„Europol szacuje, że około 40 Polaków może walczyć w ramach tzw. Państwa Islamskiego lub innych organizacji dżihadu” – powiedział w Polsat News dr Wojciech Szewko, ekspert do spraw terroryzmu.

Szewko zauważa, że te osoby nie są werbowane na terenie Polski, lecz na Zachodzie. Uważa, że takie osoby znają dobrze wiele języków i mogą werbować innych.

„Niekoniecznie musi to być osoba wykluczona czy niewykształcona. Jest wiele osób znakomicie wykształconych, znających wiele języków. Takie są najgroźniejsze, bo potrafią werbować kolejne” – ocenił na antenie Polsat News.

W jego opinii „najłatwiej dotrzeć do osoby głęboko rozczarowanej”. „Islam radykalny jest bardzo atrakcyjny intelektualnie, udziela bardzo prostych odpowiedzi na każde skomplikowane pytanie” – podsumował.

W ostatnim czasie organizacja SITE Intelligence Group, monitorująca działalność muzułmańskich ekstremistów, na swoim profilu internetowym na Twitterze opublikowała informację o śmierci Polaka, który walczył w szeregach Państwa Islamskiego. Miał zginąć w okolicach Aleppo.

źródło: Polsat News

54
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
43 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
BurneasyriderlolFankaFrankaania Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyHegemon
Użytkownik

40 Polaków w ISIS to garstka w porównaniu do Polek, które tysiącami mają partnerów muzułmanów. Głupota jest wszędzie i atakuje bez względu na wiek, wykształcenie i pozycję społeczną jak widzimy.

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

takie oosby nie ppowinny miec mozliwosci powrotu do europy, a tam na bliskim wschodzie powinny byc zabijane PRIORYTETOWO (np dronami) aby innym odechcialo sie takie bandyctwo

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

CO zrobic , chorych psychicznie jak widac nawet w Polsce nie brakuje ….

pojawiam się i znikam
Gość

Polacy, zdrajcy czy szaleńcy? Taki mam dylemat.

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Zdrajcy niewątpliwie ale tu jest gdzie indziej pies pogrzebany. Światowe żydostwo zrobiło wiele aby zabić to co najcenniejsze w społeczeństwie – ducha. Ludzie pogrążyli się w pustym świecie materialnych gadżetów i quasi-wartości. Natury jednak nie da się oszukać. Potrzebują strawy duchowej i szukają czegoś nowego. Wydaje… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość

@easyrider Tak niewielu zadało sobie trud, żeby zniszczyć tak wielu. Niektórym nawet zniszczono gospodarki, kraj itd. ale jak to było pięknie zawoalowane? Każdy miał być burżujem. Teraz wielu burżujów przy śmietniku walczy o lepsze kąski. Zmieszać, wymieszać, pozbawić tożsamości, przynależności do narodu, a jeśli gdzieś tkwi to wyśmiać, oczernić itd.… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Napisałem komentarz o starozakonnych i ich działaniach dążących do zabijania ducha w społeczeństwach. W efekcie tych działań ludzie szukają wypełniacza pustki duchowej. Łapią to co mają pod ręką – islam. Komentarz nie przeszedł. Czyżby zaczęli nam straszyć redakcję procesami za „antysemityzm” użytkowników?

pojawiam się i znikam
Gość

@easyrider W tych „dziwnych” czasach, bo w rękach „szarych eminencji” wszystko jest możliwe. Ja nigdy nie widziałam żadnego antysemity. Zawsze można powołać się na taką ekspresją twórczą. Ostatnio ponoć to modne?:)

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Pojawił się mój komentarz wcześniejszy. Co tam mogło wzbudzić czujność? Podejrzewam, że żydo-lewactwo w miarę zbliżania się ostatecznego rozwiązania kwestii gojów, będzie coraz bardziej zwierało szyki. Walka elity z masą zaostrzy się bo oni nie mogą dopuścić by goje zbyt wcześnie się przebudziły.

pojawiam się i znikam
Gość

@easyrider Ty zawsze piszesz odpowiednie i właściwe komentarze. Może dzisiaj taki dzień? Ja też niekiedy muszę czekać na moje komentarze. Nawet dzisiaj jak sobie żar taki napisałam:) to już myślałam, że muszę na nowo pisać a nie zawsze jest „vena twórcza”:) Oj easy niewidzialni już dawno to robią, dla orientacji… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

więcej takich jak Ty Easy , a nie powinno być najgorzej :)…..wierzę zatem , że i tym razem przetrwamy …..

rafa
Gość
rafa

Jak widac seriale tureckie i meczety w Polsce robia powoli owocne żniwo. Jesli ich jest obecnie okolo 40, to co bedzie jesli do Polski pewnego dnie przybedzie i zasiedli sie kilka milionow islamistow??? Zapewne ten wynik cieszy Bruksele bo widzi, iz w naszym kraju mimo sprzeciwu narodu przeciw nakazowi przymusowej… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość

Od „zawsze” mówiłam, że w Polsce nie powinno być żadnych meczetów i jakichś lig muzułmańskich. Czy Polacy są muzułmanami? Nie!? To dla kogo te meczety i te ligi, których jest aż 11 oddziałów!? A tu co się dzieje? Meczety pobudowane, ponoć za pieniądze Saudów, którym też zależy na wywaleniu dziczy… Czytaj więcej »

rafa
Gość
rafa

Dokładnie. To co dewiaci z kregow politycznych i finansowych Europy przeprowadzaja to pelzajace ludobojstwo. Czas sie przebudzic i stanowczo powiedziec tej perfidnej zbrodni przeciw rdzennej europejskiej ludnosci – NIE i STOP!!! Nie z nami takie zabawy.

Burn
Użytkownik

Zdrajcy Narodu Polskiego inaczej nie można nazwać tego
Dla takich tylko kara śmierci i nic innego

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Zastanawia mnie jedno:”Szewko zauważa, że te osoby nie są werbowane na terenie Polski, lecz na Zachodzie. […]W jego opinii „najłatwiej dotrzeć do osoby głęboko rozczarowanej”. „Islam radykalny jest bardzo atrakcyjny intelektualnie, udziela bardzo prostych odpowiedzi na każde skomplikowane pytanie” Czy to oznacza, że łupem werbowników są nasi rodacy, którzy uciekali… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

@FankaFranka – oglądałam ten wywiad, nie – to nie ci, którzy ostatnio wyjechali za chlebem. Przeważnie dotyczy to osób o polskich korzeniach, ale urodzonych na Zachodzie. Mówi się o nich „Polacy”, mogą nosić polskie nazwiska, mogą to być dzieci emigrantów ekonomicznych z lat 80-tych. Na Zachodzie panuje pustka duchowa. Tymczasem… Czytaj więcej »

FankaFranka
Gość
FankaFranka

@ania – czy ja wiem czy musi w coś wierzyć – raczej musi mieć CEL. Tym celem może być nienawiść do „pustki duchowej zachodu”, bo raczej nie cudowne nawrócenie na zasady głoszone przez psychopatycznych brodaczy. Odrzucenie tej pustej, zmurszałej kultury musi dawać takie poczucie moralnej wyższości, że pewnie w szeregach… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

moim zdaniem gotowość na śmierć ( w ich mniemaniu męczeńską za słuszną sprawę) może dać tylko fanatyczna wiara, a nie posiadanie celu. Cele mają ludzie racjonalnie myślący. Młoda matka, która wysadza się w powietrze, zostawiając dwoje małych dzieci (przypadek w USA) może kierować się jedynie fanatyczną wiarą. Takie jest moje… Czytaj więcej »

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Dla tej młodej matki CEL – czy męczeńskie zabijanie – jest po prostu ważniejszy od dzieci. Ona myśli, że po śmierci trafi do raju przed oblicze Boga, pewnie podobnie jak Ty (jeśli jesteś wierząca), więc wasza wiara niczym się nie różni.

Ink
Użytkownik

Polscy wyznawcy pedofila

Kora
Gość
Kora

Powinna być możliwość pozbawienia obywatelstwa osoby, która walczy po stronie terrorystów.

Publiusz
Gość
Publiusz

Do moderacji wpisow z linkami juz sie przyzwyczailismy,w koncu sa … linki i „linki”,ale moderowanie wpisow bez linku jest nowoscia! Wczoraj po wprowadzeniu komentarza na watku o „Polaku” ,ktory wysadzil sie w Syrii zauwazylem ,ze jest on opatrzony uwaga o moderacji!O tyle dziwne ,bo kilkuzdaniowy wpis (bez linku) nie zawieral… Czytaj więcej »