17-letni Syryjczyk planował zamach w Berlinie

Niemiecka policja aresztowała syryjskiego nastolatka podejrzanego o planowanie ataku samobójczego w Berlinie – poinformował minister spraw wewnętrznych tego landu Karl-Heinz Schroeter.

Zatrzymanie miało miejsce we wtorek w miejscowości Uckermark w Brandenburgii. Przybył do Niemiec w 2015 roku i ubiegał się o status uchodźcy.

Podejrzany Syryjczyk od 2016 r. mieszkał w domu dla nieletnich uchodźców w Uckermark. Nigdy wcześniej nie zwrócił uwagi policji.

Na trop podejrzanego policja natrafiła dzięki sygnałom z innych krajów związkowych. Syryjczyk przesłał matce drogą elektroniczną wiadomość, w której „jednoznacznie wypowiedział się na temat planowanego zamachu”. Obecnie jest przesłuchiwany. Policja nie ujawnia szczegółów.

źródło: BBC

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

38 komentarz do “17-letni Syryjczyk planował zamach w Berlinie

  1. Zaraz go wypuszczą bo nie będzie dowodów, że to on. Lewaki dadzą mu odszkodowanie z pieniędzy podatników za stres związany z przesłuchaniem i islamofobię policji. Za jakiś czas się wysadzi gdzieś. Będą ofiary śmiertelne i straty materialne. A media napiszą, że był już znany wcześniej policji. I tak wygląda walka z islamskim terroryzmem na zachodzie Europy.

  2. Oj nie ładnie Niemcy, najpierw zapraszacie gosci a teraz taka mowa nienawiści ??? No przeciez chcieliscie ubogacenia kulturowego ….. zeby tak od razu pomawiac o terroryzm ? To napewno takie niewinne figle nastolatka ….

      1. No właśnie nigdzie nie ma tekstu. Widziałem jego wystąpienie w tvp info, ale informacji nie ma nawet na ich stronie. Co prawda powiedział, że to mają być rekonwalscenci nie osiedleńcy, ale jak odróżni rannego terrorystę od nieterrorysty.

  3. Nie rozumiem . Niby nie wpuściliśmy do naszej ojczyzny żadnego muslima a po Lublinie chodzą po ulicach – dzielnica Sławinek. Moje pytanie skąd oni się tu wzieli ? czy są legalnie? Kiedy dojdzie do pierwszego gwałtu?

  4. musi porządnie pierd..aby ludzie wyszli na ulicę. Np. zmasowane ataki dzień po dniu w głównych miastach lewackiej Europy, w których giną nie 50, czy 100, ale po 1000 osób. Aby może zwykłe towarzystwo po prostu wyszło na ulice tych wszystkich państw i wywiozło rządzących na taczkach i zrobiło jakieś samosądy. Innych pomysłów mi brak na rozwiązanie tego, co to jest., planowe działanie w stronę zakładania tzw. New World Order.

Dodaj komentarz