kard. Robert Sarach fot. screen youtube

W niedzielę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. W kongresie udział brał gwinejski kard. Robert Sarah, który powiedział ważne słowa w kwestii imigracji.

Kard. Sarah zaznaczył, że Polska odmawia przyjęcia „logiki relokacji przepływów migracyjnych”, którą „niektórzy chcą jej narzucić”. Hierarcha przyznał, że nie można podważyć „prawa każdego narodu do rozróżnienia uchodźcy politycznego, czy religijnego, który musi uciekać ze swojej ziemi” od „imigranta ekonomicznego, który chce zmienić miejsce zamieszkania, jednak nie czerpiąc, nie identyfikując się, nie czyniąc własną kultury, w której zamieszka”.

„Ideologia liberalnego indywidualizmu promuje mieszanie się, które ma zatrzeć naturalne granice ojczyzn, kultur, i prowadzi do świata postnarodowego i jednowymiarowego, w którym jedynymi kryteriami będzie konsumpcja i produkcja” – zaznaczył kard. Sarah.

Chociaż kraje europejskie ponoszą część odpowiedzialności za destabilizację krajów, które są źródłem migracji, to jednak „nie chodzi o to, żeby zachęcać do wykorzenienia osób i niszczenia narodów” – mówił.

PAP

28
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
SekkerLunabkkkkPedro ChubascosNaczelnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Passangerstanislawpaluch
Gość

No , to sie chłopu zbierze od szefa ! Zaraz poleci na dywanik do papy za niepoprwność i knucie ! Pewnie za karę dostanie kilka setek islamskich nóżek do wypucowania. Nie wiem , za co go to spotka , bo ma rację !……

Publiusz
Gość

Jakem rasista zawziety ,to klne sie na Swarozyca ,ze wolalbym tego kardynala predzej widziec na Tronie Pappieskim , zamiast Franka….

Kris11
Gość
Kris11

Kto wie lepiej niż kardynał Sarah jaki materiał ludzki przybywa do Europy z Afryki?!

bkkkk
Gość
bkkkk

No proszę. Kardynał a wie o co tu chodzi. Mądrego to i poczytać dobrze. N.b. czarny ci on jako noc w listopadzie a taki jakiś bliski naszym pojęciom… (To a propos zarzutów, że ndie jest stroną „rasistowską” i „ksenofobiczną”.) Jak kard. POlak za bardzo nas wkurzy, to może Sarahowi zaproponujemy… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@bkkkk
Świetna myśl! Bardziej on ci katolicki niż ten anty – Polak.

Jerzy
Gość
Jerzy

@bkkk : „Ndie stroną rasistowską i ksenofobiczną” ??? Przecież więcej zarzutów kierujemy tu w stronę niby „białych” typu Merkel, Schulz, Makron czy chociażby Bergoglio niż do np. Miriam Schaded. Kolorowi robią w Europie to na co im biali pozwolili. „Rękę trzeba karać a nie ślepy miecz” (chociaż i na „miecz”… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Jerzy, tam u mnie były cudzysłowy… Tj. nie, że ja uważam ndie za stronę rasistowską itd, tylko, że „une” (lewaki et consortes) uważają stronę ndie i inne jej podobne za rasistuf, ksenofobuf, antysemitników i nie wiem, co tam jeszcze.;). A nasz dosyć entuzjastyczny stosunek do wypowiedzi kard. S każe właśnie… Czytaj więcej »

Kostek69
Gość

Popieram!

Passangerstanislawpaluch
Gość

jeden „świety” juz był – sie Olisadebe nazywał. I uciekł , oni wszyscy uciekają…..

Mochito
Gość

Wypowiedzi takich księży napawają mnie nadzieją że nie wszyscy są skorumpowani . Aż dziw że po czystkach Franczesko ktoś taki się uchował

szokman
Gość
szokman

Mądrego to aż miło posłuchać, nawet jeśli jest to ciemnoskóry….

Zxc
Gość
Zxc

Broni Polski bo wszyscy czarni uwielbiają ten kraj.

Marcin Opus
Gość

I tu mamy dowód, że nie jestem rasistą. Całkowicie się z duchownym zgadzam, mimo że, jak wynika z załączonego zdjęcia, jest Murzynem.

Pedro Chubascos
Gość

Odkąd przeczytałem książkę-wywiad z Sarahem uważam, że to on powinien zająć miejsce Franciszka. I to jak najszybciej.

Precz z pseudouchodźcami
Gość

Czarny papież to podobno zapowiedź końca świata, niestety prawdopodobnie tylko chrześcijańskiego.

Pedro Chubascos
Gość

@Precz
Ale tylko podobno. wink

don
Gość
don

MADREGO TO I WARTO POSLUCHAC………………

Zetiks
Gość
Zetiks

We are sick, the mass immigration of non-integrable elements and their higher reproductive rate just means that we will get no chance to get back on our feets and healthy again, if we dont manage to change the course of events in time. What they take us away with mass… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Czyli widzicie sami drodzy FORUMOWICZE musimy działać wspólnie aby obalić ten nonsensowny nowy porządek jaki nam chcą narzucić. W pojedynkę nie mamy szans. Pozdrawiam

darian
Gość
darian

Zgadzam się z Toba w 100 % Marku smile Już kiedyś zaproponowałem , żebyśmy zaczęli się organizować we wszystkich większych miastach. Mam nadzieje, że spotkam na Marszu Niepodległości w Wawie trochę forumowiczów z ndie.

888
Gość
888

@darian
Też mam taka nadzieję. Pozdrawiam cool

GojjAnonim
Gość

Irrational or rational bonds of larger groups of people by other means than those used by the Plutocracy are a threat – and must be… APPROPRIATELY ARRANGED…..in….BLACK PLASTIC CONTAINER (FuckinEweryoneMaybyArrested)
https://www.google.pl/search?client=opera&hs=WIK&q=coffins+FEMA&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwiOhu_l5YbXAhXMLFAKHfNCBKUQvwUIIygA&biw=1280&bih=612

ABC
Gość
ABC

A Prymas Polak co innego mówi! Jak to więc jest?

bkkkk
Gość
bkkkk

Ano tak to jest, że rozumu Bozia nie rozdzielała po równo.;) Można oczywiście znaleźć inne, poważniejsze i bardziej obciążające (dla kard. Polaka) wyjaśnienia…

Naczelnik
Gość
Naczelnik

Wypowiedz biskupa jest zacna, ale powinna brzmiec: „Nie można podważać prawa do rozróżnienia uchodźcy od NAJEŹDŹCY”

bkkkk
Gość
bkkkk

Może on wyszedł z założenia, że rozróżnienie między uchodźcą a socjalimigrantem jest ważne dla kościelnych organizacji charytatywnych, natomaist najeźdźcy to zadanie dla aparatu państwa (wojska) i on się nie będzie wpierniczał w cudze kompetencje.

Luna
Gość
Luna

Gdyby nie było to sprzeczne z tym co mówi i najwyraźniej jego poglądami. Sama bym do niego napisała żeby pozostał w Polsce nauczać naszych podstawionych przez ‚siły wyższe’ biskupów czy mniejsze kościelne płotki. Mądry człowiek za którego warto się pomodlić. Brawo Kard. Robercie za wielką odwagę w tym zwariowanym świecie.

Sekker
Gość
Sekker

Niech gada póki może – jak papa usłyszy to zaraz pożegna się ze stanowiskiem :/