foto: pixabay.com

Polska musi się spodziewać przyjazdu nawet kilkunastu tysięcy cudzoziemców, którzy złożyli w Polsce wniosek o azyl, ale z niego nie skorzystali i uciekli do Europy Zachodniej. To przede wszystkim Czeczeni.

Europa Zachodnia przykręcą śrubę emigrantom, będą zmuszać Czeczenów do powrotu do Polski, ponieważ u nas złożyli wnioski o ochronę międzynarodową.

Procedury dublińskie zobowiązują państwo członkowskie, w którym cudzoziemiec złożył wniosek o ochronę międzynarodową, o dokończenie procedury rozpatrzenia wniosku. Mówiąc wprost: tam gdzie emigrant złożył wniosek, tam musi czekać na jego rozpatrzenie – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Imigranci z Czeczenii Polskę traktują jednak jako przystanek do Europy Zachodniej, to się ma jednak zmienić. Zachód chce przykręcić śrubę i odsyłać tysiące osób do Polski. Obcokrajowiec po powrocie do Polski najczęściej trafia do ośrodka recepcyjnego w Dębaku pod Warszawą, gdzie czeka na ponowne rozpatrzenie wniosku.

Już od początku tego roku do Polski deportowano ponad 700 imigrantów – których zgodnie z przepisami Polska musi przyjąć. Jednak w kolejce czeka blisko 16 tys. osób, które wcześniej wystąpiły w Polsce o azyl, a potem wyjechały.

Jak informuje Urząd ds. Cudzoziemców, w 2016 roku na pomoc socjalną dla ponad 4 tys. cudzoziemców przeznaczono 63,9 mln zł.

źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

79
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
48 Comment threads
31 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
60 Comment authors
Mysliwy1AjeegigaAnjela Kotzmierczak/KasperBenek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Violanta
Gość
Violanta

Powinni ich od razu odsyłac do Czeczenii, przecież tam nie ma wojny.

Biały Kruk
Użytkownik

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Problem polega na tym, że w przepisach azylowych mowa jest o KRAJACH patrz: państwach. Czeczenia krajem nie jest. Ta luka nie bardzo pozwala kogoś odesłać na terytorium, które nawet jeśli posiada ograniczoną autonomię, to krajem nie jest. Zanim zasypiecie mnie minusami, a będzie tak na pewno,… Czytaj więcej »

malabiala
Gość
malabiala

To niech ich odeślą do Rosji. Popełnili przestępstwo opuszczając bez pozwolenia Poolskę.

Rafikzabki
Gość
Rafikzabki

Raczej zrobią to za karę- nie chcecie relikacji to pilnujcie swoich…

ania
Gość
ania

póki co Republika Czeczeńska wchodzi w skład Federacji Rosyjskiej, a Czeczeni są obywatelami Federacji Rosyjskiej i tam należy ich odesłać.

Asgard4444
Użytkownik

@Biały Kruk
Procedury można zmienić. Tym bardziej, że idzie na gorsze.

wowik
Gość
wowik

A wystarczyłoby ich za granicę polsko-niemiecką przerzucić bez wcześniejszej rejestracji i wszyscy byliby zadowoleni wink

Mysliwy1
Gość
Mysliwy1

Radze poczytac o obecnej sytuacji w Czeczenii .Nie maja do czego wracac terrorysci bo ich Kadyrow pozabija .I slusznie

gieno
Gość
gieno

oj tam się sracie te procedury już są dawno a my takich ziomali odsyłamy ostatnio nawet jakąś matke z bachorami co było głośne przez wybiurczą że o la boga jak mogliśmy ją wy*ebać a jeśli chcecie znac statystyki to są na tej stronie https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/mapa/typDokumentu/2,4,15,18/rok/2017/?x=0.5849&y=1.3554&level=1

miki
Gość
miki

Widziałam mapkę. Tylko kogo ona dotyczy – tych oficjalnych? A co z nielegalnymi?

gieno
Gość
gieno

oficjalnych o nie oficjalnych nic nie wiedzą właśnie tamci próbują zwiać do tych niemiec a tu ile ich przyjęliśmy https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/decyzje/widok/mapa/typSprawy/4/znacznikDecyzji/P/rok/2017/?x=0.4901&y=1.3628&level=1

Kuklusklan-20-20
Użytkownik

No co ty?!… Przecież Bodnar rozbije namiot i będzie ich „pilnował”.. twisted

test24
Gość
test24

Jeśli dobrze pamiętam, to za złamanie warunków azylu, tj. wyjazd do innego kraju, grozi deportacja. Także problem z głowy, wypad do Czeczeni grin

Marcin Opus
Użytkownik

Decyzja odmowna a utrzymanie na koszt khalidova, który usiłował nam dyktować, kogo mamy przyjąć do Polski.

Mareczyk@o2.pl
Użytkownik

Oni jako naród są bardzo społeczni i bardzo wspierają się nawzajem, a Chalidow ma kasę, więc nie wiem, w czym problem. Niech ich sponsoruje!

Paff
Użytkownik

„tam gdzie emigrant złożył wniosek, tam musi czekać na jego rozpatrzenie” oraz „Obcokrajowiec po powrocie do Polski najczęściej trafia do ośrodka recepcyjnego w Dębaku pod Warszawą, gdzie czeka na ponowne rozpatrzenie wniosku.” I ja się pytam – jakie ponowne rozpatrzenie wniosku? Ucieczka przed zakończeniem rozpatrywania pierwszego wniosku o azyl powinno… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Paff SG powinna… SG i inne służby zrobią tylko to co im się nakaże. Konwencjonalne działania nie pomogą. Tu musi być naprawdę ostre czołganie kolorowych i redukcja ich praw do minimum. Inaczej będą wykorzystywali wszelkie luki i słabości w naszym systemie prawnym. Przy aktywnej pomocy liberpedalstwa. Odnoszę wrażenie, że pomimo… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

@easyrider
W takim przypadku jak obecny kryzys nielegalnych imigrantów, prawo i ochrona granic powinmne być zaostrzne.

easyrider
Użytkownik

@Asgard4444 Tyle to akurat wiemy. Tu raczej nikt nie ma wątpliwości co trzeba zrobić. Nie da się tego osiągnąć w ramach eurosyfu. Wystąpienie ze Strefy Schengen a potem wystąpienie z UE i faktycznie uszczelnienie granic. Potem radykalne zaostrzenie prawa azylowego i uproszczenie procedur związanych z deportacją.

w.....y
Gość
w.....y

@easyrider. Bokiem to nam wyjdzie liberalno/jewropejskie podejscie do tematu.Co do nieswiadomosci wladz- predzej uwierze ze Reksio to jamnik.

Anty Merkel
Gość
Anty Merkel

Od razu powinniśmy im zrobić dwie zjeżdżalnie – jedną do granicy białoruskiej i drugą do ukraińskiej :>

nina
Gość
nina

przy bezwizowym ruchu miedzy ue a ukraina znajdzie sie wielu chetnych (innych nacji, z niekoniecznie prawdziwymi paszportami), ktorzy beda udawac Ukraincow ….

jacuś
Gość
jacuś

zacznie się, najpierw ci, później tzw. „korytarze humanitarne”, nawet się nie zorientujemy a na ulicach będzie kolorowo że hej…

islamofob
Użytkownik

@jacus mówię pod Bogiem że jak zobaczę qwe islamska to nie płacę podatku a PiS ma umnie pierwszy minus.

Tomasz
Gość
Tomasz

Już jest projekt „korytarzy humanitarnych” Min. Waszczykowskiego .Gnać z islamistów potencjalnych terrorystów z Polski.BÓG HONOR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY .Dlaczego co raz więcej jest wpuszczanych islamistów ? Kto na to pozwala? Są tego efekty Polacy zaatakowani maczetami w Częstochowie.Dlaczego algierczyk morderca Polaka w Ełku wyszedł na wolność ? algierczyk Zabił… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

Ja myślę że dostaniemy tych „uchodźców” tak z 500.000 bo cały czas przyjeżdżają nowi a FRONTEX to dupa i sługus Merkel i elit lewicowych.
POLEXIT by się przydał i wysokie płoty na granicach – tak jak Orban to zrobił!

nina
Gość
nina

Frontex, z siedziba w Polsce ….
Dlaczego nie we Wloszech, skad pomysl, zeby w Polsce?

shuboshi
Użytkownik

„Obcokrajowiec po powrocie do Polski najczęściej trafia do ośrodka recepcyjnego w Dębaku pod Warszawą, gdzie czeka na ponowne rozpatrzenie wniosku.Czas oczekiwania średnio 6 miesięcy.” A koszt utrzymania takiego „uchodźcy” to średnio 2.500 zł/miesiąc (w tym oczywiście tzw kieszonkowe…).Czy nasz Państwo (a właściwie nas wszystkich) stać na takie wyrzucanie naszych podatków… Czytaj więcej »

????
Gość
????

63,9mln/4000=15975 rocznie na 1szt
15975/12 miesięcy=1331zł na 1 szt

Kris11
Gość
Kris11

No jak to? Nie chcą uchodźców i będą im przykręcać śrubę? Nic już nie rozumiem, skoro to tacy biedni, potrzebujący imigranci to dlaczego Niemcy nie chcą ich przytulić?

Kris11
Gość
Kris11

A oto informacja o wesołym uchodźcy, któego Niemcy chcieli deportować do Afganistanu, ale obronili go koledzy ze szkoły. Przed deportacją krzyczał: wrócę i będę zabijał Niemców”, po czym został radośnie powitany przez niemieckich uczniów. Europy już nic nie uratuje.

http://wpolityce.pl/swiat/342563-za-miesiac-tu-wroce-i-bede-zabijal-niemcow-uczniowie-bronia-agresywnego-imigranta-z-afganistanu-przed-deportacja-wideo

Asgard4444
Użytkownik

@Kris11
Gorzej niż małpy. Co jest z mózgami tych Niemców? Zombie?

Kris11
Gość
Kris11

@Asgard4444
Wot zagwozdka. Idealnie nadają się do wywoływania wojen, nie zauważyli jaką cenę zawsze za to płacą. Genetyczny brak spostrzegawczości?

nina
Gość
nina

genetycznie wyprany mozg, podatny na lewacka propagande …

nina
Gość
nina

tam uczniowie zawodowki, przeciez to wszystko to prawie tylko zorgganizowana, agresywna, lewacka antifa ..

Wiarus55
Użytkownik

Co wy gadacie? Teraz trzeba przestawić się na inny tryb życia! Zwłaszcza tam gdzie będą ulokowani ci Czeczeńcy. Wiecie, że żarty się skończyły! Albo oni nas zdominują na ulicy, albo my ich nauczymy respektu dla Polaków! Nie liczcie na Policję, bo reagują w godzinę po zajściu! Mamy święte prawo do… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

@Wiarus55
Tu masz rację, ale jak ostrzegam znajomych by bez uzbrojenia w przynjamniej środki do obrony i przewagi nie wdawali się w kłótnie z islamistami to widzę zdziwienie na ich twarzach.