Pięciu islamskich imigrantów zaatakowało mężczyznę modlącego się w małej kaplicy św. Barnaby w Perugii we Włoszech. Mężczyzna modlił się trzymając w ręku zdjęcie bliskiej osoby. Zdjęcie zostało mu wyrwane przez napastników, którzy następnie sprofanowali figurę Maryi.

Don Scarda, pastor kaplicy, powiedział, że atakujący byli cudzoziemcami. Wszyscy zbiegli zanim policja przybyła na miejsce zdarzenia. Atak wywołał poruszenie wśród miejscowych. Niektórzy z nich zmieszali z błotem papieża Franciszka, którego oskarżają o przesadne zagłaskiwanie imigrantów – zwłaszcza muzułmanów: ‘Migranci, poprzez swoje człowieczeństwo i wartości kulturowe, współbudują z nami poczucie ludzkiego braterstwa’ (sic).

Pomimo, iż diecezja potępiła atak na posąg Madonny, również podzieliła stanowisko papieża, które sprowadziło się do oczyszczania islamu z jakiejkolwiek odpowiedzialności za atak. Zdaniem biskupa Città della Pieve, Monsignora Paolo Giulietti’ego: ‘W islamie postać Marii jest bardzo ważna: jest przecież matką Jezusa i najświętszą z kobiet. Muzułmanie Bliskiego Wschodu codziennie modlą się do Miriam. Nie możemy postrzegać tego aktu wandalizmu jako aktu nienawiści na tle religijnym. Ważne jest, aby nie ulec pokusie i nie wzmagać wzajemnej podejrzliwości, zwłaszcza w tak trudnym momencie jak ten.

[Być może w tak trudnym momencie takim jak ten należy stanąć stanowczo za własnymi wiernymi i otwarcie wykazać, że ten atak jest motywowany religijną nietolerancją islamu, zamiast tchórzyć i iść na fałszywe sojusze? Muzułmanie co prawda szanują Maryję jako matkę Jezusa, jednak potępiają i ośmieszają katolickie modlitwy do niej, co wyjaśnia, dlaczego właśnie jej posąg został poddany desakracji.]

Tymczasem Franciszek nakazał katolikom i wszystkim ludziom Zachodu, aby powstrzymywali się od obrażania innych religii – konkretnie islamskiej: ‘To jest zwyczajny akt przemocy. Nie możemy prowokować, nie możemy obrażać wiary innych ludzi, nie możemy się śmiać z wiary’. Takich słów użył 16 stycznia w odpowiedzi na atak na paryską redakcję Charlie Hebdo.

Rodzi się pytanie, czy papież również określiłby to samo wydarzenie jako ‘zwyczajny akt przemocy’, gdyby dopuścił się tego członek kościoła katolickiego czy ktokolwiek ze świata zachodniego.

Dzięki datkom lokalnej społeczności, zbezczeszczony posąg został naprawiony i umieszczony na swoim miejscu.

Źródło: Raymond Ibrahim

13
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AbdullahKurcPolakbkLescogdfj Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bk
Gość
bk

” gdy skończy się socjal i wszędzie będą biegać tylko kolorowi nie wliczając białych bo ich nie będzie- wyrżną siebie nawzajem albo z dziesiątkuje ich jakaś choroba i będzie święty spokój” Obserwacja pokazuje, że nie masz racji. Otóż, gdy skończy się socjal, to muslimy będą siedzieć na kupie łajna, tak… Czytaj więcej »

gdfj
Gość
gdfj

Uraziłem twoje uczucia czy co ?
you mad?

bk
Gość
bk

Och, jak to miło z Twojej strony. Jak fajnie, że zamiast się zjednoczyć wobec zagrożenia, ktoś dzieli nas na tych do naszczania do kadłuba i tych, którym muzułmanie do kadłuba nie naszczają;). No i nie ma to jak merytoryczna dyskusja prowadzona przy pomoy argumentów. Pomijam juz fakt, że milutko, iż… Czytaj więcej »

tytkoski
Gość
tytkoski

Nadstawić drugi policzek…hmmm, a może od razu gardło. Ludzie powinni wziąć sprawy w swoje ręce. Prawo do obrony to podstawowe prawo każdego człowieka. Następnym razem ci marsjanie, po przecież broń Boże nie muzułmanie, wrócą z maczetami…

bk
Gość
bk

„Muzułmanie Bliskiego Wschodu codziennie modlą się do Miriam.” Pierwsze słyszę. To prawda, czy pobożne kłamstewko?

Desert Rose
Gość
Desert Rose

Niestety chyba w to sami wierzą. Następny dowód, że chrześcijanie nie odrobili zadania domowego i dają się w rogi walić byle muzułmaninowi, wystarczy tylko palnąć coś im o jedynym Bogu i kochaniu Jezusa.

adder
Gość

dobrze prawisz

ja
Gość
ja

polać mu

Lesco
Gość
Lesco

W sparwie papieza;

nie powidzial zeby sie nie broni ,powiedzial zebysmy nie schodzili na ich poziom

Polak
Gość
Polak

Jest taki piękny werset w Biblii: „Sześciu rzeczy Pan nienawidzi, a siedem w Nim budzi odrazę: wyniosłe oczy, kłótliwy język, ręce, co krew niewinną przelewają, serce knujące złe plany, nogi, co biegną do zbrodni, świadek fałszywy, co kłamstwa wypo- wiada, i ten, kto kłótnie wznieca wśród braci”. Islam niestety spełnia… Czytaj więcej »

AbdullahKurc
Gość
AbdullahKurc

Haram, haram ,haram. Nie wolno atakowac wyznawcow innych religi,nie ma przymusu bycia muzulmaninem bedac w innej religii. Nie mozna ludzi zmusic do islamu. Nawet w czasie wojny nie wolno atakowac kosciolow czy mnichow.Mimo ze islam zbrania figurek to Maria (niech Bog bedzie z niej zadowolony) to matka kochanego proroka Jezusa,… Czytaj więcej »

AbdullahKurc
Gość
AbdullahKurc

Chcialbym przeprosic wszystkich chrzescijan z to zdarzenie. Jestem Polakiem I muzulmaninem, kocham swoj kraj I codownych ludzi ktorzy tu zyja. 98% moich kolegow I rodziny jest chrzecijanami kocham ich I szanuje. Szukajmy dobra miedzy nami, nasze religie ucza milosierdzia I szacunku. Pamietajcie religie w teorii a w praktyce to zupelnie… Czytaj więcej »

Oodk
Gość
Oodk

To nie posąg Maryi. Jest zbyt nowy, żeby miał 2015 lat. To zwykła figurka przedstawiający kobietę. Pewnie zupełnie nieprzypominającą prawdopodobny oryginał.