„Europol szacuje, że około 40 Polaków może walczyć w ramach tzw. Państwa Islamskiego lub innych organizacji dżihadu” – powiedział w Polsat News dr Wojciech Szewko, ekspert do spraw terroryzmu.

Szewko zauważa, że te osoby nie są werbowane na terenie Polski, lecz na Zachodzie. Uważa, że takie osoby znają dobrze wiele języków i mogą werbować innych.

„Niekoniecznie musi to być osoba wykluczona czy niewykształcona. Jest wiele osób znakomicie wykształconych, znających wiele języków. Takie są najgroźniejsze, bo potrafią werbować kolejne” – ocenił na antenie Polsat News.

W jego opinii „najłatwiej dotrzeć do osoby głęboko rozczarowanej”. „Islam radykalny jest bardzo atrakcyjny intelektualnie, udziela bardzo prostych odpowiedzi na każde skomplikowane pytanie” – podsumował.

W ostatnim czasie organizacja SITE Intelligence Group, monitorująca działalność muzułmańskich ekstremistów, na swoim profilu internetowym na Twitterze opublikowała informację o śmierci Polaka, który walczył w szeregach Państwa Islamskiego. Miał zginąć w okolicach Aleppo.

źródło: Polsat News

54
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
43 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
BurneasyriderlolFankaFrankaania Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyHegemon
Użytkownik

40 Polaków w ISIS to garstka w porównaniu do Polek, które tysiącami mają partnerów muzułmanów. Głupota jest wszędzie i atakuje bez względu na wiek, wykształcenie i pozycję społeczną jak widzimy.

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

takie oosby nie ppowinny miec mozliwosci powrotu do europy, a tam na bliskim wschodzie powinny byc zabijane PRIORYTETOWO (np dronami) aby innym odechcialo sie takie bandyctwo

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

CO zrobic , chorych psychicznie jak widac nawet w Polsce nie brakuje ….

pojawiam się i znikam
Gość

Polacy, zdrajcy czy szaleńcy? Taki mam dylemat.

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Zdrajcy niewątpliwie ale tu jest gdzie indziej pies pogrzebany. Światowe żydostwo zrobiło wiele aby zabić to co najcenniejsze w społeczeństwie – ducha. Ludzie pogrążyli się w pustym świecie materialnych gadżetów i quasi-wartości. Natury jednak nie da się oszukać. Potrzebują strawy duchowej i szukają czegoś nowego. Wydaje… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość

@easyrider Tak niewielu zadało sobie trud, żeby zniszczyć tak wielu. Niektórym nawet zniszczono gospodarki, kraj itd. ale jak to było pięknie zawoalowane? Każdy miał być burżujem. Teraz wielu burżujów przy śmietniku walczy o lepsze kąski. Zmieszać, wymieszać, pozbawić tożsamości, przynależności do narodu, a jeśli gdzieś tkwi to wyśmiać, oczernić itd.… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Napisałem komentarz o starozakonnych i ich działaniach dążących do zabijania ducha w społeczeństwach. W efekcie tych działań ludzie szukają wypełniacza pustki duchowej. Łapią to co mają pod ręką – islam. Komentarz nie przeszedł. Czyżby zaczęli nam straszyć redakcję procesami za „antysemityzm” użytkowników?

pojawiam się i znikam
Gość

@easyrider W tych „dziwnych” czasach, bo w rękach „szarych eminencji” wszystko jest możliwe. Ja nigdy nie widziałam żadnego antysemity. Zawsze można powołać się na taką ekspresją twórczą. Ostatnio ponoć to modne?:)

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Pojawił się mój komentarz wcześniejszy. Co tam mogło wzbudzić czujność? Podejrzewam, że żydo-lewactwo w miarę zbliżania się ostatecznego rozwiązania kwestii gojów, będzie coraz bardziej zwierało szyki. Walka elity z masą zaostrzy się bo oni nie mogą dopuścić by goje zbyt wcześnie się przebudziły.

pojawiam się i znikam
Gość

@easyrider Ty zawsze piszesz odpowiednie i właściwe komentarze. Może dzisiaj taki dzień? Ja też niekiedy muszę czekać na moje komentarze. Nawet dzisiaj jak sobie żar taki napisałam:) to już myślałam, że muszę na nowo pisać a nie zawsze jest „vena twórcza”:) Oj easy niewidzialni już dawno to robią, dla orientacji… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

więcej takich jak Ty Easy , a nie powinno być najgorzej :)…..wierzę zatem , że i tym razem przetrwamy …..

rafa
Gość
rafa

Jak widac seriale tureckie i meczety w Polsce robia powoli owocne żniwo. Jesli ich jest obecnie okolo 40, to co bedzie jesli do Polski pewnego dnie przybedzie i zasiedli sie kilka milionow islamistow??? Zapewne ten wynik cieszy Bruksele bo widzi, iz w naszym kraju mimo sprzeciwu narodu przeciw nakazowi przymusowej… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość

Od „zawsze” mówiłam, że w Polsce nie powinno być żadnych meczetów i jakichś lig muzułmańskich. Czy Polacy są muzułmanami? Nie!? To dla kogo te meczety i te ligi, których jest aż 11 oddziałów!? A tu co się dzieje? Meczety pobudowane, ponoć za pieniądze Saudów, którym też zależy na wywaleniu dziczy… Czytaj więcej »

rafa
Gość
rafa

Dokładnie. To co dewiaci z kregow politycznych i finansowych Europy przeprowadzaja to pelzajace ludobojstwo. Czas sie przebudzic i stanowczo powiedziec tej perfidnej zbrodni przeciw rdzennej europejskiej ludnosci – NIE i STOP!!! Nie z nami takie zabawy.

Burn
Użytkownik

Zdrajcy Narodu Polskiego inaczej nie można nazwać tego
Dla takich tylko kara śmierci i nic innego

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Zastanawia mnie jedno:”Szewko zauważa, że te osoby nie są werbowane na terenie Polski, lecz na Zachodzie. […]W jego opinii „najłatwiej dotrzeć do osoby głęboko rozczarowanej”. „Islam radykalny jest bardzo atrakcyjny intelektualnie, udziela bardzo prostych odpowiedzi na każde skomplikowane pytanie” Czy to oznacza, że łupem werbowników są nasi rodacy, którzy uciekali… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

@FankaFranka – oglądałam ten wywiad, nie – to nie ci, którzy ostatnio wyjechali za chlebem. Przeważnie dotyczy to osób o polskich korzeniach, ale urodzonych na Zachodzie. Mówi się o nich „Polacy”, mogą nosić polskie nazwiska, mogą to być dzieci emigrantów ekonomicznych z lat 80-tych. Na Zachodzie panuje pustka duchowa. Tymczasem… Czytaj więcej »

FankaFranka
Gość
FankaFranka

@ania – czy ja wiem czy musi w coś wierzyć – raczej musi mieć CEL. Tym celem może być nienawiść do „pustki duchowej zachodu”, bo raczej nie cudowne nawrócenie na zasady głoszone przez psychopatycznych brodaczy. Odrzucenie tej pustej, zmurszałej kultury musi dawać takie poczucie moralnej wyższości, że pewnie w szeregach… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

moim zdaniem gotowość na śmierć ( w ich mniemaniu męczeńską za słuszną sprawę) może dać tylko fanatyczna wiara, a nie posiadanie celu. Cele mają ludzie racjonalnie myślący. Młoda matka, która wysadza się w powietrze, zostawiając dwoje małych dzieci (przypadek w USA) może kierować się jedynie fanatyczną wiarą. Takie jest moje… Czytaj więcej »

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Dla tej młodej matki CEL – czy męczeńskie zabijanie – jest po prostu ważniejszy od dzieci. Ona myśli, że po śmierci trafi do raju przed oblicze Boga, pewnie podobnie jak Ty (jeśli jesteś wierząca), więc wasza wiara niczym się nie różni.

Ink
Użytkownik

Polscy wyznawcy pedofila

Kora
Gość
Kora

Powinna być możliwość pozbawienia obywatelstwa osoby, która walczy po stronie terrorystów.

Publiusz
Gość
Publiusz

Do moderacji wpisow z linkami juz sie przyzwyczailismy,w koncu sa … linki i „linki”,ale moderowanie wpisow bez linku jest nowoscia! Wczoraj po wprowadzeniu komentarza na watku o „Polaku” ,ktory wysadzil sie w Syrii zauwazylem ,ze jest on opatrzony uwaga o moderacji!O tyle dziwne ,bo kilkuzdaniowy wpis (bez linku) nie zawieral… Czytaj więcej »

Krzyś
Gość
Krzyś

Prawdziwy Polak to Katolik. Reszta to patologia żydokomuny

Burn
Użytkownik

@Krzyś wypraszam sobie smile ja jestem Ateistą więc troszkę to rozgranicz proszę
Fakt lewaki też ateiści wiec łatwo wrzucić mnie do jednego worka z tymi debilami
ale jednocześnie mam zupełnie inne poglądy od tych debili

Krzyś
Gość
Krzyś

Jak żeś się dał przerobić żydokomunie…

easyrider
Użytkownik

@Burn Bez urazy Burn ale spytam tak z ciekawości – jaki jest sens życia według ateisty? Człowiek się starzeje, słabnie, za nic nie ponosi odpowiedzialności więc nie ważne czy jest szują czy człowiekiem honoru. To ma jakiś sens? Dzień, w którym przestałbym wierzyć w Boga, byłby ostatnim dniem w moim… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Oprócz minusów może ktoś by coś spójnego zapodał? Autentycznie jestem ciekaw poglądu ateisty na sens życia. Na początku jest „fun”. Wszystko jest ciekawe, człowiek wie, ze inni umierają ale nie do końca wierzy, że jego też to spotka. Zaczyna się starzeć, zabawa schodzi na dalszy plan. Zaczyna mieć problemy ze… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

@easyrider zabrzmiała twoja wypowiedź tak jak byś trzymał się określonych norm społecznych i moralnych tylko ze względu na jakąś nagrodę bądź karę po śmierci, jak dla mnie trąci to Hipokryzją, bez urazy ale tak to wygląda czytając twą wypowiedź. Więc wychodzi na to że starasz się być osobą dobrą tylko… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Burn Wszystko wrzuciłeś do jednego worka i mocno wymieszałeś. Ja pytałem o sens życia według ateisty. Nie usłyszałem go. Mówisz o dobru i złu. Skąd wiesz co jest dobre a co złe? Jeżeli nikt nam tego nie przekazał, to może złe jest to, że nie chcesz krzywdzić innego człowieka? Skąd… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

życie jest po to by żyć, ewolucja sprawiła że nauczyliśmy się myśleć w nieco bardziej zaawansowany sposób niż zwierzęta Mnie nie ogranicza Bóg jeżeli o sens życia chodzi proste rzeczy, rodzina, dzieci, widzieć jak dorastają, jak mogą same o sobie decydować, jak zakładają swoją rodzinę a później zamykasz oczy a… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Burn Odbierasz moje słowa jako atak? Ja akurat chyba najmniej nadaję się do nawracania. Wydaje mi się, że mylisz wiarę z religijnością. Mówisz, że cele są takie same? Rodzina, dzieci? A jak żona odejdzie a dzieci zginą w wypadku? Co wtedy? Samobój bo brak sensu czy zakładanie nowej rodziny i… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

i To jest właśnie takie trucie wierzącego w stosunku do ateisty, upierdliwe niczym komar w lecie… nie odpuści nie zaakceptuje, musi być tak jak on chce i koniec, właśnie tym cechują się lewaki(bez urazy) ale oni też wychodzą założenia ich racja jest najważniejsza więc ma być jak chcą oni tak… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

moja odpowiedź czeka na moderacje razz więc pewnie potrwa to trochę razz

easyrider
Użytkownik

@Burn Coś się dzieje, bo w ciągu dwóch dni chyba z pięć moich postów poddanych było moderacji, co wcześniej praktycznie w ogóle nie występowało. Ktoś się dobiera do d… redakcji.

Burn
Użytkownik

Mogę spróbowac jeszcze raz napisac to co wtedy smile

Burn
Użytkownik

Widzisz, takie dociekanie takie ciągłe wałkowanie tematu przez wierzącego z punktu ateisty jest irytujące delikatnie mówiąc, to jak bzyczenie komara przy uchu latem, jedyne co można z nim zrobić to zgnieść inaczej nie odpuści, wierzący nie potrafi i nie chce zrozumieć słowa NIE nie chce odpuścić, wywołując wręcz agresje u… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

noo ocenzurowałem swoją wypowiedź to w końcu przeszła razz

Burn
Użytkownik

Dodam jeszcze że właśnie dzięki takiemu podejściu takiemu truciu i nie tolerowaniu ateistów, Chrześcijanie stworzyli sobie na własną prośbę własnymi rękoma i wysiłkiem, najgroźniejszego wroga jakiego świat widział, wroga który dogadał się z żydem, i wykorzystuje islam by zniszczyć chrześcijan raz na zawsze. Tego wroga nie zniszczycie bo na prawdę… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Burn Dzięki za odpowiedź na privie. Myślę, że już nie ma sensu męczyć użytkowników tymi rozważaniami, które są (tak to się ładnie określa) off topic. Dodam tylko, że podjąłeś rozprawę z chrześcijanami, choć ja mówiąc o wierze w Boga ani razu nie odniosłem się do żadnej religii. Pozdrawiam i kończę… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

uogólniłem wiarę w boga z ogólnym pojęciem chrześcijaństwa jedynie ale chodzi mi o wszystkich wierzących w Boga Prawda jest taka że jak ktoś wie ze jestem ateistą od razu zaczynają okazywać wrogość Ogólnie cała moja wcześniejsza wypowiedź miała na celu lekką prowokację ale autentycznie tak właśnie czuje się ateista pośród… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

Widzisz, takie dociekanie takie ciągłe wałkowanie tematu przez wierzącego z punktu ateisty jest irytujące delikatnie mówiąc, to jak bzyczenie komara przy uchu latem, jedyne co można z nim zrobić to zgnieść inaczej nie odpuści, wierzący nie potrafi i nie chce zrozumieć słowa NIE nie chce odpuścić, wywołując wręcz agresje u… Czytaj więcej »

lol
Gość
lol

a potrafisz racjonalnie wytlumaczyc do czego ci jest potrzebny Bog?

easyrider
Użytkownik

@lol Nie wiem co dla Ciebie oznacza racjonalnie. Po prostu potrzebuję wiary i tyle. Gdybym ją stracił, to tego samego dnia kończę zabawę. Bo niby po co użerać się z życiem? Skoro takich jak ja było wielu i będzie wielu a jeżeli przestanę być, to kompletnie, absolutnie nic się zmieni,… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

@lol Wierzący nie jest w stanie wytłumaczyć racjonalnie wiary w Boga i jego znaczenia w życiu Tak samo ateista nie będzie w stanie swoich racji wytłumaczyć wierzącemu Wiara polega na wierze w coś i tego nie wolno podważać w żaden sposób, ważne by tą wiara nie krzywdzić innych Każdy w… Czytaj więcej »

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Ja tez jestem ateista aczkolwiek bardzo ceniacym wartosci tj dom, rodzina, pokoj, rozwoj jednostki, wolnosc (za ktora gdybym musial to bym walczył a nie uciekał) itp. wiec nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

trolom na -4 polecam wyjazd integracyjny do Syrii, sprobojcie sie bratac z tymi ktorych „Wartosci” bronicie debile …

E.G
Gość
E.G

Oho- właśnie się odezwał ten prawdziwy katolik… nie dziwota, że śmieją się z Was/Nas.

Burn
Użytkownik

Słuchaj niech się ze mnie śmieją moje zasady moje sumienie moje decyzje jestem przeciwny islamizacji muzułmanom i ich zasadom Nie mam nic przeciw chrześcijanom. Nie mam nic przeciw wierze żydowskiej ale jestem przeciwny żydom za ich metody działania na szkodę ludzkości Jestem nacjonalistą i tego też się nigdy nie wyprę,… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość

To jesteś też racjonalistą:)

Burn
Użytkownik

określenie racjonalista nie do końca mi pasuje zwłaszcza jak się przeczyta opis na wiki tym bardziej że niby racjonalista ma własne idee które w jakiś sposób były zakodowane w jego mózgu od zawsze czy coś w ten deseń A ja pamiętam czas w którym myślałem inaczej, w którym kierowałem się… Czytaj więcej »

E.G
Gość
E.G

Było do krzyśka nie do Ciebie.
Jeśli są osobnicy, dla których atesita/agnostyk nie może być Polakiem to nie mam słów… nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

pojawiam się i znikam
Gość

@E.G Piszesz do mnie? Bo ja tylko „uzupełniłam” do @Burn, bo spodobał mi się ten komentarz. No i ja tak nie uważam jak piszesz:)

Burn
Użytkownik

a to wybacz smile