie uszy. Z „cywilizowanego” Mameda wylazło po 20 latach.

VVV
Gość

Nie chcemy tu żadnych brudnych islamistow! Tylko repatrianci!

bkkkk
Gość
bkkkk

@VVV Nie chcemy też czystych islamistów. Czysty, czy brudny – wsio ryba a nam i tak się nie podoba jako nachodźca na nasz kraj. Ja tam nie mam ochoty łazić tylko i wyłącznie pod opieką męża, ubrana w wór na śmieci, bez prawa publicznego otworzenia ust. Nie chcę też, by… Czytaj więcej »

Nink
Gość
Nink

Jeżeli ktoś wyznaje chorą, pełną pogardy i nienawiści ideologię to jest brudny, nawet wykąpany i w garniturze od Armaniego. Nie ma czystych islamistów. Ich wszystkich toczy choroba nienawiści.

Dem
Gość

„Rząd Niemiec nie zna przyczyn wzrostu liczby migrantów z Czeczenii” Jak to ? a kto zapraszał słowami że dla każdego znajdzie się miejsce? To jak oni nam odeślą to my odsyłajmy ich z powrotem do nich Zapraszali niech nie wybrzydzają teraz Wszystkie kraje są przyjmowane prócz Czeczenów? Dyskryminacja!!! Rasizm!!! Zrobiliśmy… Czytaj więcej »

Ink
Gość

Polacy członkowie unii Europejskiej czekali 8 lat żeby mogli legalnie pracować w Niemczech i Austrii takie wymagania postawili Polakom .Teraz nagle brakuje w Niemczech rak do pracy że sprowadzają utrzymują ,rozdają ,euro , mieszkania umeblowane włącznie z tv nachodzcom .To jest dyskryminacja !!!!

Asgard4444
Gość

Podoba mi się Twoje zdanie.Jak pisałem, jak ich stać to niech szkopy oddają kasę za zrabowane i zniszczone mienie po II wojnie.

azotox
Gość

Ciekawostka, a od kiedy to prawo o wjeździe z bezpiecznego kraju zaczęło działać? Bo dotychczas było przez komendanturę obozu koncentracyjnego UE bezczelnie ignorowane. I teraz raptem się okazuje, że Polska ma być kloaką, do której spuszczane są najgorsze elementy. Ja też nie znam przyczyn wzrostu liczby „migrantów” z Czeczenii. Wojna… Czytaj więcej »

Ink
Gość

, 26 grudnia 1999, rozpoczął się szturm na stolicę Czeczenii – Grozny. Trwający 10 lat konflikt oficjalnie zakończył się przyłączeniem separatystycznej republiki do Federacji Rosyjskiej.
czyli wojna zakończona siedem lat temu a Polska nadal karmi i utrzymuje Czeczenów

NieFeministka
Gość

jak dla mnie to Czeczeni karmieni obiecankami Merkelowej i skala migracji stwierdzili, ze może się udać. Przecież info, że wchodzi kto chce, z jakiegokolwiek kraju (w tym z krajów azjatyckich) poszło w świat, tak samo, jak niedawna wiadomość (tez tu na ndie), że są uchodźcy o nieustalonym kraju pochodzenia. No… Czytaj więcej »

jjj
Gość
jjj

Czy tylko ja przeczytałem „asfalci” zamiast salafici?

akabej
Gość
akabej

Hehehehe smile

kaassi
Gość
kaassi

facebook w pro-muzułmanskiej akcji : Właściciel facebookowej strony „Uchodźcy Muzułmańscy to Koń Trojański dla Europy” umieścił link do artykułu „Szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen przyznał, że niemieckie służby popełniły duży błąd uważając, że Państwo Islamskie nie wykorzysta napływu uchodźców do przerzucenia swoich zwolenników do Europy” ..i facebooku zablokował… Czytaj więcej »

Jabol
Gość
Jabol

W tym konkretnym przypadki islamiści wykazali się daleko idącą prawdomównością. Od początku napływu „uchodźców” rzetelnie informowali Europę, że wraz z nimi ulokują terrorystów z ISIS.

Ink
Gość

Typ z fujzbuka to miłośnik islamu , dlatego takie akcje . Czy Niemiecka policja w Kolonii i media poprawnie politycznie złamały prawo Europejskie nie informując ,ukrywając ataki rasistowskie czarnych mężczyzn na białych kobietach, powinni być surowo osądzeni ? i postawione powinny im być zarzuty za ukrywanie i fałszowanie prawdy ?… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

Już mamy czeczeńców pierwszy przykład Mamed Khalidov islamista śpiewający hymn al-kaidy !!! Won z nimi z Polski i to jak najszybciej,

Pablo
Gość

A pamiętacie takiego szansonistę Grzegorza z Torunia co w Republikę się bawił z takim kawałkiem o Czeczenii – toś tak obejmij mnie Czeczenio? No to macie objęcie Czeczenii. Gdy pare lat temu śmiałem wątpić w „wielkość’ tego utworu, to mnie… ze ja taki i owaki… i że Rosja największy wróg…… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

Przeciez Czeczenia jest bezpieczna. To skonczony absurd, ze do Europy wala Czeczeni, Iranczycy, Afganczycy, czy pol Afryki. Kiedy ktos w koncu powie temu stop?!

Sławek
Gość
Sławek

Tylko jak ktoś powie kiedyś stop to tylko powie. Już jest za późno. Powinniśmy zamknąć granice jak najszybciej i przygotować się do obrony. Trwa wojna, kto tego nie widzi, już przegrał.

Dem
Gość

Dokładnie To wojna a wielu ludzi nie uwierzy dopóki na własne oczy przed nimi nie zobaczą żołnierzy hehe Wojna może wyglądać inaczej Demokracja doprowadziła do tego że manipulacja i kłamstwo w zupełności wystarczą Jakieś bomby prześladowanie gwałty to nic prawda? tego nie widać a oni tacy biedni To tylko ekstremiści… Czytaj więcej »