Wielka Brytania: Zwolennicy Brexitu zyskują przewagę w sondażach

Zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE mają 10 pkt proc. przewagi – wynika z opublikowanego w piątek sondażu przeprowadzonego przez firmę ORB dla dziennika „Independent”.

Według sondażu za Brexitem zagłosowałoby 55 proc. Brytyjczyków, a za pozostaniem w UE – 45 proc. Kolejne dwa inne sondaże dają przewagę zwolennikom opuszczenia struktur Unii Europejskiej.

Niemiecki „Der Spiegel” prosi o pozostanie w UE.

Najnowsze specjalne wydanie tygodnika „Der Spiegel” dostępne w UK ukazało się dziś w kioskach po zaniżonej cenie 2 funty. Tematem numeru jest apel do Brytyjczyków, by w referendum 23 czerwca głosowali przeciw wyjściu swego kraju z Unii Europejskiej.

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble w opublikowanym w piątek wywiadzie dla „Spiegla” ocenił, że w razie Brexitu inne kraje unijne mogłyby pójść śladem Wielkiej Brytanii. Tego najbardziej boją się Niemcy.

PAP

22 komentarz do “Wielka Brytania: Zwolennicy Brexitu zyskują przewagę w sondażach

 1. Niby dlaczego strach Niemców przed opuszczaniem UE przez państwa, które nie widzą sensu tkwienia w tym tworze, miałby te państwa powstrzymać od tego? Mam nadzieję, że to nasza szansa na odzyskanie suwerenności i w końcu to my będziemy Polską taką jaką chcemy, a nie jaką mamy być w chorych wizjach Brukseli. Poza tym Niemcy zostaną sami ze swoimi wojennymi bohaterami islamskimi, na pastwę losu, miło nie będzie…..

 2. Najbardziej rozpadu UE boi sie USA a Niemcy to ich popychadla. JEzeli UE padnie to nie beda mogli narzucac panstwa UE szkodliwych traktatow i beda musieli negocjowac z kazdym panstwem oddzielnie. Powrot do narodowej europy to istny koszmar dla USA i oni beda naciskac na swoich sluzacych niemaszkow aby robili WSZYSTKO aby do tego niedopuscic.

 3. Ja mysle ze ten Brexit to jest wlasnie proba ochrony swojej suwerennosci przed zalewem nachodzcow i ustanawianiem Szariatu ktory nie dlugo wprowadza u Niemcow i beda chcieli wcisnac to gowno wszystkim, takiego prawa to zaden myslacy czlowiek nie chce wiec niech spadaja, jesli to tak ma wygladac pozostali powinni pojsc ich sladem a jak chca nachodzcow i Szariatu to niech sobie sami u siebie wprowadzaja.

 4. Ale w UE powtarza się referenda do skutku… Poza tym przyjmie się trochę więcej nowych „rdzennych” Brytyjczyków a np. Polakom co to już zadomowili się na Wyspach, mają odpowiednie papiery zawiesi się możliwość głosowania (także innym co to będą uznani za „nierdzennych”) i wszystko zostanie po staremu. Możliwości dużo jest. W Austrii były.

 5. „Najnowsze specjalne wydanie tygodnika „Der Spiegel” dostępne w UK ukazało się dziś w kioskach po zaniżonej cenie 2 funty. Tematem numeru jest apel do Brytyjczyków, by w referendum 23 czerwca głosowali przeciw wyjściu swego kraju z Unii Europejskiej.” – jakim prawem zagraniczne lubczasopismo uprawia polityczną propagandę?

  Swoją drogą obawiam się, że może się skończyć tak jak przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich w Austrii, tzn. będą liczyć tak długo, aż doliczą się „właściwego” wyniku (w razie czego okaże się, że 10 milionów Brytyjczyków mieszka za granicą i głosowało zdalnie za pozostaniem w UE).

 6. Dziesięć procent to już przewaga, która uniemożliwiłaby (albo przynajmniej bardzo utrudniła) cud nad urną. Poza tym wyraźna przewaga zwolenników Brexitu utrudniłaby Cameronowi chwyty w rodzaju „Głosowaliście na nie, ale my zrobimy i tak po swojemu”.

  Natomiast niemiecka panika wyraźnie świadczy o tym, że sprawy idą dobrym torem. Obyśmy przed końcem roku mieli referenda w kolejnych państwach i oby islamski obóz koncentracyjny zwany Unią Europejską runął w proch i pył.

 7. jestem za brexitem, choc pomieszkuje juz tu 12 lat. bezproblemowy staly pobyt to tylko kwestia papierkow (indefinite leave to remain). polska tez powinna wyjsc z unii i stworzyc mocniejszy sojusz z wegrami, czechami i slowacja. skasowac jakakolwiek dzialalnosc sorosa, rozwalic meczety, odebrac paszporty wszystkim muzulmanom i wyslac ich tam skad przyjechali. czeczeny juz przed wejsciem do unii rozsiedli sie w polsce, siedza na zasilkach te muzuly, sieja terror i uprawiaja gangsterke…

Dodaj komentarz