Wzorowa integracja: w Kolonii w mieszkaniu Tunezyjczyka znaleziono broń biologiczną

W Kolonii natrafiono na największy w Europie skład biologicznych substancji masowego rażenia. W mieszkaniu aresztowanego wcześniej Tunezyjczyka, sympatyka Państwa Islamskiego (ISIS).

Sief Allah H. został zatrzymany we wtorek wieczorem. Według informacji niemieckiego tygodnika Der Spiegel, 29-latek próbował stworzyć bombę zawierającą rycynę. Potrzebne składniki udało mu się kupić za pośrednictwem internetu

„To potencjalnie największe zagrożenie, jakie do tej pory znaleziono w całej Europie” – komentuje śledczy zajmujący się sprawą.

Rycyna jest 25 000 razy bardziej trująca od strychniny, działa z dużym opóźnieniem i nie ma na nią odtrutki. Posiadanie tej substancji jest zabronione przez Konwencję o zakazie broni chemicznej z 1997 roku. Niemiecki Instytut Roberta Kocha uznaje rycynę za potencjalną broń biologiczną, a ekspozycja na nią powoduje uszkodzenia narządów wewnętrznych i śmierć w ciągu 36-48 godzin.

Nieoficjalne wiadomości podają, że śledczy obawiają się, że część tego arsenału została już dostarczona przez Tunezyjczyka innym terrorystom. Trwa zakrojona na dużą skalę akcja, mająca na celu wyjaśnienie wszystkich powiązań terrorysty.

Dodaj komentarz