Według sondażu przeprowadzonego przez SWG, 65% obywateli Włoch wierzy, że ryzyko islamskiego ataku terrorystycznego w ich kraju jest wysokie lub bardzo wysokie.

Jedynie 26% uważa, że takowe ryzyko jest niskie, podczas gdy 3% respondentów stwierdziło, że wcale ono nie intnieje. Nijak ma się to do obrazu kreowanego przez media, w którym Włosi, Niemcy, Francuzi, Szwedzi czy Brytyjczycy witają imigrację z otwartymi ramionami.

Ponad połowa Włochów (55%) jest zdania, że imigranci – legalni oraz nielegalni – powinni być wydaleni z terytorium Włoch, w przeciwnym razie staną się one celem bądź państwem tranzytowym dla islamskiego terroryzmu. Co trzeci respondent nie zgadza się i ocenia ryzyko jako niskie. Jedynie 12% odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Według kolejnej ankiety przeprowadzonej przez grupę Agora, 63% Włochów uważa, że ich kraj nie jest gotowy na poradzenie sobie z problemem terroryzmu, natomiast 26% uznało, że Włochy potrafiłyby sobie z nim poradzić. 11 procent nie udzieliło odpowiedzi. Dodatkowo, 61% Włochów jest zdania, że społeczność muzułmańska nie robi wystarczająco, aby izolować ekstremistów w swoich kręgach, a zaledwie 16% uważa, że muzułmańska społeczność przyjmuje stanowcze stanowisko wobec ekstremistów.

Jednak patrząc na obraz kreowany przez europejskie media, można odnieść wrażenie, że ludzie jako ogół chcą emigracji i z ochotą zgadzają się na napływ nowych przybyszów. Ten dysonans między mediami a rzeczywistością wzrasta z każdym dniem.

Źródło: Enza Ferrieri / SWG

2
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
JKJ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JKJ
Gość
JKJ

Politycy i tak mają w dupie opinie ludzi