32% tzw. uchodźców w Hamburgu to analfabeci, 52% jest bez szans na rynku pracy, tylko 12% posiada kwalifikacje zawodowe.

Pierwsza statystyka urzędu pracy w Hamburgu potwierdza fatalny poziom edukacji uchodźców. Statystyka dotyczy ośmiu krajów z których pochodzi największa liczba tzw. uchodźców z prawem pobytu: Syria, Afganistan, Erytrea, Irak, Iran, Nigeria, Pakistan i Somalia.

Z 12.900 tzw. uchodźców rejestrowanych w urzędzie aż 11.400, czyli 88%, nie posiada kwalifikacji zawodowych nadających się do pracy w Niemczech. 20% tzw. uchodźców nie ukończyło żadnej szkoły, 15% posiada świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, 8% szkoły średniej, 18% matury i 7% dyplomy ukończenia szkoły wyższej.

Niestety ale regionalna hamburska gazeta przemilczała kwalifikacje brakujących 32% uchodźców, prawdopodobnie dlatego bo chodzi o analfabetów. Wprawdzie 20% uczęszczało pewien czas do szkoły, ale ze statystyki nie wynika w jakim stopniu mają opanowane czytanie i pisanie. Ci łącznie z analfabetami stanowią 52% wszystkich rejestrowanych w urzędzie pracy tzw. uchodźców i nie mają żadnych szans na rynku pracy.

33% posiada świadectwa lub dyplomy ukończenia szkół. Ale ze statystyki wynika też, że sporej liczbie z nich nie nostryfikowano świadectw lub dyplomów, czego rezultatem jest 88% azylantów bez kwalifikacji zawodowych, a odwracając podaną w gazecie liczbę stwierdzamy, że tylko 12% posiada kwalifikacje zawodowe nadające się na niemiecki rynek pracy.

źródło: abendblatt.de

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
27 Comment threads
13 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
AkumaMarcin OpusbkkkkZygusGość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gule1
Użytkownik

Muzliny to nowy gatunek przybywający do Europy z Bliskiego Wschodu. Przypływają tu przez morze na lęgi i w poszukiwaniu miejsc na tarło. Choć wydaje się że ich podróż do Europy jest niebezpieczna tylko część osobników ginie w morzu . Reszta po dotarciu na plaże rozpierzcha się na mniejsze stada aby… Czytaj więcej »

TheCrusader
Gość
TheCrusader

czytała Krystyna Czubówna grin

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

czytała Krystyna Czóbówna smile

Kahim
Gość
Kahim

Skoro to nowy gatunek to nie obowiazuja ich prawa czlowieka smile Strzelac!

Ramsay Bolton
Użytkownik

Ciekawe gdzie ci lekarze, architekci, filozofowie i inżynierowie? Na pewno to te 12%… Na pewno… Po co to 88% ma pracować? Minimalna płaca w Polsce to 1850 PLN brutto, a cena iPhone’a 6s 128 GB to 3899 PLN, a Macbook Retina to już 5499 PLN; dla przykładu ostry tasak z… Czytaj więcej »

Ramsay Bolton
Użytkownik

Co jest, najpierw kasuje komentarz, później znów się pojawia. Sorry, że zdublowało.

Karbulot
Użytkownik

Ot się nazjeżdżało tępego muzułmańskiego bydła. A są ludzie, którzy nadal wierzą że oni przyjechali do pracy, aby uzdrowić europejską gospodarkę. To są zwykłe zwierzęta. Umieją tylko żreć, srać, kopulować i gryźć się między sobą. Małpy w ZOO są bardziej wykształcone, bo te chociaż potrafią obrać sobie banana.

jake
Gość
jake

Świetnie napisane.
Nic dodać, nic ująć.

rober
Gość
rober

Nie obrażaj zwierząt. Zwierzęta są pożyteczne. A to jest wirus ebola który przyjął dla nie poznaki ludzką postać.

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Przecież taki jest plan Turcji. Wykształconych zachować dla siebie i analfabetów, ludzi którzy im się nie przydadzą pchają do UE i jeszcze dostają za to miliardy z Brukseli (czytaj od państw członkowskich).

emer
Gość
emer

Tego planu nie wymyślił Erdogan, on go tylko zrealizował, bo plan „śmietnika imigracyjnego europy” /kraje unijne 3 transzy, w tym Polska/ to dzieło Merkel i Holland – wypowiedź Schroeder 2014 —- http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/69779-szwindel-stulecia-dlaczego-w-pierwszej-kolejnosci-za-muzulmanami-sa-michnik-smolar-i-gross

azotox
Użytkownik

Jeżeli cokolwiek mnie zaskakuje to to, że te liczy są tak niskie. Przecież wiadomo, że opowieści o wykształconych „uchodźcach” to brednie i fałsz, ponieważ takowi stanowią kroplę w oceanie szturmującej nas tłuszczy. Za to, w odróżnieniu od nas, każdy z nich doskonale wie, jak posługiwać się nożem czy karabinem maszynowym.… Czytaj więcej »

Dem
Użytkownik

Oni nie muszą się uczyć hehe Oni wiedzą już jak kopulować zabijać prześladować i gwałcić…
W ich społeczności to jak widać wystarczające podstawy Wystarczą żeby opanować Europę Za to nasze dzieci chcą przyuczać nasi mądrzy wykształceni miłosierni inteligenci
http://awerroes.pl/product/23/islam-podrecznik-dla-dzieci-poziom-1-opracowanie-iwona-abbi-issa.html Mądrość inteligencja Pojęcia względne Nie ma zasad Wywrócono Europę do góry nogami….

Brygadzista
Użytkownik

W zeszłym roku pojechałem stopem do roboty w Norwegii. W Aalborgu na przystanku zaczepił mnie Algierczyk i teraz zawsze gdy czytam takie artykuły, przypominam sobie tę rozmowę. Bite pół godziny próbowałem mu wyjaśnić że jadę do PRACY bo potrzebuję pieniędzy. A on nie potrafiąc pojąć tego słowa, dziwił się po… Czytaj więcej »

kaster
Gość
kaster

STRZELAC, TYLKO TO POWSTRZYMA WOJSKA INWAZYJNE

Arar
Użytkownik

W gruncie rzeczy to szkoda mi tych ludzi. Prostaczki bez wykształcenia, którym nagadano niestworzonych rzeczy, a na miejscu wita się ich oklaskami itp. Woda sodowa do głowy uderza i bardziej wykształconym ludziom,a co dopiero takim. Kto by pomyślał, że najgroźniejszą bronią biologiczną jaką islamiści będą mogli wykorzystać będą inni ludzie.… Czytaj więcej »

Obserwator
Użytkownik

„Z 12.900 tzw. uchodźców rejestrowanych w urzędzie(…) 8% posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej, 18% matury”. A ja myślałem że tylko my mieliśmy stadion 10 ciolecia smile a tak BTW to yebac Allaha! smile

rober
Gość
rober

Zawsze przetrwają organizmy najbardziej prymitywne. Tak było, jest i będzie. Żeby wygrać z tą islamską zarazą trzeba by się zniżyć do ich prymitywnego poziomu.

wert
Gość
wert

Przypatrzcie się dobrze na powyższe zdjęcie i zapamiętajcie- gdy yebany muslim, czarny bądź brązowy pokazuje Wam coś co przypomina znak pokoju wtedy nie zawahajcie się wepchnąć mu tych brudnych paluchów w gardło bo to nie jest znak pokoju tylko znak zwycięstwa, wojny, dwa miecze.

Gość
Gość
Gość

Sądzę że sam napis „OPEN OR DIE” jest dość wymowny.

Dem
Użytkownik

Dokładnie Pokazują jak reagują na słowo NIE

allahuj
Użytkownik

to dla nich lepiej że nie mają szans na pracę bo szybciej dostaną zasiłek buahahaha

Ramsay Bolton
Użytkownik

Gdzie Ci lekarze, architekci, filozofowie i inżynierowie…? Te 12% to na pewno te te elitarne zawody Tym 88% nie potrzebne żadne kwalifikacje bo proszę zobaczyć; najniższa krajowa w Polsce to 1850 zł brutto; iPhone 6s 128 GB to 3899 zł i MacBook Retina to już 5499 zł. No pracować na… Czytaj więcej »

Ramsay Bolton
Użytkownik

Jeszcze raz przepraszam, za zdublowany komentarz.

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Jest ktos tutaj co minusuje wszysto jak leci, nawet odpowiedz, ze komenatrz nie zostal jakos tam opublikowany, bo cos z komputerm czy jakos tak. Kto tak ladnie leci? Przyznaj sie. Rozumiem, ze noooo lubisz jak jest zle, jak wojna jest, jak sie bija i bedziesz chetnie chodzila/ chodzil w burce/… Czytaj więcej »

Gość
Gość
Gość

Też wcześniej jakoś zauważyłem, że chyba ktoś bezrefleksyjnie minusował wszystko z góry na dół. No cóż.

bkkkk
Gość
bkkkk

Ze szczególną regularnością minusowane są komenty racjonalne. I to już pośrednio wskazuje na sprawcę:). Taaaak, szukaj po lewej stronie lewej strony sceny polityczno-społecznej.