foto: Facebook.com/szkola103/

Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 103 im. Bohaterów Warszawy 1939-1945 zostały wysłane na wycieczkę do „Centrum Kultury Islamu” przy ul. Wiertniczej. O fakcie poinformowała szkoła w mediach społecznościowych.

„26 marca klasa 6c wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Centrum Kultury Islamu, gdzie Imam Nezar Charif opowiadał uczniom o zwyczajach i religii Muzułmanów. Pokazał im meczet oraz odpowiedział na wszystkie pytania uczniów. Po zajęciach zaprosił dzieci na poczęstunek, złożony z przysmaków kuchni syryjskiej i arabskiej. Zajęcia były wspaniałą okazją do poznania tej wielowiekowej kultury, z którą nasi uczniowie nie mają okazji obcować na co dzień” – napisała szkoła w swoim komunikacie, zamieszczając zdjęcie uczniów.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy pozytywnych. „Byłam na tej wycieczce jako ‚opiekunka’ i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem postawy uczniów, którzy z szacunkiem i zainteresowaniem nie tylko słuchali ale i zadawali trafne pytania. Brawa dla Pani Agnieszki za zorganizowanie tej wycieczki. Świetna lekcja tolerancji poprzez poznawanie innych kultur. Niezwykle poprowadzony ‚wykład’ przez Imana” – napisała jedna z komentatorek.

Kilka innych kobiet domaga się nagrody dla nauczycielki, która zorganizowała taką wycieczkę, inne zaś żałują, że nie posyłają swoich dzieci do takiej postępowej szkoły.

Pojawiły się również jeden negatywny głos. „Oczywiście nie ma nic złego w poznawania innych kultur i religii. Natomiast zastanawia mnie czy na tym spotkaniu zostały poruszone takie zagadnienia jak chociażby: Rola kobiety w Islamie, Prawo Szariatu, Dżihad, Takijja, Hidżra… Jeśli nie, to nauczycielka postąpiła lekkomyślnie i nierozważnie. Ukazując dzieciom tylko jedną stronę Islamu, nie tylko poddała je szkodliwej indoktrynacji multi-kulti, ale także stworzyła w głowach dzieci fałszywy obraz Islamu. Co w przyszłości może je narazić na bezpośrednie niebezpieczeństwo” – wyjaśniła jedna z osób komentująca post szkoły na Facebooku.

Taka wycieczka to nie jedyny odosobniony przypadek w Warszawie czy innych większych miastach w Polsce. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o wycieczkach szkół podstawowych z Poznania i okolic. W mieście jest organizowany projekt „Drogi Integracji” – w ramach projektu meczety i tzw. centra kulturowe odwiedziły już dzieci ze szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Szamotułach oraz szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum im. Edwarda hr. Raczyńskiego nr 2 w Poznaniu. Gdy na naszym portalu pojawiła się informacja o fakcie takich wizyt, muzułmanie organizujący „Drogi Integracji” usunęli wszystkie wpisy, w których chwalili się takimi wycieczkami.

118
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
49 Comment threads
69 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
61 Comment authors
żydówka MerkelAhmedmoralny zgnilecXxx_sportowy_tryb_życiaAnnag Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o