Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych informuje: Azamat B. został wydalony z Polski 31 sierpnia 2018 roku na wniosek Szefa ABW. Stanowisko Szefa ABW zostało podjęte na podstawie informacji własnych ABW, a także danych przekazanych stronie polskiej przez służby specjalne krajów partnerskich i podmioty międzynarodowe.

Na ww. decyzję wpływ miały następujące ustalenia: Azamat B. przyjechał do Polski w 2006 roku. Na terenie RP posiadał najpierw pobyt tolerowany a następnie ochronę uzupełniającą. Z Polski wyjechał do Belgii (w roku 2009), gdzie wielokrotnie ubiegał się o status uchodźcy. W 2010 r. został na mocy rozporządzenia Dublin II przekazany do Polski. Z posiadanych informacji wiadomo, że od tego czasu regularnie jeździł do Belgii, gdzie przebywała jego druga żona oraz dzieci. Z Belgii został wydalony w marcu 2017 roku. Azamat B. w 2014 roku wyjechał z Belgii na Bliski Wschód, gdzie walczył w szeregach Państwa Islamskiego. Po powrocie do Belgii Azamat B. utrzymywał kontakty ze środowiskiem radykałów, a także osobami trudniącymi się m.in. przemytem broni.

Azamat B. był traktowany przez służby niemieckie – jak wynika z informacji przekazanych przez służby partnerskie – jako członek organizacji terrorystycznej, był również wymieniany jako osoba powiązana z przemytem ludzi oraz zamieszana w pranie brudnych pieniędzy. W 2017 roku Europol umieścił go na liście osób wspierających organizacje terrorystyczne, a także zakwalifikował jako bojownika islamskiego.

Z uwagi na powiązania z organizacjami terrorystycznymi Azamat B., przebywający w Belgii, został zatrzymany przez tamtejsze służby i w marcu 2017 roku wydalony z kraju. Otrzymał również 10-letni zakaz wjazdu na teren Belgii. W związku z tym iż Azamat B. miał przyznaną przez polskie władze ochronę uzupełniającą Belgia wydaliła go do Polski. W zaistniałej sytuacji władze Rzeczypospolitej Polskiej nie miały innego wyjścia, jak zobowiązać Azamata B. do opuszczenia terytorium naszego kraju.

Azamat B. wyjechał w 2009 roku do Rosji, skąd wrócił do Belgii – to informacja, którą dysponują polskie służby specjalne. Azamat B. swój wyjazd relacjonował w czasie postępowania prowadzonego przez belgijski urząd imigracyjny. Informował, że w 2009 roku przybył do Czeczenii, a następnie przebywał w Inguszetii, skąd wraz z żoną i dwójką dzieci wrócił do Belgii (we wrześniu 2009 roku). Na terenie Federacji Rosyjskiej przebywał oficjalnie, nie spotkały go w tym czasie żadne represje. Ten fakt był brany pod uwagę przy formułowaniu wniosku o wydalenie Azamata B. z Polski. Decyzję w jego sprawie podjął, na wniosek Szefa ABW, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Azamat B. został wydalony, otrzymał również pięcioletni zakaz wjazdu na terytorium RP oraz innych państw Strefy Schengen.

źródło: centrumprasowe.pap.pl

47
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
PaulinaDomy maklerskieDomy maklerskieAleksandraMERKELMUSSWEG !!! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

A nie można tego zakazu rozciągnąć na wszystkich muzułmanów? Podpowiem: każdy Muzułmanin jest od urodzenia oswajany z podręcznikiem nauki terroru wobec niewiernych.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik
El-Raton
Użytkownik

Lolo…: Tak dla przypomnienia: Statystyki Google zapytan na temat atakow nozowniczych w Niemczech:

trends.google.de/trends/explore?date=all&geo=DE&q=messerattacke

hattp.es etc.

Nawat nie byloby czasu na opublkowanie codziennych mordow i gwaltow, ktorych sie dopuszczaja czlonkowie tej (nie)cywilizacji.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@El Raton Jako jednostka systematyczna to jest to cywilizacja. Natomiast centrum tej cywilizacji nie jest życie a śmierć, zadawanie bólu, zwłaszcza innym jako droga własnego zbawienia. To jest pokazywanie tym innym: jesteście słabi, jesteście niczym, nie jesteście nic warci. Jest to wyraz kompleksów. Prawdziwie silny człowiek nie potrzebuje upokarzać innych… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

A skąd lolo? Przecież widzisz ile ten bandyta musiał narozrabiać żeby w końcu go wyrzucili z Polski. On już w 2006 roku powinien takiego kopa w doope dostać że w powietrzu islamska szmata powinna zdechnąć z głodu. A tak bawią się z nim w kotka i myszkę lewackie pomioty. Prawdziwych… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@kici kici KOCUR A nie widzisz, że się grzecznie pytam? Tylko się pytam… jestem realistą… chociaż kto wie… jak mówią spece od kryminalistyki: sytuacja jest rozwojowa. Ps. He, he, he… P. Schetyna powiedział, że jak dojdą do władzy to obalą tę ustawę dyskryminacyjną. Chodzi o ustawę odnośnie obcinania przywilejów płacowych… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

lolo ktory jeszcze pisze
Co myślisz o filmie Kler. Wiem że jeszcze nie oglądałeś ale z pewnością masz swoje zdanie na temat tego gniota. Podobno bije wszelkie rekordy frekwencji. Wszelkie rekordy wszech czasów. lol lol

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@kici kici KOCUR Nie oglądałem i oglądać nie będę. Nie, satanistycznego barachła. Czytałem recenzje, oglądałem reklamówkę a dzisiaj przeczytałem, że J. Urban stwierdził, że „Kler” to jego poglądy w sumie. Ktoś potrzebuje lepszego dowodu, że to antykościelny paszkwil? Ja tych różnych paszkwili już przerabiałem dosyć podczas swojego ponad półwiecznego żywota.… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Dzięki lolo. Osobiście nie lubię filmów Smarzowskiego. Dałem się nabrać na Wołyń i jestem tym filmem zniesmaczony. Uważam ze zmarnowałem tylko czas oglądając go. Treść bez składu i ładu. Trudno zorientować się o co chodzi osobie której ten temat jest zupełnie obcy a chciałaby na podstawie tego filmu wyrobić sobie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@kici kici KOCUR Co do Wołynia, to interesowało mnie przede wszystkim to czy zostało pokazane działanie Ukraińców. To jest. Ale w ogóle film pokazuje Kresy jak ostoję prymitywu, nadzwyczaj ponuro. I przy okazji scenę gdzie Polacy są właściwie tacy sami jak Banderowcy. W ogóle Smarzowski lubuje się w epatowaniu zgnilizną.… Czytaj więcej »

hehehe
Gość
hehehe

ta zgnilizna zalegla sie w kosciele prosze ksiedza

Paulina
Gość
Paulina

Znowu kurwo ruska tutaj trollujesz? Kolejny troll ruski, który pisze rzeczowniki z dużej „Banderowcy.” Spierdzielaj stąd! A ISIS to ja lubię, bo pomaga nam na Ukrainie, np. Czeczeni z ISIS. Zrobili dla nas więcej niż ci śmiecie Amerykanie (którzy finansowali majdan, a zostawili nas na śmierć). Czeczeni z ISIS walczą… Czytaj więcej »

Leonia
Gość
Leonia

Nie muszę tego oglądać bo takich spraw jest tu u nas sporo. Rację ma p. Michalkiewicz mówiąc , że jak Kościół nie zrobił porządku z ubekami wśród księży i ich nie potępił to i z tym nic nie zrobi.

Domy maklerskie
Gość
Domy maklerskie

Prawo własności przemysłowej, przestępstwa określonego w ustawach, o których … nie zostały ukarane w trybie administracyjnym przez właściwy organ nadzoru

Anahu Yamito II
Użytkownik

Skąd ta menda miała kasę na te wszystkie podróże i na drugą żonę ja się pytam???? unamused question

kici kici KOCUR
Użytkownik

Rozumiem że pytanie retoryczne. lol Myślisz że kto za to płaci? Ja, Ty, lolo, pojawiam się.., El-Raton, Kasia, szokman… to chyba jasne!

tyr
Gość
tyr

gościu jest zwyczajnie obrotny jak sie to okresla

Paulina
Gość
Paulina

Nie, to chrześcijanie uważają, że można mordować muzułmanów bezkarnie. Mord nad Husajnem czy Kaddafim to właśnie przykłady waszego miłosierdzia. Nie chcę was znać! Od 2012 jestem muzułmanką. Watykan uznał nowe władze w Libii, biskup Martinelli żałował, że bomby nie mogą złamać Kaddafiego. To jest to wasze miłosierdzie, o którym cały… Czytaj więcej »

Snake Plissken
Użytkownik

To naród urodzonych BANDYTÓW! Od zawsze tacy byli! Wystarczy popytać innych mieszkańców Kaukazu co o nich myślą. Od wieków żyli z grabienia swoich sąsiadów. W rosyjskiej mafi to własnie oni są specami od ‚mokrej roboty’. A my te dzicz trzymamy w kraju na własna zgubę! Zaczynam rozumieć nawet Stalina ze… Czytaj więcej »

Wiarus55
Użytkownik

Snake … – Władze Poznania przyjmą 300 imigrantów z Czeczeni. Poznanianki nie wychodźcie z domu po zmroku. Przyzwyczajajcie się do normalności niemieckiej.

banita
Gość
banita

Ukarali chłopa za zamiłowanie do podróży, czy za poligamię, bo się już pogubiłam. Ponad dekadę im zabrało odkrycie, że to zwykły terrorysta, a nie biedny wojownik o wolność swego zbójeckiego kraju.

Jakiśtam
Gość
Jakiśtam

Szkoda że nie został zutylizowany na miejscu. Np zeżarty na żywca przez głodne świnie:)

ABC
Gość
ABC

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Snake Plissken
Użytkownik

Jego i cały klan tych bandytów, z maciorami, bękartami, kozą i immamem! Wszyscy won! Zaden z tych sqrwieli nie skalał się uczciwa praca w Polsce!

ocoloto
Gość
ocoloto

Snake Plissken… nie przesadzaj, turcy uczciwie plują do kebabów wink

Kasia
Gość
Kasia

Takim to tylko łeb odrąbać zardzewiałą siekierą.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kasia
A rdza robi jakąś różnicę?

Kasia
Gość
Kasia

Tak. Stępiona siekiera. Można się popastwić.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kasia
Czy Ty wiesz co robi taki kawał żelastwa z człowiekiem jak mu przywalić takim czymś w kark? To że głowa nie odleci nie zmienia nic w stanie człowieka w stosunku do sytuacji odrąbania.

Kasia
Gość
Kasia

Potem można to truchło zakopać.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kasia Jeśli przyjąć, że sposób pochówku też jest sposobem na dostanie się lub nie dostanie się do raju to np. w Izraelu kropi się zwłoki zamachowców chyba krwią świńską (nie pamiętam). No i ilość zamachów się zmniejszyła. Takim sposobem było dawniej wbijanie na pal (Azja w „Panu Wołodyjowskim”) bo to… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Truchło w sensie, że namoczone w świńskiej krwi i wrzucić do szamba.

tyr
Gość
tyr

bzdury . taka sama prawda jak to że katolicy boją się piekła

kacu1980
Użytkownik

Jakie 5 lat. Dozywotni zakaz wjazdu a jak sie pojawi to do pierdla od razu. Na jakis czas. Potem wydalic a jak wroci to dluzsze wiezienie 10x. Tak sie postepuje ze smieciem muzulmanskim. Ps. Pieprzyc halidowa.

Islamkiller
Gość
Islamkiller

Co za debile zamiast go zutylizować to wydalają .Gówno można wydalić a śmieci się utylizuje.

szokman
Gość
szokman

Powinni mu zabronić dożywotnio przyjeżdżać do cywilizacji europejskiej. Co to jest te 5 lat??? Po drugie każdy kozojebca biegający po ulicy z maczetą i krzyczący ” allhu Akbar” od razu jest uznawany za osobę psychicznie chora to może ogłosić rezolucję że islam to odmiana choroby psychicznej a jej wyznawcy to… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

@szokman : Słusznie – takich nie powinno się wsadzać do więzień czy deportować tylko do domu wariatów (pokoje bez klamek i kraty w oknach) – przecież same „władze” stwierdzają że ci kolorowi są psychicznie chorzy. A tam może by się tą chorobę dało skutecznie leczyć (może zastrzykami ?)

Markus
Gość
Markus

GDZIE PiS-UARY MAJĄ OCZY? GDZIE PRZEDWYBORCZE OBIETNICE? DLACZEGO WPUSZCZA SIĘ CZECZENÓW DO POLSKI? Przecież to jeszcze więksi bandyci aniżeli to ciapate taładajstwo! Tylko dlatego, że Rosjanie tam im dają popalić?

Domy maklerskie
Gość

Może dobrym pomysłem bybłoby aby ten zakaz rozciągnąć na wszystkich muzułmanów? Podpowiem: każdy Muzułmanin jest od urodzenia oswajany z podręcznikiem nauki terroru wobec niewiernych.

anty
Użytkownik

To o tym skur…synu pisał jakiś czas temu polskojęzyczny łonet, wywalając artykuł z wielkim banerem na głównej stronie. Nie będę wklejał linku, wkleję tylko tytuł i wstęp tego wspierającego terrorystę wysrywu: „„Polska go wydała”. Jak rząd wysłał czeczeńskim oprawcom Azamata Bajdujewa Ostatniego dnia sierpnia Polska wydaliła Azamata Bajdujewa, członka rodziny… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

Na czym polega cyt”ochrona uzupelniajaca”,ktora dostal Azamat od polskiego podatnika i ile to kosztuje, ilu urzedasow bylo zatrudnionych przy tzw „przyznawaniu” bo duzo Polakow nie ma na lekarstwa. Fajnie sie dzieje w krau przesiaknietym krwia walczacych o wolnosc polskich bohaterow. Ciekawe co by Sobieski powiedzial na ta przyznana ochrone uzupelniajaca… Czytaj więcej »

Paolito
Gość
Paolito

A nie mogło coś mu się przytrafić przy wydawaniu z Polski?Po co ma taki chwast wegetować?

Al Kadawi
Gość
Al Kadawi

Na foto głupie Araby w walce ustawiają się z kałachami w łapie jeden za drugim. Z karabinu snajperskiego 12 mm w ten sposób ustawionych kozich synów można ustrzelić z pięciu jednym strzałem. Inni mieli inne rekordy odpowiednie do ich czasów i aktualnego uzbrojenia. Na przykład Pan Longinus Podbipięta jednym ciosem… Czytaj więcej »

Go"ndie",go !!
Gość
Go"ndie",go !!

Czemu Polska nie stoi juz po stronie panstw,stawiajacych opor Merkel.UE i U.S Syjonowi,bo Morawic podpisal Globaly Compact for Migration w Marakesz ? ?