foto: screen TVP INFO

Polityk Ligii Północnej Mario Borghezio twierdzi, że rząd w Polsce jest doskonałym wzorem dla swoich odpowiedników we Włoszech. Liczy na stworzenie koalicji w Unii Europejskiej.

„Polska ma rząd, który broni dumy narodowej i interesów narodowych. Powinniśmy brać przykład z rządów w Polsce. Nauczyć się z powrotem, jak być rządem, który broni słusznych interesów własnego narodu” – powiedział gość programu „Studio Zachód” w TVP INFO.

Jednym ze wspólnych mianowników polskiej i włoskiej polityki miałaby być kwestia imigrantów. Borghezio nazwał ich napływ do Europy „inwazją”, której jego kraj „nie może dłużej akceptować”.

odkreślił również, że instytucje europejskie już niedługo będą musiały przyznać się do błędu, gdyż ich działanie nie odpowiada elektoratowi.

Zapytany o ewentualną koalicję z Grupą Wyszehradzką i Austrią, które również sprzeciwiają się obecnej polityce migracyjnej UE, stwierdził, że widzi taką możliwość.

„Są to kraje, których tradycje polityczne, obywatelskie i kulturowe sprawiają, że są one duchowo bliskie naszemu krajowi. A dzisiaj, dzięki Bogu, to właśnie oni jako pierwsi rozwiesili flagę wolności przeciwko Unii Europejskiej” – powiedział.

źródło: TVP INFO

31
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
klioes vel pislamistamonnaaGal AnonimczlRobert`r Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o